poster

Planeta Dinosaurů (TV seriál)

 • Velká Británie

  Planet Dinosaur

 • Slovensko

  Planéta dinosaurov

Dokumentární / Akční

Velká Británie, 2011, 6x30 min (Director's cut: 130 min)

Režie:

Nigel Paterson

Scénář:

Nigel Paterson

Hudba:

Ilan Eshkeri

Hrají:

John Hurt
 • misterz
  *****

  Téma o dinosauroch ma vždy fascinovala a pravdou je, že toto je o nich jeden z najlepších dokumentov čo som kedy videl. Dozvedel som sa naozaj veľa cenných informácií. Oceňujem hlavne rigorózny prístup a naozaj pútavú naráciu s peknou vizualizáciou. Niektoré hlavné triedy dinosaurov síce neboli prebraté, ale vzhľadom na menší časový priestor je to pochopiteľné. Tento dokument ma tak očaril, že by som zvládol v jednom kuse pozerať aj 20 častí a stále by som nemal dosť. Dobrá práca.(3.5.2014)

 • Carol Pifková
  *****

  Páni to perfektné spracovanie dinosaurov je až neuveriteľné. Tie detaily kože, oči, zvuky, vyzerali ako skutoční. Na môj vkus pri niektorých dinosauroch síce trošku veľa jasných a netypických farieb, ale to akej farby boli v skutočnosti sa asi nedozvieme nikdy, teda ak nerátam v dokumente to spomínané perie. Vrelo odporúčam pre všetkých nadšencov dinosaurov. Veľmi pekné spracovanie na dosť dobrej úrovni, a všetko veľmi pekne vysvetlené tou zobrazovacou technikou. Odporúčam si to pozrieť v HD kvalite.(21.4.2012)

 • Samuel7
  ****

  Velmi dobrý šestidílný dokument, který přináší mnoho zajímavostí a mění náš pohled na svět dinosaurů, neboť během posledních let bylo učiněno mnoho objevů o kterých drtivá většina lidí nemá ani tušení. Obzvláště mě zaujali plachtící opeření dinosauři. Také jsem ocenil mapu světa, která ukazovala jak vzhled kontinentů v daném období, tak i oblast, kde daný dinosaurus žil. Výhrady mám však ohledně vizuálního zpracování; dinosauři sice vypadají poměrně dobře a někteří při detailu obličeje až realisticky, ale jejich pohyby jsou velmi špatně provedené a hlavně prostředí vypadá velmi digitálně. Budu se opakovat jako v komentářích u jiných dokumentů, ale opravdu nechápu, jak může Putování s dinosaury z konce 20. století vypadat dodnes tak skutečně, ale ani po těch 14 letech, kdy vizuální efekty ušly velkou cestu nejsou tvůrci ( a často nejen) dokumentů schopní vyrovnat se technologii z doby, kdy neexistovaly mobily s barevným displejem a počítače používaly Windows 98. A že by zrovna BBC mělo problémy s rozpočtem? Ale jinak jsem si užíval každou minutu, protože dinosauři pro mě byli a jsou jednou z největších vášní a dokument je to nadprůměrně kvalitní.(14.7.2013)

 • see_sawandrew
  ***

  Nejdřív negativa - kamera se naprosto zoufale snaží být akční, s hudbou si nikdo moc práce nedal a CGI mágové se příliš soustředili na 3D blbosti, než aby pořádně vymodelovali a hlavně rozpohybovali pravěkou faunu. Ve srovnání se čtrnáct let starým WwD, které vypadá až fotorealisticky, působí PD stále jako počítačová hra s hodně zabugovaným enginem (interakce dinosaura a prostředí, respektive dvou dinosaurů při soubojích, je naprosto otřesná). Na ničem není tak bolestně vidět limit rozpočtu jako na CGI dokumentech, škoda. Na druhou stranu, BBC konečně vyhodilo toho šaška Nigela a raději se vrátilo ke starému dobrému konceptu neviditelného pozorovatele a přidalo dokonalý komentář Johna Hurta. Taky jsem konečně slyšel alespoň trochu aktualizované poznatky o prehistorických tvorech a potěšila mě zmínka o dosud opomíjených druzích, které popkultura neproslavila. Pořád mi ale chybí víc geologických a evolučních souvislostí, které z toho množství dinodoců užitečně využívala snad jen italská Planeta dinosaurů v roce 1993. Milosrdných 70% Edit: Poté, co jsem v seriálu viděl, jak partička Stegosaurů navzdory svým slepičím mozkům strategicky dokonale nalákala Allosaura do pasti a posléze sejmula, ztrácím iluze i o tomto "dokumentu". Hvězda dolů.(27.1.2013)

 • loki5
  *****

  Velmi zajímavý dokument o dinosaurech s téměř realistickou animací. Komentář navíc téměř detektivním podáním jednotlivých důkazů pro podepření teorií o chování jednotlivých druhů, poodhalí zákulisí vědeckého zkoumání. Grafická stránka opět precizní i když některé interakce ještě nejsou zcela dokonalé nicméně ani to nebrání mému plnému hodnocení. Skvělé od prvního dílu. 90%(6.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace