poster

Nuit blanche

 • anglický

  Sleepless Night

Akční / Thriller

Francie / Belgie / Lucembursko, 2011, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Forsberg11
  ****

  Nečakane kvalitná, extrémne rýchla, akčná euro vecička, pri ktorej sa dá len ťažko zaspať. Dosť dobre nechápem to nízke hodnotenie.... pretože toto je od začiatku do konca mimoriadne pútavá filmová jazda, ktorá vám nedá ani na sekundu vydýchnuť. Charizmatické a zaujímavé hlavné postavy, nečakané zápletky, gradujúci dej...Do toho množstvo súbojov, prestreliek, násilia a nasratých gangstrov. Páčilo sa mi to, tak ako je na poctivý francúzsky akčný film zvykom. Je to jednoduché, priamočiare a keďže príbeh sa odohráva len počas jednej noci, stále sa niečo deje, no a hlavnému hrdinovi budete skutočne držať palce. Fanúšikom akčných filmov rozhodne odporúčam. 75 %!!(6.4.2019)

 • bararich8
  ****

  Ač se 95% filmu odehrává v jedné budově, jedná se o kvalitně zpracovaný snímek, kde se neustále něco děje a tempo je nastaveno na vysoké obrátky. Hrátky s kamerou jsou občas až moc překombinované, ale v akčních scénách není co vytknout. Navíc Tomer Sisley má stále co ukázat a tak snad jen zamrzí na Francouze hloupoučký a naivní příběh. Přesto ale není tak ohraný. 4*(5.1.2013)

 • StarsFan
  *

  Hlavní hrdina hodinu a půl střídá polohy "jsem na pokraji smrti" a "dokážu nakopat všechny ostatní někam" na základě toho, zda je v dané situaci sám (první možnost), nebo, zda ho obklopuje parta hnusných mafiánů (druhá možnost). Na jistou přehnanost jsem v rámci filmové tvorby samozřejmě zvyklá, ale když se chrabrý policista každých dvacet minut tváří, že kvůli prostřelenému boku umírá, jen proto, aby o pět minut později zmlátil všechny mafiány v okolí, skákal po stolech a porazil Usaina Bolta ve sprintu, je to i na mě trochu moc. Zvlášť když se jinak tento film tváří jako velmi vážně myšlený thriller. [Glasgow Film Festival 2012](18.2.2012)

 • IQ Tiqe
  ****

  Jak z pera Luca Bessona. Je to slabší odvar 96 hodin; celou dobu jsem si říkal, co tomu chybí, protože to vážně špatný nebylo. Možná nějaký znýmý ksicht, možná silnější citový vztah k hrdinovi. Ale jinak celkem promyšlený, se zvraty, akce nonstop, kulky se cílům nevyhýbají, ani se scénárista nebál zabíjet; jen některé postavy snesou drsnější zacházení než normální člověk. Celkově příjemné překvapení. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh **** | hudba *** | humor – | akce **** | napětí ** | pustil bych si znovu ****(10.2.2014)

 • honajz
  *

  Zlatý starý seagalovky nebo vandammovky. Ty si aspoň nehrály na umění, modré filtry, nervní kameru. Nesympatický polda udělá podraz, mafián mu unese syna, a v nočním klubu čeká, až si pro něj polda přijde a všechny postřílí. Celou dobu člověk kvůli té nervní kameře netuší, kdo je kdo a co se děje, všichni jsou si podobní, a do toho návštěvníci diskotéky navzdory střílečkám a různým akcím dál nevzrušeně tančí - asi byli dost zfetovaní, aby to ignorovali. Vše spěje k závěrečné cca 15minutové akci, kdy nesympatický a podrazácký polda, jenž mi k srdci nepřirostl, už konečně osvobozuje toho svého spratka. Pro mne jakožto fanouška akčních béček to bylo nekoukatelné a všechna ta blbost scénáře lezla o to víc nahoru, jak se to snažilo být realistické a dramatické. Navíc jsou tam všichni tak prohnilí, že vlastně chybí i ta jasná vandammovská a seagalovská linie dobra a zla a potrestání největších bossů.(30.12.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace