Přátelská výpomoc (TV film)

Krimi

Československo, 1989, 56 min

• Phex

Z pohodového rozvodu Veškrnová - Hanzlík se stává pro Hanzlíka peklo. Proč se ale jeho paní tak změní a chce ho oškubat není jasné. Prostě si jednou ožralá řekne: Nedostane nic ! V tom jak to má provést ji radí Konvaliková. Jde o majetek, který oba manželé měli před vstupem do svazku a tak Dáša finguje vloupání do ještě společného bytu. ...dost spoilerování - jak to dopadne se podívejte sami (je to na youtube), ale jen v případě, že by jste opravdu neměli co dělat...(20.7.2012)

V teto inscenaci je Nadenka potvora, ktera navede svou cerstve rozvedenou kamaradku k podvodu a potom ji vydira.Dagmar Veskrnova uz neni diblik ale uhlazena doktorka . Vybuch Jany Stepankove, tady jako Mudr. Nemcova, kdyz zjistila, ze reditelsky chrup se spalil byl tak presvedcivy, ze jsem se sama bala o premie.(24.11.2011)

Pohodové kriminální rodinné drama s prvky humoru, s velmi dobrým hereckým obsazením. Vyniká především Jaromír Hanzlík. Zápletka je velmi originální, i když si nevzpomínám, zda může být na reálném základě, ale působí velmi věrohodně. Uspokojilo mě taktéž finále filmu. No, podívejte se, co jsou všechno ženy schopné vymyslet :-)(22.9.2011)

• mira007

Krimi tv inscenace o rozvádějících se manželech , přičemž ona má problém s tím, aby mu vydala cennou sbírku tak radši zfinguje loupež vlastního bytu, což se neukáže jako dobrý nápad. Není to nějaké veledílo, ale překvapivě to udrží pozornost celou hodinu a je to skvěle obsazené, přičemž nejvíc se mi vryla do paměti hysterická scéna Jany Štěpánkové.(4.8.2018)

Paní prezidentová je pěkně nakrklá, když ji Hanzlík opouští. No jasně, takového fešáka nemít ve svém kurníku naštve a co teprve když zanáší i do jiného. Hodinová přehlídka lidských vlastností, kde vévodí vypočítavost, touha po pomstě, manipulace a vydíraní je krásná ukázka lidského charakteru, kterým se obklopujeme denně.. aneb Mám-li jít ke dnu, půjdeš se mnou. Moc fajn kousek.(13.10.2018)