Trevor

Holden a Bill sa dočkajú toho v čo od začiatku dúfali - dostanú možnosť vypočuť Charlieho Mansona. Vzťah Wendy s Kay graduje a Billa sužujú problémy doma, pretože ich syn Bill sa stáva objektom záujmu pozorovateľov zo sociálnej starostlivosti...Bohužiaľ, ani predstaviteľ Charlieho Mansona ani predstaviteľ jeho dôverníka Texa Watsona svojimi výkonmi príliš nepresvedčili (možno tejto epizóde uškodilo aj to že tento rok Tarantino natočil Vtedy v Hollywoode a kde boli tieto postavy stvárnenie nepochybne presvedčivejšie, aj keď v trochu inom uhle pohľadu) a aj keď sonda do ich mysle je veľmi zaujímavá, v podstate išlo iba o bandu liberálnych feťákov, ktorých celoživotným zmyslom bol neviazaný sex, zoznam prasiat ktorých by mohli obviniť z toho že nič vo svojom živote neznamenajú a samozrejme fetovať, fetovať a ešte raz fetovať a ktorý za svoju neschopnosť vinili celú spoločnosť (podobne ako je to v prípade všetkých menšín). Mindhunter sa nezbavuje obrovských rozdielov medzi jednotlivými epizódami a tentokrát ani zakopanie fetišov chlapa z Park City nezanechalo vo mne nijako výnimočný dojem. ()

Anderton

Rozhovory s dvoma psychopatmi; učiteľom a jeho žiakom, respektíve veliteľom a vykonávateľom rozkazov, nemajú samozrejme žiadnu chybu. Ani tá pani zo sociálky, ktorá svojim kamenným výrazom a strohým vystupovaním vzbudzuje ešte väčší rešpekt než mnohonásobní vrahovia. Prípady sa ale tým pádom príliš vpred neposunuli, takže je na preferenciách diváka, v čom sa pri sledovaní viac kochá, či v oných dialógoch, alebo samotnom vyšetrovaní a nachádzaní dôkazov. ()

ALIENka_

Oni to fakt udělali! Dali nám Mansona! Pardon, nemůžu skrýt své nadšení. Sice o něm mluvili prakticky v každým druhým dílů už od první serie, ale fakt to uskutečnit, to je něco jinýho. A do prdele, ten rozhovor předčil moje nejšílenější očekávání. Herec, co hrál Mansona, by měl dostat hned Oscara! Husí kůže jako svině! Mindhunter vás prostě donutí podívat se vrahům do nejtemnějších míst, i když se sebevíc bráníte. No a Holden to je jasnej egoista, tenhle cápek prostě miluje slyšet svůj hlas. Upřímně lituju všechny posluchače. Hodnocení: No co si budem, je to čím dál lepší, nemůžu přestat koukat/10 ()

Loki_Six

"But prison's a frame of thought. We're all our own prisons, we are each our own wardens, we do our own time. Prison is in your mind. Can't you see I'm free? ... You don't look free to me! You look like a composite of what someone told you you are. You live for other peoples' opinion, you got pain on your face, and you wonder if you look okay." ()

Najt

Hodně slušná epizoda. Tým navštíví Kempera, Texe i Mansona. Ztvárnění Mansona bylo k popukání, takový retardovaný skrček, který za nic nemůže, ani nic neudělal. Věřím, že v reálu to byla stejná sračka. Manipulátor, kterej vymyl mozky nulám, aby ho poslouchali a dělali za něj špinavou práci. Je to jeden z nejznámějších "vrahů" ale to převážně díky americké medializaci na přelomu 6 a 7 dekády 20 století. Výslechy, scénář a příběh jednotky i Billova soukromí jsou skvělé. Závěr pak navnadí dál. Holden totiž obdrží zajímavý telefonát a v knížce má napsaný zajímavý vzkaz. ()