LokalFilmis

Slovensko, 2015, 78 min

Jakub Kroner

Jakub Kroner
  • toi-toi

Príliš dlhá reklama na minerálku, ktorá je viac smutná ako vtipná. LokalTv mám rád. Teda rybku a orla. Tu je pár dobrých vtipov s Pištom (doslova pár, rozumej dva kusy) a inak vulgarizmy, spievanky a nesúvisiace scénky. Je fajn mať konečne slovenský animák. Škoda, že sa práve vydal cestou primitivizmu.(14.6.2016)

• balcazar

Typický príklad filmu, ktorý v traileri vyčerpá všetko vtipné. Pišta Lakatoš dostal ako hlavná postava pramálo priestoru, rybička bola zabitá. Ale doslova, pretože nebola vôbec vtipná, čo je pri tejto postave alarmujúce, keďže to bola jedna z postavičiek, ktorá predtým mohla povedať hocičo a vy ste sa na tom smiali. Povrchné, slabé, nudné.(28.6.2015)

• boo-boo

LokalFilmis sa nepodaril. Ako takému mu dôjde dych prekvapivo skoro (20 minút) a po pomerne slušnom úvode síce neprestáva sypať jednu šialenosť za druhou, ale zabúda byť zároveň aj vtipný. Na papieri to mohla byť strašná sranda, v kine to s divákom nepohne. Napriek masívnemu fan servisu neverím, že sa z tohto diela stane stálica alebo kult. Nato postráda výbušnosť, cit pre situačnú komiku a potrebný drajv vlastný jeho internetovým predchodcom. Krónerovmu humoru jednoducho oveľa viac svedčí krátkometrážny internetový underground.(24.6.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $253,878▐ Slovenský animovaný film LokalFilmis (2015), tiež moc vody nenamútil, chcel byť až moc cool pre dnešnú mládež, ponúknuť jednu zábavnú scénu za druhou, hláškovanie ako na bežiacom páse, hromadu sprostých nadávok ale v konečnom zúčtovaní toto všetko akosi strácalo ten správny efekt a súlad, pesničky ani navážanie do osobností nebralo a tých skutočne trefne úsmevných scén bolo len minimum, jediné čo v celku zaujalo bola animácia. /videl v kine: 40%/(2.7.2015)

• Berty00

Po tomto "diele" sa asi Lokal TV stáva kultom na Slovensku...Naberajú fakt na obrádkach,a v Lokal filmis to je naozaj vidieť...Neodporúčal by som to pozerať niekomu,kto nepozná alebo nikdy nevidel niečo od Lokalu...Niektoré pasáže ako napríklad tie ktoré pripomínajú muzikál sú fakt len viplnením času...Ale na slovenské pomery to bolo slušné...Hlavne že aspoň vo filme sme veľmoc...Ešte že ostali na starých nôtach a sú tam presné tí komici,ktorí nikdy nesklamú...(27.12.2015)

• - V rámci udržania ratingu do 15 rokov museli vo verzii pre kiná cenzurovať nahotu. Režisér Jakub Kroner sa vyjadril, že je prekvapený, že pre tento rating nie sú problémom vulgarizmy. (toi-toi)

• - Viacero postáv z filmu sa neskôr stalo tvárami rôznych reklamných kampaní. Napríklad banky, telekomunikačného operátora alebo značky minerálnej vody. (toi-toi)

• - S filmom bolo spojené chybné promo, že ide o prvý slovenský dlhometrážny animovaný film. V skutočnosti prvým celovečerným animovaným snímkom zo slovenskej produkcie bol Zbojník Jurko z roku 1976. (toi-toi)