MINDHUNTER: Lovci myšlenek

• USA Mindhunter
USA, (2017–2019), 17 h 1 min (Minutáž: 34–74 min)

Tvůrci:

Joe Penhall

Předloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Hudba:

Jason Hill

Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Stacey Roca, Hannah Gross, Joe Tuttle, Cotter Smith, Albert Jones, Lauren Glazier, Michael Cerveris, June Carryl (více)

Série(2) / Epizody(19)

S oběma hlavními hrdiny, agenty FBI, se vracíme v čase do roku 1979. Společně s mladým agentem Holdenem Fordem (Jonathan Groff) a jeho zkušeným kolegou Billim Tenchem (Holt McCallany) se podíváme nejen do věznice, kde jsou vězněni ti nejhorší a nejbrutálnější sérioví vrazi, ale především do jejich hlav – s cílem dopadnout ty násilníky, kteří stále běhají po svobodě. (geklon)

Fuksinka

Brilantní scénář, perfektní dialogy, skvělí herci, zajímavý vývoj postav, mrazivá, zneklidňující atmosféra a špetka velmi černého humoru. Vše bez jediné akční scény, mistrovské! Rychle druhou řadu! ()

bonovox

Luxusný výlet do mysle seriových vrahov ameriky a ako to všetko môže mať dopad na život samotných detektivov. Fincherov rukopis je absolútne čitateľný a len dokazuje, že s podobnými námetmi si vie perfektne poradiť. Menej známi herci sú tiež veľkým plusom. Nedajte sa odradiť pomalším rozbehom, k záveru je séria dokonale gradovaná s finále pri ktorom nebudete dýchať. Som zvedavý na druhú sériu... ()

hony23

Dva agenti FBI navštěvují ve věznicích ty nejhorší vrahy a snaží se jim dostat do hlavy, aby pak své poznatky mohli využít při vyšetřování jiných vražd. No ne že by bylo nezajímavé zjistit, co přivede člověka k tomu, aby ošukal uříznutou hlavu své matky, ale skutečně zajímavých výslechů je v seriálu méně, než nezáživných tlachání a některé díly byly k uzoufání nudné. ()

panki9922

To, čo si na tomto seriály vážim asi najviac, je fakt, že za celú prvú sériu divák nemá možnosť vidieť ani jednu vraždu, iba o nich počúva z rozprávania samotných vrahov, alebo vyšetrovateľov. Mnohokrát však stačilo to rozprávanie na to, aby som musel epizódu prerušiť a trocha predýchať, čo som práve počul. Herecké výkony sú výborné, vývoj hlavnej postavy famózny a predstavitelia sériových vrahov sú fantastický. Vyzdvihol by som Camerona Brittona v úloha Eda Kampera. Ten chlap sa mal stať vrahom a nie hercom. Tento seriál je dôkazom, že ak máte výborný scenár, nepotrebujete zobrazovať explicitné scény vrážd. Po pravde, na tie som si už zvykol. No počúvať vraha hovoriť s kľudom angličana o tom, ako odsekol svojej matke hlavu, prečo to urobil a čo následovalo....to sa vám trocha zaryje pod kožu. Bravo ! ()

kokofek

Strašně se těším na druhou řadu.Slovní spojení strašně a těším je určitě poněkud velmi zvláštní,ale je ustálené a tak ho používám taky.Tento seriál je pro mě to pravé ořechové.Nepotřebuji tolik akce,napětí je pro mne právě v psychologii. ()

Shady

Z Mindhuntera se stal pomalými krůčky jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec a je to vůbec první detektivní seriál po první sérii True Detective, který mě zasáhl v takové míře. Spoustu lidí mi říkalo, že se nedostali za více jak dva díly, že se tam nic neděje. Ano Mindhunter má možná pomalejší rozjezd, ale mě to vůbec nevadí, protože já ty dialogy žral. V Mindhunterovi by se ni nemuselo nic extra dít a stejně bych ho miloval, tak to prostě je. A vůbec, rozhovory s Kemprem, Speckem, Berkowitzem nebo Mansonem? Radost se dívat! Možná jsem trošku blázen, ale já byl prostě přikovanej ke každýmu slovu. Další plus je i skvělé hlavní duo kombinující a skvěle doplňující se charaktery Billa a Holdena. (Po Rustovi a Martym z TD za mě nejlepší detektivní dvojka) No doufám, že tahle FBI partička pracující ve sklepě pojede pořád ve stejným duchu i v dalších sériích, protože zatím první i druhá 100%! Já tady nemám opravdu nic, za co bych ubíral na hodnocení a těším se na další série. Sypte to sem! ()

Franki69

Dost neobvyklý formát „krimi“, ale od druhého dílu první řady chytlavý a s neokoukanými tvářemi. První řada bavila neskutečně. Druhá řada se v dějové lince od původního "konverzačního" konceptu odchýlila k uplatňování behaviorálních poznatků o sadistických vrazích v terénu. Konkrétně při vyšetřování v USA jednoho z nejslavnějších a také ne zcela uspokojivě vyřešených případů sériových vražd černošských dětí v Atlantě. Monotematické zacílení seriálu na úsilí vyšetřovatelů v dílech celé druhé řady mi už takovou radost nepřinášelo. Tím ale neříkám, že tvůrci polevili na profesní kvalitě. I takhle to byla nadstandardní podívaná. Rozhodně doporučuji, a s tím, že když se na druhou řadu nepodíváte, o nic moc zajímavého nepříjdete. Hodnotím season 1 na 95% a season 2 na 75%. ()

Ace.A.T.L.

Skvěle natočený, atmosféra by se dala krájet a skončilo to správně na vrcholu. Za mě zasloužených 5* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

Ironhead

Tak tenhle seriál je naprostá bomba... dlouho sem pátral po tom, kam se nám ztratil z filmového nebe talentovaný David Fincher a tady ho zas neomylně poznávám... jeden z těch opravdu TOP seriálů poslední dekády ;) 5/5 ()

taibrek

Perfektný seriál. Takýto môžem. To prostredie a dobové scény, kostýmy. Všetko som zožral aj s navijákom. Herecké výkony Holdena a Billa na jednotku. Odporúčam pozerať seriál v angličtine a nie v češtine. Neviem ako by som to napísal, ale v angličtine je Holden úplne iná postava, ako s českým dabingom. ()

vandamator

Špičková záležitost, která nás zavede do srdce FBI a ukáže nám, začátky forenzní psychologie. Jakožto fanoušek sériových vrahů a psychologie jako takové, jsem si každý díl užil do syta. Seriál zpracovává hodně nevděčně téma, způsobem jaký jsem viděl naposledy v Zodiacovi. Mistrovská práce, scenáristy doplněna skvělou režii, dělá z mindhuntera opravdu lahůdku, kterou by měl vidět každý kdo má téma, psychologie sériových vrahů rád a i ten co ho rád nemá, protože po tomhle seriálu ho dost možná mít rád bude. Jelikož je seriál natočený dalo by se říct pro každého, ale určitě nezklame ani, znalce v dané problematice. Postavy jsou skvěle zahrané a po pár dílech se s nimi v žijete do jejich vyšetřování. Škoda jen že se často odbýhá od tématu a dějová linka osobních životů, vyšetřovalu není až tak zajímavá, ale i přes to jeden z nejlepších seriálů co jsem kdy viděl. ()

KoudyTheAlko

Skvěle propracovaný seriál, který vizuálně dokonale pluje na vlně 70. let a každý záběr je pastva pro oči. Realističnost práce agentů FBI je skvělá hlavní linka a osudy samotných agentů skvělá linka vedlejší. Pátrání po vrazích nebo samotné výslechy nejsou nijak přehnané a prostě jsou udělané neskutečně zajímavě. Jakože netflix zase top. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (více)

David Fincher odhalil nový projekt

David Fincher odhalil nový projekt

14.10.2021

Tajemný tweet stránky Netflix Film tento týden nalákal filmové fanoušky na nové oznámení od režiséra Davida Finchera (Sedm, Zmizelá). Spekulovalo se o třetí řadě Mindhuntera, případně filmovém… (více)