Komentáře uživatele D.Moore k tomuto TV seriálu

Nebylo to vůbec jednoduché, ale povedlo se. Velmi sympatičtí herci, příjemně dobrodružná atmosféra, žádné násilné scenáristické veletoče ve snaze co největšího odlišení se od původních snímků, téměř žádné moderní filmařské zbytečnosti (s výjimkou občas roztřesené kamery). Nepatřím k divákům, kteří by o filmových Mayovkách mluvili jen a jen s úctou a obdivem (podle mě je z velké části vylepšil až náš dabing) a asi také proto nemám s touhle takový problém.(7.1.2017)

První film byl, myslím, lepší. Na Tajemství Stříbrného jezera mi totiž vadilo, že právě Stříbrné jezero bylo ze všeho nejméně zajímavé a co hůř, finále v jeskyni bylo tak odbyté a přestřelka tak chabá... Jinak ovšem byla spousta věcí v pořádku, od herců po milý humor, a těším se na další příběh.(14.1.2017)

Rozhodně lepší než předchozí film, škoda jen té poněkud unylé "poslední bitvy", která se moc nepovedla (ačkoliv ve srovnání s minulou jeskynní přestřelkou byla takřka dobrá), a vyčichlého finále. Jinak to bylo krásně tiché, záleželo tomu na postavách a když už by se zdálo, že přijde nuda, přišlo ohromné vyjednávání s Tokvi-kavou - pro mě vrchol filmu.(21.1.2017)