Vinnetou (TV seriál)

Winnetou - Der Mythos lebt

Brotherhood - The Legend of Winnetou returns

Winnetou

Dobrodružný / Western

Německo, 2016, 5 h 34 min (Minutáž: 94–123 min)

Komentáře uživatele Alagaesie k tomuto TV seriálu

Když jsem asi před dvěma lety zaslechl o remaku Vinnetoua, upřímně jsem se vyděsil . ale po včerejšku říkám: 1. díl vůbec nebyl špatný. Pierre Brice byl a vždy bude jen jeden a náčelník apačů byl v jeho podání famózní, Nik Xhelilaj byl taky dobrej. Nebylo to moderní, bylo to s původním rázem. Mě se to celkem líbilo.(8.1.2017)

Trochu nám to nové zpracování zkomičtělo, ale co čekat od "Skopovejch" (...). „Běloši pořád spěchat!“ - pravda. Banditi tady nic moc - i když 6000 zabití bylo úsměvné. Sam to zas klasicky čeřil. U ohně to vypadalo jak při pálení čarodějnic. Urazit spojence se nemusí vyplatit. Líbila se mi legenda s jezerem a hezký byly i malby v jeskyňi. Sam za 3 dolary dobrej. A přitom se potřeboval jenom umejt. Ale coby oholenej nebyl ono - to nebyl správnej Sam. Ale pobavit pořád uměl. Scény s "Mayem" byly zase zajímavý. Dřív se stavěla železnice, dneska obchody. Šamanismus hezkej. To Mayovo (Shatterhandovo) sako mě sralo - to na divokej západ nepatří. Shatterhand se, dle mýho, neměl prozrazovat. Loco se s ničim nemazal - správnej zloun. Vodní „kolo“ bylo hezky vyřezaný. Totem v jeskyni skvělej. Krásná scéna rozeštvání banditů. Zasypání špica. „Zapáchající zálesák s volně nasazenou kšticí“ zas vytáh Oldu a jeho bráchu z bryndy. Ruleta s totemem byla vtipná. nicméně 1. díl nového zpracování byl taky hezký. Nový Vinnetou zatím nezklamal.(14.1.2017)

Santer Junior prostě nebyl ono. Titulky s mapou byly skvělý. Potěšilo mě, že původní hudební motiv nebyl jen na konci. Objevení ložiska ropy pobavilo. Jasně: nikdo se to neměl dozvědět, ale všichni to věděli. Soud byl narafičen a zmanipulován. Sam zas dorazil tak-tak. Plamen těsně nad dynamitem působil dost výhružně. Prezident – „náčelník bělochů“ zněl úsměvně. Souboj tomahawků u ohně byl neslaný a přeřvaný. Domluva na nezabití Tokvi-Kawi byla příliš sladká a teatrální. Olda s modrým proužkem a tím spíš jeho rudý bratr s modrou bradou vypadali dobře. Přestřelka solidní. Bohužel to schytala Samova křepelice. A následně došlo i na náčelníka. Necejtil jsem smutek jako v původním filmu. Prostě jen konec slavného náčelníka. Ale že náčelníkem bude Shatterhand byl vtipný závěr.(21.1.2017)