poster

Ráj pro dva (TV film)

 • Itálie

  Un paradiso per due

 • Slovensko

  Raj pre dvoch

Komedie / Romantický

Itálie, 2010, 100 min

 • Narciska
  ***

  Na svoji obhajobu musím říci, že u rodičů, kde je TV a plná lednice jídla, mé nároky na filmovou zábavu klasají a notně se přizpůsobuji, tentokráte mamince (já se chtěla dívat na Piráty 21. století, to ale neprošlo). Na obhajobu vysokého ohodnocení musím říci, že filmů je mnoho a hvězdiček málo, proto vždy přihlížím k danému žánru. A tento snímek měl vtip ("vzal jsem si svoji ženu pro její příjem 10 milionů ročně" "takže ji nemiluješ?" "za 10 milionů ročně? Zbožňuju ji."), měl střihařskou kreativitu, haha, měl myšlenku a ekoposlání. A taky je hezké být zas jednou zasněná romantička a věřit v to, že všechno je možné..., co na tom, že celý film včetně "herců" působil jako reklama ... na delfína.(26.8.2012)

 • Minoka
  *

  Rádoby romanticko-komediálně-ekologická fraška...Všecko jak z pohádky - ještě měla přiletět víla kmotřička a ochránit delfína kouzelnou neprůstřelnou zdí...V tomhle filmu by mi to nepřišlo divné...Na nedělní unavené a upršené odpoledne to ale stačilo...(26.8.2012)

 • dvopet
  **

  Zcela podprůměrný scénář zachraňuje nakonec to, že jej režisér dotvořil formálně způsobem, který se nebere příliš vážně. Na poměry televizní produkce - např. ve srovnání s obdobně laděnými snímky německé provenience - tu figuruje i dobré kameramanské řemeslo. Český dabing, se kterým tento film zařadily tuzemské tv, tu paradoxně pomáhá výsledku, když zcela viditelně umírňuje ztřeštěnost (přehrávání) originálního hereckého projevu.(28.8.2012)

 • shantim
  **

  Hodně slabý snímek, do jehož příběhu divák nepronikne a nedokáže se s žádnou postavou ztotožnit. Konflikt je jen naoko a "jakoby" komediálně nakašírovaný. Prostě nepovedený film, při kterém se divák musí prostě nudit. Navíc ho u nás jistě kazí i špatný český dabing. 38% hvězdiček(6.9.2011)