Reklama

Reklama

Za sklem

(amatérský film)
Krátkometrážní
Česko, 2010, 11 min

Režie:

Vít Šaroun

Hrají:

Tomáš Král

Obsahy(1)

Velmi neobvyklý snímek o stereotypech v našich životech, možných příčinách a východiscích. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Recenze (2)

hero_bk odpad!

všechny recenze uživatele

Mě se Šarounovy filmy nikdy nelíbily, a tenhle jenom potvrzuje jeho trend... Pointa je předvídatelná od prvního záběru, kdy se objeví žena, zpracování po řemeslné stránce je rádobyskvělé, ale pro ty, kdo si užívají propracované kompozice a dlouhé záběry ve filmech Tarra nebo Kaurismäkiho, působí střih na každý zbytečný detail jako pěst na oko. Pokud se s tímto dostal na filmovou školu, děsí mě, jak špatný musely být ty ostatní filmy... :( ()

patrikus 

všechny recenze uživatele

Tato filmová povídka působí tak dokonale, že se z ní ztrácí citlivost, křehkost a pokora, ta by možná slušela i samotnému tvůrci. Jako kdyby to točil nějaký stroj a ne člověk. Po řemeslné stránce velice kvalitně zfilmovaná povídka o stereotypním vztahu. Možná až moc nekompromisní a experimentální. I přes všechno 80 %... Závěrečná střihová sekvence asi každého dostane... ()

Reklama

Zajímavosti (1)

  • Ocenění na soutěžích amatérského filmu: 2011: Mladá kamera 2.cena, 2011: Zlaté Slunce Blansko 2.cena, 2011: Dětská filmová zahrada 1.cena, 2011: Celostátní soutěž NFT ČR Zlaté Slunce 2.cena, 2011: Brněnská šestnáctka - Malý filmový festival mladé tvorby 1.cena (Rosana)

Reklama

Reklama