MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál)

Mindhunter

Thriller / Krimi / Drama

USA, 2017–2019, 17 h 1 min (Minutáž: 34–74 min)

Tvůrci:

Joe Penhall

Předloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Jason Hill

Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Cotter Smith, Peter Murnik, Happy Anderson, Hannah Gross, Sonny Valicenti, Joe Tuttle, Lauren Glazier, Thomas Francis Murphy, Ashley Smith, Jesse C. Boyd, David H. Holmes, Jordan Gelber, Chris James Boylan, Felix Solis, Tommy Nohilly, Judith Delgado, Cameron Britton, Matt Walton, Tobias Segal, Andrew Sensenig, Sam Strike, Austin Archer, Stacey Roca, Alex Morf, Amelia Campbell, Joseph Cross, Catherine Curtin, Mark Falvo, Jason Davis, John Walpole, Dashiell Eaves, Lena Olin, Laura Poe, Jordyn DiNatale, Joshua Wills, Grace Rex, Sarah Wilson, Eric Morris, Daniel James, Christopher Mann, Jack Erdie, Enid Graham, Rich Rule, Rhoda Griffis, Carl Franklin, Benjamin J. Cain Jr., Marc Kudisch, Damon Herriman, Michael Park, Drew Seltzer, Nate Corddry, Andy Umberger, Jeb Kreager, Andrene Ward-Hammond, Dohn Norwood, P.J. Marshall, Albert Jones, Don O. Knowlton, Paul Carafotes, Michael Cerveris, Jacob Berger, Christopher Grove, Andrew Yackel, Oliver Cooper, Tammy Felice, Megan McQuillan, Katherine Banks, Zachary Scott Ross, David Carranza, Michael Filipowich, Sierra Aylina McClain, June Carryl, Corey Allen, Brent Sexton, Mike Ancas, Steven Daniel, Crystal Lee Brown, Carl Hendrick Louis, Robert Aramayo, Gareth Williams, David Healy, Emily Bergl, Erik Jensen, Christopher Backus, Mary Brunner (a.z.), Patricia Krenwinkel (a.z.), Charles Manson (a.z.), Charles Watson (a.z.), Morgan Kelly, Sean Cullen, Christopher Livingston, Scott A. Martin, Marcella Lowery, Anna Magoulas, Siovhan Christensen, Deja Dee, Regi Davis, Ryan Buggle, Billy Slaughter, Jeff Pope, Michelle Davidson, Allie McCulloch, Circus- Szalewski, Amaris Davidson

Komentáře uživatele niethustra k tomuto TV seriálu

S většinou zdejších kladných reakcí souhlasím. Nebo takhle: vím, že věcí, které jsou na MINDHUNTEROVI dobré, je víc než těch, které ne. Ale má to příliš mnoho dílů a nic z řečeného jejich počet v mých očích neospravedlňuje. Což nepovažuju za pouhou kosmetickou vadu.(13.9.2019)

Nemůžu tomu samozřejmě upřít preciznost, byť jaksi nepříjemně sebeuvědomělou a kaširovanou. Vzájemné prolínání osobní roviny s tou profesní, ať už ona do té vstupuje v průběhu "výslechů" nebo ta do oné při "běžných" rozhovorech, a rozostřování hranice mezi nimi šustí papírem (ukázkově v případě "coming outu" Wendy Carrové). Chápu, že právě tahle okatě vymazlená a upoceně sofistikovaná práce s postavami je tím, co mnozí ocení především, mně to ale přijde jako obdivovat se nůžkám, že stříhají, nebo kladivu, že s ním lze zatlouct hřebík (nehledě na to, že se ten scenáristický mustr do zblbnutí opakuje, a ubírá tak postupně postavám a vztahům mezi nimi na uvěřitelnosti). A přece mi přišlo, že některé postavy jsou v druhé řadě pouze do počtu, a jejich příběhové linky tudíž tak trošku ad hoc (lesbická romance si ze seriálu urvala nezaslouženě velký kus). Napětí ani znepokojení se nedostavují, což při necelých devíti hodinách nemůže nikoho překvapit. Co ale překvapuje mě, je, že ani navzdory tomu nesleví tvůrci z celkové stopáže a unavují mě až k rozhodnutí přestat seriály sledovat (protože jestli tenhle patří aktuálně mezi špičku, ...). Nakonec mi z MINDHUNTERa zbyla jen určitá zvědavost týkající se vzniku a provozu behaviorální jednotky, kterou by ale lépe než další nekonečná řada hraného seriálu uspokojila dokumentární miniserie. Jaksi totiž tuším, že skutečnost bude mnohem znepokojivější než tohle její zbytečně dlouhé a nevynalézavé převyprávění.(15.10.2019)