Reklama

Reklama

Dramatizace unikátního pohledu na právní systém Velké Británie. Titul filmu (v originále Appropriate Adult – Vhodný dospělý) odkazuje na osobu, která doprovází dítě nebo jinak zranitelnou osobu během policejního vyšetřování. Tato osoba dohlíží na to, aby byla dodržena práva během výslechu. Není-li tato osoba k dispozici – například rodič, opatrovník nebo člen rodiny – může být pro daný úkol najatý civilní dobrovolník. To se stalo v případě Freda Westa, jenž byl v roce 1994 zadržen pro podezření z vraždy a který se nakonec přiznal k téměř tuctu vražd, přičemž ty nejstarší sahaly až do roku 1970. Tento film vypráví neuvěřitelný příběh Janet Leach, hospodyně z Gloucesteru, jež hrála klíčovou roli v odhalení zločinů Freda a Rosemary Westových. Snímek se soustředí na události mezi Fredovým zatčením v roce 1994, jeho sebevraždou v roce 1995 a odsouzením Rosemary West. Fred se se vším svěřil Janet Leach, která vystupovala během jeho výslechu jako 'vhodný dospělý'. Emily Watson, dvakrát nominovaná na Oscara ztvárnila Janet Leach a Dominic West si po jejím boku zahrál Freda Westa. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Rozhodne viac, ako len priemerný snímok, určený najmä pre trpezlivého diváka, ktorého skôr ako akcia či tajomno mnohých thrillerov, zaujíma samotný spôsob kontaktu či vedenia výsluchu s páchateľom. Ten navyše (ako v reále!!), neustále mení svoje výpovede, aby zmiatol nie len vyšetrovateľov, no najmä svoju pridelenú "opatrovníčku" v procese. Ja osobne som veľmi spokojný, lebo som dostal presne to, čo som chcel. Z podaktorých komentárov rôznych užívateľov som mal dojem, akoby neodhadli skutočnú úlohu a podstatu samotného filmu: "Vrahova důvěrnice". Je absolútnym nezmyslom poukazovať na mínusy v scenári, ako poznanie identity vraha hneď od úvodu. Už z obsahu je predsa jasné, o čom tento film je, pričom odkrývanie identity zabijaka URČITE nebolo jeho úlohou. Forma KOMUNIKÁCIE - to je podstata tohto filmu. Nie vidličky a nože. Moje samotné hodnotenie je mierne nadhodnotené, no musím "vyrovnať" určité, nezmyselne udelené skóre od užívateľov, ktorí vo všeobecnosti nevedia čítať, tobôž medzi riadkami ... ()

Michelle75 

všechny recenze uživatele

Těžko by Janet věřila,že se z opatrovnice stane nakonec dobrovolnou důvěrnicí psychopata a masového vraha Freda Westa. Stala se jeho jedinou nadějí při komunikaci se světem za mřížema. Jedinou radostí,která mu ještě zbyla. Od začátku do konce mě bavilo pozorovat herectví Dominica Westa(hlavně Westa) a Emily Watson. Byla jsem ráda,že film se držel vyšetřování a hlavně pak komunikace mezi Janet a Westem, díky které se vyšeřování posunulo někam dál. Příběh tak zůstává na psychologické rovině,ale přesto z něj číší hlavně syrovost a strach. ()

Reklama

Aky 

všechny recenze uživatele

Podle mých pocitů naprosto mimořádný film. Napsat a zahrát ono schizma, které se odehrává v člověku, jenž se dovídá ty nejhnusnější podrobnosti o mučení a vraždění dětí a dívek,přičemž mu povinnost profese zakazuje o nich vypovídat policii, ale současně v něm narůstá pobouření, ale i pozitivní vztah k původci onoho zla, je sakra těžké a složité, Zde to všichni zvládli, režisér, scénárista i Emily Watson. A sledovat psychopatickou osobnost v podání Dominica Westa, je pochoutka sama o sobě. ()

Saur.us 

všechny recenze uživatele

První polovina díky postupnému odkrývání spáchaných zrůdností mrazí, druhá polovina ztrácí dech, nudí a lehce ho nabírá až na závěr. V rámci televizního filmu jde ale o vyšší průměr, který by na řádné zpracovaní všech načatých dějů a psychologií postav bohužel potřeboval ještě tak dva díly. A méně nudy. ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Janet Leach sa tým trošku nechala pohltiť a Fred West to mal v tej jeho hlave riadne pomotané. Teraz k filmu ... zaslúžilo by si to lepšie spracovanie, lebo príbeh nebol zlý a Watson bola zase raz výborná (toto bola rola akoby šitá pre ňu) a West zahral svojho menovca tiež výborne. Prvý film slabší, v druhom to trošku nabralo grády. ()

Galerie (31)

Reklama

Reklama