Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kriminální příběh o tom, jak se dělil majetek rozvedené ženy... Naďa (D. Veškrnová) se nechce po rozvodu dělit o majetek se svým, již bývalým, mužem (J. Hanzlík). Kolegyně (N. Konvalinková) jí poradí, ať si najme partu, která její byt naoko vykrade a své věci pak dostane zpátky. Jenže situace se nevyvíjí tak příznivě, jak to zpočátku vypadalo. Nejen, že ji „parta“ okrade, ale Naďa se stává navíc objektem vydírání své kolegyně i jejich „kamarádů"… (Česká televize)

(více)

Recenze (18)

mira007 

všechny recenze uživatele

Krimi tv inscenace o rozvádějících se manželech , přičemž ona má problém s tím, aby mu vydala cennou sbírku tak radši zfinguje loupež vlastního bytu, což se neukáže jako dobrý nápad. Není to nějaké veledílo, ale překvapivě to udrží pozornost celou hodinu a je to skvěle obsazené, přičemž nejvíc se mi vryla do paměti hysterická scéna Jany Štěpánkové. ()

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Československý televizní film zabývající se dohrou rozvodového řízení mezi D. Veškrnovou a J. Hanzlíkem. Mladá žena, poněkud mdlého rozumu, pracující jako zubní laborantka, však nemá v plánu se spravedlivě rozdělit se svým bývalým manželem o majetek, který nabyli ve společném soužití. Kývne proto na nabídku své kolegyně N. Konvalinkové, že domluví fiktivní krádež bytu a poté budou ukradené věci vráceny. Občas se ve filmech objeví postava, z jejíhož charakteru a morálního úpadku se divákovi obrací žaludek, a přesně taková byla role N. Konavalinkové, z čehož vyplývá, že předem dohodnutý plán mezi kolegyněmi poněkud nevyšel. V dalších rolích se objevil upjatý závodní právník V. Preiss, milenec D. Veškrnové, který poté působí jako prostředník mezi ní a jejím bývalým mužem. Mezi dalšími kolegy v zubní laboratoři patřil teatrální bavič J. Dvořák, nevýrazná T. Brodská či režisérova skutečná manželka J. Štěpánková. V malé, ale výrazné roli se ukázal i můj oblíbený J. Teplý coby odporný manžel stejně nechutné N. Konvalinkové. Je s podivem, že se ve filmu objevují v naprosté většině postavy zlé a závistivé a celkově snímek nepřináší mnoho pozitivního. Také vztahy mezi bývalými manžely se okatě pohybovaly od extrému do extrému, neboť jsme mohli zahlédnout jejich přátelské povídání až po nenávistné obviňování, které se nevěrohodně střídalo. Závěr snímku J. Dudka nepřinesl očekávanou nápravu situace či potrestání zlodějů a vyzněl zcela nelogicky a absurdně. Z těchto důvodů hodnotím film nejasného žánru podprůměrně i s ohledem na to, že od J. Dudka jsem zvyklý na výrazně kvalitnější počiny. ()

Reklama

Tessie 

všechny recenze uživatele

Paní prezidentová je pěkně nakrklá, když ji Hanzlík opouští. No jasně, takového fešáka nemít ve svém kurníku naštve a co teprve když zanáší i do jiného. Hodinová přehlídka lidských vlastností, kde vévodí vypočítavost, touha po pomstě, manipulace a vydíraní je krásná ukázka lidského charakteru, kterým se obklopujeme denně.. aneb Mám-li jít ke dnu, půjdeš se mnou. Moc fajn kousek. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Pohodové kriminální rodinné drama s prvky humoru, s velmi dobrým hereckým obsazením. Vyniká především Jaromír Hanzlík. Zápletka je velmi originální, i když si nevzpomínám, zda může být na reálném základě, ale působí velmi věrohodně. Uspokojilo mě taktéž finále filmu. No, podívejte se, co jsou všechno ženy schopné vymyslet :-) ()

jakoby 

všechny recenze uživatele

V teto inscenaci je Nadenka potvora, ktera navede svou cerstve rozvedenou kamaradku k podvodu a potom ji vydira.Dagmar Veskrnova uz neni diblik ale uhlazena doktorka . Vybuch Jany Stepankove, tady jako Mudr. Nemcova, kdyz zjistila, ze reditelsky chrup se spalil byl tak presvedcivy, ze jsem se sama bala o premie. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Ve filmu je scéna, kdy Jana Štěpánková (Dr. Němcová) poslouchá rozhlasovou stanici Svobodná Evropa, kde právě mluví její bratr Martin Štěpánek, který tam skutečně po emigraci pracoval. (sator)

Reklama

Reklama