Vinnetou (TV seriál)

Winnetou - Der Mythos lebt

Brotherhood - The Legend of Winnetou returns

Winnetou

Dobrodružný / Western

Německo, 2016, 5 h 34 min (Minutáž: 94–123 min)

Komentáře uživatele superzurda k tomuto TV seriálu

Iluze Haralda Reinla o Divokém Západu je smetena. Trvalo to padesát let než se někdo odvážil dotknout idolů tolika lidí. Je to veliká odvaha, které chyběl podle mě jen lepší rozpočet, což je vidět jen na bitevních scénách. Když se natáčely staré Mayovky, tak to byly ve své době nejdražší filmy. Je to na nich také vidět. Scéna, kde hoří New Benango, je skvělá i dnes. Nový Vinnetou mě ale bavil i zaujal hlavně pojetím Old Shatterhandova vnitřního boje a také tím, že vymazal iluze tvůrců starých Mayovek, že Indiáni chtěli žít v míru s bledými tvářemi, kteří kousek po kousku ukrajovali z jejich uzemního koláče. A když se to veme kolem a kolem, tak zápletka starého Vinnetua, kde Greenhorn zachrání Vinnetua před mučením Kiwovů, pak je zraněn v boji a zajat Apači. Tvrdí, že Vinnetua osvobodil, ten mu nevěří ( celkem pochopitelně ). Greenhorn zvítězí před božím soudem, Nšo-či přiveze důkaz, že Greenhorn nelhal, Vinnetou se mu ani nemluví, ale Greenhorn se s ním přecejen zbratří ...... neříkejte, že to není dementí :-))))). Takže i když chybí Mr. Santer! Dej mi dvě! Mr Santer! Nevyrušuj nás, ven!!! nebo snad Čika čika kají!!! tak je to prostě moc dobrá práce.(23.1.2017)

14. 1 . 2017 před vysíláním dalšího dílu: Budu optimista a budu doufat, že další díly půjdou správným směrem. Velmi se mi líbí, že tvůrci zanechali podobnou pouze hudbu a exteriéry. Nebudu nalhávat, že se člověk nebrání srovnání. Nicméně pokus o realističtější zobrazení se daří. Apači jsou divočejší a stavební dělníci jsou hrubí, tupí, špinaví a rasističtí ochlastové. I charakter Old Shatterhanda a původ jeho skvělého úderu je výtečně vysvětlen ( ano střízlivý člověk, jenž pěstuje box nemá problém s opilým vandrákem a síla je v technice ). Jen mě trošku zklamala velkolepá scéna s ničením mostu, to bylo pro televizní účely trošku velké sousto.(14.1.2017)

Tohle je trochu horší verze staré filmové klasiky. Nebýt Old Shatterhandova přechodu a romance Sama Hawkinse, tak by to byl opravdu odpad.(23.1.2017)

Film má několik nezapomenutelných momentů. Například skvělý fight Vinnetua s náčelníkem Komančů. Na druhou stranu dost hloupou smrt náčelníka. Bitevní scéna se také moc nevyvedla, ale to je prostě daň za televizní tvorbu. Jsem celkem spokojen.(23.1.2017)