Devítiocasá kočka

Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

Mysteriózní / Thriller

Itálie / Francie / Západní Německo, 1971, 112 min

Zdlouhavý příběh týkající se genetické laboratoře, kde začnou umírat vědci. A vzápětí svědci. Kdo za tím stojí se snaží rozlousknout mladý novinář společně se starým slepcem v podání vynikajícího Karla Maldena. To je ale bohužel, kromě kamery, jedna z mála zajímavých věcí na tomhle filmu. Humorná policie tentokrát naštěstí příběh spíše prosvěcuje než otravuje, jako později v Tmavě červené.(28.9.2017)

Všímavá i když poněkud neobvyklá trojice pátrá po bestiálním vrahovi z jejich blízkého okolí. Malá holčička Lori(na svůj věk velice bystrá a vnímavá), její slepý strýc Franco Arno, svou neteří něžně nazývaný "Koláčku", projev hlubokého citu značí, jakou oporu má jeden v druhém. A při náhodném setkání se k nim přidává všetečný novinář Carlo Giordani, který v mnohém přispěje k nalezení nebezpečného lidského parazita, skrývajícího svou pravou podstatu, pod těžko prostupným věděckým týmem, těch nejlepších ve svém oboru... jenže v každém na pohled zdravém jablku, lze najít nějakého toho červa.(23.10.2009)

Dario Argento je už dlho pevnou súčasťou mojej top desiny najobľúbenejších režisérov. Mám rád jeho surovú atmosferickú tvorbu. Páči sa mi jeho jedinečný, charakteristický rukopis. Milujem fenomenálnu "Phenomenu", pekelné "Inferno" či suspiriálnu "Suspiriu". To sú päťhviezdičkové klenoty. No i ostatné jeho filmy sú geniálne. S každým ďalším jeho snímkom, ktorý som mal možnosť vidieť rástol môj obdiv a rešpekt ku tomuto talianskemu režisérovi. Dnes som si pozrel niečo zo začiatku jeho kariery. Pustil som si "Il Gatto a nove code". No a opäť to bol skvelý filmový zážitok. Dario Argento je maestro giallo. ****(28.1.2016)

Jedná se o průměrné giallo, které bohužel hodně srazily na kolena nudné pasáže. Jinak kostra celého snímku od kamery, přes hudbu až po Argentův osobitý rukopis stojí za jedničku. Bohužel musím říct, že prostředek filmu je tak uspávající, že mnozí z vás se asi ani nedočkají konce pokud si to potom nepřetočíte(5.5.2010)

Dario Argento ma v sedemdesiatych rokoch ešte nesklamal. ani tuto. vynikajúca kamera ktorá sníma s mnohých zaujímavých uhlov tak ako sme u Argenta zvyknutý. Giallo umiestnené do vedecko výskumného ústavu zaoberajúcou sa genetikou. Vyšetrovanie prekvapivo zaujme novinár a slepec (náhodou parádne zahratý) ktorý sa spolu prekúšu až k finále ktoré opäť stojí zato. Síce pomenej gore a nevýrazný hoci nie zlý soundtrack Ennia Morriconeho nekazia výsledný dojem.(16.7.2013)