Epizoda 5 (S01E05) (epizoda)

Thriller / Krimi / Drama

USA, 2017, 42 min

Tvůrci:

Joe Penhall

Tobias Lindholm

Předloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Jason Hill

Byron Smith

Scénografie:

Steve Arnold

Kostýmy:

Jennifer Starzyk

Komentáře uživatelů k epizodě (8)

V tejto časti žiadny sériový vrah, "len" pokračujeme v riešení vraždy ženy z predchádzajúcej časti. Postavy dokonca premýšľajú nad tým, či majú v pátraní pokračovať, nakoľko podľa všetkého nejde o sériového (prepáčte, sekvenčného) vraha, ale o "obyčajnú" vraždu z vášne. Je to pôsobivé. Veľmi pôsobivé. A ak nebude Holt McCallany minimálne nominovaný na nejakú prestížnu televíznu cenu, bude to dosť nefér. A všimnite si, ako Holden pri vypočúvaní prvorodičky napodobňuje jej pohyby. tento seriál je naozaj o detailoch. A to si vážim. "Žena ani deti z muža hnev nedostanú."(30.12.2017)

Navazujeme tam, kde jsme skončili. Projekt, ač je zatím stále v plenkách, má potenciál a oba pánové začínají věřit, že jejich práce má smysl a může mít jednou velký význam. Stále jsme nicméně u vraždy maloměstské dívky, která byla údajně milá a údajně zasnoubená. Ovšem jak už to tak bývá, láska je slepá a rodina musí držet při sobě. Pokud nejde do tuhého.(10.11.2017)

Je trošku škoda, že se tak dlouho vyšetřuje něco tak primitivního. Také mě trošku mrzí, že se celou polovinu série seriál drží těch divácky nejvděčnějších témat - tedy vraždění a znásilňování žen, případně kombinací obojího v libovolném pořadí. Také mě mrzí, že jsou prozatím všichni vrahové naprosto jednodušší maniaci, které k jejich činům vedou ty nejzákladnější lidské pudy. Strašně mi v tom celém schází někdo, kdo by byl s nebystrým duem vyšetřovatelů alespoň na stejné intelektuální úrovni a své vraždění bral jen jako volnočasovou aktivitu. Směr, kterým se seriál vydal je fajn. Jen si žádám určité zpestření. Buď posouvat hranice lidské bestiality stále dál a dál, nebo se pro oživení vydat trošku jiným směrem. Lepší tři kousky.(11.2.2018)

"A teď moje otázka !! Nemáme fondy na oddělené ložnice ??" ;)(27.10.2019)

Lze definovat slovy: Kecy, kecy, psychouš v kleci. Žel bohu vcelku primitivní žánrovou zápletku zato okořeňují naprosto bezchybné dialogy. Jen připepřit na tempu a nemám téměř žádné výhrady...(24.8.2019)

9/10(9.11.2018)

Tento dil se zatim nejvic soustredi na vysetrovani a hrave strka vsechny kriminalky do kapsy jen s vypointovanymi dialogy.(6.11.2017)

Holden a Bill sa racajú do Pensylvánie, kam ich zaviedli stopy pri pátraní po vrahovi Beverly. Do okruhu podozrivých sa zariadia jej snúbenec Benjamin jeho švagor Frank a Benjiho sestra Rose. Detektívovia stoja pred tvrdým orieškom, zdá sa však že vďaka pomoci miestneho policajta Marka sa odpovede kto bol vrahom dopátrajú...Paradoxne najlepšou epizódou v doterajšom priebehu nebolo vypočúvanie a analýza skutkov viacnásobných vrahov, ale práve táto časť napriek tomu, že jej podstatná časť sa odohrala v interiéri a v miestnosti na vypočúvanie.(3.9.2019)