Zajímavosti k sérii (5)

 • Epizoda 1 (S01E01)

  - Film, který sleduje Holden Ford (Jonathan Groff) společně s Debbie Mitford (Hannah Gross) v kině a který následně použije k výuce, je Psí odpoledne z roku 1975. (ssscream)

 • Epizoda 1 (S01E01)

  - Žena, která přinesla Holdenu Fordovi (Jonathan Groff) kávu, je pojmenována po Fincherově dlouhodobé asistence Andree McKee, jako poděkování za její oddanost. (Tomas_TM)

 • Epizoda 10 (S01E10)

  - Píseň znějící v posledních záběrech a titulcích je skladba „In to the light“ od Led Zeppelin (l3ricktop)

 • Epizoda 10 (S01E10)

  - Finální scéna, kde se Ford (Jonathan Groff) setká s Kemperem (Cameron Britton) v nemocnici, kdy Kemper řekne Fordovi, že by ho mohl velmi snadno zabít. se velmi podobně odehrála i ve skutečnosti. Robert K. Ressler, který je inspirací pro agenta Forda, jel na domluvené interview s Kemperem, bachaři je usadili do cely, která sloužila jako „cela smrti“ (cela kam se umisťovali odsouzenci den před vykonání trestu smrti). Na konci interview Ressler stiskl tlačítko na přivolání ostrahy, ale nikdo nepřišel. Kemper si všiml, že Ressler začíná být velice nervózní a řekl mu: „Kdyby mi teď hráblo asi bys byl ve velkých problémech, co myslíš? Mohl bych ti utrhnout hlavu a položit na stůl, aby přivítala ostrahu.“ Resslerovi došlo, že byla chyba se sejít v uzavřené místnosti s někým jako je Kemper zcela sám, použil proto vyjednávací techniky, kterou sám naosnoval pro FBI a nechal Kempera mluvit tak dlouho, dokud se neobjevil někdo z ostrahy a pustil Resslera z cely. Díky tomuhle incidentu Ressler změnil protokol, aby nikdo nemohl dělat rozhovor se subjektem sám. (dj_kure)