Od té doby co šel Pixar dolů je skoro zázrak podívat se na fajn animák. A tak jsem rád za tuhle modrou partičku a Gargamela. Jednička byla o kousek lepší, ale to nic nemění, že jsem se opět skvěle bavil. Velké plus za nové postavy. Hlavně mám slabost pro Vexy v podání Terezi Voříškové. :-) Chci trojku.(28.9.2013)

• Lovely.Bones

Už od raného dětství tyhle modré potvory nějak nemusím. Možná, protože jsou furt tak veselí. Nicméně, první film mi přišel docela příjemný a oddychový. Kouknout na dvojku byl ale ohromný omyl. Humor ještě z-infaltilněl, efekty se ještě zhoršily, děj zdebilnil a herci se zhoršily. Nevím, co jsem si myslel. ,,Kouknu na to, jednička se mi stěží líbila a seriál nesnáším. Pro jistotu si o tom něco přečtu. Hmmm, píšou tu, že to je horší než jednička. Tak to musím vidět!". Ano, takhle to opravdu vypadalo a nedivím se výsledku. Dětem prosím ne a vám už vůbec! Tohle rozhodně není zábava pro celou rodinu!!!(25.1.2015)

Šmoulové byli dětskou povinností už v době, kdy na obdobně laděných jednoduchostech vyrůstali moji rodiče. Já jsem si se sestrami prožil dětství především na českých pohádkách a animáčích, když ale přišel Barrandov se svým večerním Animáčkem, modří Belgičané se stali mým denním chlebem. O to víc mě potěšilo, když se nám dostalo možnosti si užít Šmouly hned v celé filmové verzi a to rovnou dvakrát. Jednička z roku 2011 byla zajisté o poznání lepší, pokus o sequel jednoznačně zaručil, že plánovaná trojka musela být smetena ze stolu. I tak jsem si ale kolaboraci Neila Patricka Harrise s Taťkou Šmoulou užil v obou možných případech.(30.9.2018)

Líbilo. Možná ještě o malinko víc než jednička. Tenhle kousek mi přišel trochu odvážnější, méně tradiční. Gargamel je solidní psychopat a celý film táhne. Společně s jeho výborně nadabovaným kocourem tvoří ďábelskou dvojici. Velké oživení představují Neplechové a za mě i táta našeho lidského táty :) Myslím, že děti musí být pohádkou pohlceny, takže kdo už si nějaké vyrobil, nechť stahuje. Ale ani dospělák jako já nepřijde zkrátka, neboť se ve filmu myslelo i na ně. Nemám problém troufnout si tento snímek označit povedeným.(6.5.2017)

• Fíla

Jestli, že první díl si u mě vysloužil tři hvězdy, tak tady tomu nesahá možná ani po kotníky. Úplně zbytečné natáčet třetí díl. Tady vůbec, ale vůbec nejde o herce, protože nemají vůbec žádný prostor se projevit. Nevím, jestli je to více kreslené, nebo hrané. Jediní co vím je, že pro děti možná, ale pro diváky nad 12 let to snad nemůže uspět pozitivně. Zamrzí takové mrhaní penězi nad zbytečnostmi.(28.10.2013)

• - Becky G a Austin Mahone nahráli pro pokračování píseň "Magik 2.0". (KajusaK)

• - Na financování filmu se podílela i společnost Sony Pictures, a proto byly všechna elektronická zařízení vyobrazené ve filmu právě od firmy Sony. K vidění jsou ve filmu vidět Xperia Tablet S nebo Xperia S. (Will_X)

• - Sofía Vergara si v cameu zopakovala svoju rolu Odile Anjelou, ale jej scéna bola nakoniec vystrihnutá. (misterz)