Reklama

Reklama

Dramatizace unikátního pohledu na právní systém Velké Británie. Titul filmu (v originále Appropriate Adult – Vhodný dospělý) odkazuje na osobu, která doprovází dítě nebo jinak zranitelnou osobu během policejního vyšetřování. Tato osoba dohlíží na to, aby byla dodržena práva během výslechu. Není-li tato osoba k dispozici – například rodič, opatrovník nebo člen rodiny – může být pro daný úkol najatý civilní dobrovolník. To se stalo v případě Freda Westa, jenž byl v roce 1994 zadržen pro podezření z vraždy a který se nakonec přiznal k téměř tuctu vražd, přičemž ty nejstarší sahaly až do roku 1970. Tento film vypráví neuvěřitelný příběh Janet Leach, hospodyně z Gloucesteru, jež hrála klíčovou roli v odhalení zločinů Freda a Rosemary Westových. Snímek se soustředí na události mezi Fredovým zatčením v roce 1994, jeho sebevraždou v roce 1995 a odsouzením Rosemary West. Fred se se vším svěřil Janet Leach, která vystupovala během jeho výslechu jako 'vhodný dospělý'. Emily Watson, dvakrát nominovaná na Oscara ztvárnila Janet Leach a Dominic West si po jejím boku zahrál Freda Westa. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

6thSun 

všechny recenze uživatele

První díl je lepší, páč zajímavě vykresluje spojení mezi Watsonovou a Westem a dává záminku k očekávání věcí příštích. Druhá epizoda v této psychologické hře otupí a trestuhodně vyzní do ztracena. Poslední čtvrtinou už jsem se jenom pronudil. Škoda promarněného potenciálu, každopádně to za zhlédnutí stojí, zejména díky Dominicu Westovi, jenž svého filmového Westa ztvárnil s akademickou přesností. 60 - 70% ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Podle mých pocitů naprosto mimořádný film. Napsat a zahrát ono schizma, které se odehrává v člověku, jenž se dovídá ty nejhnusnější podrobnosti o mučení a vraždění dětí a dívek,přičemž mu povinnost profese zakazuje o nich vypovídat policii, ale současně v něm narůstá pobouření, ale i pozitivní vztah k původci onoho zla, je sakra těžké a složité, Zde to všichni zvládli, režisér, scénárista i Emily Watson. A sledovat psychopatickou osobnost v podání Dominica Westa, je pochoutka sama o sobě. ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Rozhodne viac, ako len priemerný snímok, určený najmä pre trpezlivého diváka, ktorého skôr ako akcia či tajomno mnohých thrillerov, zaujíma samotný spôsob kontaktu či vedenia výsluchu s páchateľom. Ten navyše (ako v reále!!), neustále mení svoje výpovede, aby zmiatol nie len vyšetrovateľov, no najmä svoju pridelenú "opatrovníčku" v procese. Ja osobne som veľmi spokojný, lebo som dostal presne to, čo som chcel. Z podaktorých komentárov rôznych užívateľov som mal dojem, akoby neodhadli skutočnú úlohu a podstatu samotného filmu: "Vrahova důvěrnice". Je absolútnym nezmyslom poukazovať na mínusy v scenári, ako poznanie identity vraha hneď od úvodu. Už z obsahu je predsa jasné, o čom tento film je, pričom odkrývanie identity zabijaka URČITE nebolo jeho úlohou. Forma KOMUNIKÁCIE - to je podstata tohto filmu. Nie vidličky a nože. Moje samotné hodnotenie je mierne nadhodnotené, no musím "vyrovnať" určité, nezmyselne udelené skóre od užívateľov, ktorí vo všeobecnosti nevedia čítať, tobôž medzi riadkami ... ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Janet Leach sa tým trošku nechala pohltiť a Fred West to mal v tej jeho hlave riadne pomotané. Teraz k filmu ... zaslúžilo by si to lepšie spracovanie, lebo príbeh nebol zlý a Watson bola zase raz výborná (toto bola rola akoby šitá pre ňu) a West zahral svojho menovca tiež výborne. Prvý film slabší, v druhom to trošku nabralo grády. ()

Pilda17 

všechny recenze uživatele

Appropriate Adult není obyčejné drama a své menší kvality rozhodně má, jenže převládají spíše záporné pocity. První polovina byla takřka o ničem a vrah se snaží poukázat na místa, kde se oběti nacházejí. Tato nuda pokračuje dále do druhé poloviny a divák začne být pomalým tempem lehce znuděn. Příběh čerpá ze skutečné události, ale zpracování není dokonalé. Od začátku je jasné, kdo je vrah, v průběhu se najdou lehké pochyby, ale vzápětí jsou vyvráceny. Toto drama si zasloužilo daleko důstojnější zpracování i s daleko lepšími herci. Všechny hlavní postavy a dokonce vedlejší občas nepůsobí jako herci, což občas vadí ještě více než vše dohromady. Vyzvednout musím jen Dominica Westa, poněvadž jemu psychopatická role Freda sedla a on zahrál působivě.. 4/10 = 42% ()

Galerie (31)

Reklama

Reklama