My Kingdom

MarxIsmus

Původně jsem chtěl napsat, že nechápu tak nízké hodnocení, ale pak jsem si uvědomil, že jej vlastně chápu. Pro ty kteří hledají akční mlátičku tak budou zklamaní z toho, že zde není příliš mnoho akčních scén. Pro ty kteří se chtějí něco dozvědět o "čínské opeře" tak ty zase zklame nedostatek informací. Pro všechny ostatní se jedná o vynikající počin asijské kinematografie - počínaje záběry, choreografií, hereckými výkony ...až přes příběh u kterého jsem opět neodhadl závěr a hlavně jsem se domníval, že už je konec přesto že film stále pokračoval...což se mě často nestává. Je to jako kdybyste smíchali film Shanghai Triad z roku 1995 a Jackie Chanovo "Miracles" z roku 1989 - takže pokud Vám tyto dva filmy něco říkají tak toto je právě pro Vás. Nemluvě o excelentním výkonu Yuen Biaa či Yu Rongguang na kterého už od snímku "Iron Monkey" nedám dopustit. A závěrem snad jen, že režisérem bojových scén není nikdo jiný než Sammo Hung - což mluví samo za sebe. Takže Sammo Hung, Yuen Biao a Rongguang Yu po dlouhé době v jednom filmu si opravdu nezaslouží hodnocení pod 3 hvězdičky. ()

kikuka

Ale úprimne priznávam, že som nerozumela všetky dialógy (hoci občas tie titulky pomohli overiť si slovo či frázu). Ale možno je to moje šťastie. Film som videla v Tianjine, tj. mainland úprava, ale opäť mám pocit, že je to len chabá výhovorka pre nekonzistentnosť a odfláknutosť čohokoľvek v rámci produkcie s odvolávkou sa na to, že veď príbeh osebe má dostatok emócií a vášní. Veď sú tu rivalita medzi jinju súbormi, akýsi náznak rapídneho rozvoja Shangaia pred Pekingom, je tu jazz, triády, láska, zrada, priateľstvo. Čo však vystačí asi na veľmi veľa hodín TV drama, rozhodne nenasýti jeden film. Ak ste sa ešte nenechali nalákať, verte, že "Yuen Biao" nie je Fagor a neručí za všetko, jeho prítomnosť je len krátka a toľko drôtu nedal ani WuPing do Matrix trilógie. ()