Zkáza lodi Laconia (TV film)

• Česko

Zkáza parníku Laconia

The Sinking of the Laconia

• Německo

Laconia

Drama / Historický / Válečný

Velká Británie / Německo, 2010, 2x86 min

Člověk by čekal, že film o ponorkách a potápění lodí půjde víc do hloubky a nebude jen unyle šplouchat na mělčině. Žádné drama, bylo mi úplně u zádi, co se na obrazovce odehrává, proto asi nepřekvapí informace, že jsem u obou dílů mentálně absentovala v poslední třetině... spánek byl záživnější. 50%(1.2.2013)

Tak na TV film hodně slušné.Filmy podle skutečných událostí mám rád a tenhle me přijemně překvapil,sice nějaká slabší místa by se našla.Oživení bylo v menších rolích Brian Cox jako kapitán Laconie a Thomas Kretschmann jako admirál Donitz jesi jsem to dobře pochopil:-) .A výborný výkon Kena Dukena jako kapitána U-156.(15.4.2018)

Skvělý dvoudílný film který ukazuje že i kapitán německé ponorky byl především člověk a i když jeho válečný stroj dokázal způsobit zkázu a potopit loď na které nebyli jen vojáci jak si původně myslel tak našel v sobě tu lidskost a navzdory vrchnímu velení jednal sám za sebe a vrátil se zachránit ty co předtím torpédoval.Sám se pak stal terčem pro letadla i když na svou ponorku nechal umístit obrovský znak Červeného kříže.Herecká plejáda hvězd v podobě poručíka z filmu Stalingrad Thomase Kretschmanna který si zde zahrál admirála,nebo cestující na lodi skvělá Franka Potente tedy filmová partnerka Jasona Bourneho z filmu Agent bez minulosti a plno dalších skvělých herců kteří filmově dokazují že lidé zůstávají lidmi i v obtížných situacích a nepřítel občas i pomůže i když bojuje se svým svědomím.(9.4.2018)

Kdysi někdo řekl velkou pravdu - Nakonec v každém člověku zvítězí ten nejtemnější zvířecí pud ...Bohužel aby v každém z nás nakonec zvítěžila kapka lidskosti ..? To už tak zákonitě nezní. Proto mě uchvátil tento válečný snímek svou kapkou toho lidského o to víc že skutečn¨ého. 3 hodiny bez dechu vás vtáhnou do poutavého, oduševnělého příběhu a skvělým hereckým výkonem.(28.1.2012)

Film ma prijemne prekvapil. Kvoli Franke,ale i samotnej teme, som ho mal v poradovniku uz dost dlhy cas a kedze som nan konecne mal naladu, pustil som si ho. Atmosfera na lodi, ponorke, ci riadiacich strediskach roznych stran je spracovana v celku podarene, hoci sa mi nechcelo moc verit tomu nemeckemu ponorkovemu timu. O to je to prekvapujucejsie. Herci, vyprava, kostymi, kamera su opat na velmi vysokej urovni, napriek tomu, ze ide "len" o TV film. Dlhsiu stopaz som si teda neuvedomoval a teda nenudil som sa vobec, kedze kusok disponuje silnym pribehom a vie ho zaujimavo podat. Sceny stretu, utoku a samotneho potapania sme videli istotne lepsie vygradovane, avsak ako som spomenul vysie, reziser kladol doraz skor na pribeh prezivsich a to sa mu myslim podarilo. Istotne nadpriemer, ktory mozem odporucit. Avsak siahnut po nom v spravnej nalade s dostatkom casu.(13.8.2013)