MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál)

Mindhunter

Thriller / Krimi / Drama

USA, 2017–2019, 17 h 1 min (Minutáž: 34–74 min)

Tvůrci:

Joe Penhall

Předloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Jason Hill

Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Cotter Smith, Peter Murnik, Happy Anderson, Hannah Gross, Sonny Valicenti, Joe Tuttle, Lauren Glazier, Thomas Francis Murphy, Ashley Smith, Jesse C. Boyd, David H. Holmes, Jordan Gelber, Chris James Boylan, Felix Solis, Tommy Nohilly, Judith Delgado, Cameron Britton, Matt Walton, Tobias Segal, Andrew Sensenig, Sam Strike, Austin Archer, Stacey Roca, Alex Morf, Amelia Campbell, Joseph Cross, Catherine Curtin, Mark Falvo, Jason Davis, John Walpole, Dashiell Eaves, Lena Olin, Laura Poe, Jordyn DiNatale, Joshua Wills, Grace Rex, Sarah Wilson, Eric Morris, Daniel James, Christopher Mann, Jack Erdie, Enid Graham, Rich Rule, Rhoda Griffis, Carl Franklin, Benjamin J. Cain Jr., Marc Kudisch, Damon Herriman, Michael Park, Drew Seltzer, Nate Corddry, Andy Umberger, Jeb Kreager, Andrene Ward-Hammond, Dohn Norwood, P.J. Marshall, Albert Jones, Don O. Knowlton, Paul Carafotes, Michael Cerveris, Jacob Berger, Christopher Grove, Andrew Yackel, Oliver Cooper, Tammy Felice, Megan McQuillan, Katherine Banks, Zachary Scott Ross, David Carranza, Michael Filipowich, Sierra Aylina McClain, June Carryl, Corey Allen, Brent Sexton, Mike Ancas, Steven Daniel, Crystal Lee Brown, Carl Hendrick Louis, Robert Aramayo, Gareth Williams, David Healy, Emily Bergl, Erik Jensen, Christopher Backus, Mary Brunner (a.z.), Patricia Krenwinkel (a.z.), Charles Manson (a.z.), Charles Watson (a.z.), Morgan Kelly, Sean Cullen, Christopher Livingston, Scott A. Martin, Marcella Lowery, Anna Magoulas, Siovhan Christensen, Deja Dee, Regi Davis, Ryan Buggle, Billy Slaughter, Jeff Pope, Michelle Davidson, Allie McCulloch, Circus- Szalewski, Amaris Davidson

Komentáře uživatele Spiker01 k tomuto TV seriálu

Dal jsem si načas, ale konečně mám další netflixovskou pecku za sebou. Produkci jsem příliš nesledoval, viděl jsem sice nějaký ten trailer a seriál mě vlastně začal pořádně zajímat až po prvních nadšených ohlasech. A David Fincher je samozřejmě pořád jeden z nejlepších režisérů současnosti, takže jako jeho velký fanoušek jsem si Mindhuntera logicky nemohl nechat ujít. A rozhodně jsem nelitoval. Atmosféra se nese přesně ve stylu mistrových starších kousků, tedy hlavně Zodiaca a je to jedna velká paráda, ovšem fanoušci něčeho vyhrocenějšího by mohli být zklamaní. Mindhunter je v podstatě jedna velká osmihodinová konverzačka, která se vyplatí dávkovat po dvou dílech (dle složení režisérů) a nepozorného diváka dokáže v klidu uspat. Ti ostatní si však budou užívat neuvěřitelnou chemii a respekt dvou hlavních postav ztvárněnými budoucí hvězdou Jonathanem Groffem a zkušeným harcovníkem Holtem McCallanym. Jejich špičkování patří vůbec mezi to nejlepší, na co lze v seriálové tvorbě koukat a v kombinaci s výborným tempem prakticky všech dílů, správně melancholickou hudbou a vynikajícím soundtrackem podkreslujícím konce jednotlivých dílů se vskutku jedná o strhující dílo, jež můžu s klidem doporučit všem, co to s kinematografií myslí alespoň trošku vážně. Možná mě jen malinko zklamal závěr, který je patrně záměrně zbytečně nevyhrocený a jasně vybaluje karty na další série, přecejen jsem ale čekal tu pomyslnou třešničku na jinak velice lahodném dortu.(13.12.2017)

Po skončení druhé řady nemůžu jinak než naléhat na Netflix, aby co nejdříve potvrdil následující řadu(y). David Fincher totiž zkrátka tuhle pachuť na jazyku po skončení seriálu umí...a to se musím přiznat, že mě paradoxně jeho první tři díly bavily nejméně. Jenom on však takhle dobře umí nastavit dílo, které skvěle vygraduje a po jehož skončení se vám chce jen čučet do blba. Samozřejmě to není pouze jeho zásluha, ostatní režiséři jsou svým rukopisem taktéž k nerozeznání odlišnosti feelingu celého seriálu. Dějem se zaobírat nechci, oba hlavní herci jsou opět výborní, tentokrát se o dost víc sází na jejich problémy v soukromí a o to víc se museli Jonathan Groff a Holt McCallany snažit...neumím si moc představit sehranější dvojku. Už jsem mluvil o tom, že chci hned teď další sezónu?(28.8.2019)