Putování s dinosaury

Velká Británie / USA / Austrálie, 2013, 81 min

John Brooks

Deepak Nayar

John Carnochan

S dirou v hlave, ale ve 3D.(26.1.2015)

Měl jsem v živém obraze ještě seriál BBC se stejným názvem, který jsem opravdu milovat. A tak jsem chtěl zkusit film, přestože jsem jaksi v koutku duše očekával, že to nebude pro mojí věkovou kategorii. Bohužel se prognózy naplnily, a já jsem se nebavil, jak jsem čekal. Dinosauři o.k., ale dabing Michala Suchánka a ostatní "mistrů" mi dokonale zkazil požitek z těchto prehistorických potvor.(6.1.2014)

• Nivenx

Mám docela rád dinosaury a filmy s nimi, ale tohle zkrátka není ono a celý film působí unavujícím stylem jako ta nejlepší říkanka před spaním. 3D špatné není, ale v tomto filmu je ho spíše drobet škoda. 30%(21.12.2013)

Po vizuální stránce je to opravdu moc hezké, jenže zbytek (příběh, texty, humor) je dělán jak pro děti předškolního věku. Což je velká škoda pro starší část publika. .. V tom prvním Putování s dinosaury jsme měli také příběh, ale ustupoval té hlavní věci, a to byly fakta o životě pravěkých ještěrů, díky tomu se to stalo fenoménem na který se dívá ráda jakákoliv generace. Zde máme ale jako hlavní právě příběh a dokumentární fakta se nám smrští jen na pár poznámek o jménu některých zvířat. To, ale dává smysl, však je to film.. Film pro malé, né pro dospělé, i když i oni si můžou ve snímku najít pár úsměvných momentů. :) .... HODNOCENÍ: 60% (3*)(24.4.2014)

Připadalo mi to jako pokus nalákat děcka na paleontologii a do muzeí (hlavně dle toho konce). Vizuálně ucházející a hlavně potěšil pokus o realističtější pojetí animáku (rozumějte, že to to všechno vypadá v podstatě reálně a ani dinosaurům se nehejbe tlama, když žvatlaj). Problém ale je, že je to v celku nuda a ani hláškující pták to žel bohům nezachraňuje. A celé je to takové vážně pro děti - žádná krev, žádné vnitřnosti, žádné vzájemné požírání. Prostě pravěká pohádka.(9.4.2014)

• - Studio 20th Century Fox koupilo práva na distribuci filmu ve Spojených státech, Velké Británii, Francii, Austrálii, Japonsku, Jižní Koreji, Latinské Americe a dalších oblastech. V Kanadě pak distribuoval film studio Alliance Films a v Německu Constantin Film. (Pod)

• - Filmaři po celém světě hledali vhodné lokace, aby věrně vylíčili prehistorickou krajinu. Nakonec se usadili na Aljašce a na Novém Zélandě. (Pod)

• - Tyrannosaurus v tomto filme je zobrazený ako šupinatý tvor, hoci najnovšie poznatky poukazujú na skutočnosť, že by mohol byť osrstený. Tvorcovia však dali prednosť tradičnému šupinatému modelu, pretože predpokladali, že verejnosti sa bude viac páčiť tradičná predstava. (misterz)