LokalFilmis

Animovaný / Komedie

Slovensko, 2015, 78 min

Jakub Kroner

Jakub Kroner

Slovenský South Park na celovečerním půdorysu trpí úplně stejnými neduhy jako jeho americký předchůdce (nebo snad předobraz?) - při delší stopáži se prostě nedaří udržet nastolenou kadenci a rozhodnutí vyprávět nějaký ten příběh utne počáteční nadšení. Kontrastně k tomu ovšem působí uspěchaný konec a nebojím se tvrdit, že čtvrthodinka navíc by neublížila. Jinak ale Lokalfilmis nabízí nějaké to poselstvíčko, chytlavé songy (třeba ten o koních) a hlavně plejádu oblíbených postaviček, kterým je na plátně dovoleno prakticky všechno a rating je tu ždímaný na maximum. Jsem fanda vulgarit a obscénností, proto jsem z kina odcházel s úsměvem od náušnice k náušnici. KDO BY SE NA TO NEMĚL DÍVAT? Rasisti, děti a Vladimir Putin.(9.7.2015)

Klidně se to mohlo jmenovat RITMAUS... a každému by to bylo u ryti. Upřímně film který začíná narozením roma ve mě vybouzelo opravdu velké nutkání to smazat... Ale upřímně, film kde chytí někdo KONEČNĚ ten zelený alZla slim pod krkem a totálně ho dojebe.. tomu dám aj 6 hvězd! :D Hele, jako animace předpotopní, příběh podřadný ale, muziálová vložka občas přímo na odpad.. ale TY KECI A HLAVNÍ POSTAVY! Však kedy bych mal jikry tak potratim... XD Plus jednu hvězdu za ten luxusní konec který aspoň vysvětluje prečo jsme všicí takový dojebnutí! 101%(12.3.2017)

Dobrý, vtipný štart filmu ma pripravoval na parádnu jazdu. Po chvíli ma však prebrala nuda a občasné vtipy boli maximálne z polovice nie vtipné. Animovaný Rytmaus vyzeral podľa mňa vo filme oveľa horšie ako na lokalTV. Rybička dostala minimálny priestor. Diabol a jeho cenzurovaný falafelíček budil rozpaky a Pištove vtipné monológy tam zabudli tvorcovia pridať. Za mňa aspoň plus, že na predpremiére dávali k vstupenke popcorn a slnečné okuliare. Inak sklamanie z filmu, na ktorý som sa veľmi tešil. "Keď kone jebúúú... "(14.6.2015)

• *CARNIFEX*

Animák toho najsamlepšieho cikána všadze na okolo vyšiel asi tak, ako Egovi kšeft v Piešťanoch. Posledné články na prstoch ruky, ktorou "Riťmrda" kreslil by som mu dal polámať. Tak isto na môj vkus príliš spevu málo vtipu. Nečudujem sa, že túto zmrdačinu väčšina skopala pod špinavú zem. V kine muselo ľudí doslovne jebnúť. Kto by to bol totiž povedal, že miesto na komédiu, prišli na muzikál. Pár zajebov pobavilo, no na určité epizódy z "LokalTv" sa táto márnosť nechytá ani omylom.(28.12.2015)

• silentname

Prvých päť minút filmu bolo skvelých, no potom to všetko ide okamžite dole vodou a vôbec to nemá poriadnu chuť. Animácie nie sú silné, vtipy často nie sú vtipné a občas je to výrazne násilné, čo absolútne nechápem. Občas vtip funguje ako napríklad Európska únia a ich normy o tvare šunky alebo Alza mimozemšťan, ale inak je to skôr trápne a nudné. A ani to nevyzerá najlepšie. Hodnotenie: D+(23.6.2015)

• - Viacero postáv z filmu sa neskôr stalo tvárami rôznych reklamných kampaní. Napríklad banky, telekomunikačného operátora alebo značky minerálnej vody. (toi-toi)

• - V rámci udržania ratingu do 15 rokov museli vo verzii pre kiná cenzurovať nahotu. Režisér Jakub Kroner sa vyjadril, že je prekvapený, že pre tento rating nie sú problémom vulgarizmy. (toi-toi)

• - S filmom bolo spojené chybné promo, že ide o prvý slovenský dlhometrážny animovaný film. V skutočnosti prvým celovečerným animovaným snímkom zo slovenskej produkcie bol Zbojník Jurko z roku 1976. (toi-toi)