Príbeh troch sestier - návrhárok - ktoré sa preslávili nielen doma, ale aj v Spojených štátoch: navrhovali šaty pre Anitu Ekbergovú, Grace Kellyovú, Audrey Hepburnovú, či Jacqueline Kennedyovú... V 40tych rokoch min.storočia bola Micol Fontana iba malá neznáma návrhárka, ktorá sa vybrala na skusy do Ríma - spolu s jej sestrami Zoe a Giovannou. Bol to životný príbeh plný lásky, prekvapení, dobrodružstiev, nástrah i ľudského nešťastia. Micol Fontanová a jej sestry dobyli svojou módou celé Taliansko, ich módne kreácie sa stali symbolom talianskeho štýlu a elegancie po celom svete... (oficiální text distributora)

Marieta18

Veľmi vydarený film z prostredia tvorby módy a základov módnej značky La Fontana... Výborné obsadenie a výkony, kvalitné a nádherné kostýmy, naozaj klobúk dolu... Vynikajúci slovenský dabing, ktorý priam vyšperkoval celý príbeh troch sestier, ktoré neskutočná odvaha, drina a sebazapieranie vyniesli do povedomia svetovej módy. Oceňujem kultivované scény celého deja, ktorý ma veľmi bavil. Krásny zážitok! ()

Aky

Jak se děj blíží do finále, nabírá film na kvalitě. V závěrečné čtvrtině je to pak přímý útok na city. Nádherná výprava, nádherná Alessandra Mastronardi, zajímavý pohled dovnitř do světa módy v době velikých salonů. ()

Arsenal83

Keď sa chceš dostať zo stoky hore, nemusíš byť len vulgárny raper. Kedysi to šlo aj slušnejšou formou. Z filmu cítiť TV parametre, ale vyvažuje to pútavý dej, hoci téma móda nie je asi bežnou šálkou normálne orientovaného pána, ale taký zase môže orientovať svoju pozornosť nie na háby, ale Alessandru Mastronardi, ktorá zatieňuje aj svoju filmovú sestru Annu Valle, niekdajšiu Miss Taliansko 1995. Príbeh talianskych žien, ktoré priniesli taliansku špičkovú módu na medzinárodné trhy, kedy ani nechyrovali, že niečo ako Made in Italia v tejto oblasti bude. Má to svoje zvraty, no a na konci aj poznanie, že SPOILER: keď pápež povie, tak aj rozvod bude. Takže náš Majerský, veľký to kresťanský politický vodca na Slovensku, druhýkrát cirkevne ženatý a Vatikánom rozvedený, hoci má s prvou manželkou dve deti, tak to asi nie je výnimka. Proste kontakty. Škoda, že si to Vatikán neuvedomil skôr. Lebo keby rozviedol takého Henricha VIII. nemusela im na ostrovoch vzniknúť nezávislá cirkev. 🫢 ()

kolemjdouc

Film jako celek vyšel celkem dobře ale mohl mít o polovinu kratší stopáž.Spousta zbytečných zdlouhavých scén .při vítání,při loučení ,pohledy úkosem.Ale bylo to vyrovnané záběry kostýmů.pokud se pro tenhle film vyráběly tak klobouk dolů.Celkem dobrá kamera,nejisté výkony herců hlavně v těch menších rolích ,ale pěkné exteriéry a vynikající slovenský dabing který "pochoval" právě ty slabé italské herce.A nadabovat italštinu je taky asi fuška...Mastronardi mi chvílemi připoměla mladou Sophii Loren a nebo taky Lolobrigidu ()

Eilean Donan

Po prvej časti... 3*, uvidíme či druhá časť zdvihne hodnotenie. Po druhej časti zdvíham hodnotenie na 4*. Nakoniec som sa zžila s talianskym spôsobom filmovania a prezentovania udalostí a sa mi zapáčil. ()

W.Wicki.W

Kdo má rád historické,dramatické,životopisné a trochu i romantické filmy - pro toho jako dělané. Za mě i díky skvělému obsazení 5* ()

dalziel

Dlhé ako týždeň pred výplatou, ale dá sa to vydržať.Film je z roku 2011 avšak vyzerá ako talianska TV produkcia z roku 1991. ()

fantomas19

* móda, šitie, návrhy - história značky talianskej módy / drina, plány, túžby, cieľavedomosť, známosti, celebrity, vyššia vrstva, filmové hviezdy * rodina, vzťahy - sestry, manželstvá, dieťa * melodramatický pohľad na históriu rodiny, osobnosti (Micol Fontanovej), módneho salónu * ()

rigby

Velmi sympatický televizní film, při kterém si divák uvědomí, jak moc se liší evropské filmy od těch amerických. Příběh se neustále odvíjí a není v něm nouze ani o dramata, ať už životní či pracovní. A chtě nechtě musíme hlavním hrdinkám držet palce, aby se jim podařilo splnit si svůj sen. ()