Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Policista Vincent zabaví při tajné operaci drogové mafii velký pytel s kokainem, při akci je však odhalena jeho identita. Mafie se tak snadno dostane k Vincentovu synu, jejž unese a hodlá vyměnit za zabavené drogy. Za místo předání je určena diskotéka, na níž dochází k mnohým nelegálním kšeftům. Vincent pravděpodobně prožije nejdelší noc svého života, která se snadno může stát jeho poslední... (claudel)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (18)

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrý akčný thriller z francúzskej produkcie. Má vydarený príbeh o policajtovi z protidrogového, ktorý si rád privyrába nelegálne a tak spolu s partnerom ukradnú množstvo drog miestnemu mafiánovi, lenže behom akcie je jeho totožnosť prezradená a mafián mu unesie syna, ktorého ukryje vo svojom klube. A tak chce policajt v tomto prostredí urobiť všetko preto, aby syna získal späť, lenže aj kvôli ľuďom z vnútorného sa situácia čoraz viac komplikuje. So spracovaním som dosť spokojný, po obstojnom úvode sa už dej presunie do klubu a tým aj kvalita ide výrazne vyššie. Tento nápad umiestniť takmer celý dej do prostredia jedného klubu sa skutočne vydaril, pôsobí to nadmieru dynamicky, tu sa skutočne stále niečo deje, hlavný hrdina sa správa rozumne a má dobré nápady, takže je tu plno zaujímavých situácií a je sa rozhodne na čo pozerať. Pomerne rozporuplne ale pôsobí fakt, že mafián a jeho ľudia nie sú práve typickí záporáci, ide im len o to, čo im patrí, únosy a zabíjanie je to posledné, čo ich zaujíma. Takže miestami to pôsobí dojmom, že práve hlavný hrdina je tu záporák a o syna sa kvôli tomu ani moc báť nedá, ale neberiem to ako zápor, lebo na druhú stranu to má takú zaujímavú priateľskú atmosféru. Len škoda, že táto výborná äroveň nevydrží celý film, paradoxne práve záverečná štvrtina, ktorá je najakčnejšia je zároveň aj najslabšia, ale našťastie tiež stále dobrá. Akcie je tu pomerne dosť a som s ňou spokojný. Toto nie je ten typ akčného filmu, kde by šlo v prvom rade o zneškodňovanie protivníkov, takže akciu tvorí obzvlášť rôzne pátranie, snaha dostať sa do zakázaných oblastí a podobne, ale predsa sa tu nájde aj pár súbojov v štýle jeden na jedného, ktoré nevynikajú nápaditosťou, ale sú dynamické, pôsobia realisticky a navyše aj dobre natočené. Herecké obsadenie je na tom dobre, Tomer Sisley ma tu bavil viac, ako vo filmoch o Largovi a poteší aj plno zaujímavých vedľajších postáv. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, kvalitný vizuál, dobré tempo a funguje aj napätie, v rámci žánru si nemám na čo sťažovať. Sleepless night je vydarený akčný thriller, ktorý sa rád ešte niekedy pozriem. 77% ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,TŘI MRTVÍ ZA MÍŇ JAK 24 HODIN. A POKAŽDÝ JE V TOM NAMOČENEJ TEN HAJZL VINCENT“..... /// To je tak, když si polda myslí, že sežral všechnu moudrost světa. Nebo aspoň, že je chytřejší, než kdejakej přitroublej mafián. To se pak mafián (i když to je třeba trouba) nasere a polda zjistí, že je vlastně úplnej debil (jako ten polda. Stíháš sledovat pochod mejch myšlenek…). Co, že to zjistí polda – já zjišťuju, že je ještě větší čurák, než ostatní doufali, ale sračky na to, páč život ve (Vincentově) stresu filmu sluší! Noční klub, diskoška narvaná k prasknutí, napětí (– třeba i blbý, ale napětí!), rozflákaná kuchyně (vole Pohlreichu nedívej se, čurák ti praskne žalem), hodí se mouka, pánvička … (prostě kuchyně, co na tom nechápeš?), poldové proti poldům, mafiáni proti sobě, poldové proti mafii atd, atd (prostě si to nakombinuj no!). SUPER ,,Béčko“, který jednoduchým způsobem udržuje atmosféru plnou napětí (nevopakuj se!), akce…, ale hlavně pobaví! Proti tomuhle je Swerve laciná odrhovačka! To je tak, když čovek nic nečeká a nakonec … šak víte. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám návod, jak za jednu noc rozmrdat (jeden) noční klub. 2.) Zjistí, jestli má Largo Winch ještě v rukávu nějaký eso (akční). 3.) Thx za titule ,,cml77“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ** ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Jeden z filmů loňského Midnight Madness na torontském festivalu, který zatím pluje hodně pod radarem českých žánrových fanoušků (přitom na Rotten Tomatoes má aktuálně 100 % kladných recenzí a skóre 8.1). Snad se to změní, protože je to opravdu docela kvalitka. Ve zkratce je tento francouzský thriller o policistovi, který se snaží dostat svého syna z rukou únosců - drogové mafie. Důležité je, že se drtivá většina děje odehrává v jeden večer v prostorách jedné diskotéky, kterou hrdina proleze v podstatě od střechy až po sklep, a především že se režisérovi opravdu povedlo na diváka přenést hektičnost té situace, v níž se hrdina (a ostatní postavy -a že jich je docela dost) nachází. Takže je ten film opravdu až nečekaně akční, ačkoli nejde o takovou akci, kterou asi při spojení "akční thriller" čekáte. Jen se prostě neustále uhoněně pobíhá z cimry do cimry + pár efektních bitek. Palec rozhodně nahoru, tohle za pozornost jednoznačně stojí. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Hlavní hrdina hodinu a půl střídá polohy "jsem na pokraji smrti" a "dokážu nakopat všechny ostatní někam" na základě toho, zda je v dané situaci sám (první možnost), nebo, zda ho obklopuje parta hnusných mafiánů (druhá možnost). Na jistou přehnanost jsem v rámci filmové tvorby samozřejmě zvyklá, ale když se chrabrý policista každých dvacet minut tváří, že kvůli prostřelenému boku umírá, jen proto, aby o pět minut později zmlátil všechny mafiány v okolí, skákal po stolech a porazil Usaina Bolta ve sprintu, je to i na mě trochu moc. Zvlášť když se jinak tento film tváří jako velmi vážně myšlený thriller. [Glasgow Film Festival 2012] ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Zábavná a napínavá jízda z Francie odehrávající se na jednom místě ( obrovského nočního klubu), kde je honba za taškou plnou koksu. Film má dobré tempo, vizuál je spíš průměrný, ale to bude dáno už stářím, postavy jsou sympatické a souboje jsou podány celkem realisticky, byť vyloženě násilí a syrovosti se nedočkáme.  Možná mi tu chyběl nějaký zajímavý zvrat či nosnější akce, ale zábava to je fajn. 6/10. ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama