poster

Sedm bílých plášťů (TV film)

Krimi

Československo, 1989, 73 min

 • Pepinec
  ****

  Poručík Columbo bere baloňák a odchází na šichtu do špitálu. Ten je plný podivných osobností se sklony k teatrálnímu přehrávání. Petr Haničinec se tím však nenechá rozházet a po vzoru amerického kujóna i on dojde rozřešení. Hvězdná herecká plejáda je až neuvěřitelná, ale čtyřhvězdičkovou záležitost pro mě z filmu udělala jedinečná atmosféra revolučního roku, podpořená čímsi, čemu se tenkrát patrně říkalo filmová hudba. Jakkoli dnes žijeme v o několik let vzdálené době, z pohledu současné televizní tvorby by jeden spíše řekl, že v době vzdálené směrem zpátečnickým.(30.11.2011)

 • rakovnik
  ***

  Průměrná, téměř zapomenutá televizní detektivka, která zaujme především hereckým obsazením. Co postava, to herecká osobnost. Každopádně poměrně slušný děj, který při celkem krátké stopáži hezky utíká. Vztahy mezi postavami jsou pěkně zamotané a nikdo si není jist obviněním ze zločinu. Smysl a průběh závěrečné rekonstrukce trošku pokulhává, ale jeden skoro dramatický okamžik (zhasnutí světla) ji učiní na chvilku zajímavější. Hádejte, kdo je vrahem v případu, kde figurují jako podezřelé téměř jen ženy, jak na konci hezky shrne detektiv (Petr Haničinec).(27.11.2011)

 • zdeny99
  ****

  Televizní interiérová detektivka odehrávající se v nemocnici, kde se řeší vražda pacientky. V každém druhém komentáři se tu zmiňuje, že Haničinec je jak Colombo. Tak podobá se mu tak, především svým vystupováním, ale to je tak vše. Tu podobu mu vtiskl samotný případ a dokonale napsaný scénář, ze kterého nakonec vyšel vrah při závěrečné rekonstrukci. Ono je to vůbec hodně dobrá kriminálka na to, že se jedná pouze o televizní film. Plejáda známých herců hrají na výbornou, hledání vraha je napínavé a tomu všemu ani neškodí poněkud levnější interiéry. [399. hodnocení, 27. komentář, 58%](17.7.2019)

 • Schlierkamp
  ***

  Československá televizní krimi, jež se odehrává v nemocničním prostředí a hlavním tématem příběhu je vyšetřování záhadného úmrtí pacientky Novotné. Odhalováním skrytých pravd tohoto zločinu byl pověřen inspektor Vacek v podání P. Haničince, jenž po pachateli pátrá v typickém, rozvážném Columbovském stylu a zabývá se výslechem podezřelých a odkrýváním skutečných vztahů mezi nimi. Příběh je podaný díky dobrým hereckým výkonům poměrně poutavě, zejména zaujme závěrečná rekonstrukce činu, avšak tam dle mého názoru vyjdou najevo jisté nelogičnosti chování pachatele, zejména co se týká krádeže prstenu. Mezi podezřelé patří členové jakéhosi milostného trojúhelníku, a sice odmítavá zdravotní sestra M. Pleštilová, zoufalá osamělá Z. Adamovská a zamilovaný řidič sanitky Hruška L. Vaculík. Dále se v inscenaci objeví velmi nesympatická a nafrněná neteř zavražděné D. Veškrnová, razantní a přísná hlavní sestra G. Vránová, ředitel podniku, kde oběť pracovala, L. Mrkvička a kolegyně paní Novotné, Hruškova matka Z. Hadrbolcová. Haničincova nadřízeného poručíka Hamzu zahrál P. Štěpánek a ve zbytečných rolích jakýchsi podivně nadrzlých příslušníků VB se objevili G. Bubník a D. Prachař, jenž mě rozčilil nevídaně troufalou a hloupou poznámkou v klíčovém okamžiku vyšetřování. Jubilejní pětistý komentář je věnován typické československé televizní kriminálce z dílny pana Kubečka, jež nepředstavuje ve své kategorii žádné významné dílo, přesto má obliba podobných jednoduchých studiových kriminálek neklesá.(17.6.2017)

 • LiVentura
  ***

  Dobrá česká detektivka, kde vrah skutečně pozornému divákovi neunikne..(13.12.2012)

 • - Ve scéně, kdy vyšetřovatel (Petr Haničinec) vyslýchá Burešovou (Ljuba Skořepová) v jejím bytě, lze si v zrcadle všimnout odrazu člena štábu. (Pepinec)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace