Putování s dinosaury

Velká Británie / USA / Austrálie, 2013, 81 min

John Brooks

Deepak Nayar

John Carnochan

Měl jsem v živém obraze ještě seriál BBC se stejným názvem, který jsem opravdu milovat. A tak jsem chtěl zkusit film, přestože jsem jaksi v koutku duše očekával, že to nebude pro mojí věkovou kategorii. Bohužel se prognózy naplnily, a já jsem se nebavil, jak jsem čekal. Dinosauři o.k., ale dabing Michala Suchánka a ostatní "mistrů" mi dokonale zkazil požitek z těchto prehistorických potvor.(6.1.2014)

• salalala

Víceméně nuda, která je čistě jen pro děti, protože dospělí většinu filmu odzývají. Nechat mluvit dinosaury, aniž by otevírali pusu, nebyl dobrý nápad, protože ty voiceovery působí zvláštně a navíc se distributorovi moc nepovedlo odlšit hlasy od sebe, takže těžko určit, kdo vlastně mluví. Taky nedokonalá animace působí chvílemi spíš směšně a dinosauři pak vypadají jeden jako druhý, což také není úplně nejlepší. Samotný příběh je předvídatelný, ale to se tak nějak dá očekávat. Jakási vzdělávací rovina filmu funguje, jak má a sdělí přesně to, co sdělit chce a dokáže vyzdvihnout to nejpodstatnější. Pár vtipných momentů tu sice je, ty ale z celkové nevýraznosti a zbytečnosti nevytrhnou. Hraná pasáž, která celý film uvozuje, je nevydařená, špatně nadabovaná a nemá víceméně význam, takže nemá cenu se s ní moc zabývat, kdyby tu nebyla, bylo by to možná lepší. Celkově vzato jde o nevýrazný a nijak zajímavý film, jehož vznik je mi záhadou. Filmů o dinosaurech je plno a tenhle nepřináší nic nového. 40%(20.12.2013)

• kenkaku

Asi budu přehnaně zlý a neobjektivní (protože jsem si vědom, že nejsem cílová skupina a přesto oko nepřimhouřím). Byla to pitomost. Po grafické stránce úchvatné. Jasná věc. Přes čáru ale bylo brutálně infantilní komentáře a celkové vystupování dinosaurů. Ano vím, pro děťátka to muselo být super... i když. Pro děťátka jakého věku? Můj syn (5let) jako pokusný králík u toho usnul (a co byl vzhůru musel jsem ho stále uklidňovat, že tomu malému dinosauříkovi se opravdu nic nestane). Takže asi starší? Ale ne moc! Použitý humor je opravdu vrcholem trapnosti (vysmívání se ručičkám byl snad vrchol... nebo to jak ho podělal jiný dinosaurus...? nebo... bylo toho prostě víc). A tak se obávám, že pro starší to bude příliš dětinské. Když se na to nalepí nechutný amerikanismus (totální looser všem ukáže a stane se hrdinou) tak už toto je opravdu moc. 2x to vidět rozhodně nechci.(16.7.2014)

Na první poslech (z vedlejšího pokoje) jsem si řekla: "O jé, americká šablona!". Po dalším a dalším shlédnutí (syn má rád dinosaury :-) ) zjišťuju, že se na to dá koukat, dokonce i opakovaně, a nenudí to. Film je prošpikovaný vtipnými hláškami užvaněného vypravěče, ptáka Alexornise. :-) A víc už nepovím. :-)(12.5.2017)

• Guran

Tak tenhle film měl u mě velká očekávání, těšil jsem se moc, protože jsem slyšel, že snímek je lepší než legendární Jurský park, ale není tomu tak! Začátek filmu se odehrává v současnosti. Rodinka jede kopat kostry dinosaurů. Pak na kapotě auta přiletí ptáček a ten nás zevede zpátky do miliony let staré minulosti plné dinosaurů a výborných filmových triků, které hodnotím velice kladně. Takhle vymodelované dinosaury jsem v žádném jiném filmu neviděl. Opravdu výborná práce. V tomhle směru je to však jediná chvála. Námět je zprostě okopírován z mého oblíbeného Aladara z filmu Dinosaurus, který je však ve všech směrech (kromě efektů) lepší snímek. Filmařům ale nejvíce vytýkám celkem sobecký postup k filmu. Jak je možné, že dinosauři, kteří mluví, neotevírají pusu? To i Aladar ji otevírá a dokonce i Babe, nebo Kočky a psi! Tohle je rok 2013 a oni nemohli udělat efekty otevírajících úst při mluvě? To jsem měl chuť film vypnout a hned mě napadlo, že se bude jednat o ptákovinu a je tomu tak. Film je spíše pro děti, ne pro starší publikum. Zapomeňte na propracované dialogy a trošku drsnější atmosféru, která tady před pár miliony lety budovala. Zde je všechno bráno jako pohádka. Snímek se ani nedá dokoukat, tak jsem si to přetočil na konec, abych se podíval, jak tohle zklamání končí a ničím mě to nepřekvapilo. Spíš si myslím, že je film naprosto zbytečný a že nikdy neměl být natočen. Z dech beroucích efektů se rozhodně dalo vyždímat víc, než jenom spatlanina pro děti.(13.3.2015)

• - Na začátku závěrečných titulků je několik kreseb dinosaurů od známého malíře pravěkých tvorů Luise V. Reye, převedených do 3D formátu. V titulcích však jeho jméno uvedeno není. (Pod)

• - Animátor Marco Marenghi sa podieľal aj na originálnej predlohe spred štrnástich rokov. (Crybaby)

• - Navzdory skutečnosti, že se jedná o nezávislý film, vyšla produkce na 80 milionů amerických dolarů. (Pod)