Putování s dinosaury

Zvuk:

Paul Pirola

Masky:

Davina Lamont

Jo,jo, poster je fascinující a popisek strhující,ale opak je pravdou... Osobně jsem si myslel ,že to bude něco podobného jako stejnojmenný dokument,který běžel v televizi a až na grafiku jsem se mýlil.Grafické zpracování je skutečně pěkné a nebýt toho,že dabéři dají dinosaurům hlas ,který jim nevycházi podle obrazu z tlamy,byla by grafika i důvěryhodná.Ono se ve své podstatě jedná spíše o pohádku u které nám dospělým ve své podstatě zakrní mozek a od poloviny filmu to budou spíše hltat Vaše ratolesti.Dějově je to tak jednoduché,že kdyby nebylo krkolomných názvů dinosaurů,tak by příběh snad pochopilo i batole. DĚTSKÉ!!!(26.4.2014)

• MorraEddie

Pro mě bylo tohle putování tak hrozné,že už jsem po 10 minutách nemohl dál. Sice jsem film dokoukal,ale to s vypětím všech sil. Vůbec nechápu koho napadlo,že když už mají ti dinosauři mluvit,tak proč u toho aspoň neotvírají tlamu. Já se v tom ztrácel,protože mi každej hlas přišel úplně stejný. Jediná věc která stojí za zmínku je animace,protože další slabinou filmu je samotný příběh a ten veškeré ambice na šanci prorazit zabil.(18.4.2014)

• Guran

Tak tenhle film měl u mě velká očekávání, těšil jsem se moc, protože jsem slyšel, že snímek je lepší než legendární Jurský park, ale není tomu tak! Začátek filmu se odehrává v současnosti. Rodinka jede kopat kostry dinosaurů. Pak na kapotě auta přiletí ptáček a ten nás zevede zpátky do miliony let staré minulosti plné dinosaurů a výborných filmových triků, které hodnotím velice kladně. Takhle vymodelované dinosaury jsem v žádném jiném filmu neviděl. Opravdu výborná práce. V tomhle směru je to však jediná chvála. Námět je zprostě okopírován z mého oblíbeného Aladara z filmu Dinosaurus, který je však ve všech směrech (kromě efektů) lepší snímek. Filmařům ale nejvíce vytýkám celkem sobecký postup k filmu. Jak je možné, že dinosauři, kteří mluví, neotevírají pusu? To i Aladar ji otevírá a dokonce i Babe, nebo Kočky a psi! Tohle je rok 2013 a oni nemohli udělat efekty otevírajících úst při mluvě? To jsem měl chuť film vypnout a hned mě napadlo, že se bude jednat o ptákovinu a je tomu tak. Film je spíše pro děti, ne pro starší publikum. Zapomeňte na propracované dialogy a trošku drsnější atmosféru, která tady před pár miliony lety budovala. Zde je všechno bráno jako pohádka. Snímek se ani nedá dokoukat, tak jsem si to přetočil na konec, abych se podíval, jak tohle zklamání končí a ničím mě to nepřekvapilo. Spíš si myslím, že je film naprosto zbytečný a že nikdy neměl být natočen. Z dech beroucích efektů se rozhodně dalo vyždímat víc, než jenom spatlanina pro děti.(13.3.2015)

• kaylin

Animace a grafika jsou rozhodně silné stránky, což je ale tak nějak všechno. Dokumenty od BBC - BBC se podílela i na tomhle filmu - mi přišly vizuálně mnohem zajímavější a hlavně dospělejší. Jejich informativní funkce byla velmi na úrovni. V tomhle případě je to fajn, ale příběh je strašné klišé a ani sami dinosauři to nezachrání.(18.5.2014)

Jsem překvapena z těch negativních komentářů, já si myslím, že je to pěkně natočeno, hezká grafika, příběh je takový normální a naopak docela naučné pro děti, kteří se zajímají o dinosaury. Synovec byl z toho docela nadšený a mě se to také líbilo... aspoň to mělo něco do sebe než jako ty některé pohádky, které jsou fakt o ničem.(27.10.2014)

• - Příběh je vyprávěn prostřednictvím vypravěče Alexe, jednoho z ptáků rodu Alexornis, kteří mají symbiotický vztah s Pachyrhinosaury. Vyprávění je chvílemi doplněno hlasovými přenosy hlavních postav, "jakoby slyšíme jejich myšlenky," říká Barry Cook. (Pod)

• - Na začátku závěrečných titulků je několik kreseb dinosaurů od známého malíře pravěkých tvorů Luise V. Reye, převedených do 3D formátu. V titulcích však jeho jméno uvedeno není. (Pod)

• - Do filmu vytvářelo efekty australské studio Animal Logic, které se může pochlubit vícerem slavných filmů, jako například trilogií Matrix, oba díly série Happy Feet, Legendou o sovích strážcích (2010) nebo třeba Sucker Punch (2011). Speciálně pro Putování s Dinosaury vytvořili dva nové programy. Steroid, který zajišťoval interakci mezi kůží, podkožním tukem a svaly. Dalším byl RepTile. Ten byl určený k tvorbě detailů pokožky, jako jsou šupiny, pírka a chmýří. (Pod)