poster

Šmoulové 2

 • anglický

  The Smurfs 2

 • slovenský

  Šmolkovia 2

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2013, 100 min

Komentáře uživatelů k filmu (173)

 • Malarkey
  ***

  Lautr némlich donr vetr krucajz element na oko stejný jako jednička. Amíci tady zase vcelku slušným způsobem znásilnili belgickej originál a udělali si z toho hraně-kreslenou podívanou, která dětem podle mě udělá radost, ale dospělým se bude zdát strašně naivní. Tudíž účel to splní.(21.12.2014)

 • T2
  *

  Rozpočet $105miliónovTržby USA $71,017,784Tržby Celosvetovo $348,547,523Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,095,282 //počet predaných kusov 390,797Tržby za predaj DVD v USA $12,166,123 //počet predaných kusov 741,601║ tuctový zbytočný výplach, ktorý je akurát tými moderným vtípkami dokonale otravný, už to nemá čaro pôvodného animáku ani z ďaleka /25%/(2.2.2014)

 • Xmilden
  ***

  Malinko lepší než minulý díl, přesto stále pro mě příliš dětské. Režisér si dal tentokráte o něco více záležet a scénář také patří v rámci možností k těm lepším. Přesto stále lituju že mě není 8 let...... To by byla teprve pecka.(26.11.2013)

 • MMR
  *****

  Šmoulíci šmoulili jako vždy fajnově, i v tomto druhém díle se šmoula MMR radostně šmouloval na plátno a u toho šmoulil Coca-Colu a Nachos. A pak si to s nadšením odšmouloval domů, a i když malinko zmoknul, náladu mu to nezkazilo =)(21.8.2013)

 • D.Moore
  ***

  První díl se mi sice líbil o něco více, ale hlavní je, že to nejdůležitější se nezměnilo - naprosto perfektní Gargamel v podání kouzelného komedianta Hanka Azarii, který opravdu nemá chybu, a jeho digitální kočičí parťák Azrael. Příběh mi tentokrát připadal o něco jednodušší a přímočařejší, navíc bez pořádného finále, z nových neanimovaných tváří mě potěšil Brendan Gleeson, z těch ostatních Neplecha s příjemným hlasem Christiny Ricci. Nejvíc jsem ale litoval toho, že se k výpravě nepřipojil Pasivně-agresivní šmoula, jen se mihnul ve vesnici a pak z děje zmizel.(28.9.2014)

 • Spiker01
  ***

  To je zas šmoulovina :D Jedničku jsem nějak přežil a i když se tušil, že druhej díl bude to samý v bledě modrým (dobrej fórek celkem :D), tak jsem zkouknul i ten. Děti to pobaví, rodiče to nějak přežijou, i když je to trošku delší. Na prvním dílu sem chválil cgi efekty, a ani zde si nemohu stěžovat. Příběh je pořád stejně plitkej, ale to je celkem jedno, vždyť je to přece film o šmoulech! ... 50%(23.12.2013)

 • juta
  ****

  Modré dobrodružství pokračuje a s ním spíše nadprůměrný děj, i když jsem se nasmál o hodně méně, než v prvním díle. Je to spíše pro děti, takže že by stříkala modrá krev a byly k vidění nějaké šmoulí orgie, to zas né. :D(30.5.2014)

 • IQ Tiqe
  **

  Mírou infantility snímek nepřekonal jedničku, ale to pořád není důvod k radosti. Protože jinak to stále je infantilní rodinný film určený hlavně pro děti. Na druhou stranu, pokud vám tohle nevadí, tak jinou zásadn výtku nemám. Je to tuctovka, u které jsem se asi dvakrát zasmál a největší přínos byl Vexyin outfit a hlas Christiny Ricci # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 4 | hudba 7 | humor 2 | akce 6 | napětí 0 | pustil bych si znovu 5(23.11.2013)

 • kingik
  ****

  Se Šmouly šmoulovat i ve druhém díle může úplně každý. Tentokrát se v ohrožení ocitne Šmoulinka, kterou zlý čaroděj Gargamel unese za pomocí vlastnoručně stvořených skřítků Neplechů - nevypočitatelné Vexy a natvrdlého Hackuse, kterými Gargamel opovrhuje, protože se sice Šmoulům podobají, ale nedokážou zmodrat. Složení kouzelného lektvaru zná jen Šmoulinka, kterou kdysi sám stvořil, aby zničila nenáviděné Šmouly infiltrací do jejich vesnice. To se mu nepodařilo, protože ji přijali mezi sebe, ale Gargamel to nevzdává a stejné chyby už se nechce znovu dopustit. Na záchranou misi se vypraví Tatka Šmoula, Nešika, Fešák a Mrzout, který dokonce postupem času přehodnotí své negativní postoje v partě. Výprava se spojí s rodinou Patricka Winslowa (Neil Patrick Harris), se kterou se skamarádili v prvním díle, a na scénu vstoupí Patrickův nevlastní táta a děda (Brendan Gleeson), se kterým má poněkud komplikovaný vztah a bláznivé dobrodružství v Paříži může začít. Přetažení šmoulích hrdinů z jejich animovaného království do hraného filmu, skýtalo od počátku nejedno úskalí, a bylo nutné klasické postavičky skřítků zmodernizovat a přizpůsobit současnému dětskému divákovi, který by se u původního pojetí vycházejícího z animovaného seriálu zaručeně nudil. Není tedy výjimkou, kdy šmoulí parta a spol. hláškují ostošest, Gargamel běžně používá tablet nebo mobil, a dokonce není nouze ani o peprnější hlášky, které v dětském filmu nepůsobí nejlíp (např. "Gargakoule"). Filmem zní moderní písničky, děj splašeným tempem pádí kupředu, jsme svědky krátké proměny dědy v kachnu, nechybí řada originálních gagů a film je od začátku do konce jednou trikovou atrakcí, která má jen nepovedeného kocoura Azraela coby nepříliš optimální kombinaci živé kočky s digitální. Početný scenáristický tým, v čele s režisérem Raja Gosnellem specializujícím se na filmy pro celou rodinu, namíchal šmoulí guláš ještě s lepšími ingrediencemi než poprvé. Je sice proklatě modrý, ale neznamená to, že by byl nepoživatelný. Mé hodnocení: 80%(3.10.2013)

 • Roman.Ticka
  ***

  Šmoulománie jede v naší rodině naplno, takže si už z principu nemůžu dovolit jít s hodnocením níž. Paradoxně je dvojka horší ne příběhem, ale pro typický bolestín animáků, jež se snaží vnutit širšímu okruhu diváků různými odkazy a vtipy pro dospělé, kterým děti pochopitelně nerozumí (šmoulhomský syndrom) a kvůli dalšímu obvyklému nešvaru zrychlovat skeče, až se na jedno podívání nedají stíhat, natož pochopit. A to prosím nejsem žádný škarohlíd, naopak modrásky mám ráda, nijak mi albertománie nevadí a už vůbec si nepřeji vyhlazení veškerého šmoulstva. ;-)(7.9.2013)

 • becki_tu
  **

  Slabší než první díl, ale pořád koukatelné. Bohužel nepatřím do cílové skupiny diváků, takže nedovedu patřičně ocenit infantilní humor. Musím však uznat, že Azariův Gargamel byl opět bezchybný a hlášky s La Hůlkou nebo hrátky s tabletem byly pádným důvodem pro úsměv. Pokud se však děti přenesou přes parádní vizuální zpracování a zamyslí se alespoň na chvíli nad hlavní myšlenkou, pak bude smysl filmu splněn. 50%(13.12.2013)

 • Flego
  **

  A tak som si opäť vychutnal parížske reálie a to je asi tak všetko, čo som chcel povedať.(26.2.2014)

 • Jericho666
  *

  Nadšení po vydařeném prvním díle opadlo hned v prvních minutách. Příběh by vůbec nevadil, proč ne. Gargamel si vždy šel jen za jedním cílem a bylo by naivní si myslet, že by to změnil. Problém ale je, když tvůrci vyhází skoro všechen humor a nahradí ho samoúčelnými držkopády, nárazy apod. To byly také jediné scény, u kterých se malé děti v sále aspoň trochu zasmály. Jinak bylo v sálu ticho, které občas přerušil pláč, protože na některého prcka to bylo moc dlouhé. Na mě se sestrou upřímně také. Někteří se během filmu zvedly a na popud svých ratolestí, které film nebavil, odešli. Šmoulové 2 se snaží sice diváka rozesmát jak mohou, ale šmrc jedničky to nevidělo ani z rychlíku. Skvělé vtípky a hlášky z jedničky nahradili poněkud laciné "vtipy" s někdy až sexuálním podtextem či nadávky typu "do šmouly", která se podezřele podobá oblíbenému "do p*dele". Jen ve "šmoulí řeči". A tak dále, a tak dále. Nemohu filmu sice upřít pár hezkých scén, které ale obstarávají nové postavy v čele s Vexou a Hakusem, do kachny proměněného nevlastního otce Patrika konče. Bohužel právě pár scén s kachnou byly to jediné, kdy jsem se u filmu aspoň trochu více pousmál. Škoda, potenciál na slušné pokračování to rozhodně mělo, jen se to zvrhlo v naprostý brak. Co je ale pro mě naprosto neodpustitelné je naprosté, omluvte výrazivo, zmrvení postavy Gargamelova kocoura Azraela! V prvním díle jsem ho miloval. Byl roztomilý, chytrý a hlavně: VTIPNÝ! V pokračování se na něj naprosto vybodli, Udělali z něj vcelku nepodstatnou postavu, kterou vidíme se jen buď něčemu/někomu smát a nebo si o něco namlátí, do něčeho narazí apod. apod. To co dělalo Azraela Azraelem je naprosto pryč. A hlavně, MLUVÍ! Z roztomilého mňoukání, pod kterým si divák mohl představit že říká cokoli, tvůrci udělali hrozně mluvícího, spíše pískajícího, kocoura a v mých očích je takové podělání postavy neodpustitelné. Říkal jsem si, že kdyby film stál za nic, tak Azreal to zachrání. Krutě jsem se spletl. Tečku za touto maškarádou dává závěrečná alá Shrek písnička. Brrrr! Letos jsem z kina ještě neodcházel takto krutě zklamán. Veliká škoda.(13.8.2013)

 • korbitch22
  ***

  Co k tomu říct.Taková je už prostě dnešní doba...jednoduchá.Kdežto my jako děti sledovali filmy jako Nekonečný Příběh, Sám Doma, Princezna Nevěsta a podobné, dnešní děti baví tyhle tupé MTV barevné omalovánky, plné úmorného patosu, klišé a moralit bez ducha.Když se ale podíváte na sál plný vytlemených dětí, uvědomíte si, že tak to prostě je a nezmůžete proti tomu vůbec nic a ten film prostě plní svůj účel, děti maximálně pobaví a dospělého neunudí ani nenasere.Od jedničky sem nečekal nic a dostal sem přesně to co sem si myslel, že dostanu a to je i v duchu drůhém.Jednoduché vtipy položené v základech na nešikovnosti Gargamela (výtečný Azaira) a jeho nehod.Lidi se můžou dál dohadovat o tom, jak moc jsou takové filmy ubohé, jenže prostě fungují a Gosnell si na starý kolena vytvořil zlatou dojnou krávu.Šmoulých filmů může takových být totiž klidně celá pentalogie.Přiznám se bez mučení, že náš prcek sleduje jedničku furt dokola a při hlášce Azraeli, žiješ ještě se musim smát jako děcko i já.To samé platí o druhém díle, Azrael funguje, děti se smějí a já příliš netrpím.Film co plní učel, neurazí, nenadchne, nenaštve a co je důležité, na dvě hodiny umlčí a dokonale pohltí vaše nezbedné ratolesti.50%(24.9.2013)

 • Tuax
  ***

  Nelíbilo se mi to tolik jako předchozí film. Bylo v tom vícero věcí, co se mi nelíbily a tak jsem nakonec na průměrném hodnocení. Jinak Jayma Mays i v tom málu pořád bezvadná. N.P. Harris se mi moc nelíbil, navíc měl tentokrát takovou negativisticko odmítavou roli. Noví neplechové byli fajn, jen si říkám, ještě že yl tupej klučík a ne ta holčina. Jinak tento film mi přišel jako velká tlačenka na rodinné hodnoty. Oproti prvnímu filmu, to ale nějak moc ztrácelo a nezachránl to ani Hank Azaria ani mluvka kocour Azrael.(12.4.2015)

 • DEXTER099
  ***

  Neviděl jsem to celé,ale i tak mohu říct,že je to slabší než první díl,ale dětským okem dávám celkově 50 % a tři hvězdy.(31.5.2015)

 • Terva
  **

  CITÁT - Je na čase ušmoulit pár kouzel..... Tohle mě nešmouluje. Nejsem sice modrý, ale moudře to nechám na dětech, ať si to dokoukaj. Osobně mě to vůbec nazašmoulovalo a tak mo(u)dře dávám za dvě. CITÁT - Co budeme dělat??!!.......(22.4.2014)

 • SexyAjinka
  *

  To absolutně nemá, co nabídnout ani 5ti letému děcku. Neumím si představit, že by u toho i to dítě vydrželo. Možná by se začaly nudit dřív než já ;).(10.4.2014)

 • Lamiczka
  **

  Šmoulové se po dvou letech vrací a v plné zbroji ukazují, že se i v lidském světě dokáží prosadit. Počkat! Tohle jsme už přece někde viděli! No ano, začíná stejná exkurze do šmoulí vesnice plné lásky, míru a klidu. Následuje zmizení (ukradení) milovaného člena party (tentokrát to je o to horší, že se jedná o Šmoulinku, chudinka). Taťka Šmoula opět přichází s řešením prekérky a s akčním záchranným týmem vyráží do světa lidí. Za vším hledej trapného Gargamela s poněkud méně trapnou číčou. Akce kopec, šílená napínačka ke konci bijáku a šťastný hepyend se šmoulí hymnou je prostě povinným prvkem každého dílu Šmoulů. Alespoň tak nám to scénáristé a autoři pokračování Šmoulů srdnatě předkládají. Tak jo, beru, je to pro malý haranty, ale i ti by si zasloužili něco nového, neotřelého a hlavně s vtipem. Ono, když se Vám v celém sále od srdce zasměje jedno dítě pouze jednou za celou dobu filmu, tak je na tom asi něco špatně. Takže došel vtip, došly nápady, došla dobrá nálada. Jediný, kdo to alespoň chvilku zachraňoval, byl Mrzout, který konvertoval k dobráctví a je z něj jaksepatří dobrej ťulpas. 3D verze snímku je koukatelná, neříkám, že si z toho sednete na zadek, ale neruší a dobře doplňuje efekty a pomáhá celkem vyvažovat průsernost celého snímku.(20.8.2013)

 • MartinezZ
  *

  Jak já ty děti někdy lituju...(7.12.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace