MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál)

Mindhunter

Thriller / Krimi / Drama

USA, 2017–2019, 17 h 1 min (Minutáž: 34–74 min)

Tvůrci:

Joe Penhall

Předloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Jason Hill

Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Cotter Smith, Peter Murnik, Happy Anderson, Hannah Gross, Sonny Valicenti, Joe Tuttle, Lauren Glazier, Thomas Francis Murphy, Ashley Smith, Jesse C. Boyd, David H. Holmes, Jordan Gelber, Chris James Boylan, Felix Solis, Tommy Nohilly, Judith Delgado, Cameron Britton, Matt Walton, Tobias Segal, Andrew Sensenig, Sam Strike, Austin Archer, Stacey Roca, Alex Morf, Amelia Campbell, Joseph Cross, Catherine Curtin, Mark Falvo, Jason Davis, John Walpole, Dashiell Eaves, Lena Olin, Laura Poe, Jordyn DiNatale, Joshua Wills, Grace Rex, Sarah Wilson, Eric Morris, Daniel James, Christopher Mann, Jack Erdie, Enid Graham, Rich Rule, Rhoda Griffis, Carl Franklin, Benjamin J. Cain Jr., Marc Kudisch, Damon Herriman, Michael Park, Drew Seltzer, Nate Corddry, Andy Umberger, Jeb Kreager, Andrene Ward-Hammond, Dohn Norwood, P.J. Marshall, Albert Jones, Don O. Knowlton, Paul Carafotes, Michael Cerveris, Jacob Berger, Christopher Grove, Andrew Yackel, Oliver Cooper, Tammy Felice, Megan McQuillan, Katherine Banks, Zachary Scott Ross, David Carranza, Michael Filipowich, Sierra Aylina McClain, June Carryl, Corey Allen, Brent Sexton, Mike Ancas, Steven Daniel, Crystal Lee Brown, Carl Hendrick Louis, Robert Aramayo, Gareth Williams, David Healy, Emily Bergl, Erik Jensen, Christopher Backus, Mary Brunner (a.z.), Patricia Krenwinkel (a.z.), Charles Manson (a.z.), Charles Watson (a.z.), Morgan Kelly, Sean Cullen, Christopher Livingston, Scott A. Martin, Marcella Lowery, Anna Magoulas, Siovhan Christensen, Deja Dee, Regi Davis, Ryan Buggle, Billy Slaughter, Jeff Pope, Michelle Davidson, Allie McCulloch, Circus- Szalewski, Amaris Davidson

Komentáře uživatele castor k tomuto TV seriálu

Odosobněné lokace, chladné barvy, práce s detaily, tlumené emoce, perfekcionismus. Skeptický bůh David Fincher je cítit na sto honů. Co je potřeba k tomu někoho umlátit k smrti? Touha po kontrole, pocit vzrušení, pominutí mysli? Výslechy jednotlivých vrahů mají spád, dialogy odsýpají, napětí graduje. Jenže jednotlivé díly těšily v jednotlivostech, coby celek mi to tolik nechutnalo. Místy monotónní až rozpačité. Tak to prostě je. Ona nepřítomná forma a neosobní pojetí mi jednoduše pro tentokrát nesedly.(8.12.2017)

David Fincher má zlaté ruce, to už přes dvě dekády víme. Jeho spojení s Netfixem klape náramně, jeho rukopis je patrný, i když zrovna nesedí na režisérské židli. Dialogové scény jsou precizní, ač někdy už předlouhé. Počátky psychologického profilování sériových vrahů mě nicméně zatím do kolen úplně nedostávají. Uvidíme. Určitě nic pro mainstreamového diváka, troufnu si říct. Mrazivé to zatím není, o tom žádná.(31.10.2017)

Odosobněné lokace, chladné barvy, práce s detaily, tlumené emoce, perfekcionismus. Skeptický bůh David Fincher je cítit na sto honů, dál ovšem platí, že počátky psychologického profilování sériových vrahů mě zatím do kolen úplně nedostávají. Něco, co je nám předkládané a co je řekněme otřepané, dle mého spadá do dřívějších než do 70. let. Navrch charisma ústředních postav není zrovna valné.(31.10.2017)

David Fincher je cítit a divák je za jeho další spojení s Netflixem rád. Poskytovatel filmů on-line začal úspěšně využívat vlastní produkci k tomu, aby měl opravdu exkluzivní nabídku. Co je potřeba k tomu někoho umlátit k smrti? Touha po kontrole, pocit vzrušení, pominutí mysli? Naši hrdinové začínají věřit tomu, že jejich projekt má potenciál a nemalý přesah. Usvědčování mladíka po dvou (přiznejme si) ospalejších dílech představuje konečně nějaké oživení.(4.11.2017)

Asif Kapadia je přeci jenom divácky vlídnější než perfekcionista Fincher. Ač ho nesmírně uznávám, tady mi prostě sedí spíš pojetí prvního jmenovaného. I když Fincher to celé rozjížděl a měl možná trochu nevděčnou roli. Naše duo se nicméně dostává k brutální vraždě dívky, místní policie je jalová, nasekala spoustu školáckých chyb, takže leccos je potřeba projít od samého začátku. Výslechy mají spád, dialogy odsýpají, napětí graduje.(4.11.2017)

Navazujeme tam, kde jsme skončili. Projekt, ač je zatím stále v plenkách, má potenciál a oba pánové začínají věřit, že jejich práce má smysl a může mít jednou velký význam. Stále jsme nicméně u vraždy maloměstské dívky, která byla údajně milá a údajně zasnoubená. Ovšem jak už to tak bývá, láska je slepá a rodina musí držet při sobě. Pokud nejde do tuhého.(10.11.2017)

Brutální vraždu maloměstské dívky s uřezanými prsy nakonec ještě neopouštíme, nýbrž se víc pokoušíme píchat do pozůstalých. Pravda bude někde hluboko, náš tým (třetí posila na plný úvazek) má ovšem solidně našlápnuto. Nicméně vyvstávají pochybnosti, jaké to má celé význam, když naše trio nedokáže výsledky výzkumu tlumočit lidem, na kterých záleží? Konec první série se blíží, místy je to rozpačité a se všemi těmi superlativy bych byl přeci jenom opatrnější.(10.11.2017)

Charisma našeho mladšího z agentů, ambiciózního Holdena, se bohužel občas rovná osobnímu kouzlu nějakého průměrného českého seriálového herce. Ještě, že se tenhle díl zaměřuje víc na ostřílenějšího Billa. Díl hodně věnovaný masovému vrahovi, kterého vzrušovaly a měl doma několik párů dámských bot. Znovu s ním vedou zaujatější hovor než s vlastní přítelkyní/manželkou. A to je další ze zajímavých témat, které Fincher a jeho tým rozehrává. Vypovídá o osamělých/smutných mužích, kteří neumí komunikovat se svými nejbližšími. Začínám tak rozumět tomu, proč je velký prostor věnovaný i právě soukromí našeho tria.(25.11.2017)

Po několika epizodách díl, který mě bavil nejen v jednotlivostech, ale coby celek. Pokračujeme s masovým vrahem, kterého vzrušují nejen dámské boty, a navazujeme na možné nevhodné chování „lehtače nohou“ ředitele základní školy. Takže návštěvy odsouzených vrahů za mřížemi a analýzy jejich chování se začínají aplikovat i v praxi. I když to zatím tak úplně neklapne. Dál se nicméně zajímavě noříme do myslí vrahů i jejich vyšetřovatelů. Rozjede se také zajímavá linie mladšího z agentů, naši dva hrdinové si navíc vymění pár uštěpačných poznámek, takže za mě dobré. Zatím asi nejlepší díl první série!!(25.11.2017)

Tohle má být vyvrcholení první série? To mám vysypat pět hvězd jenom proto, že za kameru se vrátil David Fincher? Všichni víme, že on ani neumí točit průměrné věci, jenže.. Jedeme v nastaveném rytmu, zřejmě si připravujeme půdu pro úplný závěr, ale pořád je to sice zajímavé, ale místy monotónní až rozpačité. Tak to prostě je. Ona nepřítomná forma a neosobní pojetí mi prostě tentokrát nesedly. Něco jsme rozehráli, ale úplně zásadně se nikam neposunuli. Ani těsně před vrcholem první série.(3.12.2017)

První sérii seriálu o tom, kterak se na konci sedmdesátých let rodila jednotka behaviorální analýzy v řadách FBI, která podstupovala mravenčí práci při výsleších uvězněných sériových vrahů, mám za sebou, bylo zajímavé odkrývat motivace, impulsy a skryté myšlenky nemocných duší, jenže nejsem si jistý, zda mi to stačilo. Drama v dialozích, proč ne. Naneštěstí jsem měl ovšem celou dobu přání, abychom se dostali krapet jinam. Nedokážu to přesně specifikovat, ale tenhle vhled do jistého pracovního procesu mohl být o dost vrstevnatější a šťavnatější. Alespoň za mě.(30.11.2017)