Devítiocasá kočka

Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

Mysteriózní / Thriller

Itálie / Francie / Západní Německo, 1971, 112 min

Pre mňa neznáme Argentové giallo ale u mňa docela veľká spokojnosť.Kamera sa vyznamenala a napríklad tá z pohľadu vraha ako sleduje vlak a potom prichádza k obeti bola úchvatne zaujímavo dokonalá.Je tu aj pár komických situácii,ktoré ma pobavili.Film disponoval atmosférou a k tomu mu skvelo dopomáhala Morriconeho hudba.Vynikajúco prepracovaný príbeh z vynikajúcou detektívnou zápletkou .Len napätím tento film disponoval minimálne.Vynikajúce giallo ale určite nieje najlepšie od Argenta ale aj tak má vynikajúcu úroveň.(30.1.2015)

Hodně váhám mezi 3 a 4*. Film to není vůbec špatný, jako dobová kriminálka to je dokonce výborné. Mou chybou možná je, že jsem to čekal trošku drsnější a horrorovější v tradici pozdějších Argentových giall. Bavil mě hravý střih, bavil mě novinář, který by tehdy z fleku mohl hrát Jamese Bonda, měl na to ksicht, vizáž i celkový nádech. Bavil mě český dabing, což je co říct. Zápletka je tradičně poměrně jalová (což je ale fakt, který mě na těchto filmech spíše baví, ač je často až komický). Co se však filmu nedá upřít, a jsem pro to opravdu velmi rád, že jsem ho viděl, obsahuje nejlepší scénu přejetí člověka vlakem ve filmu, c jsem dosud viděl. Až ve mě hrklo (nebo jak se lidově říká, až se ve mne hnulo dítě). 3,5*(29.9.2012)

Argentovo druhé giallo, které přes skoro dvouhodinovou stopáž nenudí. O vraždy tu sice nejde, a už vůbec nehýří brutálností a nápaditostí, ale právě detektivní část mě tentokrát mile potěšila, což je u mě spíš raritou. Ústřední skupinka hrdinů ve složení zarputilý novinář, chytrý slepec a malá osiřelá dívka se tak často nevidí, a zde tato kombinace docela fungovala. K dobru lze přičíst i to, že jsem hledal skrytého vraha v úplně jiné postavě, což mě mile překvapilo. Použití kapky humoru je pak třešničkou na tomto pěkně propečeném "žlutém" dortu. Příjemných 60%.(1.7.2010)

Maestro Argento popustil uzdu své bezuzdné imaginaci až o něco později. Devítiocasá kočka, jeho druhé giallo, tedy ještě postrádá tu obrazovou útočnost s jakou se do diváka pouští ve svých nejlepších kusech, na druhou stranu překvapuje na Argenta až nezvykle logickou dějovou kostrou a slušně vedenými herci. Jinými slovy tahle detektivka má prostě smysl a řád, zápletka kolem genetického výzkumu se z dnešního pohledu může zdát mírně naivní, ale nějaké další výraznější mouchy stran příběhu a způsobu jeho vyprávění si nevybavuju. Potěšily mne i jak jinak než slušně odvedené vražedné scény, samosebou hudba páně Morricona a překvapivá identita vraha. Spokojenost.(23.9.2014)

Dario Argento ma v sedemdesiatych rokoch ešte nesklamal. ani tuto. vynikajúca kamera ktorá sníma s mnohých zaujímavých uhlov tak ako sme u Argenta zvyknutý. Giallo umiestnené do vedecko výskumného ústavu zaoberajúcou sa genetikou. Vyšetrovanie prekvapivo zaujme novinár a slepec (náhodou parádne zahratý) ktorý sa spolu prekúšu až k finále ktoré opäť stojí zato. Síce pomenej gore a nevýrazný hoci nie zlý soundtrack Ennia Morriconeho nekazia výsledný dojem.(16.7.2013)