Putování s dinosaury

Velká Británie / USA / Austrálie, 2013, 81 min

John Brooks

Deepak Nayar

John Carnochan

Takže z pohľadu dospelého diváka. Ide v podstate o úlet, o akýsi náučný program pre tých mladších a najmenších, na svoj pôvod vizuálne dosť chudobný ( aj keď CGI triky sú na vysokej úrovni ) a príbehovo podobný stovkám iných filmov obdobného razenia. A ak chcete vedieť, aké je to z pohľadu detského diváka, zoberte na to svoje ratolesti a možno sa dočkáte kladnejšej recenzie.(21.12.2013)

Tento animovaný film je samozřejmě určen hlavně pro menší děti,ale i já jsem se bavil docela dobře.V některých částech bylo hodně vtipů a to se mi líbilo.Pak musím také ocenit vizuální stránku filmu,která je více než podařená.Tvůrci si s animací dali pořádnou práci a je to vidět.Český dabing také ušel,i když v některých částech byl krkolomný a nedal se skoro ani poslouchat,ale co se dá dělat.Příběh byl velice jednoduchý,aby ho pochopili právě malí děti.Filmu dávám takové horší čtyři hvězdy.Hodnocení:70%(6.8.2014)

• Ripley

Jak píší ostatní,technicky bezchybné,ale zvolený způsob vyprávění ocení snad jen děti.Musím podotknou,že mám mnoho dětských filmů rád,a také zbožňuji dokumenty o dinosaurech.Film je neoriginální.Připomíná starší film Dinosaurus od studia Walt Disney,který mě však bavil mnohem více.Vzhledem k tomu,že jde o produkt BBC a tvůrců vynikajícího seriálu Putování s dinosaury,nelze nic jiného zkonstatovat než to že jde o průšvih.(14.10.2014)

Že by mne 3D efekty ohromovaly, to vůbec. Dabing nehýbajících se čelistí pachyrhinosaurasů jsem překousl. Děti občas nudou odvracely hlavy, ale to jsou děti. K pobavení jsou alespoň mávající ruce děcek na hejna letících ptáků z promítacího plátna. Pták Alex s hlasem Míši Suchánka je průvodcem filmu. Škoda, že 3Dé brýle ubírají kontrastu a barvy, v některých momentech jsem je sundával. Nejkrásnější scény filmu je podle mě polární záře a hvězdy na nebi, záběry z hora, souboje dravců se stádem. Naštěstí je ve filmu poměrně optimistická hudba - jít na to ale sám, bez děcek, tak se biju do paly!!!(25.12.2013)

• kenkaku

Asi budu přehnaně zlý a neobjektivní (protože jsem si vědom, že nejsem cílová skupina a přesto oko nepřimhouřím). Byla to pitomost. Po grafické stránce úchvatné. Jasná věc. Přes čáru ale bylo brutálně infantilní komentáře a celkové vystupování dinosaurů. Ano vím, pro děťátka to muselo být super... i když. Pro děťátka jakého věku? Můj syn (5let) jako pokusný králík u toho usnul (a co byl vzhůru musel jsem ho stále uklidňovat, že tomu malému dinosauříkovi se opravdu nic nestane). Takže asi starší? Ale ne moc! Použitý humor je opravdu vrcholem trapnosti (vysmívání se ručičkám byl snad vrchol... nebo to jak ho podělal jiný dinosaurus...? nebo... bylo toho prostě víc). A tak se obávám, že pro starší to bude příliš dětinské. Když se na to nalepí nechutný amerikanismus (totální looser všem ukáže a stane se hrdinou) tak už toto je opravdu moc. 2x to vidět rozhodně nechci.(16.7.2014)

• - Snímek byl natočen technologií Fusion 3D system, kterou vytvořil režisér James Cameron pro svůj film Avatar (2009). (Pod)

• - Příběh je vyprávěn prostřednictvím vypravěče Alexe, jednoho z ptáků rodu Alexornis, kteří mají symbiotický vztah s Pachyrhinosaury. Vyprávění je chvílemi doplněno hlasovými přenosy hlavních postav, "jakoby slyšíme jejich myšlenky," říká Barry Cook. (Pod)

• - Animátor Marco Marenghi sa podieľal aj na originálnej predlohe spred štrnástich rokov. (Crybaby)