Šmoulové 2

• slovenský

Šmolkovia 2

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2013, 100 min

Prijemny detsky film, vcelku srovnatelny s jednickou. Sice bych trochu uvital nejaky duvod, proc se pro pribeh vybrala zrovna Pariz (autor Peyo je Belgican), ale proc ne, dulezite je, ze se na to hezky diva. A ty krasny modry efekty! :)) To je i duvod proc takove filmy rad zkouknu, je to potecha pro oko, zvlast ve 3D. Mix animovanych postavicek a realneho sveta k maximalnimu vyuziti 3Dcka proste sam vede. A ty prulety nad Parizi jsou fakt skvele. Soundtrack byl taky solidni. Co se tyce vtipu, je to ten klasicky detsky mix jednoduchych vizualnich gagu a ksichtiku, takze dospely divak se maximalne pousmeje, ale Azrael je proste bozi, takovou kocku bych chtel doma :) Dokonce proti prvnimu dilu mluvi, a to musim doporucit cesky dabing, protoze to asi v anglictine nevynikne jak ma. Obecne u podobnych animaku je dabing lepsi, protoze prijdete o spoustu krasne grafiky pri cteni titulku. Jinak pribeh o unosu Smoulinky je klasicky smoulovsky (jen ten novy debilni zrzek Hakus mi celkem lezl na nervy :) a stejne jako v jednicce i zde je naprosto skvele zakomponovani Smoulu do skutecneho prostredi. A jeste drobnost, Gargamel s tabletem byl sice skvely napad, ale to obligatni firemni logo si Sony Pictures mohli odpustit. Podobnou okatou reklamu moc rad nemam (podobne propagovali smartphony v Casino Royale), ale je to asi subjektivni pocit....fakt je, ze treba u aut si toho clovek nevsima (ovsem slyset od Smouly "kupte si Prius" - nekecam, doslova - to uz bylo fakt moc :)(19.8.2013)

• JacobF

Pohádky mám rád, ale při téhle jsem se od začátku až do konce nudil. První díl byl v podstatě o dost lepší a tenhle mu nesahá ani po kotníky. Je pravda, že relativně je to dobrý příběh, ale zkažení postav jako je například kocour Azrael, který si "zahrál" v tomto díle absolutně nepodstatnou roli, a byl zkažen mluvením, mě trochu mrzí. Nemohu upřít pár scén, u kterých jsem se i pousmál, ale i přesto pro mě asi film Šmoulové skončil.(31.10.2013)

• KarKulA

Tak toto už se povedlo o chlup méně nežli počin první. Dokud jsme totiž byli v rovině cílové skupiny dětí mladšího školního a předškolního věku, bylo to ok - ve chvíli kdy jsou ale do filmu vsunuty hlášky a odkazy které této věkové skupině rozhodně určeny nejsou a cílí tak i někam jinam, začne to ve mě vřít a přestávám tolerovat skutečnost že se jedná o dětskou záležitost - úmysl autorů udělat Šmouly koukatelné pro ty "širší masy" zkrátka nejsem schopná docenit..... Nicméně nikdo tomu neodpáře, že děcka to žerou i tak ..... :-)(13.4.2014)

Tak asi se všichni shodneme, že Šmoulové jsou primárně určeni pro děti, protože všechny ty infantilní držkopády na "šmoule", tomu se zkrátka zasmějí především ti nejmenší. Ale zas musím uznat, že tvůrci se snažili zakomponovat i něco pro dospělé - třeba ta část s Audrey Hepburn mě fakt pobavila. A v rámci možností se Šmoulové dají přežít, obzvlášť pokud k nim máte od dětství vřelý vztah! :D(19.8.2014)

• Jericho666

Nadšení po vydařeném prvním díle opadlo hned v prvních minutách. Příběh by vůbec nevadil, proč ne. Gargamel si vždy šel jen za jedním cílem a bylo by naivní si myslet, že by to změnil. Problém ale je, když tvůrci vyhází skoro všechen humor a nahradí ho samoúčelnými držkopády, nárazy apod. To byly také jediné scény, u kterých se malé děti v sále aspoň trochu zasmály. Jinak bylo v sálu ticho, které občas přerušil pláč, protože na některého prcka to bylo moc dlouhé. Na mě se sestrou upřímně také. Někteří se během filmu zvedly a na popud svých ratolestí, které film nebavil, odešli. Šmoulové 2 se snaží sice diváka rozesmát jak mohou, ale šmrc jedničky to nevidělo ani z rychlíku. Skvělé vtípky a hlášky z jedničky nahradili poněkud laciné "vtipy" s někdy až sexuálním podtextem či nadávky typu "do šmouly", která se podezřele podobá oblíbenému "do p*dele". Jen ve "šmoulí řeči". A tak dále, a tak dále. Nemohu filmu sice upřít pár hezkých scén, které ale obstarávají nové postavy v čele s Vexou a Hakusem, do kachny proměněného nevlastního otce Patrika konče. Bohužel právě pár scén s kachnou byly to jediné, kdy jsem se u filmu aspoň trochu více pousmál. Škoda, potenciál na slušné pokračování to rozhodně mělo, jen se to zvrhlo v naprostý brak. Co je ale pro mě naprosto neodpustitelné je naprosté, omluvte výrazivo, zmrvení postavy Gargamelova kocoura Azraela! V prvním díle jsem ho miloval. Byl roztomilý, chytrý a hlavně: VTIPNÝ! V pokračování se na něj naprosto vybodli, Udělali z něj vcelku nepodstatnou postavu, kterou vidíme se jen buď něčemu/někomu smát a nebo si o něco namlátí, do něčeho narazí apod. apod. To co dělalo Azraela Azraelem je naprosto pryč. A hlavně, MLUVÍ! Z roztomilého mňoukání, pod kterým si divák mohl představit že říká cokoli, tvůrci udělali hrozně mluvícího, spíše pískajícího, kocoura a v mých očích je takové podělání postavy neodpustitelné. Říkal jsem si, že kdyby film stál za nic, tak Azreal to zachrání. Krutě jsem se spletl. Tečku za touto maškarádou dává závěrečná alá Shrek písnička. Brrrr! Letos jsem z kina ještě neodcházel takto krutě zklamán. Veliká škoda.(13.8.2013)

• - Závěrečnými titulky snímek nekončí, po jejich skončení následuje ještě jedna scéna s Gargamelem. (Will_X)

• - Na financování filmu se podílela i společnost Sony Pictures, a proto byly všechna elektronická zařízení vyobrazené ve filmu právě od firmy Sony. K vidění jsou ve filmu vidět Xperia Tablet S nebo Xperia S. (Will_X)

• - Sofía Vergara si v cameu zopakovala svoju rolu Odile Anjelou, ale jej scéna bola nakoniec vystrihnutá. (misterz)