Šmoulové 2

• slovenský

Šmolkovia 2

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2013, 100 min

Tak asi se všichni shodneme, že Šmoulové jsou primárně určeni pro děti, protože všechny ty infantilní držkopády na "šmoule", tomu se zkrátka zasmějí především ti nejmenší. Ale zas musím uznat, že tvůrci se snažili zakomponovat i něco pro dospělé - třeba ta část s Audrey Hepburn mě fakt pobavila. A v rámci možností se Šmoulové dají přežít, obzvlášť pokud k nim máte od dětství vřelý vztah! :D(19.8.2014)

Od té doby co šel Pixar dolů je skoro zázrak podívat se na fajn animák. A tak jsem rád za tuhle modrou partičku a Gargamela. Jednička byla o kousek lepší, ale to nic nemění, že jsem se opět skvěle bavil. Velké plus za nové postavy. Hlavně mám slabost pro Vexy v podání Terezi Voříškové. :-) Chci trojku.(28.9.2013)

• Nivenx

Po velice úspěšném prvním dílu, kde nešlo o nic převratného, ale přece jen to vydělalo, tak se musel okamžitětočit druhý díl. Bohužel téma šmoulů mě osobně nikdy moc nebralo a v druhém díle je to stále to samé. Tyto 3D šmoulové nejsou špatným animákem pro děcka, pro ně je to paráda, ale pro mě to je pouze podprůměrný animák, který mě nerozesměje a ani nepobaví a to není dobře. Shrek, Doba ledová, Hledá se nemo nebo Asterix jsou úplně jiné ligy a nelze to skoro vůbec srovnat. 40%(8.8.2013)

• Gumrice

Jedním slovem tragédie. Nemluvím o ději, ale o reklamách a dnešní době, neuvěřitelné, co do těch dětí hustí. Původní šmouly jsem měla vždycky ráda, ale tohle už je přehnaný. Moc se tlačí na pilu, pro laciné vtipy, které se stejně nedaří a děti nemají šanci je pochopit. Navíc je stopáž pro malého diváka, na kterého je film zaměřen, příliš dlouhá. Už v tom, vidím jen ubohý americký humor. Pro mě zklamání.(25.11.2013)

• Jericho666

Nadšení po vydařeném prvním díle opadlo hned v prvních minutách. Příběh by vůbec nevadil, proč ne. Gargamel si vždy šel jen za jedním cílem a bylo by naivní si myslet, že by to změnil. Problém ale je, když tvůrci vyhází skoro všechen humor a nahradí ho samoúčelnými držkopády, nárazy apod. To byly také jediné scény, u kterých se malé děti v sále aspoň trochu zasmály. Jinak bylo v sálu ticho, které občas přerušil pláč, protože na některého prcka to bylo moc dlouhé. Na mě se sestrou upřímně také. Někteří se během filmu zvedly a na popud svých ratolestí, které film nebavil, odešli. Šmoulové 2 se snaží sice diváka rozesmát jak mohou, ale šmrc jedničky to nevidělo ani z rychlíku. Skvělé vtípky a hlášky z jedničky nahradili poněkud laciné "vtipy" s někdy až sexuálním podtextem či nadávky typu "do šmouly", která se podezřele podobá oblíbenému "do p*dele". Jen ve "šmoulí řeči". A tak dále, a tak dále. Nemohu filmu sice upřít pár hezkých scén, které ale obstarávají nové postavy v čele s Vexou a Hakusem, do kachny proměněného nevlastního otce Patrika konče. Bohužel právě pár scén s kachnou byly to jediné, kdy jsem se u filmu aspoň trochu více pousmál. Škoda, potenciál na slušné pokračování to rozhodně mělo, jen se to zvrhlo v naprostý brak. Co je ale pro mě naprosto neodpustitelné je naprosté, omluvte výrazivo, zmrvení postavy Gargamelova kocoura Azraela! V prvním díle jsem ho miloval. Byl roztomilý, chytrý a hlavně: VTIPNÝ! V pokračování se na něj naprosto vybodli, Udělali z něj vcelku nepodstatnou postavu, kterou vidíme se jen buď něčemu/někomu smát a nebo si o něco namlátí, do něčeho narazí apod. apod. To co dělalo Azraela Azraelem je naprosto pryč. A hlavně, MLUVÍ! Z roztomilého mňoukání, pod kterým si divák mohl představit že říká cokoli, tvůrci udělali hrozně mluvícího, spíše pískajícího, kocoura a v mých očích je takové podělání postavy neodpustitelné. Říkal jsem si, že kdyby film stál za nic, tak Azreal to zachrání. Krutě jsem se spletl. Tečku za touto maškarádou dává závěrečná alá Shrek písnička. Brrrr! Letos jsem z kina ještě neodcházel takto krutě zklamán. Veliká škoda.(13.8.2013)

• - Závěrečnými titulky snímek nekončí, po jejich skončení následuje ještě jedna scéna s Gargamelem. (Will_X)

• - Na financování filmu se podílela i společnost Sony Pictures, a proto byly všechna elektronická zařízení vyobrazené ve filmu právě od firmy Sony. K vidění jsou ve filmu vidět Xperia Tablet S nebo Xperia S. (Will_X)

• - Sofía Vergara si v cameu zopakovala svoju rolu Odile Anjelou, ale jej scéna bola nakoniec vystrihnutá. (misterz)