poster

Beatles Explosion

 • Česko

  Beatles

 • Česko

  Beatles: Velký začátek

 • Česko

  Exploze Beatles

 • Velká Británie

  Beatles Explosion, The

Dokumentární / Hudební / Životopisný

Velká Británie, 2008, 102 min

 • subic
  ***

  Hráli po klubech v džínách, pak si koupili v Německu kožené bundy, prý se ještě v Anglii nenosily, potom i kožené kalhoty a když už z nich byly hvězdičky, začali nosit obleky a tak už je známe z televizních záznamů. I takové byly jejich začátky. Na druhou stranu tohle je ukázka, jak udělat dokument, který je vlastně jen sestřihem televizních záznamů, i o těch největších hvězdách docela nudný. 55%(28.10.2015)

 • Autogram
  **

  Menej známe zábery a situácie skupiny Beatles z rôznych rozhovorov, televíznych relácií a presunov, keď ich odchytávali fanúšikovia a chránila polícia. Časté sú pokusy o vtip, niektoré sa aj podarili, ale je to britský humor a na nepripraveného diváka a v dabingu môžu pôsobiť trápne. Hudby a vystúpení je pomenej, teda skoro nič, ide skôr o dokument. Je zaujímavé, že ešte aj v roku 2008 môže vzniknúť „nový“ dokument o Beatles.(12.12.2013)

 • bohemia_regent
  ***

  Tenhle film je sice plný méně známých a místy dokonce unikátních záběrů, ale je otázka, jestli se vůbec jedná o HUDEBNÍ dokument, když o muzice samotných Beatles se tu pouze mluví a mluví a mluví... Na její užití ve filmu zřejmě nebyly peníze, takže se tu jen občas objeví pár taktů několika instrumentálek, které mají navodit dobovou atmosféru. Film je tudíž nejvíc vypovídající ve zdařilém postihnutí beatlovského humoru. No a té beatlemánie (o kterou šlo asi především) vlastně docela taky. -------- V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2007.(14.12.2015)

 • Pítrs85
  *****

  Dokument Explosion na to jde jinak než většina (hudebních) dokumentů, nesnaží se být nijak faktický (jaké desky Beatles vydali, nebo co dělali po konci kapely jednotlivý členové, to se tady fakt nedozvíte), spíše se zaměřuje, jak se Fab Four vyrovnávali se svojí slávou a co to znamenalo být Beatle. Obrovským plusem jsou pak dobový záběry z různých TV shows (např. britská Big Night Out) nebo TV interviews (perlou je záznam z holandský televize), který jsem třeba já dodnes ještě nikdy neviděl, a přesně v nich Beatles ukazují svůj smysl pro humor (hoodně originální verze Shakespearovic hry Sen noci svatojanské taktéž z nějakého zábavného TV pořadu). Na druhým konci jsou pak tiskovky z USA, kde Američané pro změnu ukazují svůj smysl pro pokrytectví a demagogii (těšil jsem se na tiskovou konferenci před vystoupením na newyorském Shea Stadium, ale nakonec z toho byla totální fraška, kterou nejlépe demonstroval Lennonův znechucený výraz). Takže oba palce nahoru Explosion za originalitu (a třeba i za záběry Petea Besta v nějaké televizní soutěži (ano, to je ten, co v kapele bubnoval před Ringem :-).(10.12.2016)

 • zdenek305
  *****

  Méně známé či dosud nezveřejněné záběry legendárních Beatles se v tomhle dokumentu přímo hemží. Ukázky/situace v dokumentu jsou pěkně řazené dle let od počátků slavné Beatlemánie až do konce 60.let vytváří přehlednou podívanou provázenou nesmrtelnými písněmi Beatles. Pro mne, jako velkého fanouška ´´brouků´´, je to povinnost shlédnout a rozhodně nebylo čeho litovat. :-) Nějak takto by měli vypadat všechny dokumenty - přehledně, spořádaně a tématicky.(4.6.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace