poster

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál)

 • USA

  Mindhunter

Thriller / Krimi / Drama

USA, 2017–2019, 17 h 1 min (Minutáž: 34–74 min)

Tvůrci:

Joe Penhall

Předloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Hudba:

Jason Hill

Hrají:

Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Cotter Smith, Peter Murnik, Happy Anderson, Hannah Gross, Sonny Valicenti, Joe Tuttle, Lauren Glazier, Thomas Francis Murphy, Ashley Smith, Jesse C. Boyd, David H. Holmes, Jordan Gelber, Chris James Boylan, Felix Solis, Tommy Nohilly, Judith Delgado, Cameron Britton, Matt Walton, Tobias Segal, Andrew Sensenig, Sam Strike, Austin Archer, Stacey Roca, Alex Morf, Amelia Campbell, Joseph Cross, Catherine Curtin, Mark Falvo, Jason Davis, John Walpole, Dashiell Eaves, Lena Olin, Laura Poe, Jordyn DiNatale, Joshua Wills, Grace Rex, Sarah Wilson, Eric Morris, Daniel James, Christopher Mann, Jack Erdie, Enid Graham, Rich Rule, Rhoda Griffis, Carl Franklin, Benjamin J. Cain Jr., Marc Kudisch, Damon Herriman, Michael Park, Drew Seltzer, Nate Corddry, Andy Umberger, Jeb Kreager, Andrene Ward-Hammond, Dohn Norwood, P.J. Marshall, Albert Jones, Don O. Knowlton, Paul Carafotes, Michael Cerveris, Jacob Berger, Christopher Grove, Andrew Yackel, Oliver Cooper, Tammy Felice, Megan McQuillan, Katherine Banks, Zachary Scott Ross, David Carranza, Michael Filipowich, Sierra Aylina McClain, June Carryl, Corey Allen, Brent Sexton, Mike Ancas, Steven Daniel, Crystal Lee Brown, Carl Hendrick Louis, Robert Aramayo, Gareth Williams, David Healy, Emily Bergl, Erik Jensen, Christopher Backus, Mary Brunner (a.z.), Patricia Krenwinkel (a.z.), Charles Manson (a.z.), Charles Watson (a.z.), Morgan Kelly, Sean Cullen, Christopher Livingston, Scott A. Martin, Marcella Lowery, Anna Magoulas, Siovhan Christensen, Deja Dee, Regi Davis, Ryan Buggle, Billy Slaughter, Jeff Pope, Michelle Davidson, Allie McCulloch, Circus- Szalewski, Amaris Davidson, Gary Lee Vincent, Jacob Berger
(další profese)

Komentáře uživatele Heisenberg_ k tomuto TV seriálu

 • Série 1 (série) (2017)
  ****

  Do Lovce myšlenek jsem se vrhl z důvodu ihned několika doporučení od známých, a ačkoliv jsem neviděl jediný trailer, byť ani ukázku, neměl jsem ani po kompletním zhlédnutí těch téměř deseti hodin pozoruhodného materiálu dosavadně nemám sebemenší potuchy, oč tu vlastně běží. A co lze říci? Klasicky Fincherovská expozice sází na detaily - two thumbs up. Poněvadž zatímco jiné kriminální seriály se zabývají studií kriminalistiky jen okrajově, Mindhunter jde o dost výrazněji do hloubky a podrobně ji zkoumá - předně co se psychologické analýzy zločinu a jejich aktérů týká. Stylizace uctivě kráčící ve šlépějích detektivních pořadů ze sedmdesátek je prostě báječná. Ústřední dvojce žerete každé slovo... Žel bohu seriál nabízí striktně vcelku primitivní žánrovou zápletku kterou zato okořeňují naprosto bezchybné dialogy. Kdyby se alespoň připepřilo na tempu nemám posléze téměř žádné výhrady... Uzavření jednotlivých kapitol v závěru je poměrně dostačující k jakémusi pocitu zadostiučinění. Nýbrž, přeci jen jsem dle expertů na Československé filmové databázi očekával o něco intenzivnější zážitek - obavy postupně naplnily zahraniční reakce, jež Lovce myšlenek (paradoxně) považují pouze za nadprůměrnou záležitost - čímž určitě je. Tím pádem nechci hanit špičkovou scenáristickou propracovanost - ta je dovedena k ryzí pečlivosti - jenže takový typ seriálu by jednoduše nutně potřeboval spletitější zápletku a pevný základ, než jen být afektovaným lineárním sledem scén jejichž hlavním motivem je profilování vrahů bez výraznějšího příběhového opodstatnění. Leč, co se dá dělat? Jsem kupodivu zvědav na nadějnější druhou sérii... Avšak toto se musí uznat: veškeré epizody sídlící pod vlajkovou lodí Davida Finchera jsou tou nejzdařilejší kriminálně detektivní filharmonii - ačkoliv právě kvůli tomu, že se na tomto počinu podílel právě on, plný počet dávat nebudu - na to je Mindhunter málo konceptuálně interesantní. Verdikt: zasloužených 84% ... kolem a kolem se jedná o vskutku neokoukaný projekt s kuriózním námětem, jenž ale zcela nenaplnil svůj stanovený potenciál.(24.8.2019)

 • Epizoda 1 (S01E01) (epizoda) (2017)
  *****

  Do Lovce myšlenek jsem se vrhl z důvodu ihned několika doporučení od známých, a ačkoliv jsem neviděl jediný trailer ani ukázku, neměl jsem a dosavadně nemám sebemenší potuchy, oč tu vlastně běží. A co lze říci? Klasicky Fincherovská expozice sází na detaily - two thumbs up. Poněvadž zatímco jiné kriminální seriály se zabývají studií kriminalistiky jen okrajově, Mindhunter jde o dost více do hloubky a podrobně ji zkoumá - předně co se psychologické analýzy zločinu a jejich aktérů týká. A přestože se víceméně jedná o čistokrevně dialogově založený úvod, prozatím jsem doposud nenažraný a chci takto libových hodů více.(24.8.2019)

 • Epizoda 2 (S01E02) (epizoda) (2017)
  *****

  "Nemůžeš toho chlápka minout. Má tak dva metry a nejmíň sto třicet kilo." "Wau. Pořádný kousek." "Si piš. Zabil několik studentek v Santa Cruz. Šest náctiletých. Usekl jim hlavy a pak měl pohlavní styk s jejich mrtvolami. Svojí mámu dokonce zabil kladivem. Měl pak sex s její hlavou." "Nekecej." "S její pusou." "Ne." "Jo." ... a zatímco se neustále klábosí, rýsuje se nám tu vskutku kuriózní zápletka, jež se mi setsakra zamlouvá. Stylizace kráčející ve šlépějích detektivních pořadů ze sedmdesátek je prostě báječná. Ústřední dvojce žerete každé slovo.(24.8.2019)

 • Epizoda 5 (S01E05) (epizoda) (2017)
  *****

  Lze definovat slovy: Kecy, kecy, psychouš v kleci. Žel bohu vcelku primitivní žánrovou zápletku zato okořeňují naprosto bezchybné dialogy. Jen připepřit na tempu a nemám téměř žádné výhrady...(24.8.2019)

 • Epizoda 9 (S01E09) (epizoda) (2017)
  *****

  Fincher opět za kormidlem. A není to ku škodě. Zázemí pro závěr slibně vybudované.(24.8.2019)

 • Epizoda 10 (S01E10) (epizoda) (2017)
  *****

  Finále bylo... solidní. Uzavření jednotlivých kapitol poměrně dostačující k jakémusi pocitu zadostiučinění. Přeci jen jsem dle expertů na ČSFD očekával o něco intenzivnější zážitek - obavy naplnily zahraniční reakce, jež Lovce myšlenek považují pouze za nadprůměrnou záležitost - čímž určitě je. Tím pádem nechci hanit scenáristickou propracovanost - ta je dovedena k ryzí pečlivosti - jenže takový typ seriálu by jednoduše nutně potřeboval spletitější zápletku a pevný základ, než jen být pouze afektovaným souvislým sledem scén jejichž hlavním motivem je profilování vrahů bez výraznějšího příběhového opodstatnění. Leč, co se dá dělat? Jsem kupodivu zvědav na nadějnější druhou sérii... kolem a kolem se jedná o vskutku neokoukaný projekt s kuriózním námětem, jenž ale zcela nenaplnil svůj stanovený potenciál.(24.8.2019)

 • Série 2 (série) (2019)
  ****

  Aneb komu nestačila skvělá Charlieho minutovka v nové Tarantinovce Tenkrát v Hollywoodu, je epizoda v polovině parádním vynahrazením a jakýmsi 'dovětkem'. Tvůrci by se měli ovšem stydět za to, že takhle debilně promarnili neskutečně kuriózně potenciální námět věnovat kompletně celou sérii právě Karlíkovi... A to jim nikdy jednoduše neodpustím. Uvidíme, jak se popasuji s nadcházejícími řadami tohoto neuceleného polopříběhu - avšak stoprocentní naděje v to nesázím... Verdikt: 86%(29.8.2019)

 • Epizoda 1 (S02E01) (epizoda) (2019)
  *****

  Solidní návrat v excelentní formě...(26.8.2019)

 • Epizoda 2 (S02E02) (epizoda) (2019)
  *****

  Přestože je závěr epizody jeden nepochopitelný otazník, její první polovina byla nehorázným atmosférickým pornem - přičemž pasáž s výslechem v autě je absolutní strop... Jen tak dál.(26.8.2019)

 • Epizoda 4 (S02E04) (epizoda) (2019)
  *****

  Hlubší prokreslení charakterů je přesně ten faktor při jehož obdivě bych dokázal strávit desítky hodin... Tento díl byl scenáristky perfektně zvládnutý.(27.8.2019)

 • Epizoda 5 (S02E05) (epizoda) (2019)
  *****

  Aneb komu nestačila skvělá Charlieho minutovka v nové Tarantinovce Tenkrát v Hollywoodu, je tato epizoda parádním vynahrazením a jakýmsi 'dovětkem'. Tvůrci by se měli ovšem stydět za to, že takhle debilně promarnili neskutečně kuriózně potenciální námět věnovat kompletně celou sérii právě Karlíkovi... A to jim nikdy jednoduše neodpustím. Uvidíme, jak se popasuji s druhou polovinou tohoto neuceleného polopříběhu, avšak stoprocentní naděje v to nesázím.(27.8.2019)

 • Epizoda 8 (S02E08) (epizoda) (2019)
  ****

  Přituhuje...(29.8.2019)

 • Epizoda 9 (S02E09) (epizoda) (2019)
  *****

  Solidní zakončení...(29.8.2019)