Epizoda 9 (S01E09) (epizoda)

Thriller / Krimi / Drama

USA, 2017, 48 min

Tvůrci:

Joe Penhall

David Fincher

Předloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Carly Wray

Jason Hill

Kirk Baxter

Scénografie:

Steve Arnold

Kostýmy:

Jennifer Starzyk

Komentáře uživatelů k epizodě (9)

Takže takto vznikol výraz sériový vrah? Je tu určitý "dopad", čo sa týka predchádzajúcej epizódy s (kvázi?)úchylným riaditeľom školy, ale je tomu venovaná len krátka scéna a inak sa ide ďalej - nový prípad, nový vrah, nová návšteva a nová zodpovednosť (mám právo prevziať slovník zabijaka, aby som sa naladil na jeho vlnovú dĺžku a vďaka tomu získal informácie, k akým by som sa za bežnej komunikácie s ním nedostal?). Neodsýpa to však až tak, ako najlepšie epizódy. A stále netuším, o čo im ide s tou mačkou.(7.1.2018)

Tohle má být vyvrcholení první série? To mám vysypat pět hvězd jenom proto, že za kameru se vrátil David Fincher? Všichni víme, že on ani neumí točit průměrné věci, jenže.. Jedeme v nastaveném rytmu, zřejmě si připravujeme půdu pro úplný závěr, ale pořád je to sice zajímavé, ale místy monotónní až rozpačité. Tak to prostě je. Ona nepřítomná forma a neosobní pojetí mi prostě tentokrát nesedly. Něco jsme rozehráli, ale úplně zásadně se nikam neposunuli. Ani těsně před vrcholem první série.(3.12.2017)

• Frajer42

V moment, kdy se pseudogeniální agent, všestranně nadaný psycholog a erudovaný všeználek podiví nad tím, že osminásobný vrah žen dostává do vězení milostná psaníčka a nabídíky k sexu od dalších žen, si divák uvědomí, že tvůrci přípravu přeci jenom v jistých ohledech dost odflákli. Pár okamžiků na to nám však dovysvětlí, že je Holden vlastně jen zoufalý píčuš, který se dobrovolně rozhodne stát vysokou zvěří, která vlastní až do nebes se tyčícími parohy. Musím se přiznat, že pokud mě ve filmech něco spolehlivě nasere, tak jsou to postavy, které se na jedné straně chovají jako bezchybní mistři světa a zároveň jsou schopní dělat naprosté píčoviny. Na tomto seriálu shledávám maximálně debilní, nudnou a otravnou jedinou věc. Tou věcí je soukromý život obou detektivů. Těžko říct, zda na světě může existovat něco méně zajímavého, než osobní životy těchto dvou lidí. Chápu, že jejich nastínění je pro děj nezbytné, nicméně dostává enormní množství prostoru na úkor věcí, které jsou naopak většinou takřka bezchybné, a když už tedy nějaké nelogičnosti obsahují, tak jsou vždy alespoň napínavé a maximálně zajímavé. Celkem mě pobavilo angažování dobráka od kosti do týmu. Přinesl týmu přesně to, co se od něj očekávalo, za což ho není možné vinit. Pro mě zřejmě jeden z nejslabších dílů celé série.(13.2.2018)

Fincher opět za kormidlem. A není to ku škodě. Zázemí pro závěr slibně vybudované.(24.8.2019)

8/10(9.11.2018)

Fincher je zpatky u kormidla a je paradni sledovat, jak bez jakekoli akce dokaze tvorit napinavou a hutnou atmosferu.(29.11.2017)

Agenti Ford a Tench vypočúvajú vo väznici v meste Joliet v štáte Illionis vraha Richarda Specka, ktorý zabil 8 študentiek. Holden Ford začne používať slovník vraha, aby sa k nemu dostal bližšie a ten sa nakoniec o prípade rozhovorí. Holdena navštívi v jeho dome žena učiteľa Rogera, ktorého označil za potencionálneho pedofila a vyčíta mu, že ich rodinu zničil život, čo Holdenovi vyčíta jeho priateľka (čo za dementnú kravu by policajtovi vyčítalo ak by niekoho obvinil z toho, že môže byť hrozbou pre ženy fakt netuším). Ford a Tench pomôžu miestnej polícii pri pátraní po vrahovi Lisy Dawn Porterovej v meste Adairsville v Alabame, 12 ročnej mažoretke, ktorého vraha vďaka svojej analýze pomôžu miestnej polícii vypátrať. Tým prvýkrát po analýze správania Richarda Specka použije slovo sériový vrah. Z väznice v Joliet príde na agenta Forda sťažnosť od Richarda Specka ktorý tvrdí že mu zamotal hlavu. Tým je tak vyšetrovaný inšpekciou, ktorá to berie iba ako formalitu, avšak Wendy to Holdenovi vyčíta ale po vzájomnej porade sa rozhodnú nahrávkes rozhovorus Richardom Speckom zničiť. Gregg Smith, člen týmu ju však pošle inšpekcii...krysa sa nájde v každom policajnom týme.(16.9.2019)

Akým smerom sa to uberá. Aké bude rozuzlenie?(26.11.2017)

Výborný díl bez jediného slabého místa.(6.12.2017)