LokalFilmis

• Slovensko LokalFilmis

Staré cikánské proroctví předpovídá příchod mesiáše z rómské osady, který změní svět. Narodí se Rytmaus a postupně se z něj stane najznámější rapper v Evropě. Rytmaus se rozhodne kandidovat na prezidenta Slovenské republiky. Proti němu se ve volbách postaví Pišta Lakatoš. Ze Slovenska se díky prodeji čisté pitné vody stává světová velmoc, která spolurozhoduje o budoucnosti lidstva s největšími velmocemi jako je USA, Rusko či EU. Do hry o planetu se zamíchá i ďábel Moloch... (A-Company CZ)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $253,878▐ Slovenský animovaný film LokalFilmis (2015), tiež moc vody nenamútil, chcel byť až moc cool pre dnešnú mládež, ponúknuť jednu zábavnú scénu za druhou, hláškovanie ako na bežiacom páse, hromadu sprostých nadávok ale v konečnom zúčtovaní toto všetko akosi strácalo ten správny efekt a súlad, pesničky ani navážanie do osobností nebralo a tých skutočne trefne úsmevných scén bolo len minimum, jediné čo v celku zaujalo bola animácia. /videl v kine: 40%/ ()

*CARNIFEX*

Animák toho najsamlepšieho cikána všadze na okolo vyšiel asi tak, ako Egovi kšeft v Piešťanoch. Posledné články na prstoch ruky, ktorou "Riťmrda" kreslil by som mu dal polámať. Tak isto na môj vkus príliš spevu málo vtipu. Nečudujem sa, že túto zmrdačinu väčšina skopala pod špinavú zem. V kine muselo ľudí doslovne jebnúť. Kto by to bol totiž povedal, že miesto na komédiu, prišli na muzikál. Pár zajebov pobavilo, no na určité epizódy z "LokalTv" sa táto márnosť nechytá ani omylom. ()

Frajer42

Pokud bylo cílem tvůrců vytvořit něco těžce rasistického a urážlivého, tak se jim nejspíš zadařilo. Scénky s Pištou Lakatošem jsou výrazně lepší než veškerý zbytek. Jen při nich se dá sem tam usmát. Animace je výborná. Cigáni nemají chybu. Dovolím si, držet se při hodnocení při zemi. Dost pasáží je šeredně nudných. Opravdu boduje pouze ten Lakatoš. Lepší hvězda. ()

silentname

Prvých päť minút filmu bolo skvelých, no potom to všetko ide okamžite dole vodou a vôbec to nemá poriadnu chuť. Animácie nie sú silné, vtipy často nie sú vtipné a občas je to výrazne násilné, čo absolútne nechápem. Občas vtip funguje ako napríklad Európska únia a ich normy o tvare šunky alebo Alza mimozemšťan, ale inak je to skôr trápne a nudné. A ani to nevyzerá najlepšie. Hodnotenie: D+ ()

Arsenal83

O niečo slabšie ako seriál, mnoho vei vtipných, ale veľa zas na kraji prípustnosti až trápnych. Rytmus ostane veľmi často dobrým terčom gagov, hlavne keď vidím, že v projekte si zadaboval aj jeden z jeho pôvodných súputníkov, no dnes hejterov, a to skrachovaný reper Moloch. Ale inak v pohode, Čekovský si už dlho udržiava tú svoju vtipnú rovinu na vysokej úrovni. ()

honajz2

Dal jsem tomu neschopnému Kronerovi, který natočil tuhle blbost, ještě jednu poslední šanci. Stejně jsem se ve finále přesvědčil, že prostě talent nemá. Tenhle film totiž naprosto postrádá nějaký smysl a příběh je naprosto zmatený. Už z prvních pár vteřin je jasné, čím se Kroner inspiroval. Bohužel, vytáhl si z toho to nejhorší. Co se týče zábavy, prvních pět minut to vypadalo, že by to za něco i stálo a pak už bylo jasné, že jsem se mýlil. Vtipy buď trapné, nebo založené na tom, že někdo řekne "p*ča" nebo "ko*ot". Ha ha ha, inteligentní humor pro lidi na úrovni, hned jsem si vzpomněl na filmového Blaníka. Za celý film jsem se totiž tak jednou pousmál (EU rozebírá jednotný tvar šunek) a byl tam jeden dobrý nápad, to je asi všechno. Animace je dobrá - tak na úroveň internetové zábavy, poslat tohle do kin je největším vtipem celého filmu. Postavy všechny nezajímavé, škoda že se víc nepracovalo s tou rybou, možná by tu nudu a trapnost trochu oživila (Proč nemohla na konci ovládnout svět? Pořád by to bylo zajímavější, než ten konec, co to má...). Jo, konec je taky dost velkej úlet. Tady už asi byl chudák Kroner naprosto bezradný, tak tam nacpal vše, co se mu honilo hlavou, bez ladu a skladu. Mezi žánry chybí muzikál. Tady se vlastně pořád zpívá a je to strašně otravné, snad jenom jedna píseň se tu dá nějak poslouchat, zbytek je odpad. Jako tenhle film. Celkový dojem - jedna hvězdička. A je to škoda, podle obsahu by to mohla být zajímavá satira. Až na pár nápadů to k ní má na míle daleko. ()

metal.storm

Ešte že na slovensku máme Petra Popluhára a jeho zvláštnych kamarátov. Pretože toto sú také jednovtipové komédie, kde po začatku všetko ide do kopernika. Neviem, kde presne sme nechali zmysel pre humor občas. Pravdepodobne niekde v Animoterapii umrel s nacistickým hafanom. ()

URBAN

Co, no nic... Má to hezkou animaci, ale to bohůžel není všechno. Stačilo mít jen dobrý příběh o ostatní by se postaral scénářa vtip spolu s animací. ( 27.12.15/MAC ) ()

Prometheus69

Klidně se to mohlo jmenovat RITMAUS... a každému by to bylo u ryti. Upřímně film který začíná narozením roma ve mě vybouzelo opravdu velké nutkání to smazat... Ale upřímně, film kde chytí někdo KONEČNĚ ten zelený alZla slim pod krkem a totálně ho dojebe.. tomu dám aj 6 hvězd! :D Hele, jako animace předpotopní, příběh podřadný ale, muziálová vložka občas přímo na odpad.. ale TY KECI A HLAVNÍ POSTAVY! Však kedy bych mal jikry tak potratim... XD Plus jednu hvězdu za ten luxusní konec který aspoň vysvětluje prečo jsme všicí takový dojebnutí! 101% ()

Triple H

Skoro vôbec sa mi to nepáčilo, uchechtol som sa tak dva krát. Inšpirácia South Park: Bigger, Longer & Uncut je viac ako zjavná, samozrejme výsledok sa nedá porovnávať. Kronerov film je v podstate len zlepenec scénok, ktoré na seba ledva ledva nadväzujú. Na druhú stranu tvorcovia mali na celú produkciu len rok, žiadne peniaze a museli to potiahnuť v podstate len vlastným entuziazmom. Čiže fakt, že sa im na Slovensku podarilo do kín pretlačiť animovaný film za takýchto priškrtených podmienok a fakt že na Slovensku sa niekto snaží robiť nové a moderné veci, je hodný rešpektu. Kroner nemá ani 30 rokov a už má za sebou tri celovečerné filmy. Ich kvalita síce pokrivkáva, ale chalan získava neoceniteľnú prax, ktorú zúročí neskôr a možno nám tu rastie zaujímavá osobnosť. Palec hore za snahu. ()

Johnny.ARN

Po skvelom úvode, solídnej prvej polovici, príde tá druhá polovica. Asi tak by sa dal tento film zhrnúť. Pre nezainteresovaných, ktorí nepozerajú Lokal TV to nebude nič vravieť, ale pre nás ostatných to mohla byť celkom fajn jazda. Čakal som niečo trošku iné. Kroner nám uletel, a to doslova. Nebolo to zlé, dalo sa zasmiať, animácie boli tiež fajn, len ten celkový efekt nesplnil očakávania a hlavne niektoré videá ( Rybička ) sú plnohodnotnejšie a zábavnejšie ako celý film. Trochu priestrel, ale povinnosť vidieť pre každého fanúšika. Rozpačité a nadhodnotené 3 z 5 ( Kino Žriedlo - Bardejovské Kúpele ) ()

drackula

Filmový kabinet PLUS SK: Filmové profesie - 4. Režisér animovaných filmov - nepoznám predlohu, mnohé vtipy tak išli úplne mimo mňa. Celkovo jednohubka, ktorú ak by som nevidel, o nič som neprišiel. 60% ()

borec999

Lokal Tv bol prvým slovenským animovaným seriálom, pri ktorom sa ukázalo, že televízia vzhľadom na klesajúcu popularitu medzi mladými nie je pre takýto formát správnym médiom, a tak sa Króner presunul so seriálom a skečmi na internet, kde si získal omnoho väčšiu popularitu. Teraz to skúsil v kinách a to s filmom obashujúcim postavy zo spomínaného seriálu a skečov. Projekt 1. SVK animovaného filmu bol bezpochyby ambiciózny, no výsledok je len priemerný. Lokalfilmisu sa nedá uprieť snaha, viditeľný posun v kvalite a pestrosti animácií, no to hlavné (vtipnosť,údernosť,satira a podarené gagy) z neho akosi vymizlo a film pôsobí ako veľmi narýchlo zbúchaný. Aspoň že má bez tituliek hodinu desať a rýchlo utečie. Známych postavičiek zo seriálu a skečov je tu veľa, no viac priestoru dostane naozaj len minimum z nich. S odretými ušami za 3* 50% PS: platí to čo u všetkých predošlých Krónerových filmoch-čím menej rokov máte, tým viac vás bude film baviť. ()

provitamin

Ak sa nenecháte oklamať nízkym hodnotením a kopou sprostých slov, možno budete príjemne prekvapení. Film si robí prdel okrem Rytmusa aj z Obamu a Putina, ale najviac som sa nasmial na úradníkoch z európskej únie - máme tu dnes dve témy, prvou je uzákonenie tvaru šunky a druhou je dochádzanie zásob pitnej vody v celej EÚ - musíme postupovať podľa priorít, takže venujme sa tej šunke. ()

doctor20

Dobrý, vtipný štart filmu ma pripravoval na parádnu jazdu. Po chvíli ma však prebrala nuda a občasné vtipy boli maximálne z polovice nie vtipné. Animovaný Rytmaus vyzeral podľa mňa vo filme oveľa horšie ako na lokalTV. Rybička dostala minimálny priestor. Diabol a jeho cenzurovaný falafelíček budil rozpaky a Pištove vtipné monológy tam zabudli tvorcovia pridať. Za mňa aspoň plus, že na predpremiére dávali k vstupenke popcorn a slnečné okuliare. Inak sklamanie z filmu, na ktorý som sa veľmi tešil. "Keď kone jebúúú... " ()

Flopik

Strašná nuda a to som Lokaltv celkom zvykol pozerať.Originálne to bolo, občas prišla nejaká vtipná hláška ale to je všetko.Najlepšia jednoznačne rybička.Pesničky vo filme totálne mimo a bolo ich strašne veľa.Zasmial som sa naozaj len 2,3 krát a to je myslím na komédiu málo takže bohužiaľ len 2.Čakal som vtipnú blbosť nakoniec len blbosť. ()