poster

Jeombaki : hanbandoeui gongryong 3D

 • Jižní Korea

  점박이 : 한반도의 공룡 3D

 • anglický

  Tarbosaurus 3D

 • anglický

  Speckles The Tarbosaurus

 • anglický

  Tarbosaurus: The Duel Begins

Animovaný / Dobrodružný / Drama

Jižní Korea, 2012, 88 min

Režie:

Han Sang-Ho

Scénář:

Han Sang-Ho

Hrají:

Hyeong-seok Lee
 • moai_z pandory
  odpad!

  Nezlobte se na mne, ale nechápu, jak můžete dát tomuto "filmu" tak vysoké hodnocení. Animace příšerné jako u loutkových filmů Jiřího Trnky (tím nemyslím, že kdysi nebyly kouzelnými, ale píše se rok 2013 proboha), námět no comment, naivita a načichlost ťamanskými filmy czela evidentní (jak tyranosaurus vždy před útokem několikrát a v detailu zaboří drápy do písku, tedy natočí nohu k úderu jako karatista), zkrátka...no nevím. Už dlouho jsem neviděl větší ko--tinu. Snad i megažralok versus megachobotnice je lepší. A to jsem ji neviděl:-). Zkrátka odpad(1.5.2013)

 • evapetra
  ****

  Na to, že se jedná o pohádku pro malé děti, je příběh docela smutný. Málem jsem při něm uronila slzu a byla jsem čím dál více naštvaná na zlého, nezničitelného tyrannosaura. Animovaní ještěři jsou v tomto filmu opravdu velmi povedení a pěkně ladí s překrásnou novozélandskou krajinou.(8.11.2013)

 • Frajer42
  *

  Docela trapárnička. Pochválit mohu pouze celkem slušně intenzivní 3D. Zejména u záběrů, kde létala hejna těch létavých dinosaurů. Hrozně se mi naopak nelíbil příběh, který stál, jak by řekl Karel Gott, za hovno! Úplně nejvíc ze všeho mě však sral dabing myšlenek, protože dinosauři samozřejmě nemluví, toho hlavního malého retarda, když byl ještě mladý dinasouřík. Když muže-dítě dabuje žena, tak mi to prostě hrozně vadí, nebo jak by řekl Kája zvaný božský, sere. Tohle byl ten nejhorší dinosauří dabing, jaký jsem kdy slyšel. To mi dost radikálně znepříjemnilo asi prvních 20 až 30 minut. Zbytek ovšem nebyl o moc lepší. Animace dinosaurů zasazených do, údajně, novozélandské krajiny také nebyla nic moc, vzhledem k tomu, že se pohybujeme v roce 2012. No, nevím. Zřejmě mám pro zhlédnutí snímku málo šikmé oči. Tak alespoň za nějaký ten 3D efekt dávám hvězdičku.(27.12.2014)

 • Honzik004
  *****

  Jihokorejci mě překvapili už svým prvním filmem o tarbosaurech a svým druhým počinem si u mě rozhodně nepohoršili :-) Jedná se spíše o rodinný film než o dokument, který nijak neskrývá svou inspiraci u jiných filmů (Dinosaurus, Lví král nebo King Kong), což není na škodu. Podívaná je to nádherná, animace zvířat je vynikající a v některých scénách se animátoři opravdu vyřádili (např. souboj ve vodě). S Flíčkem strávíte příjemných 100 minut na jeho životní cestě a možná během ní uroníte slzu :-) Vřele doporučuji.(10.9.2012)

 • Pod
  *****

  Po prvním dokumentárním, realistickém a velmi emocionálním díle s odborným a zároveň dojemným komentářem, který byl laděný spíše pro dospělé přichází volné pokračování se zaměřením spíše na děti. Řekl bych, že je to změna spíše k horšímu. Komentář je o ničem, v některých částech úplně zbytečný a až útrpně ruší jinak krásný děj. Snaží se to nim zdramatizovat, ale zhorší to, dětský komentátor se skoro nedal poslouchat. Kdyby bylo po mém nechám to vyprávět dospělým člověkem s příjemným hlasem, jako první díl. Kdyby to znovu předabovali, dost by se kvalita zvedla. Odkazy na první díl a na filmy podobného tipu jsou tu dost časté a zřejmé, což vůbec nevadí. Nějaké ty nelogičnosti sem tam se taky dají přetrpět. Film velmi povznášejí perfektní animace, velkolepé prostředí Nového Zélandu a krásná hudba - ocenil bych však více, kdyby nechali původní. Takže pokud se na to podívám z perspektivy prvního dílu, který nasadil laťku dost vysoko, tak film docela u mě pohořel. Když se na to však podívám z pohledu animáků, je to nadprůměrný film. 8/10 Navíc, když se nad tím zamyslím, tohle se přece dá použít jako skvělý prequel... Když se na tento film podíváte jako první a pak si pustíte první díl, tak se to krásně uzavře.(1.5.2013)

 • - Stejně jako první díl se i tento natáčel ne Novém Zélandu. (Pod)

 • - Při vydání prvního traileru, který měl anglické znění, měl film název Tarbosaurus 3D a nebylo ještě známo ani datum vydání. Některé internetové weby jej nazývaly Tarbosaurus: The Duel Begins, což bylo na prvním plakátu filmu. Až za dlouho poté vyšel korejský trailer, který odhalil i konečný název Speckles: The Tarbosaurus. (Pod)

 • - Hudba k filmu byla nahrána Českou filharmonií v Praze. (Honzik004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace