Komentáře uživatelů k sérii (50)

Dal jsem si načas, ale konečně mám další netflixovskou pecku za sebou. Produkci jsem příliš nesledoval, viděl jsem sice nějaký ten trailer a seriál mě vlastně začal pořádně zajímat až po prvních nadšených ohlasech. A David Fincher je samozřejmě pořád jeden z nejlepších režisérů současnosti, takže jako jeho velký fanoušek jsem si Mindhuntera logicky nemohl nechat ujít. A rozhodně jsem nelitoval. Atmosféra se nese přesně ve stylu mistrových starších kousků, tedy hlavně Zodiaca a je to jedna velká paráda, ovšem fanoušci něčeho vyhrocenějšího by mohli být zklamaní. Mindhunter je v podstatě jedna velká osmihodinová konverzačka, která se vyplatí dávkovat po dvou dílech (dle složení režisérů) a nepozorného diváka dokáže v klidu uspat. Ti ostatní si však budou užívat neuvěřitelnou chemii a respekt dvou hlavních postav ztvárněnými budoucí hvězdou Jonathanem Groffem a zkušeným harcovníkem Holtem McCallanym. Jejich špičkování patří vůbec mezi to nejlepší, na co lze v seriálové tvorbě koukat a v kombinaci s výborným tempem prakticky všech dílů, správně melancholickou hudbou a vynikajícím soundtrackem podkreslujícím konce jednotlivých dílů se vskutku jedná o strhující dílo, jež můžu s klidem doporučit všem, co to s kinematografií myslí alespoň trošku vážně. Možná mě jen malinko zklamal závěr, který je patrně záměrně zbytečně nevyhrocený a jasně vybaluje karty na další série, přecejen jsem ale čekal tu pomyslnou třešničku na jinak velice lahodném dortu.(13.12.2017)

• GeneveLake

Podobně jako seriál Manhattan stojí i Mindhunter na velmi dobrém scénáři a odpovídajícím způsobem kvalitní režii a herectví (dostatečně výrazné a svérázné, ještě ovšem ne manýristické). Smysl směřuje jinam, než kam je člověk zvyklý z množství všudypřítomných mystery hledět - nejde o velké vyšetřování, nýbrž o vývojový příběh. Vrstvy, které zajímavě odkrývá, se týkají osobních proměn v rámci vývoje hnaného ambicemi; dále pak obrazem společenským (nikoli ovšem nutně společenskokritickým) - z hlediska společenské normality, jež je nucena zkoumat a konfrontovat se se svým nejvyšinutějším okrajem.(13.11.2017)

Rozjazd je neskutočne ukecaný; seriál ma zaujal až po rozhovore s Edíkom Kemperom (kriste, ten vyzerá ako keby ho naklonovali). S epizódou o šteklení na základke som zase zaváhala, či to vôbec má nejaký zmysel. Súkromný život hlavných postáv mi skôr pripadal ako nudná vata, ktorou treba vyplniť hluché miesta, keď nie je zrovna koho spovedať v base. Pretože až keď spešl ejdžnt Ford zapol "record", začalo to mať grády. Asi som očakávala viac detektívky a menej kecov, ale možno druhá séria trošku vráti to, čo prvá sľubovala, ale nedodala.(18.11.2017)

Totalne prehypovany serial. David Fincher patri mezi moje nejoblibenejsi rezisery a serialu se neda uprit remeslna kvalita, nicmene to zacne postupem casu nudit. Jonathan Grof je v hlavni roli vylozene slaby. Dokoukano ze zvedavosti.(25.2.2018)

Tak tohle je pecička! "Kecacím" seriálům nedávám většinou šanci, ale tohle skončilo nejlepší výjimkou, jakou jsem kdy udělal. Skvělá retro atmoška, hlavní hrdina se zajímavou osobností a psychologické rozbory lidí, při kterých si říkáte "Sakra!" Seriál dokáže navodit úžasně mrazivou atmosféru a zcela vás vtáhne do děje. jeden z největších + celého seriálu, jsou rozhodně herecké výkony a to především vrahů, které hlavní hrdinové vyslýchají. Hlavně Cameron Britton představující Edmunda Kempera se v roli opravdu vyřádil. Když by jste mi řekli, že to je opravdu vrah a nejedná se o herce, bez problémů bych vám to sežral, protože působí opravdu jako psychopat, kterému mu dal Fincher porno časák a krabku Lucky Striků, aby si zahrál v seroši. Fincher prostě umí udělat i z historického zakládání nového oddělení FBI zajímavý seriál. Zatím bez debaty ***** hvězd a uvidíme, co přinese druhá série.(1.3.2018)

7/10(18.8.2019)

Mindhunter se mi trefil do vkusu a baví mě od začátku do konce! Úžasná atmosféra sedmdesátek a “good fellas” z FBI, soukromé příběhy agentů, vyšetřování případů a výslechy sériových vrahů, to všechno graduje do dramatu, který mě nutil dívat se jeden díl po druhém se zatajenym dechem a užívat si mazlika Eda Kempera, který u pizzy vypráví, jak přesně odříznout oběti hlavu... finále bylo perfektní a na druhou sérii jsem se těšila jak babka na důchod!(18.8.2019)

Scénáristický, herecký a režijní strop seriálové tvorby. Lepší to už ani být nemůže. Rozhodně to není pro každého, a určitě to bude 90% diváků nudit, ale pro těch 10% ke kterým se hrdě přidávám, je tady dost možná nejlepší Fincherův počin, který má prostě fakt všechno. Trvalo mi asi týden to zhlédnout, protože to má tak tíživou atmosféru a tak pomalé tempo, že se to prostě nedá sjet celé najednou. Mistrovské dílo, na které jen tak nezapomenu. Závěr je jen třešnička na dortu, která to však dotváří skvěle, a bez které by to jednoduše nešlo. Nemůžu se dočkat druhé série. 100%.(7.9.2019)

David Fincher je veľký režisér. Jeho filmy mám rád a vždy sa jedná o kvalitné diela po všetkých stránkach. Drží si svoj štýl a, keď pozerám jeho filmy tak je ľahké podľa niekoľkých znakov spoznať, že sa jedná o film v jeho réžii. Čo dokáže len málo režisérov a David Fincher sa podľa mňa zaraďuje medzi najlepších. Teraz, ale ku jeho seriálovému dielu s názvom Mindhunter. Hneď, ako som sa dočítal, že jeho tvorcom je David Fincher s niekoľkými ďalšími režisérmi a, že zopár časti je aj v jeho vlastnej réžii vedel som, že si tento seriál musím pozrieť. A urobil som dobre. Mindhunter je kvalitný seriál od kamery, hudby cez mrazivú atmosféru a pocit autencitity až po veľmi dobre vybranú ústrednú dvojicu detektívov agenta Holdena Forda a Billa Tencha. Tí dvaja sa spolu dopĺňajú a vládne medzi nimi dobrá chémia. Postupne sa obaja menia pričom viac by som povedal, že sa zmení agent Ford. Nesmiem zabudnúť ani na doktorku Wendy Carrovú, ktorá dotvára ústredné trio. Aj v tomto diele je patrny Fincherov štýl. Stačí mu málo, aby dokázal vytvoriť až nepríjemnú atmosféru, a to mu ku tomu stačí len rozhovor so sériovým vrahom bez toho, aby divák nejakú jeho vraždu videl. Budovanie atmosféry je zvládnuté na jednotku a konverzácie či už medzi postavami alebo so sériovými vrahmi taktiež. Seriál ide do hĺbky detailné skúma psychiku nie len hlavných postáv. Možno mi v prvých častiach vadilo pomalšie tempo, a to, že sa toho na začiatku veľa nedialo, ale potom sa to zmenilo. To je tak všetko ku negatívam. Čo ešte na záver dodať. Asi len toľko, že David Fincher má opäť nesklamal a veľmi sa teším na druhú sériu. Seriál určite odporúčam, ale ak niekto od toho očakáva akčné naháňačky a rýchle tempo tak by mal hľadať inde. Mindhunter je seriál, ktorý sa nikam neponáhľa a neskĺzne do typickej kriminálky. Je pod dohľadom pevnej ruky Davida Finchera a ten sa drží svojho štýlu a servíruje ďalšiu tentokrát seriálovú lahôdku. A ja tomuto seriálu rád dám 5 hviezd a 90%.(24.10.2019)

9/10(8.11.2019)

1 2 3 následující >>