poster

They Came From Beyond Space

Horor / Sci-Fi

Velká Británie, 1967, 85 min

 • pepua
  ****

  Poměrně nízké hodnocení filmu na imdb, téma filmu, tedy invaze mimozemšťanů, kteří kradou lidská těla z kdovíjakých důvodu, mně v této době již dobře známé, naznačovalo, že půjde opravdu o neoriginální a nepříliš dobrý film. Hlavní kostrou je skutečně „invaze lupičů těl“, ovšem zpracovaní filmu je poměrně zběsilý mix klasického sci-fi, filmů s agentem Jamesem Bondem a seriálu Star Trek. Inspirace filmů s agentem 007 proto, že hlavní hrdina Dr. Curtis Temple, odborník na výzkum možnosti existence mimozemského života, se ukáže být nejen vynikajícím vědcem, ale také výborným akčním hrdinou. Je schopný chytře proniknout do zakázané oblasti, nenápadně se pohybovat místnostmi, kdy nepřátelé jsou jen několik metrů od něho i vyhrát přímý pěstní souboj. Inspirace seriálem Star Trek je patrná v samotném závěru filmu, ve chvíli, kdy dochází k vysvětlení všeho podstatného. Takže proč 4 *? I když má film spoustu nedostatků, náramně jsem se bavil.(24.12.2007)

 • p6qwre
  ***

  Jakoby se v tomto sci-fi od společnosti Amicus snažil scénárista zakrýt inspiraci klasikou Invasion of the Body Snatchers. Základní příběh se sice vyvíjí dle očekávání, ale způsob, jakým se hlavní hrdina dostane od začátku ke konci je dosti zvláštní. Především v části, kdy se uznávaný profesor změní ve one-man-army po vzoru Ramba, jsem pouze nevěřícně kroutil hlavou:) Podobných úletů je ve filmu více, díky tomu je to vcelku dobrá zábava.(25.12.2007)

 • Martin741
  *

  Videl som uz Sieglov film Invaze Zlodeju tel, a mne sa veruze tiez zdalo, ze ide o Francisovu kopiu. No ale teda extremne planu s planymi kulisami a pripecenymi dialogmi. Skoda, lebo spolupraca ludi a mimozemstanov ma nieco do seba .....nieco mala do seba ta oblast kontrolovana filmovou armadou, lae celkovy dojem ... nula bodov . 5 %(23.10.2019)

 • gumli
  ***

  Klasické sci-fi béčko.Ate treba povedať,že aj keď to nie je zlý film,pripadal mi tak trocha smiešny,a to aj vtedy,ak beriem v úvahu rok výroby.Škoda len ,film mal veľmi pomalé tempo.Čakal som ozajstných votrelcov,ale nedočkal som sa toho čo som očakával.Začiatok vyzeral lepšie,potom to už nebolo ono.Predsa len,v týchto rokoch sa už robili oveľa lepšie filmy.Chcel som dať len dva,ale nakoniec prevládla trojka.(11.12.2009)

 • dopitak
  **

  Propadák Freddieho Francise, který nezachrání ani symbolika (či snad přání tvůrců) budoucí úspěšné spolupráce mezi lidmi a mimozemšťany. Nuda by se dala krájet, veškeré schovávačky, které Curtis provádí před nosem svých s ufony vtělených kolegů z výzkumáku, jsou pro malé děti a mají v sobě napětí jak prasklá prádelní šňůra.(21.3.2011)