Vrahova důvěrnice (TV film)

Appropriate Adult

Drama / Krimi / Psychologický

Velká Británie, 2011, 64+69 min

Podle mých pocitů naprosto mimořádný film. Napsat a zahrát ono schizma, které se odehrává v člověku, jenž se dovídá ty nejhnusnější podrobnosti o mučení a vraždění dětí a dívek,přičemž mu povinnost profese zakazuje o nich vypovídat policii, ale současně v něm narůstá pobouření, ale i pozitivní vztah k původci onoho zla, je sakra těžké a složité, Zde to všichni zvládli, režisér, scénárista i Emily Watson. A sledovat psychopatickou osobnost v podání Dominica Westa, je pochoutka sama o sobě.(24.11.2012)

Těžko by Janet věřila,že se z opatrovnice stane nakonec dobrovolnou důvěrnicí psychopata a masového vraha Freda Westa. Stala se jeho jedinou nadějí při komunikaci se světem za mřížema. Jedinou radostí,která mu ještě zbyla. Od začátku do konce mě bavilo pozorovat herectví Dominica Westa(hlavně Westa) a Emily Watson. Byla jsem ráda,že film se držel vyšetřování a hlavně pak komunikace mezi Janet a Westem, díky které se vyšeřování posunulo někam dál. Příběh tak zůstává na psychologické rovině,ale přesto z něj číší hlavně syrovost a strach.(31.10.2012)

První díl je lepší, páč zajímavě vykresluje spojení mezi Watsonovou a Westem a dává záminku k očekávání věcí příštích. Druhá epizoda v této psychologické hře otupí a trestuhodně vyzní do ztracena. Poslední čtvrtinou už jsem se jenom pronudil. Škoda promarněného potenciálu, každopádně to za zhlédnutí stojí, zejména díky Dominicu Westovi, jenž svého filmového Westa ztvárnil s akademickou přesností. 60 - 70%(20.10.2013)

Rozhodne viac, ako len priemerný snímok, určený najmä pre trpezlivého diváka, ktorého skôr ako akcia či tajomno mnohých thrillerov, zaujíma samotný spôsob kontaktu či vedenia výsluchu s páchateľom. Ten navyše (ako v reále!!), neustále mení svoje výpovede, aby zmiatol nie len vyšetrovateľov, no najmä svoju pridelenú "opatrovníčku" v procese. Ja osobne som veľmi spokojný, lebo som dostal presne to, čo som chcel. Z podaktorých komentárov rôznych užívateľov som mal dojem, akoby neodhadli skutočnú úlohu a podstatu samotného filmu: "Vrahova důvěrnice". Je absolútnym nezmyslom poukazovať na mínusy v scenári, ako poznanie identity vraha hneď od úvodu. Už z obsahu je predsa jasné, o čom tento film je, pričom odkrývanie identity zabijaka URČITE nebolo jeho úlohou. Forma KOMUNIKÁCIE - to je podstata tohto filmu. Nie vidličky a nože. Moje samotné hodnotenie je mierne nadhodnotené, no musím "vyrovnať" určité, nezmyselne udelené skóre od užívateľov, ktorí vo všeobecnosti nevedia čítať, tobôž medzi riadkami ...(27.2.2017)

• Pilda17

Appropriate Adult není obyčejné drama a své menší kvality rozhodně má, jenže převládají spíše záporné pocity. První polovina byla takřka o ničem a vrah se snaží poukázat na místa, kde se oběti nacházejí. Tato nuda pokračuje dále do druhé poloviny a divák začne být pomalým tempem lehce znuděn. Příběh čerpá ze skutečné události, ale zpracování není dokonalé. Od začátku je jasné, kdo je vrah, v průběhu se najdou lehké pochyby, ale vzápětí jsou vyvráceny. Toto drama si zasloužilo daleko důstojnější zpracování i s daleko lepšími herci. Všechny hlavní postavy a dokonce vedlejší občas nepůsobí jako herci, což občas vadí ještě více než vše dohromady. Vyzvednout musím jen Dominica Westa, poněvadž jemu psychopatická role Freda sedla a on zahrál působivě.. 4/10 = 42%(8.12.2012)