Šmoulové 2

Šmolkovia 2

• Nizozemsko

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2013, 100 min

Prvních deset minut jsem si říkal, to zase bude blbůstka, ale pak se to hezky pomalu krásně rozjelo. Vtáhlo mě to do děje a hezky jsem si užíval ten šrumec a jaký to má hezký spád. Po hodině jsem si řekl, tomu musím dát o hvězdičku víc jak jedničce a stalo se. Nemluvě o tom, že to zaujalo i dvouletýho prcka, kterej nevydrží deset minut v klidu a to už je co říct. Písničky ve filmu se mi taky líbily, takže 72%(28.5.2014)

Nevím, jak vy ostatní, ale jsem se fakt šmoulově bavil! Příběh nosný a nápaditý, Gargamelovi jsem fakt ten úspěch přál, Vexy se mi strašně líbila a i když by se našlo pár nezbytných výchovných pasáží (otravný synek, linie s otcem), na druhou stranu, určitá naivita ke Šmoulům patří. A hlavně v triu Šmoulinka, Vexy, Hokus to fakt jiskří! A ani český dabing nebyl marný...některé hlášky byly naprosto luxusní! A to hlavně Gargamelovy! Jmenuju ty nejlepší: "Moje gargoule!" to by si zasloužilo cenu za výmysl a pak aspoň "šmoulholmský syndrom" :-D(25.8.2013)

• kaylin

Tohle je prostě komerční kalkul. Herci nehrají, jen se pitvoří, jediný Brendan Gleeson má trochu šťávu. Příběh nemá s komiksem opět nic společného, jen se odkazuje na to, že Šmoulinka je ve skutečnosti Gargamelův výtvor. Aby to bylo superzajímavé, odehrává se děj v Paříži. Zajímavé to není. Celý film je klasický příprava na emoční kalkul v závěru, kde jen sem tam je nějaký vtípek, kterému je možné se skutečně zasmát. Je toho ale strašně málo. Jsem rád, že o šmouly tímhle dílem bude stále zájem, ale doufám, že se děti dostanou spíš ke komiksu.(15.12.2013)

Režisér Raja Gosnell oprášil v roku 2011 kult detského kresleného seriálu "Šmolkovia", keď natočil rovnomenný celovečerný kinofilm. Kombinácia animovaných postavičiek a klasického hraného filmu sa ukázala ako dobrý ťah. Film mal divácky a tým pádom i komerčný úspech. Preto sa po dvoch rokoch pustil Gosnell do pokračovania. Môžem skonštatovať, že sa to vyrovná pôvodnému snímku. Akurát že sa dej presunul z amerického New Yorku do francúzskeho Paríža. ***(29.3.2018)

• salalala

V podstatě stejná úroveň jako jednička. Gosnell to natočil skoro jako přes kopírák, takže tu jsou vlastně stejné chyby a zápory. Opět je to cílené hlavně na děti, takže humor je primárně infantilní, pořád se vyluzují různé zvuky, někdo někam padá, zpívají se jednoduché a otravné písně atd. Také je tu unylý a stále nevýrazný Harris, který podle mě neumí prodat jediný vtip, protože se tváří pořád stejně. Naštěstí nechybí Hank Azaria jako Gargamel, který si roli užívá pořád stejně a je charismatický a alespoň u něj se dospělý dobře pobaví. Tvůrci tentokrát přidali Brendana Gleesona, který je velmi dobrý, ale je svým způsobem smutné, že se musí objevovat ve filmech podobného typu. Dost otravné je poselství filmu, které je triviální a tak zdůrazňované z několika stran, že to prostě nudí. Oproti předchůdci se výrazně vylepšila snad jen kooperace živých a digitálních herců, na druhou stranu 3D nebylo vůbec výrazné a vlastně zbytečné. Hodnocení tak zůstává na dvou hvězdách a doufám, že trojky už se nedočkáme. 40% PS: Ocenit musím vydařený český dabing, který je více než snesitelný a netahá za uši.(1.8.2013)

• - Becky G a Austin Mahone nahráli pro pokračování píseň "Magik 2.0". (KajusaK)

• - Závěrečnými titulky snímek nekončí, po jejich skončení následuje ještě jedna scéna s Gargamelem. (Will_X)

• - Na financování filmu se podílela i společnost Sony Pictures, a proto byly všechna elektronická zařízení vyobrazené ve filmu právě od firmy Sony. K vidění jsou ve filmu vidět Xperia Tablet S nebo Xperia S. (Will_X)