Putování s dinosaury

Velká Británie / USA / Austrálie, 2013, 81 min

John Brooks

Deepak Nayar

John Carnochan

-- Vizuálně velkolepé. -- *Pokud jste ještě film neshlédli, nekoukejte se na něj s voiceovery, ale v původní verzi, který vyšla na BD jako bonus.* Jsem veliký fanoušek dinosaurů a této série. *Film rozhodně žádným zklamáním není, a vůbec si nedovedu představit, jak ho tak někdo může brát. +Vysoká kritika a mizerná návštěvnost kin zapříčinilo 20th Centuary Fox svým chamtivým myšlením přidáním povrchního trapného komentáře k filmu, který byl točen tvůrci od BBC jako němí.* A teď už k filmu. Co si budeme povídat, toto dílo je především o pokrokovém vizuálním zpracováním. Opravdu v tomto směru překonává Avatara a všechny podobné filmy. Dokonalé! K tomu zkrátka není co dodat. Jak jsem si tak všímal, animátoři si opravdu vyhráli. Žádný dinosaurus snad není naprosto stejný s jiným. Buď odlišné tvary límců, velikostí a hlavně skinů. 3D bylo na vysoké úrovni. BBC a dinosauři jsou opět v popředí vývoje filmografie. Problém však nastává u komentáře, nebo dabingu či jak to nazvat. Samo o sobě není špatný, je velmi vtipný, ale k filmu prostě nesedne, nebo snad nezapadá. Další problém je, že hlasy se snadno spletou a po chvíli v tom máte zmatek. Možná, že je to ale jen českým dabingem, originál shlédnu na BD. A vůbec by nebylo na škodu, kdyby nás tvůrci překvapili novou zvukovou stopou pro starší diváky, nebo vůbec žádnou, jelikož film opravdu žádný nepotřebuje. Chápu, že tvůrci kvůli výdělku směřovali spíše k dětem, ale v některých záběrech prostě ta krev být měla. Hudba Paula Leonarda-Morgana byla opravdu úžasná a nemohu se dočkat vydání na CD. Střih, ozvučení, kamera - každý záběr doslova vymazlený, výprava - krajina naprosto překrásná. Celkově filmu lze určitě vytknout délku, ale chápu, že se museli tvůrci s tak nízkým rozpočtem dost krotit, když chtěli revoluční CGI. Dílo se nesnaží být dokumentem, jen předhodí nějaké málo informací pro "nezasvěcené," a ani se nedivým, když tato série už vysvětlila všechno, takže se jde rovnou na věc. Nevím co si mám myslet o hraném úvodě a závěru, i když Karl Urban v roli paleontologa opravdu zapadl. "Vsuvky" bych nejspíše vynechal i když opravdu rozesmáli publikum. Info v dětských hlasech měl mluvit pták. Atmosféra byla v pohodě. Pořádných filmů s dinosaury je pramálo, takže určitě mile potěší. -- 90% Především kvůli doposud nejreálněji zobrazeným dinosaurům. --(22.12.2013)

Čo už vrátilo ma to do detských časov a Putovaním s dinosaury z 99teho :-) Bohužiaľ v porovnaní len slabý odvar, prevažne určený deťom. Ak by som mal 13, tak tomu dávam 5* okamžite. Ide o akýsi mix Dinosaurus a Putovani s dinosaury, ale druhé spomínané ostáva No.1 a to bez rečí.(17.3.2014)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $36,076,121Tržby Celosvetovo $130,580,730Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,448,839 //počet predaných kusov 195,142Tržby za predaj DVD v USA $5,291,390 //počet predaných kusov 397,244║ opäť zbytočný prešľap ohľadne dinosaurej témy, banálny príbeh, ktorý maximálne unudí, príbeh kde nefunguje poriadne ani humorná vložka, režisérsky rutinné a zvolená sonda do života dinosaurov moc zaujímavého neprináša, grafika újde a po dlhšej dobe ma troška sklamal aj Slovenský dabing, zbytočnosť /40%/(28.4.2014)

• marrrrian

Keby som bral do úvahy sériu, na ktorú sa tento film názvom neskrývane odvoláva, zaslúži si to horšie hodnotenie... Povedzme však, že grafika si predsa len tú hviezdu zaslúži. Inak je to donebavolajúca hlúposť, ktorej vznik bol zbytočný a ktorá musí byť už pre mierne odrasteného diváka iritujúca. Zhliadnutie nikomu neodporúčam - vyhnite sa sklamaniu a dlhým minútam neveriaceho pohľadu na obrazovku. Dopozeral som to s myšlienkou, že ak by v nejakej alternatívnej dimenzii mali byť dinosaury takto otravný, je šťastie, že vymreli.(3.6.2014)

KINO/// Dabing 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Animace 8/10/// PLUS: je to krásné, poutavé a krátké, není to tedy nudné nebo nezajímavé, prostředí a animace je téměř dokonalá MÍNUS: příběh je jednoduchý a děj příliš ukecaný/// Shrnutí: Na film jsem šel se svojí drahou polovičkou, která takové filmy zbožňuje, vlastně má ráda všechny filmy o dinosaurech v jakékoliv podobě. Putování s dinosaury vyčnívá svojí kvalitou zpracování, která je i na současnou dobu technicky dokonalých filmů na velice dobré úrovni. Příběh je pěkný, zápletka jednoduchá. Film je tedy vhodnější spíš pro mladší diváky. Je poučný ale jak už jsem zmínil, příliš upovídaný./// Celkem 66%///(10.8.2014)

• - Ve filmu lze najít mnoho podobností se snímkem Putování Dinosaurů (2011) od tvůrců seriálu Putování s Dinosaury (od r. 1999). Oba filmy se odehrávají ve stejném prostředí a mapují pohyb stejného stáda. (Pod)

• - Snímek byl natočen technologií Fusion 3D system, kterou vytvořil režisér James Cameron pro svůj film Avatar (2009). (Pod)

• - Na projekte sa podieľal jeden z najuznávanejších dizajnérov v oblasti modelovania dinosaurov - David Krentz. Predtým pracoval napríklad ako hlavný dizajnér pre animovaný film Dinosaurus (2000). (misterz)