Na dřeň

Rust and Bone

Drama / Romantický

Francie / Belgie, 2012, 120 min

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(28.5.2012)

Mořská víla a bojovník. Voda a země. Poetická romance a sociální drama. Elipsovitě vyprávěný, roztěkanou kamerou snímaný úvod, během kterého jsou otázky více kladeny než zodpovídány, připomíná (i díky sledování vztahu otce a syna v krajní situaci) sociální dramata bratrů Dardennových. Nevíme, odkud nebo před kým Al a Sam utíkají, důležité je pro ně momentálně vyřešení základních existenčních problémů – mít co jíst, kde složit hlavu, a jak vydělat peníze. Hrdinův boj s okolním světem je od začátku vyhrocený z logiky jeho povahy, neboť život je pro Alaina synonymem pro zápas. Území sociálního dramatu Audiard neopouští ani v následujících minutách, pouze vyprávění ženským elementem obohacuje o další významové i náladové roviny. Životy Stéphanie a Alaina se doplňují s osudovou naléhavostí obrazně i obrazem (když po jejím neštěstí následuje střih na Ala, kterého zrovna míjí sanitka). Teprve společně tvoří jednoho člověka, jedno tělo (během milostných scén téměř doslova). Audiardova fascinace lidským tělem tady vyplývá ze stavu a povahy postav. Alain se brutálními bitkami a krátkodobými postelovými známostmi přesvědčuje o vlastní zmužilosti, o schopnosti čelit jako muž každodenní realitě. Jeho neustálá a sebedestruktivní potřeba bojovat vyznívá jako odmítání situace, do které jej postavení společenského outsidera uvrhlo. Současně je svou zarputilostí inspirací pro Stéphanii, jíž její nehoda prosmýčila od šoku a odmítání k rezignované depresi. On se světem bojuje, ona se před ním skrývá. Motivace pro jejich sblížení nejsou tak banální jako v romancích, kde láska vše podmiňuje i řeší. Aby dokázali vnímat nejen krutost, ale také krásu světa, musí přijmout sebe samé, naučit se přijímat porážky a žít s tím, co jim bylo dáno. Stejně jako Hanekeho Láska, reflektuje i Na dřeň současnou krizi mezilidských vztahů, když varuje před egoistickým bojem výhradně za sebe samého. Společný boj je možná náročnější, ale dává neocenitelný pocit, že někam patříme a pro někoho jsme. 75%(29.3.2013)

Francouzští filmaři mají docela zajímavou úchylku - točí filmy o neuvěřitelně nesympatických lidech. A dokážou je natočit tak, že se na výsledek dá v pohodě koukat a hridnům dokonce i fandit. Rust and Bone není zdaleka první film, kde jsem si toho všimnul, stává se mi to u french filmů pravidelně. Možná je to prostě tím, že Francouzi jsou nesympatičtí. Audiard bezchybně zvládá řemeslo, jeho nový film má hrozně pěknej vtahující vizuál. Marion Cotillard hraje perfektně. Emoce se ale nedostavily a na konci mi chyběla nějaká katarze, na kterou jsem tak trochu čekal. 70 %(14.12.2012)

Silný příběh o netradičním vztahu. Kvalita tohoto snímku však netkví v tom příběhu, ale v hereckých výkonech i sebelepší scénář můž nějakej hereckej pat a mat prostě zazdít. O Marion už bylo řečeno dost a dost a s chválou na její adresu zcela souhlasím, ona si svou rolí dokáže nikoli odehrát, ale odžít, kdo mně však neskutečně příjemně překvapil byl Matthias Schoenaerts on toho Aliho dal naprosto famozně. Chvíli jsem ho děsně měl rád, chvíli nechápal, občas jsem z jeho chování neměl dobrej pocit, ale vždycky jsem viděl obyčejnýho kluka s velkým srdcem a malým rozumem, ale sledováním jak se Ali se Stephanii rvou se životem, mě docela dodalo sílu do mých soukormých soubojů s osudem. Přirozené, chladnější, silné a divácky poctivé.(8.12.2013)

Marion Cotillard už mě kolikrát přesvědčila o tom, že je skvělá herečka. Tady to opět dokazuje a opět nemá problém ukázat všechno. Myslím tím doslova všechno. Samotný příběh nemá chybu, kupí na životem vošlehanýho Belgičana jeden průser za druhým. Ale není na to sám. Kontra mu dělá právě Marion Cotillard, která dokonce přijde o nohy. V tomhle filmu se na tyhle postavy celkově kupí jedna sračka za druhou a mě fascinuje, jak tím životem i tak procházejí. Možná i proto mě ten film tak zaujal a s napětím jsem ho dojel až do konce, protože co průser, to intenzivní scéna… a to je ve filmovém světě pro diváka slušná výhra.(10.9.2013)

Rozpočet €15,4miliónaTržby USA $2,062,027Tržby Celosvetovo $25,741,000║ Režisér Jacques Audiard nám ponúkne až nevšedne pojatú drámu ohobatenú s vizuálne silnými scénami, či prvkami desivých snových reflexných scén, scény pri ktorých mrazí ale spĺňajú svoj účel, čiže obohacujú a ucelujú podávaní civilný príbeh, ktorý divák dosť intenzívne prežíva spolu s hlavnými protagonistami. V hlavných úlohách sa zaskveli tradične skvelá neustále prekvapujúca herečka Marion Cotillard(Oscar za film Edith Piaf/2007), ktorá sa tento krát zhostila úlohy traumatizovanej invalidne postihnutej bývalej trénerky kosatiek ale aj nie moc známy Matthias Schoenaerts dokázal že podfarbenie postavy pouličného boxera zvláda priam excelentne. /videl v kine: 80%/ (videl na festivale Cinematik 2013)(8.9.2013)

Hovězí romance o holce bez nohou a chlapovi, co má těžkej problém s agresivitou. Audiard natočil uměřeně něco, co z podstaty absolutně uměřený není... a ono to prostě funguje. Nohy pryč, vymlácený zuby, zlomený kosti a někde mezi tím tak trochu rezaví láska. Býčí šíje a naprosto anti-romantický Schoenaerts opět boží koktejl z něhy, agrese a bolesti, Marion je nadpozemsky dekadentní děvče s pokérovaným pahýlem. Romantika, jak se patří. Fakt dobrý.(27.3.2013)

Mám chuť sem slovo od slova přepsat komentář k Čti mi ze rtů. Ač nemají tyto dva Audiardovy snímky zase až tolik společného (snad je tu jeho typickou chladnou vztahovou poetiku), tak klady/zápory mají zcela totožné.(11.11.2012)

Takovej ten film, kde máte rádi hlavní hrdiny a prostě víte, že se něco posere a o to jste pak vděčnější, když to dobře dopadne. Ústřední herecká dvojka je super a ocenil jsem i celkem přirozené dialogy. A pokérovaná Marion Cotillard je sexy i s protézama.(12.10.2013)

Na Audiarda standard, takže pořád pecka. Tahle variace na "Čti mi ze rtů" sice v mých očích kvalit předchozích režisérových filmů nedosahuje, na to má až moc nezacílený scénář a uspěchané finále, které sráží dojem. Vtipné je, že přestože film podle trailerů a obsazení Marion Cotillard vypadal jako úlitba masám a útok na emoce, jde o méně diváčtější film než předchozí Prorok. Zůstávají skvělí herci (O Schoenaertsovi po Býčí šíji nemůže nikdo pochybovat), fascinující práce s přirozeným světlem a Audiardův artově-realistický touch, oproti kterému vypadá zbytek francouzské produkce strašně uměle a nepřirozeně inscenovaně. Film, který možná bude zrát. Jo a prostetické nohy nikdy nebyly tak sexy.(6.11.2012)

,,JESTLI V TOM CHCEŠ POKRAČOVAT, TAK JEDINĚ JAKO DOSPĚLÍ LIDÉ. NARÁŽÍM NA OHLEDUPLNOST. VÍŠ, CO TO JE. SE MNOU JSI VŽDYCKY OHLEDUPLNÝ. JESTLI V TOM BUDEME POKRAČOVAT, TAK NE JAKO BARBAŘI“..... /// Stéphanie je milá holka, která si po události s kosatkou nemusí stříhat nehty na nohách. Ali zase našláplej nadsamec, ale trochu mu to hapruje jako rodičovi. Uvádějící úvod, kterak a jak a co … a čekám, že se to konečně rozjede. Jo, když se člověk tak sám plazí po bytě, život dostává jinej rozměr. No a dál? Tak vám nevím. Příběh ze života 2 lidí, každej je svým způsobem postiženej, celkem fajn se na to (jednou) kouká, ale myslím, že to v mejch očí nezachrání ani hodně toho sexu ani rvaček. Nedotknutelní byli vtipný, Skafandr a motýl neskutečně uvěřitelný a lidský, ale tohle? Jako že život je zvláštní? Von jen ten příběh Aliho by stačil na vobyčejnej film a bohužel ani přítomnost Stéphanie z něj nedělá něco vyjimečnýho. Možná to náročnější publikum, který vocení život v tragédii s důrazem na dojemnej závěr…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Fascinujou mě nohy (tak proč?... jo takhle..) . 2.) Moje holka je Robocop. 3.) Thx za titule ,,larelay“ a ,,Radka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(1.12.2012)

Já byla na Rust a Bone moc zvědavá, protože jsem od Audiarda viděla už film Čti mi ze rtů a ten se mně moc líbil. Ráda bych to napsala i tady, ale jsem mírně zklamaná. Očekávala jsem emotivně a vůbec výrazně silnější herecké výkony. Je to škoda, protože s tím námětem se dalo pracovat určitě ještě líp a bez zbytečně dlouhé stopáže. Ale byly tam i hezké scény, např Stéphanie u akvaria, nebo malý Sam jak lezl k pejskům do jejich boudy, to mi bylo moc blízké, protože totéž jsem v jeho věku dělala i já. A jinak pod názvem romantický si představuji přece jen něco trochu jiného. Takže se smutkem, ale horší čtyřka. 70%(11.11.2012)

Drama dostatečně depresivní, ale zároveň ne zcela beznadějné, s uvěřitelným příběhem a chemií mezi hlavními představiteli, na jejichž hereckých výkonech film staví nejvíce. K technické a vizuální stránce nemám námitek. Akorát…snímek nejde až na dřeň, jak to má v názvu. Opravdu si myslím, že v některých ohledech se nemuseli tvůrci bát přitlačit víc na pilu, a to zejména ohledně vyústění jedné situace (rozmlácení ledu bych ještě nějak vzal, ale to potom?!), navíc ten v podstatě zcela harmonický konec působí trochu jako pěst na oko. Proto pouze slušné 4*.(21.12.2013)

Co všechno se musí stát, abyste si uvědomili, na čem ve skutečnosti záleží a začali konečně vnímat lidi kolem sebe? Nenechte se zmást označením "romantický", protože romantického na tomto filmu není zhola nic. Filmařsky precizní francouzský film o ženě, která přišla o nohy a kdoví proč se rozhodne trávit čas s někým, kdo se o druhé příliš nestará a neumí nic jiného, než si s někým rozbít hubu. Rozhodně to není snímek pro každého. Mně zabral celé odpoledne, ale i tak příběh zaujal, přestože se v něm nenajde jediná sympatická postava. Souhlasím tedy s tím, co tu bylo řečeno; Francouzi prostě většinou nepůsobí jako někdo, s kým byste zašli na pivo. Ale Marion Cotillard obdivuji, že do toho šla;jedná se o zvláštní melancholický film. Jen mě úplně nepřesvědčil ten konec, kdy se SPOILER dvojice najednou dala dohromady, přestože Ali celou dobu působil, jakože ho Stéphanie vůbec nezajímá....(20.2.2013)

Syrová odysea s naprosto autentickým lookem a klasickou dějovou narací, avšak 21 Gramů je emocionálně a kvalitativně o třídu výš a není to tím, že je divácky přívětivější, či dějově zamotanější.(17.8.2015)

Podle traileru jsem čekala film, který bude silně útočit na city a z diváka ždímat hodně slz, opak je ale pravdou. Film je místy i docela chladný, byly zde chvíle, kdy jsem si vážně přála, aby film trochu přitlačil a přenesl emoce na diváka, ale pak mi zase došlo, že toto opačné pojetí režisér přesně zamýšlel, vsadil na přirozenost a nenucenost. Emoce ve filmu jsou a jsou obrovské, jen nejsou patrné hned na první pohled, mám to takhle ráda, ale v tomto případě mi tam přece jen chyběla alespoň nějaká naléhavost. Tři hvězdy však dávám především z toho důvodu, že celý vystavěný děj mi přišel na dvě hodiny strašně málo, jsou zde hodně natahované pasáže a hlavně nepříliš uvěřitelná romantika. Nejlepší na filmu je podle očekávání skvělé herecké duo v hlavní roli, ale jinak se pro mě jedná o docela zklamání a asi film už podruhé nevyhledám.(11.11.2012)

Poeticky laděná romance okořeněná sociálním dramatem v civilním podání. Neomalený a lehkovážný rváč ji nejprve označil za děvku, tehdy byl však atraktivní brunety a sebevědomé cvičitelky kosatek poprvé a nikoliv naposled zachráncem. Starý „bezstarostný“ život je však rázem nenávratně pryč, začíná (často egoistický) boj do morku kostí. Pro ni i pro něho. Ve světě, ve kterém není prostor pro slabošská gesta a kde nevyřčené city můžou pořádně mrzet. Škoda jen, že příliš nepřilneme ani k jednomu z nich. Vyrovnávání se s jejím těžkým traumatem jde až překvapivě rychle, jeho emocionálně dezorientovaná poloha zase nikdy moc diváka neosloví. Uhrát vše zarputilostí nadsamce (Matthias Schoenaerts je přesto velmi dobrý) ne vždycky jde a funguje, hrdá Marion Cottilard sama v soukolí bolesti sice předloží několik povinných (s ohledem na téma) silnějších hereckých poloh, ale i její postava není pro diváka nějak emočně vítanou vzpruhou. Dvě utýrané duše ale nakonec ke spokojenosti přeci jen stačí, i když platí to, co u režisérova předchozího Proroka. Technicky, herecky i tematicky nadprůměrné, bohužel však bez vnitřního náboje (pár scén živočišného sexu ještě živelné drama nedělá).(28.4.2013)

Poměrně slibný příběh, ale má to malý háček. Přemýšlel jsem, že bych tomu věřil, ale právě nesourodé momenty to posouvají za hranici uvěřitelnosti. Což samo o sobě ještě nemusí být prohra, důležité je (jako ostatně pokaždé), jak to působilo. Není to film, který bych musel vidět znova.(16.4.2016)

Bejt pod kartou filmu vypsaný severský země, nehádal bych se, a jen tomu slepě věřil. Hutná atmosféra, skvělí herci, uzemňující soundtrack. A k tomu krása Marion Cotillard; hnedka doháním její poslední herecký zářezy.(21.5.2019)

Zajímavý snímek, který ovšem postrádá ještě minimálně jednu vypjatější scénu. Takhle si musíme počkat na drama až do závěrečných minut, ve kterých se ke slovu dostávají ty opravdové kosti. Na Marion Cotillard se moc hezky kouká, zato její mužský protějšek u mě moc sympatií nezískal. 60%(24.7.2013)

Výkon M. Cotillard v tomto filme je samozrejme jeden z jej naj. Osudným momentom, ktorý ju pripravil o nohy si tvorcovia na seba uplietli bič, pretože všetky scény bez nôh museli byť o dosť drahšie. Zvlášť ak sa ich nesnažia maskovať a zakrývať, ale naopak akoby vraveli -"Pozrite sme v tom lepší ako Sinise vo filme Forest Gump!". Ak dáme výkon Cotillardovej bokom ostane nám "iba" príbeh dvoch ľudí, ktorí k sebe našli cestu náhodou. Okrem niekoľkých slov jej pouličný boxer ponúka i "KD"(ko..t dávam)...V tomto som mal s filmom trochu problém, pretože toho "KD" rozdával všade navôkol a mal som pocit, že "pokefuje" aj výfuk v aute. Príbeh v týchto momentoch stagnoval a vlastne tu nejaký veľký príbeh ani nečakajte. Je to určitý úsek života dvojice ľudí a ich blízkych. Nič viac, nič menej. Bol som rozhodnutý dať filmu priemerné 3 hviezdy, ale záver s chlapcom, ktorý sa prepadol pod ľad a jeho spočiatku bezmocná záchrana so mnou riadne zamávala. Scéna je sama o sebe silná, desivá a navyše sa ten blonďavý chlapec dosť podobá na môjho 3 ročného syna. Aj preto som to trochu dlhšie rozdýchaval. Celkovo som však čakal silnejší, myslím ľudskejší film, bez zbytočného "KD"...70%.(29.9.2013)

Příjemné drama s již několikrát ztvárněným tématem, ovšem i tentokrát funguje. Řešení osobních problémů, vztahů, zdraví, srovnání životních priorit, atd. Jedinou slabinu vidím v ne příliš výrazném a sympatickém hlavním hrdinovi.(22.8.2013)

Když si vzpomenu, jakou senzaci vyvolal Gary Sinise bez nohou ve Forrestu Gumpovi...a teď se Marion Cotillard promenáduje o nohy kratší kolikrát i nahatá, jakoby nic v "nízkorozpočtovém" francouzském filmu. Ach ta technika...Jinak vynikající syrové drama. Díky za titule Rob Roy a za doporučení Cloclo.(11.11.2012)

I já vydal jsem se na největší trhák v současné nabídce kin. V ohromném sále Anděla se topili čtyři diváci, z nichž jeden v půlce zašel za plátno a už se nevrátil. Nevím, jestli tam hledal Marion, ale pokud ji našel, tak mu to ze srdce přeju. Byla totiž jasnou jedničkou týmu, který si naordinoval prazvláštní taktiku. Já se bál, že to bude zas ten typ filmu, který je lepší pustit si v MP trojce, protože stejně dobrou polovičku pro slzy nevidíte. No a teď si připadám jako uječená pubertální kravka, která se vzteká, že místo iPodu dostala tablet. Těch emocí tam totiž mohlo být mnohem víc, co mohlo; víc jich tam být přímo mělo! Takhle je to sice hezká psychologická sonda do vztahů lidí s různě pocuchaným osudem, ale co se mi film snažil dát bych nacpal do igelitky. A to je málo. Škoda.(7.4.2013)

Na dřeň, bez patosu, bez očekávaných katarzí.(15.12.2014)

Krásne, civilné, dojímavé, pôsobivé, fantasticky zahrané. Strašná škoda, že v závere príde zbytočné ( a navyše nezvládnuté) zdramatizovanie, ktoré takmer zničí dojem z filmu. Ale aj tak ide o najlepší žabožrútsky komerčný film od ... fúha, tak dlho?...odkedy sa zbláznil Luc Besson t.j. cca 20 rokov 8/10(8.9.2014)

Zvláštní film o zvláštních lidech. Jakkoliv jsou protagonisté excentričtí, v každém okamžiku nepochybujete, že to, co o sobě předvádějí, je pravda, nic není křečovité, nepravděpodobné, přitažené za vlasy. Chvíli trvá si na jejich osobnosti zvyknout, ale nakonec mne vzali s sebou se vším všudy.(5.1.2014)

Na nějaké sociálně dramatické soucítění trochu naivně seskládaná zápletka, ale rozhodně mnohem lepší než nějaká standardní romanťárna. V pohodě koukatelné. 70%(3.8.2015)

Taká žánrova všehochuť zo života francúzov. Z zhrde a kosti vlastní štipku romantiky, štipku erotiky, štipku bojovej akcie, ale v prvom rade sa jedná o nezávislé drama, ktoré je natočené mimoriadne chytľavou formou. Dve hodiny v kinosále ubehli ako nič.(6.9.2013)

Námet by tu bol slušný. Máme tu otca s ťažkou povahou a v ťažkej životnej situácii, sympatické chlapča, ženu, ktorej sa život v jednej sekunde rapídne zmení a tiež osvedčenú schému zbližovania týchto troch ľudí. Nezaškodilo by však v niektorých momentoch viac zatlačiť po dramatickej stránke, chýbal tomu ešte nejaký nápad a tiež aspoň pár scénok, ktoré by dokázali zdvihnúť len priemernú vlnu emócií na vyššiu úroveň. 70/100(31.8.2015)

Hodně příjemná záležitost, výborné drama. Bohužel závěr příliš tlačí na pilu, ale naštěstí konec nepřebije předchozí hodinu a čtyřicet, která byla bez debat parádní. Hodně mě potěšil casting. Marion byla skvělá, ale hlavně mě dostal perfektní Matthiasův herecký výkon, měl svoje kouzlo.(13.11.2012)

Nezodpovědný Ali si zodpovědně doláme ruce, když zachraňuje Sama. A není to jediný moment, kdy Audiard loudí po divákovi city za každou cenu. Nebýt té příliš urputné snahy o sentimintálno, byl by to výborný film.(4.12.2012)

Ač celý sál smrděl po popcornu a superkřupavých načos, nikdo nechroupal, byť měli všichni otevřený huby dokořán. A takovouhle moc nikdy neměl ani žádnej holyvůdskej chujník se super tělem v hlavní roli.(1.4.2013)

• nascendi

Na tento film som bol zvedavý iba kvôli Marion Cotillard a nebol som sklamaný. Marion zahrala svoj part presvedčivo a okrem nej som už nenašiel nič zaujímavé. To sa mi stáva aj u iných filmov, ale tento trval celé dve hodiny a mohol by pokojne slúžiť ako test vytrvalosti a sily vôle. Niektorí ho vnímajú ako romantický film, iní ako sociálnu drámu, ja som ho vnímal ako nezaujímavý príbeh (vlastne dva paralelné, vzájomne sa občas preplietajúce príbehy) nezaujímavých ľudí, ktorí sa boria s problémami, ktoré mi sú cudzie. Je mi ľúto, ale za takýchto podmienok ma film nedokáže nadchnúť.(16.4.2014)

Nemôžem si pomôcť, ale úlohy barbarov, vidlákov a buranov sú asi Matthias Schoenaertsovi zrejme šité na mieru! Tento film má podľa mňa neuveriteľný elektirzujúci náboj. Špeciálne sa mi páčila tá šukačka a jak ju zdrapil za ten kýpeť s vykérovaným '' Pravá ''! Ten nápad urobiť z hendikepu dominantú vec je úplne fantastický, si myslím. Dve hodiny zbehli ani neviem ako.(25.11.2012)

Netradiční drama o vztahu muže a ženy, kteří se k sobě na první ani na druhý pohled nijak zvlášť nehodí, ale po jisté události jeden druhému alespoň zčásti zaplní mezeru v duši. Nic zde ale nefunguje jako v hollywoodských filmech, takže se po chvíli začnou objevovat šrámy nové.(10.4.2013)

Tak to vyzerá, že na Francúzskych producentov budem musieť zmeniť názor. Po úspešnej odozve z filmu Nedotknuteľní doliahla ku mne ďalšia úspešná dramatická vlna s presvedčivým životopisným spracovaním. Ľahko čitateľný začiatok kde hneď bolo jasné kto komu padne do oka, vystriedali nečakané a úžasne momenty. Vystúpenie kosatiek, bol prvý exkluzívny ťah a druhý keď dokázali ponúknuť sexuálnu scénu medzi ženou bez nôh a jej novým priateľom. Voľba vtiahnuť do poriadne prepleteného uzla zvieratá bolo dobrým odľahčením a tak isto striedanie životných momentov, ktoré raz boli milé, romantické a raz pomaly vyrazili človeku dych, či už to bol tragický úraz mladej ženy, či záverečná nepozornosť nie najlepšieho otca. Posledným oživujúcim doplnením bola návšteva v tanečnom klube s reálnym ozvučením (v tú chvíľu som mal pocit, že som priamo tam). S neznámami hercami sa táto dráma dostala do užšieho výberu náročnejších filmov, ktoré dokážu v človeku vzbudiť niečo nezvyčajné. Za mňa 80%(27.3.2013)

• mat.ilda

Když už se na něco musím soustředit dvě hodiny, tak chci, aby mně to bylo málo, těchto francouzských 120 minut však nemohu nazvat jinak, než trápením bez poznámek pod čarou s vysvětlivkami, proč jen několik jasných chvil připomínalo, že Marion Cotillard není imaginární a Matthias Schoenaerts možná dochodil i základku, ale kdo si potrpí na spojení nekomunikativních typů s primitivními a vystačí si s monotónní pozorovačkou (neplést si s prožitkem) pohledů do slunce, pěstních soubojů a rychlého sexu, je to celé jeho, já už nebudu...(26.4.2013)

Krásný snímek. Plný překvapení a nečekaných událostí. Jediné co mi moc nesedělo byl Matthias Schoenaerts dohromady s Marion Cotillard, nehodí se k sobě jak vzhledově, tak ani povahově a ani ve filmu. Jsou příliš odlišní. Ovšem musím uznat, že jsem něco podobného ještě neviděla. Je to hodně osobité. Je v tom část pro chlapi, ale i pro ženské, opravdu zvláštně ztvárněné. Velmi zajímavá podívaná.(30.3.2013)

Těšil jsem se na vydatné filmové menu a po víc jak dvou hodinách, mně zbyla na jazyku jen velmi průměrná pachuť, která by se možná hodila do nějaké vývařovny. Marion je určitě výborná herečka, což potvrdila mimo jiné v Edith Piaf, ale tady, i když se velmi snaží, jí to není zdaleka nic platné. Ještě větší problém vidím v Matthiasovi, kterého jsem za poslední asi dva měsíce viděl ve čtyřech filmech a všude hrál naprosto stejné typy, testosteronem napumpovaných alfa samců, což jsem mu možná věřil v Býčích šíjích, ale určitě ne tady. Spojení těchto dvou herců jsem vůbec neuvěřil, chyběla mi tam jakákoliv chemie, čí jiskření a určitě i nějaký ucelenější příběh, nebo lepší scénář. Ale abych nebyl zase až tak úplně kritický, viděl jsem už i mraky horších filmů, tak nakonec dám horší tři hvězdy, vzhledem k tomu, že mám moc rád kosatky a hlavně za první a poslední song ve filmu, Bon Iver je totiž jen jeden.(24.10.2014)

Audiardovi veľká pochvala, výborný film. Vynikajúca atmosféra, zaujímavé prostredie, dokonalá muzika a herci. Krásna a prirodzená Marion a mužný a veľmi uveriteľný Matthias. Úplne mi to sadlo, nemám, čo by som vytkla. Odporúčam!(5.9.2013)

Reálná dramata ze života obyčejných lidí mám rád a "Rust and Bone" přesně takový je. Příběh o setkání dvou rozdílných lidí, kteří si dokáží navzájem pomoci, ačkoliv jejich současný život není žádným medem, zaujme jak výbornými herci, tak i režií, která před ničím neuhýbá a ukazuje život takový, jaký je. Poutavé, jako málokterý film.(4.1.2013)

Úzko previazaná romanca s drámou nám bez pátosu opäť ponúka nevšedný zážitok. Mužský hrdina príbehu má problémy so svojim životom a skomplikoval mu to i fakt, že sa musí starať o malého syna... ženská hrdinka príde o obe nohy... a oboch previaže život zvláštnym putom. Pár krát som sa pristihol pri myšlienke nakopať Aliho do riti, lebo jeho videnie sveta mi pripadalo nezodpovedné a Annin handicap mal postihnúť neho. Ona bojuje svoj život inými cestami a jej obdivuhodná vnútorná sila dokáže priklincovať každého diváka. Nie je dôležité komu patrí tento príbeh, lebo niekedy som mal pocit, že sledujem dva príbehy, v každom prípade spájanie oboch osudov je impozantné. Z hrdze a kosti je silný film. A výkon Marion Cotillard je fascinujúci, jej mimika tváre, pohľady, oči otvárali brány do jej duše a odhaľovali jej nevyrieknuté sny a túžby...(1.4.2013)

Veľmi pekný film s veľmi smutnými ľudmi, ktorí k sebe hľadajú cestu. Zaujímavé pozeranie, skvelý zážitok a nezabudnuteľná spomienka. Mám rada filmy Jacquesa Audiarda a nesklamal ani tentoraz. Síce je to opäť raz jeho typický rukopis, ale príbeh je úplne iný ako predošlé. Príbeh filmu veľmi originálny a dobre herecky zvládnutý. Konečne zase raz romantika čo stála za to!!(11.3.2013)

Audiard je opravdu skvělý režisér. Právě jakousi téměř hmatatelnou čistotu režie na jeho filmech (zejména na posledních dvou) obdivuji nejvíc. Všechno krásně šlape a hladce plyne, scény jsou ideálně dlouhé, informace jsou dávkovány v naprosto přesných dávkách - ani moc, ani málo. A navíc vždy po určitém časovém bloku nastoupí hudební intermezzo s parádně vybraným songem. Také oba dva hlavní herci byli výborní, ale svým výkonem mě ale dostal hlavně Matthias Schoenaerts - tomu chlápkovi jsem věřil doslova každý pohyb, ani jednou mě nenapadlo, že "jenom hraje". I po emoční stránce to režisér hezky vybalancoval, není to ani ždímačka slz, ani chladný art. Přesto mi ve všech Audiardových filmech chybí nějaký faktor, který by mě přiměl dát pět hvězd, něco co by mě opravdu dostalo. Třeba příště, už teď se těším na jeho další film.(16.3.2013)

Taký nepretržitý zástup štyroch hviezd som tu snáď ešte nevidel. Za prvé to hovorí niečo o objektívnych kvalitách filmu, za druhé však naznačuje, že máloktorého diváka film položil na lopatky. Audiard sa nezameriava na nič iné, ako na svoje dve postavy, ktoré sú na plátne vždy aj s tými vedľajšími (v prípadoch,že sú aj oni na plátne). Takže na Cottilardke a Schoenaertsovi stojí uveriteľnosť celej snímky. Tie ostatné detaily už sú iba bonusom navyše. Možno nemá pri svojej dĺžke film celý čas ten poriadny emocionálny drajv, ale znova zopakujem, že aj v tomto prípade všetko zachraňujú a vylepšujú herci. Scenáru nie je príliš čo vyčítať, pochopím však, ak osudy týchto ľudí nezaujmú každého. Podľa hodnotení však tento prípad skoro vôbec nenastal.(25.11.2013)

Vlastně jsem se po celou dobu filmu snažil zachytit, o čem je, co se snaží postihnout. A vždycky když jsem měl pocit, že jsem to hlavní téma odhalil, obrátil směr úplně jinam. Stavba příběhu se tak pro mě stala podivným beztvarem, který jsem nedokázal plně uchopit. Herecké výkony bez debat na jedničku, některé scény překvapily svojí syrovostí. I tak jsem stále doufal v něco víc přímočařejšího a jasnějšího. 6/10(2.3.2017)

• Frajer42

Nakouknutí na odvrácenou stranu Francie - tedy na samotnou spodinu národa. Příběh pojednává o dvou lidech, kteří kdyby měli Facebook, tak jsou spolu v něčem, co se označuje jako "komplikovaný vztah". Pán je tak trošku retard a kurevník a slečna se živí trápením kosatek a po zásluze ji to stojí nožky. Člověk tak dostane příležitost nakouknout, co by to tak obnášelo, kdyby o nějakou tu končetinu nedopatřením přišel. Poučné věci já hodnotím vždycky kladně. Pro natáčení bylo vybráno moc pěkné prostředí. Ústřední postavy nebyly nějak úžasné, ale účelu posloužily. Snímek popisuje vztah mezi ústředními protagonisty klasickou funkcí sinus. Když už se pán konečně vzchopí a začne vést plnohodnotný život, tak stačí chvilička nepozornosti, osud dost razantně zakročí a průběh funkce začne klesat. Teď narážím na nejemotivnější scénku s rozbíjením ledu. A když se hlouběji zamyslím, tak zde právě veškeré emoce končí. Film byl zbytečně dlouhý a několikrát jsem stihl u sledování trpět nudou. Zřejmě spíše ženská záležitost. Za mě lepší 2 *. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film mi vybrala uživatelka eLeR.(3.6.2016)

Nepříjemně se mi na to koukalo. Marion Cotillard hraje výborně, ale celou dobu jsem nemohla přijít na to, proč by se její charakter rozhodl být s takovým primitivním blbem. S žádnou postavou jsem se nemohla ztotožnit a jejich osud mi byl prakticky lhostejný (až na toho malého kluka, kterého mi bylo líto). Natočeno je to hodně rozvláčně se spoustou zbytečných scén, hodně se mi líbil jen soundtrack a možná pár dialogů.(20.2.2015)

Ten chlapík sice vypadá dobře, ale je takový nemastný, neslaný. Nechává se životem postrkávat a svou nečinností způsobuje jiným trápení. Až se cosi stane a – na rozdíl od hrdinky, která se noří do bazénu – on se ponoří na dno své duše a překvapivě tam najde city. Snímek je natočený i zahraný velmi civilně. Oba hlavní představitelé působí neskutečně věrohodně. SHRNUTÍ: Nikdy se nekoupej s tvorem, který má větší tlamu a víc zubů než ty.(17.8.2018)

Vizuálně nesmírně působivý snímek, který více než na evropskou jinakost sází na provařené hollywoodské finty (vedení příběhu, absence "artových" scén, morální ponaučení na konec apod.). Až na několik emocionálně působivých scén je však výsledek patřičně nevyrovnaný a tápající ve sdělení, čemuž hlavně neprospívá uspěchaný závěr. Přesto je Audiardův důraz na syrovou realitu kombinovanou zesílenými audiovizuálními prvky velmi osvěžující. P.S. Na Marion Cotillard bych se vydržel dívat i další hodinu.(15.3.2013)

Výborný filmový zážitok. (Cinema City Aupark - 03. 04. 2013)(3.4.2013)

Rouille et d'os je, prosím pěkně, film, který si může dovolit mít na štítě jméno jednoho z nejlepších filmových skladatelů současnosti a zároveň ho jen sotva využít. Scény jako Steph těsně po amputaci, Steph tancující na vozíčku, boj s ledem a v neposlední řadě sama tragická událost prostě nemohly být natočeny lépe, sugestivněji. Hollywood by při tom "kosatčím útoku" nutně potřeboval zděšenou reakci publika, záběry na vytřeštěné či zakryté oči - tady vše odpracuje naprosto dokonalá kamera, potažmo neméně zdařilý střih. Smekám!(16.11.2012)

Nezralý otec bez bytu, práce i peněz dostane do péče malého syna, ke kterému necítí žádné pouto. Cestou stopem za příbuznými se živí odpadky a krádežemi, na místě pak prošlými jogurty, které nosí chlapcova teta z práce. Přesunem na jih se šedý obraz i věcná nálada mírně projasní, muž si najde práci vyhazovače v nočním klubu a tam potká zbitou návštěvnici, vystupující ve vodním parku s kosatkami. Pouťová show je skvěle nasnímaná od hýřivých barev roztleskávaček k záběrům pod hladinou, které se z velebného ticha velmi rychle přenesou do kalné krve a probuzení v bílé nemocniční nicotě.(6.6.2020)

Pekná dráma. Čo je kompliment aj povzdych zároveň.(24.9.2013)

Film z kategórie morské prasa. Ani morské, ani prasa. Dlhé, nudné, nedramatické, neromantické. Slovami totálne priblblého a nesymaptického Aliho, bolo mi to fuk, absolútne. Ani príbeh Stephanie to nezachránil, keďže jej postava bola ako celý film. Jediné, čo som všetkým želal, aby šli spoločne nakŕmiť (sebou) tie kosatky, ktoré boli najvýraznejšie a najsympatickejšie z celého 120 minútového potácania sa medzi začiatko a koncom. 5/10(19.1.2014)

tak nějak přirozeně plynoucí drama o zvláštním vztahu beznohé Stéphanie a trochu jednoduššího Aliho, na které se vlastně hodně příjemně kouká.. jediné, co bych vytkl, je nedostatek silnějších emocí, které jsem při takovém námětu automaticky očekával.. a závěrem musím ještě každopádně vyzdvihnout přesvědčivý výkon Marion Cotillard, která je navíc neuvěřitelně krásná a sexy i bez nohou.. spokojené 4*(29.11.2012)

ROMANTICKÝ?! ANI NÁHODOU. No ale, ... nemohu tvrdit, že by mě snímek "Na dřeň" neoslovil či se mi nelíbil. Byl prostě takový nějaký zvláštní, no, ... nebudu zamlžovat, byl prostě festivalový. A tudíž ne pro každého. Kdo má rád filmy žánru "zábavné", nechť tento titul nechá kolem sebe proplout jako obláček na modrém letním nebi. Ostatně, ten vzájemný mezilidský chlad jednotlivých filmových postav by vám mohl způsobit zástavu srdce způsobenou nadměrným mrazem.(17.3.2014)

• ARI50

Solidní příběh a v celku slušně natočen což je jen škoda že jsem se do toho tolik nevžil příště.(26.11.2018)

Jacques Audiard točí filmy s několikaletými odstupy a to se pak zásadně projevuje na výsledku. Vždy to stojí za to, jde vidět, že si dává pořádně záležet. Na dřeň jsem dlouho odkládal, věděl jsem, že na ten film potřebuji tu správnou náladu. A ta konečně přišla a jsem nadšený. Skvěle napsáno, skvěle zrežírováno, skvěle natočeno. A samozřejmě naprosto úžasně zahráno - u hereckých výkonů Marion Cotillard zažívám filmový orgasmus celkem často a tahle role musí být obsazena tou správnou komplexní herečkou jako je ona. A nepřekvapil mě ani suverénní výkon Matthiase Schoenaertse, jeho postavě je poskytnut možná největší prostor a on se toho zhostil parádně. Jemu doslova ta role sedí jako prdel na hrnec. Jeden z nejrealističtějších filmů, které jsem v poslední době viděl.(25.3.2020)

Väčšina ľudí má život nalinkovaný, definovaný dopredu. Dokončiť školu, nájsť si prácu, založiť rodinu, zomrieť. Tí čo sa vymykajú zvyklostiam, tí čo majú život neusporiadaný, tí všetci majú v niečom výhodu. Ľahšie sa im robia rozhodnutia zo dňa na deň. Nemajú problém improvizovať, skúšať. "Slušní" ľudia ich nazývajú nezodpovednými indivíduami. No väčšinou sú to oveľa hanlivejšie výrazy. On je neempatické hovado, ona je pekný mrzák. Naozaj nie sú Ken a Barbie. Majú svoju romantiku bez kúska romantiky. No určite majú viac, ako všetky tie päťdesiatročné manželské páry, ktoré na seba už len škaredo zazerajú, keď jeden hlasnejšie vydýchne. A jediné čo ich spája sú deti, hypotéka a plná prdel fotiek z dovoleniek a osláv. Non merci.(21.7.2013)

Velké plus za přirozenost, která filmem prostupuje. Zajímavý příběh a výběrová hudba.(16.12.2015)

Film - krutě realistický. Herectví - ani na vteřinu jsem nepřestal věřit, že to, co vidím, je opravdové. Sympatie s postavou - na to, jaký byl hlavní představitel (ne zlý, ale neuvažující nebo místy nezodpovědně se chovající), to skončilo nezaslouženě dobře. Ale možná bych toho od něj chtěl moc. Recenze, pod kterou se mohu podepsat: http://avmania.e15.cz/na-dren-recenze-filmu(13.1.2014)

Veľmi silný príbeh. Skutočne si zaslúži označenie dráma. Je dôkazom toho, že nezáleží na tom čo sa vám v živote stalo a o koľko ste prišli, ak pri vás stojí človek, ktorý vás miluje dokážete prekonať všetko! Keby nebolo scén s kosatkami v morskom svete, mohla by som hodnotiť plným počtom, ale vzhľadom k tomu, že som zásadne proti všetkým takýmto zariadeniam, kde sa zo zvierat robia atrakcie, musím bod ubrať. Prekvapuje ma, že Marion Cotillard, ktorá podporuje Greenpeace a je vegetariánka, súhlasila s účinkovaním vo filme, ktorý v podstate propaguje drezúru veľrýb!(13.3.2014)

"Tak to by mě nenapadlo !!" - "Co jako ?? Že by šlapka mohla cvičit kosatky ??"(2.7.2015)

• Skrk

Jak je v roce 2012 zvykem, přichází jedno filmové zklamání za druhým. Vyjímku netvoří ani De Rouille et d'os, film, na něhož jsem se nesmírně těšil. Romantika to byla asi taková, jako dokáží být romantický verbal. Tento umělecký styl mi nesedl a to se dovoluji nazývat fanouškem uměleckých filmů. Jeden šílený střih za druhým, nepříjemná režie, žádné emoce, nesympatické a divně chovající se postavy (u Cotillard žádná novinka, ale přesto jsem jí dal šanci) a neodsýpající děj. A jelikož se pár slušných scén našlo, budu s hodnocením mírný. __ Zlatá éra výborných francouzských filmů je nenávratně pryč, ale tato "audiardovinka" se o to usilovně snaží, bohužel...(11.11.2012)

Dobře zahrané, natočené (ačkoliv scéna s nehodou byla zmatečně sestříhaná, ale možná to byl úmysl)... Bohužel silnější emoce se během 122 minut nedostavily, což je u filmu podobné tématiky celkem škoda. P.S.: Schoenaertse budu bedlivě sledovat(11.11.2012)

Ali a Stephanie a jejich náhodné setkání. Na dřeň je přehlídka zajímavých charakterů v překvapivě hodně osobním dramatu se špetkou romantiky, která trpí především svojí délkou a až příliš velkými ústupky vstříc žánrovým konvencím a potřebě to nějak důstojně zakončit. Atmosféra vydařeného dramatu bez obalu se tak mírně rozpadá pod tíhou těchto tvůrčích rozhodnutí, ovšem i přesto se jedná o více než solidní filmařský počin, jehož shlédnutí vás mrzet nebude. [70%](22.3.2013)

• Tryskomyš

Napřed jsem si spletla tenhle film s filmem Pach krve. Takže jaké bylo moje překvapení, když se tam pořád nic nedělo. Celkově mě film moc nebavil. Trochu mě dostal až konec. Jak zachránili jeho syna. Jinak všeobecně francouzské filmy nejsou dobré. A belgické myslím také ne.(14.4.2016)

Teda řeknu vám, ty kosatky mají ale pořádný zuby. Kdo by to do těch rozkošných černobílých tvorečků řekl…bezvadný film o tom, že vztahy občas bolí.(20.2.2015)

Francouzská kinematografie je zajímavý jev - přefinancování filmařů vedlo k naprostému úpadku branže, o to víc mě pak těší, kdy se z celé té filmové žumpy sem tam vynoří unikátní, malý zázrak. Na rovinu, natočit milostný příběh o ženské bez nohou a socce, která si vydělává na chleba bušením do jiných neandrtálců, to chce opravdu koule. Chtěl (NECHTĚL) bych vidět, jak se takové lovestory chopí Amíci. Má to šťávu, má to atmosféru, až na trošku zbytečně přepjatý konec jsem si to skrz naskrz užil a doporučuju. (Note to self: Marion Cotillard je - nohy, nenohy - nadpozemská überženská.)(5.4.2013)

Né moc vhodné na štědrý den :-) přesto velmi kvalitní snímek.(24.12.2015)

80%(20.12.2012)

Vizuálně zajímavé, Marion Cottilard famózní, ovšem jinak mě tento snímek příliš neoslovil a na dřeň se mi opravdu nedostal. Některé emotivní scény zde působí až příliš nuceně, konec je totálně zbrklý a nevyužitý. Ali mi pak hlavně přišel naprosto nesympatický a jeho postava mě spíše iritovala, než abych se ji v tomhle emocionálním pekle snažil pochopit. Režie a bezchybná Marion to však v tom mírném nadprůměru přece jen udrží.70%(21.3.2013)

Těžký film. Někomu se prostě nedaří v životě nic. A když se sejdou dva takoví, buďto se potáhnou nahoru nebo spolu sjedou ještě níž. Smutné, drsné, až na dřeň hrozné. Marion výborná, Matthias charismatický! Ale podruhé už toto vidět nemusím. Na mě až moc velká depka...(1.10.2015)

Nádhera.(22.5.2013)

Filmu jsem si všimla už v době, když se Marion Cotillard objevila v nominacích na Glóby. Ona sama mě svým výkonem přesvědčila, bohužel film sám už tolik ne. Bylo to místy moc evropské, zdlouhavé a kapku nudnější, byť předpoklady pro pořádné drama o lidských osudech tu bylo. Příběh je to zajímavý, to ano. Snímku nechybí atmosféra. Ale je chladný a odtažitý.(4.11.2013)

Velmi silný a přitom jakoby na první pohled obyčejný příběh. Dvojice hodně nesourodých lidí se dá dohromady na základě okolností, které rozhodně nejsou přející. Přesto mezi nimi může vzniknout silné pouto, které pomůže oběma. Komplikovanost lidských vztahů nezná mezí.(19.5.2014)

Dlouho jsem váhal jaké vlastně hodnocení tomuto filmu dám, nakonec jsem dal to lepší a po další úvaze jsem zvolil horší hodnocení, tak moc jsem si nebyl jistý. Film byl pro mě dlouho takový o ničem až konec mě vytrhl z letargie a zalíbil se mi. I tak je to pro mě průměr, o kterém toho moc napsat nejde.(23.2.2016)

Těžko se mi tenhle snímek hodnotí. Hlavní hrdina nebyl žádný sympaťák, úvod je hodně pomalý, chvíli trvá, než se začne něco dít. O to silnější je pak zlomový moment (spoiler – ano, to probuzení), který přinese výrazný impuls a očekávání dalšího vývoje, ale zároveň se jedná o vrchol filmu. Poté totiž následují další výkyvy, kdy povedenější pasáže (dialogy ústředního dua, chování Aliho a Stéphanino vyrovnávání se s „novým“ životem) střídají horší (fight club, kamery v obchoďácích). Závěrečných několik minut dojem z filmu zase posunulo o něco výš, ale na čtyři hvězdy mi to jako celek nestačilo. To by si musel režisér odpustit ta hluchá místa, nebo mi alespoň vysvětlit jejich význam. Marion Cotillard excelentní.(17.12.2012)

• runner85

Prvá polovica filmu je naozaj dobrá, potom je to ale už horšie a horšie ... škoda toho lebo film mal na začiatku fakt veľký potenciál(5.3.2013)

Film silných momentů, který trpí přílišnou roztahaností. Je sympatické, že Audiard netahá z diváka laciné emoce, ale působí skrytě, jenomže všechno moc natahuje a tak ten účinek není takový. Silných momentů je tu poměrně dost (záchrana syna z vody, klíčová nehoda), ale trošku zanikají v unylém a nevyrovnaném tempu. Cotillard je výborná, Schoenaerts taktéž a ta zvláštní chemie, která tam má být, funguje bez problémů. Někomu může vadit, že hrdinové jsou záměrně ne úplně sympatičtí (ona povrchní a provokativní, on jednoduchý a záletnický), přesto si tak nějak srdce diváka svým způsobem získají. Je opravdu škoda, že to má dvě hodiny, protože minimálně dvacet minut mohlo skončit na podlaze střižny a nic by se nestalo. Naštěstí to má působivou hudbu, krásnou kameru a řemeslně je to vydařené, takže pod průměr to nikdy neklesne. Je ale pravda, že to mohlo být intenzivnější, silnější a působivější. Ve výsledku tak jde o lehce nadprůměrné drama s výbornými herci a zajímavým, i když ne zas tak objevným příběhem, který se nevyhýbá určitým klišé, ale dovede s nimi dobře pracovat. 60%(20.2.2013)

Jak jsem tu četla, že v sále voněl popcorn a nikdo přitom nekřupal, jak čučeli s hubou dokořán, vsadím se, že to bylo asi ženský osazenstvo, protože 50 odstínů šedi je v porovnání s tímhle večerníček pro mimina. Ačkoli se Ali chová jako úplnej blbec a Sofie taky nemá zrovna dvakrát mírumilovnou povahu (a přesto je svým způsobem vůči Alimu naivní jak...), sáhnou si oba na dno, na tu dřeň. Co byla fakt nuda, bojový scény, naštěstí jich nebylo moc, protože to bych si rovnou mohla pustit Warriora.(19.1.2016)

Je to typický film pri ktorom váham medzi 3-4*. Film mi príde jedinečný a nie tuctový, čo je jeho výhoda. Možno by som vynechal asi 10 minút zbytočnosti a preťahovania vo filme, čím by som ho zatraktívnil a dal by som 4*.(16.2.2019)

Neznášam namyslených egoistov, ktorí sa tvária ako najdobrosrdečnejší ľudia na svete. Presne taký je aj Ali, pre mňa nesmierne nesympatická postava. Neviem ako by som to jeho správanie nazval, asi najlepšie ako empatická bezohľadnosť. Chvíľami som s ním sympatizoval, no napokon vždy všetko pokazil ten jeho nechutný egoizmus. Čo sa filmu týka, začiatok veľmi dobrý, stred ma nejako obzvlášť nezaujal, no a koniec opäť veľmi dobrý. Neviem čo sa stalo, ale v prostrednej časti filmu sa mi potenciál filmu zdal absolútne zahodený. Čo sa týka Anny, bolo mi jej nesmierne ľúto, no obdivoval som jej nezdolnosť a odhodlanie, že neprepadla depresii (aj keď bez morálnej podpory by bola asi dosť stratená). No nič, je to tak akurát na 3*, aj vďaka výbornému koncu.(19.4.2014)

Nebylo to úplně špatný, ale asi sem očekával víc emocí. Slabší 4*(14.11.2012)

Osobní / milostné / rodinné / sociální drama se spoustou emocionálně silných scén vyprávějící primárně o tom, čeho je člověk schopen dosáhnout i přes určitý tělesný handicap a jak je schopen přitom být šťastný a vyrovnaný. O nalezení lásky a štěstí. O vnitřní síle jedince a (ne)ohleduplnosti jeho okolí. O NESTABILITĚ A NEDOKONALOSTI...(27.1.2013)

Nečekala jsem vůbec nic a o to víc to pro mě bylo milé překvapení. Vážně hodně povedená kamera a vychytaný střih...natolik že jsem to byla schopná ocenit. Příjemná hudba a dobré obsazení. V neposlední řadě silný příběh i když ten konec (a pár dalších momentů) byl podle mě už trochu zbytečně dramatizovaný a všechno by mělo ve výsledku drsnější dopad, kdyby tvůrci tolik netlačili na pilu. Co se týče popisku- romantický film úplně nečekejte...(5.10.2015)

• danecek24

70. Zlatý Glóbus za rok 2012 - nominace (2) - Nejlepší herečka (drama) - Marion Cotillard, Nejlepší cizojazyčný film - Francie(14.12.2012)

Film bezesporu dokaze v cloveku zvednout emoce a nuti divaka o pribehu uvazovat, jiz davno po skonceni promitani. Ac se vetsina deje odehrava v jizni Francii, tak do idylky luxusnich dovolenych ma film daleko. Pres nekolik velmi silnych scen (syn pod ledem, probuzeni po amputaci nohou) je film toceny s odstupem, az chladem a rezie v dane situaci necha divaka samotneho. Misty mi vadil zvuk, soundtrack byl ale vynikajici. Marion Cotillard opet presvedcila a jen dokazuje, ze je momentalne jedna z nejlepsich evropskych herecek. Zajimave postavy. Presto, ze jsem byl spokojeny, nejsem si jisty, zda bych chtel tento film jeste videt.(30.3.2013)

1427. hodnocený film:(5.11.2013)

Maximalni parada!!! tenhle film me dostal po dlouhy době.(20.9.2015)

Malinké zklamání. Solidně odvedená práce, z herecké a režisérské stránky samozřejmě extratřída, ale tenhle příběh si žádal o větší emoce. Chybí pevnější děj a stejně tak mohlo s klidem skončit v polovině. Štěstí, že dvouhodinovou stopáží provází tak skvělí herci a vše řídí neselhávající dirigent Audiard. 70%(7.11.2012)

REZ A KOST- tady je tolik silných a sugestivních scén, zcela reálně podaných, že se člověk místy přistihne s pootevřenou pusou. "Das Leben pur" a síla (pře)žít. NÁDHERA, můj film roku 2012!(13.11.2012)

Nesmírně sympatická M.Cotillard,jejíž filmovej osud v tomhle filmečku mě dost dostal,ale jako protipól,kterej sympatie zase srážel na druhou stranu,ten blb s dutou kokoskou,kterej mě celej film neskutečně sral.Jinak sledování tohodle francouzskýho filmu ani moc nebolelo,uteklo to jako voda,ale znovu bych si to asi nepustil.50%.(1.9.2013)

Moc se mi to líbilo, takový nenápadný romantický příběh. K tomu skvělá Marion Cotillard alias Robocop.(26.2.2013)

Tak toto je druhý film, od Audiarda, čo ma dostal. Svet je plný príbehov a Režisér (i scenárista v jednom) si vybrali príbeh obyčajného životným štýlom nie práve vyberavého mladíka , lachtikára, bitkára, co bol vzdy "KD"" (K Dispozicii), ktorého nakoniec zlomia (myslím v zmysle zmeny) jeho vlastný syn, sestra Anna a priateľka Stephany. V pohode dávam 4 b plusssss. :)(19.3.2013)

Francuz Jacques Audiard milo prekvapil s tymto filmom. Teda osobne od francuzskej kinematografie necakam nic uz od Purpurovych Rek 2, a od tohoto spominaneho filmu sa snazim zohnat celeho Truffauta, ale tento filmecek ma opat milo prekvapil a znovu navnadil na francuzsku kinematografiu, ktora vyzera, ze este dokaze natocit aj nieco slusne. Vyborny scenar o vztahu muza k zene a o tom, ako sa k sebe hodia/nehodia, skvela Marion Cotillard a vyborne rozhovory. 85 %(18.6.2013)

• Streeper

120 minut na mě bylo až moc. Skoro žádná komunikace ve filmu není. Je to spíše plné tichých scén, pohledů do slunce, koupání v moři, boxu a rychlého sexu. To je vše. Film by měl postupně gradovat a klesat. Tohle vygraduje hned na začátku po nehodě s kosatkou a pak to rychle klesne a celé se to ocitá na mrtvém bodě.(22.6.2015)

To je tak nekoukatelný! Hlavní protagonisté jsou absolutně nesympatičtí a to komplikuje jakoukoli další činnost. Celé je to také nesourodé a příšerně těžkopádné. Ali spí kde může, s kým může a hlavně dokáže pěstmi rozbít led na rybníce. Kdežto Stéphanií (známá toť celebrita z TDKR) nemá zájemce o koitus a stává se krapet sociopatickou osobností. Pokud hledáte něco podobného, tak doporučuji Soul Surfer (2011) - o dva stupně lepší, o jednu herečku hezčí a o jedno pánské pozadí méně = jasná výhra! 59% Celosvětový výdělek k 18. 1. 2013: $17,796,150, což je 0,86 násobek budgetu(18.1.2013)

Opět jeden z těch filmů, co mě poučil, že nemám dávat na dojem z traileru. Protože po shlédnutí traileru jsem si myslela, že to bude romanťák o dvou zamilovaných lidech, z nichž jednomu se stane nehoda, během které přijde o nohy a oba se musí potýkat krizí ve vztahu způsobeného nehodou spolu s posílením vzájemné lásky a starosti o toho druhého. Jenže ouha, pak si pustím film, u kterého jsem asi po 10 minutách musela podívat, jestli je to skutečně ten film, co jsem chtěla vidět. Ali je svobodný otec, který střídá práce jako vyhazovač nebo hlídač a právě při potyčce na diskotéce potká Stephanie, která má přítele a dělá cvičitelku kosatek. Při jedné show se stane nehoda, následkem níž přijde Stephanie o obě nohy. Přítel ji opustí a rozhodne se zavolat vyhazovačovi z diskotéky, který jí na sebe dal číslo pro případ nouze. Ali je ten typ chlapa, co se nechce vázat, takže spí náhodně s kteroukoliv ženskou, kterou zahlídne v posilovně a Stephanie je pro něj jen kamarádka, které tu a tam vypomáhá, když si chce jít zaplavat na pláž. Zatímco Stephanie k němu cítí víc, než by asi chtěla, on ji i po společném sexu bere pořád jen jako "friend with benefits". Jejich vztah je sice zajímavé sledovat, ale o žádné srdceryvné poučení do života, jak si máme vážit svých končetin se nejedná a jelikož jsem očekávala úplně jinou dějovou linku, tak jsem byla celkem zklamaná, nehledě na to, že Ali je nesympatický děvkař a strašný otec.(21.1.2013)

Cítil jsem z toho nesnesitelnou arogantní namachrovanost a pozérství, typické pro francouzskou mentalitu.(18.2.2013)

Český název je výstižný. Uznávám, že film je tak trošku točen stylem "aby dostal cenu" a taky jí dostal. Krom toho se ale stáváme svědky dramatu několika lidí, jejichž cesty se střetávají. Zápasníka s malým synkem, hledajícího cestu životem, mladé cvičitelky kosatek jenž přišla o nohy, a dalších lidí kolem nich. Příběh jde do hloubky tak jak jen evropský film dokáže. Výkon Marion Cotillard, která konečně není hvězdou z Hollywoodu, ale zase normální herečkou, je excelentní a i ostatní jsou příjemně civilní. Ze začátku jsem musel pořekonávat lehký odstup, ale pak mne to chytlo a nepustilo až do konce. Velice zajímavý žánrový "cross-over" . 90%(17.3.2013)

Láska jde leckdy, až na dřeň kosti a nebere si servítky.(3.4.2013)

"Romantické" drama plné neslučitelných protikladů.. Krásná inteligentní sociálně zajištěná Marion Cotillard se střetává s přitroublým obhrublým sociálním případem Matthiase Schoenaertsem a vzniká mezi nimi podivné přátelství a ještě podivnější milenecký vztah bez hmatatelné lásky a touhy.. Ale jakýmsi zvráceným způsobem se potřebují.. Škoda, že scén s kosatkami zde moc není.. Závěrečné vyhrocení vztahu otce se synem mě velmi zasáhlo.. Zajímavý příběh vyprávěn nepříliš zajímavým způsobem.. Ale na francouzský film skvělý!(7.4.2013)

Když svaly zatemní mozek,pak je to marný. Přesně tyhle pocity ve mě vyvolal Ali a Stephanie i se svým handicapem měla na lepšího partnera. Jediný silný moment tady =setkání Stephanie(po úrazu) se svou kosatkou. Tam jsem na okamžik cítila to silný pouto přátelství mezi člověkem a zvířetem.(15.7.2013)

Značně nevšední film. Něco jako když pejsek s kočičkou vařili dort, protože v tomto filmu bych našel odkaz na film Intouchables poté nějakou "přísadu" z Warriora či Rockyho a to vše v korpusu z Vašeho oblíbeného romantického filmu. Na rozdíl od počinu pejska a kočičky (kterým výsledek pokud si pamatuji moc nevyšel) ale toto chutná velice dobře :-)(26.7.2013)

Opravdový krásně natočený silný film... který jde opravdu až na dřeň .... Excelentní herecké výkony, výborná kamera, skvělé zvraty, uvěřitelné charaktery, výborná hudba... a silný.. velice silný příběh.... 4* 81%...(16.8.2013)

Neohrabaný boxer a beznohá trénerka kosatiek. Akokoľvek sarkasticky môže úvodná veta znieť, film sa mi celkom páčil. Marion snáď môže hrať akúkoľvek postavu a vždy sa mi bude páčiť. Akurát by som vytkol zahrňovanie viacerých zbytočných faktorov do deja na úkor detailnejšieho vykreslenia vzťahu medzi hlavnými postavami. Milé a úprimné, jednoducho francúzske.(20.10.2013)

Citově hodně syrový film, nicméně líbil se mi nadmíru nečekaně. Dva hlavní hrdinové, které potkaly tvrdé životní rány, vytváří komplikovaný vztah...jestli to může fungovat, když jsou oba v podstatě sobečtí a city moc vyjadřovat neumějí? Tak jako v životě, i v tomto filmu platí, že ať člověka potká cokoliv, ať vypadá jakkoliv, ať dělá chybu za chybou, touží milovat a být milován.(19.4.2015)

Pekne vystavaný príbeh so sympatickými postavami. Ale ultra dlhé a opäť sa riešili len tie bežné problémy. Trochu chýbala motivácia niekedy a ten záver bol síce zaujímavý, ale veľmi priateľský pre diváka. A chceli sme viac ceciek od Marion. Zahraté fantasticky. 3 z 5(26.8.2018)

Velmi dobrý ale hrubě se mi nelíbilo jak se choval k synovi. Tohle mi ve filmech vadí.(13.11.2012)

Ten konec!!! Ten konec to celé posouvá úplně na jiný level... Do té doby je to "jen" kvalitní drama. Silný, nádherný a osvobozující, že nepochopím některé individua, jak můžou žvatlat cosi o nedostavení katarze... Jacques Audiard mě stejně jako v Prorokovi absolutně rozsekal až v samotném závěru. Vynikající drama, jež je naprosto jiné, než napovídá trailer. Trailer (ač vynikající) je epický a hlásá spousty věcí ve stylu LOVE STORY atd. Film je "malý" a veškeré tyto věci a vůbec zásadní okamžiky nám "servíruje" spíše mimoděk. Prostě nám je servíruje geniálně. Bravo!!!(21.3.2013)

Četla jsem, že to vzniklo jako experiment, kdy režisér spojit dvě nesouvisející povídky od jednoho autora. Nápad je to zajímavý a.. Jo, no. Je to zajímavé. To je asi tak všechno, co o tom dovedu říct. Na dojemné, milé, odpudivé ani pravdivé to nevidím.(12.5.2013)

Netradiční,ale o to silnější romance,kterou neuvěřitelně táhne Marion Cotillard.Jak již zaznělo v komentářích,francouzi umí tvořit filmy o nesympatických lidech tak aby vše fungovalo a člověk jim nakonec ještě fandil.Škoda toho konce,který tak nějak vyšumí do ztracena a chybí tak vyvrcholení. ..80%(25.7.2013)

Tak já jsem byla vcelku spokojená, na pět to není a ta čtyřka je trochu horší, určitě by se to dalo ještě propracovat. Čistá romantika to rozhodně nebyla. naopak zavánělo to surovou reálností , něco co běžně zažíváme, sledování zaměstnanců kamerama, aby je zaměstnavatel mohl vyhodit, kdy se to bude hodit, chlapa, co souloží stejně jako jí chleba, podle potřeby se nají doma, u kolegyně nebo v bufetu, případně posbírá zbytky, podle toho jak to zrovna vyjde a nemá potřebu to nějak řešit. Líbil se mi kontrast malého vyhublého děcka se svalovým vybavením taťky, který může kluka buď ubít v návalu vzteku nebo jejich využitím zachránit Pěkných nápadů tam bylo dost, jen si s nima víc pohrát. 61% Jacques měl tu filosofii dodělat, určitě by mu to prospělo v tvorbě, takhle mi to přijde nedodělaný, nepropečený a přitom základ se našel, ale je to trochu odfláknutý.(14.9.2013)

Veľmi pôsobivý snímok a to hneď v niekoľkých rovinách samotného príbehu. ***/****(26.5.2013)

Mě se ta autentičnost strašně líbila :) Skvělé(22.7.2013)

Hodně emotivní příběh Na dřeň byl pro mě trochu oříškem. Především z počátku. To však neznamená, že jsem film ohodnotila, díky tomu moc přísně. Dle mého názoru filmu uškodilo příliš rychlý spád. Taková ta akce seznámení, bum prásk akce – kolize - následný happyend.(5.11.2014)

Zajímavý a zároveň hodně rozporuplný film. Vztah arogantního, problémového rváče a milé, životem zkoušené Stephanie. Aliho chování vůči svému blízkému okolí kolísá mezi arogancí a snahou pomoci a přesně tak "létá" i stěžejní vztah a emoce celého filmu. Je zde mnoho pasáží,které zahřejí až na duši (první koupel, zkusíme zda to funguje, první manažerování Stephanie, paprsky slunce, tanec na křesle...), ale také množství těch co pošlou děj až do smutku a zírání, co je Ali "za vola", či jak jsou lidé zlí obecně. Tudíž složité na hodnocení. Herecké výkony jsou zde skvělé Marion Cotillard potvrdila svoji extratřídu a Matthias Schoenaerts zvládl roli "arogantního rváče s občas laskavým srdcem" bravurně, ač mi jeho postava pocitově příliš neseděla.Chválím také kameru a hudbu. Celkově silnější 3z5.(28.11.2020)

Čekala jsem silný strhující příběh, čekala jsem velikou lásku, čekala jsem slzavé údolí. Nebylo to tak. Průměrný film s nadprůměrně krásnou herečkou, který sice na city hraje, ale moc mu to nejde. Velká škoda.(3.1.2013)

Čekala jsem strašnou pecku, nad kterou budu ještě měsíc přemýšlet. To se nestalo, ale i tak nadprůměrný film, který asi neosloví úplně klasického diváka. Kamera byla skvělá. Herci průměrní. Ale aby všechnu větší akci narvali do posledních pěti minut, to nebylo úplně dobrý. Tím pádem to bylo trošku táhlejší, nezáživný, ale film jsem chtěla dokoukat a spát se mi nechtělo, takže dobrý :D. Na začátku to vypadalo jako klasika, chlap potká holku a budou se milovat. Co se mi ještě líbilo bylo to, že si člověk není do konce filmu jistý jak příběh dopadne. Tak nevím, jestli 3 nebo 4 hvězdy, ale nějak mě to zatím táhne k té 4.(27.1.2013)

Velmi příjemné drama s výbornou Marion Cotillard. Hodnocení 81%(28.1.2013)

Velmi dobré drama s místy až šokujícími scénami... a za to palec hore.(14.3.2013)

Jako sociální drama celkem chladné a místy jednotvárné. Netvrdím, že špatné, jen na takovýto druh snímku musím být naladěn.(12.7.2013)

paráda, Audiard! to si vymyslel na pláži, keď si čumel holým babám na prsia? alebo na kosatkovej show? či keď si videl pouličnú bitku? keď si zanedbával syna, rozmýšľal o sexe, pozeral sa do slnka? dostalo sa mi to až do kosti, celá tá zmeska a musím opäť pripomenúť, že Marion je herečka par excellanse!(26.7.2013)

Už podle názvu se jedná o drsný existenciální snímek, který poskytuje náhled do hlubin lidské duše. Je to jeden z těch filmů, ve kterých musíte obdivovat vůli k životu, kterou v sobě asi každý máme, ale většinu času si ji ani neuvědomujeme, protože pro nás život není až tak obtížný. Až když se stane nějaká zlomová událost, jako v případě Stephanie její úraz, tak si uvědomíme, co jsme vlastně do té doby měli a přišlo nám to zcela samozřejmé. A myslím, že tuto skutečnost je vždycky dobré si občas připomenout.(20.8.2013)

předpokládám, že toto je přesně ten typ filmu, co intelektuální žabožroutský nerdi považují za komerci, takže ..líbilo (80%)(15.1.2014)

Nějak mě to dostalo do kolen.....(8.2.2016)

Marion je naozaj úžasná herečka, pri ktorej Schoenaerts vyzerá ako hromotĺk a ešte mu aj napísali takú rolu debilka so svalmi. Ale inak ide o ťažký príbeh, dráma ako sa patrí, surovejšia, ale o to úprimnejšia. Odkaz, že človek môže žiť šťastný život aj s postihnutím a s Cotilardovej tvárou dokonca aj s láskou. A kamerové zábery pri rôznych tragédiách sú tu fakt premakané.(21.1.2019)

Film plný nečekaně silných okamžiků i jemných náznaků, mozaika střípků, kterou si musíte sami posbírat a slepit, aby dávala ucelený obraz...Stejně tak jako hlavní hrdinové musí sebrat svůj život rozbitej na kousky, aby nakonec zjistili, že někdy je potřeba "padnout na kolena", aby mohli jít mnohem silnější dál.(7.4.2013)

málokedy sa stane že film s takouto tématikou by nebol sentimentálny alebo citovo vydierajúci. herecky, režijne aj scenaristicky tak civilné, človek by povedal že až chladné, až veríte skutočne každému jednému slovu ktoré sa tam odohráva. dialógy medzi Stephanie a Alim sú mrazivo realistické, aj ich reakcie, všetko, máte pocit akoby sa dívate na záznam skrytej kamery. nesmierne sugestívny film s ešte silnejším posolstvom.(2.5.2013)

Pěkný. Mezi romantické snímky bych to ale neřadila. Zaplať Pánbů.(15.7.2019)

Hodně dobré, nechám chvíli uzrát a možná zvednu na plný počet. Syrový a strašně přirozený film.(17.3.2013)

Na můj vkus moc velké (a občas nepříliš logické) skoky v čase a moc malá možnost nahlédnout do nitra postav, které často činí zásadní rozhodnutí, aniž by byly blíže analyzované jejich pohnutky či vysvětleno, proč to vůbec udělali. Po filmu ve mně zůstal takový nijaký pocit a pár nezodpovězených otázek, nad kterými by mě ale na rozdíl od jiných filmů, kde není řečeno vše, nebavilo přemýšlet. Úplná nuda v kině ale taky nebyla, takže kompromisní 3 hvězdičky.(5.4.2013)

Velmi působivé romanticko-rodino-sociální drama, ze kterého by na Severu udělali totální depku, ale na Jihu, stejně jako v tomto případě má film optimistické, ale ne kýčovité vyznění.(18.6.2014)

Jestliže je hlavní hrdina primitiv kterým pohrdám, mám s filmem problém. Marion Cotillardová hodně zachraňuje (hvězdička navíc), ale i ona hraje dosti zvláštní postavu. Divnej film.(28.6.2015)

Koľko by sa na tomto filme dalo nájsť vecí, ktoré mi vadili, a predsa som ho pozeral so záujmom až do konca. Divné dialógy by sa dali nazvať ľudsky prirodzenými, možno aj dabing s nimi niečo urobil, a ku koncu filmu som ich bral už ako samozrejmosť. Športové filmy tiež nemusím, boxerské zvlášť nie, ale to prekonávanie neprekonateľných prekážok života je téma, ktorú žeriem. Možno ani Vilo Roboril by nedal do dvoch hodín toľko osobnej tragédie, ako bolo v tomto filme. Vykorčuľovať z toho vlastnými silami sa vždy nedá, pomoc je vítaná, a môže mať aj zvláštnu podobu nezvyčajného vzťahu. –––– Je tady smrad, co? To asi páchnu já. –––– Tak platí? Budeme spolu, ale ne jako nějaká zvěř! –––– Tak co, Robocope?(22.2.2017)

Musím se podepsat pod komentář RobRoye, na film jsem se strašně těšil a čekal jsem silnou dávku emocí, která ale k mé smůle vyvrchilila předčastně, bylo to scénou, když Stépanií zjistila, že přišla o nohy, pak už se to neslo v takovém poloemocionálním duchu, což není špatný, ale já doufal ve Full emocionální bombu, nicméně i tak si snímek zaslouží 80 % (časem, po druhé projekci možná i těch *****) a to především zásluho hlavních protagonistů Marion Cotillard a Matthiase Schoenaertse + skvělá hudba Alexandreho Desplanta.(12.11.2012)

Příjemně syrový film o hledání schopnosti milovat.(25.12.2012)

Francúzi vedia, hlavne čo sa týka nezvyčajných osudov a príbehov. Marion Cotillard opäť potvrdila, že je najlepšou europskou herečkou a i bez nôh v tom naozaj vie chodiť. Film je svojou atmosférou veľmi syrový a ťažký , ale dojme vás toľko krát, že z toho budete až na mäkko. 75%(23.3.2013)

Zpomalovačky, detaily, hra se světlem a zvuky. Supersugestivní scény, až z toho jednoho rozbolí pahýl. Dobrý příběh, i když některé věci v poslední desetině filmu už mi připomněly desítky zázraků v jednom filmu od Spielberga. Tím chci říct, že všechno v tomto filmu je uvěřitelné, ale tak nějak málo pravděpodobné. Tak například nevěřím tomu, že by někdo rozbíjel led holými pěstmi. Marion Cotillard chytne už od počátku a Matthias Schoenaerts pobaví díky své nižší sociální inteligenci. Děvčata určitě zaplesají nad jeho přímočarou mužností a pěstmi, které má silnější než nohy (proto s nimi rozbíjí led).(20.4.2013)

Empatie jsou něco naprosto jiného než lítost. Každý ať ...(25.6.2013)

Moc pěkný příběh. Film mě velice překvapil a získal si mě během chvíle. Chudák Ali zažívá trable, které se na něj bortí, ale vše ustojí a bojuje dál. Stephanie se musí taky poprat s vlastními problémy a nakonec díky Alimu se jí to daří. Moc jim to spolu slušelo a držel jsem jim palce. 80%(2.1.2014)

Slabší čtyři(28.9.2015)

Cote d'Azur bez příkras, pravda o kosatkách a Cotillard bez nalíčení..Absence přebytečných slov i zvuků...Prostor, kde se syrovost mísí s poetikou...Ale až "Na dřeň" to není...Nikomu jsem se nedostal pod kůži, nestrachoval se, nefandil...(29.1.2013)

Juchú. Ďalší parádny kúsok od Audiarda.(31.1.2013)

MINIKINOKavarna Ostrava, 30.3.2013: Tak to je docela dost drsna romance, rozhodně nedoporučuju jako nějakou romantickou oddychovku. Herecky ok, a z toho typka ještě něco bude. Marion hodně zestárla. Každopádně by mě zajímalo jak to točili.(31.3.2013)

Takový francouzský Bohdan Sláma, neboki film o lidech, co mají prostě v životě smůlu. Na rozdíl od české kotliny na jejich straně ale stojí zdravotní pojišťovna. Jak ale, proboha, vyrobili ty záběry zmrzačených končetin?(2.4.2013)

Bez nějakých násilně dolovaných emocí vyprávěný příběh o dvou lidech, kteří toho na první pohled společného moc nemají, ale protože Audiard umí párovat zdánlivě neslučitelné hlavní postavy jako málokdo, je z toho zase stylová podívaná. Romantika až na kost.. 7/10(7.4.2013)

Francie, Belgie to jsou filmy s velkým syrovým nádechem. Tyhle filmy mají příběh a je to většiniou příběh vzejitý ze života. Trošku ponuré místy, ale i tak De rouile et d´os vzal za své a věřím, že pro příznivce tohoto žánru, to musela být jednohubečka. Pro mě mohlo být tohle drama trochu šťavnatější a rychlejší, protože já moc pomalým záběrům neholduju. Neumím v nich ocenit tu opravdovost. Proto zůstávám u 3*(7.11.2015)

Na můj vkus zbytečně dlouhé a ve spoustě věcech jsem se ztrácel, ale Marion výborná a krásná i bez nohou a snímek vcelku zručně natočený.(22.2.2018)

Ali a Stephanie. Dve opustené, stratené a životom vytrápené duše sa snažia nájsť pokoj vo vzájomnom objatí. Cesta za šťastím je však tŕnistá a kľukatá... Francúzsky film De rouille et d'os (Rust and Bone) sa s divákom nemazná. Životné osudy ústrednej dvojice predkladá surovým a krutým spôsobom. Krásne myšlienky ukrýva v mori sĺz, krvi, beznádeje a utrpenia. Protikladné svety hlavných hrdinov nakoniec spojí vnútorná sila, chuť bojovať a potreba vzájomnej lásky.(20.2.2020)

Naprosto jedinečný a úžasný snímek, který nejspíš neosloví každého, mě ale okouzlil nanejvýš, jak jen mohl. Co více dodat. Nádhera.(22.11.2012)

Musím souhlasit, že náš hlavní hrdina je naprosto nesympatický, ale když se tam připlete jeho krásná herecká partnerka, tak spolu tvoří hezký pár ne? Krásný film pro mě 85%.(30.1.2013)

Výtečný film. Sice nedávno jsme měli možnost vidět Nedotknutelné, ale jsou to jiné filmy, byť mají podobný motiv. Moc se mi líbilo, jak se ve filmu povedlo mít dvě hlavní postavy, zcela rovnoměrně a obě mě zajímaly. Marion byla famózní, je to úžasná herečka a nádherná ženská. Soundtrack taky stál za to. No a ten příběh, to stupňování napětí, ale především poetika, byť vykřesaná ze surových záběrů, to se málokdy vidí. Byla to lahůdka, jakých je skutečně málo.(30.3.2013)

70% Těžko se hodnotící drama o mezilidských vztazích a s nimi spojenými životními událostmi není vůbec špatné, pěkně natočené, dobře zahrané a závěr filmů se silnými dojmy, ale v těch spoustě jiných dramat, čím je tenhle snímek něčím lepším, něčím, čím si ho zapamatuju a nezapadne mezi ostatní podobné? Pokud jste milovníci tohoto typu dramat, určitě stojí za to a klidně si jednu hvězdičku přidejte.(20.7.2013)

Do určité míry zklamání. Jakoby se jednalo o sérii krátkých videí ze života dvou lidí, které někdo neuměle poskládal v celovečerní film. Nějak se mi nepodařilo proniknout do psychologie postav. Tím pádem jsem nechápal jejich chování, motivace k tomu co dělají atd. I když film pracuje s extrémními situacemi, emocionální dopad byl v případě mé osoby nulový (až na závěrečných asi deset minut). Prostě průměrný film.(8.11.2013)

Škoda, že hlavní postavou filmu není Stephanie. Její příběh je, i přes značnou zkratkovitost, zajímavý, je o něčem a je hlavním důvodem proč film dokoukat. To je velký kotrast oproti hlavní postavě Alimu, který nemá žádný vývoj a je absolutně nezajímavý. Což je škoda protože herec se poměrně snaží, ale holt není moc co hrát. Opravdu naštěstí je zde postava Stephanie, která se po svém vyrovnává se ztrátou končetin. Samozřejmě, že je to hlavně díky, jak uvádějí i jiné komentáře, skvělé Marion Cottilard. 7/10(27.3.2016)

Dva silné příběhy, kdy se on i ona musí odrzazit odedna a dokáží to až spolu. Líbí se mi ta jejich vzájemná opora.(9.8.2018)

Další z pádných argumentů, proč nezapomínat v nekonečné záplavě hollywoodských prefabrikátů nevyzpytatelné kvality na pestrou evropskou filmařinu, v tomto případě z rukou osobitého Jacquese Audiarda. Jeho nový snímek mi rezonuje mezi hemisférami ještě nyní, tři dny po zkouknutí a může za to nejen intenzita a přirozenost příběhu samotného, který v mých očích oscarová kamera a režisérův cit, nenechávají sklouznout k lacinému dojení slz, ale spíše emocionální hutností některých scén, smaže úsměv ze rtů. I díky velkým výkonům Marion Cottilard a Matthiase Schoenaertse se do jejich precizně napsaných postav ponoříte se stejnou oddaností (!!!POZOR SPOILER!!!) s jakou Schoenaertsova postava zachraňuje skrze neprostupný led topícího se syna. Podobně tragické osudy nepostrádající potřebnou naději, ať už s dobrým, nebo špatným koncem mi vždycky dobijí ukazatel lidskosti na maximum. 100%(28.11.2012)

Príjemná francúzska artovka na večer s Marion Cotillard, o ktorej tento film určite nie je ako by sa mohlo zdať z traileru. Určite nesadne ľuďom, ktorí majú radi Intouchables (pre jeho zábavnosť), aj keď to má podobné dejové línie v určitých veciach. Thumps Up pre európske filmy!!!(23.12.2012)

Věděla jsem to.. Věděla jsem že tohle bude skvost a dokonce je to možná i víc. Úžasná kamera, hudba a především příběh s jedinečným hereckým obsazením.. Scéna otce se synem na ledu mě donutila propotit celé jedno tričko, zírat a čekat ..Joo francouzi prostě umí..(26.1.2013)

Tak to by bylo probuzeníčko jak bič.Herci výborní a funguje to.Ale s tou syrovostí a sračkama se nemuselo jít až na dřen'.(27.9.2013)

Od začátku mě štvalo sledovat totálního bezmozka a jeho počiny. Co jednou jsem se víc přesvědčoval jak de*ilní lidi nám Rust and Bone servíruje. Naštěstí s chytlavými melodiemi, zvučnou francouzštinou, výstavními křivkami Marion Cotillard a samozřejmě s krásnými kosatkami. 4.5/10(9.12.2013)

Tak tohle je velmi silné, není třeba se o tom rozepisovat. ( jen mě trochu bolí oči z té roztřesené kamery ) Rozhodně všem zaručuji, že během sledování filmu budete mít více a více pocit hořkosti a lítosti. VHODNÉ ZVLÁŠŤ PRO LIDI, KTEŘÍ SI POŘÁD NA NĚCO STĚŽUJÍ !!!(17.12.2013)

Abych se uvedl na pravou míru, vůbec to není špatný nebo nekvalitní film. Natočený je dobře, pár silných momentů má a u JEJÍ dějové linky jsem hodně přemýšlel o životě alespoň v první půlce. Ale jinak se přiznám, že film tak nějak šel mimo mě. Zápletka s kosatkami mi přišla jako hodně účelová shoda okolností a osudy tupého-hovada Aliho mě opravdu nezajímaly (navíc když neustále více a více dokazoval jaký je bezohledný **rák), protože ten člověk byl kokot od začátku do konce a nevěřím, že se na konci trvale nějak změnil díky "téměř-tragédii". Obdivuju ale herectví a ňadra Marion Cotillard, ve filmu předvedla perfektní výkon. Nakonec se ale musím shodnout s kolegou: nejspíš tento film už nechci vidět. A upřímně...příští týden nebudu ani vědět, že jsem jej viděl.(6.7.2014)

Mohla to byť srdcervúca dráma o žene bez nôh a chlapíkovi, ktorý jej napriek vlastným problémom pomáha. A bolo by to trochu sériové a zabudnuteľné. Tu však scenár pracuje s oveľa širším množstvom informácií a dáva priestor nielen analýze obmedzení spojených s invaliditou. Prostredníctvom vzťahu, ktorý je napriek svojej neobyčajnosti obyčajný, ukazuje, že nezáleží na okolnostiach, ale na ľuďoch a momentoch, ktoré by sa dali nazvať osudovými. A ak by toto všetko bolo málo, herecký koncert oboch hlavných protagonistov nedovoľuje skĺznuť do patetickosti a dokonale približuje stav, v ktorom sa ich postavy nachádzajú. Kamera sa nikam neponáhľa a dáva možnosť precítiť okamihy. Najsilnejšie scény sú napokon tie, ktoré sa týkajú bežných činností – relaxu pri mori, sexu, zarábaniu peňazí, otcovstva.(8.4.2017)

"Technicky to vlastně nebyla tak náročná práce, protože jsem se rozhodla nedělat si nějaký detailní průzkum. Kdyby Stéphanie přišla o nohy například před 10 lety, přistupovala bych k její postavě určitě jinak. Navíc byli technici a počítačoví programátoři tak dobří, rychlí a diskrétní, že když jsem si poprvé nasadila ty speciální kalhoty, sedla si v nich na vozíček a všichni mě viděli 'bez nohou', udělalo to skutečně silný dojem, který vydržel v myslích celého štábu po celou zbývající dobu natáčení." - Marion Cotillard(24.9.2012)

Na prvý pohľad nenápadný francúzsko-belgický počin patrí medzi to najlepšie z európskej kinematografie minulého roka. Marion Cottilard vsadila na kvalitný scenár, kde hrá Stephanie, pracovníčku vo vodnom parku, kde divákom predvádzajú neuveriteľné kúsky s kosatkami. Avšak pri nevydarenom predstavení ide Stephanie o život. Ten jej zachránia, no v nemocnici sa preberie už ako invalid. S ťažkou životnou skúškou sa vyrovnáva v spoločnosti Aliho, vyhadzovača (Matthias Schoenaerts), ktorý ju ešte prednedávnom vyprevádzal z diskotéky. Medzi Alim a Stephanie vzniká silné puto, v ktorom však láska nehrá očividne prvotnú úlohu, pretože tak, ako sa Stephanie vysporiadava s ťažkým životným údelom, Ali nemá peniaze a preto si privyrába ilegálnymi zápasmi. Audiardov duchaplný, krutý obraz ľudského života tu nadobúda priam až existencionálne rozmery, ktoré sa prejavujú v správaní a konaní jeho postáv a romantické francúzske tóny strieda dramatická, precítená muzika. Audiardov najnovší titul neponúkne subtílne láskanie zamilovaného páru, ale chladný sexualizmus akoby duševne prázdnych postáv. Ten sprevádza dej v rôznych polohách a divákovi tak nie je jasné, aký vzťah je medzi Staphanie a Alim. Adept na Zlatú palmu z minulého roka si zaslúži pozornosť, ktorou sa odvďačí pozoruhodnou kresbou postáv a silným príbehom, ktorý patrí k tomu najlepšiemu vo sfére romantického filmu za posledné roky. 85%(5.3.2013)

• pytrisss

Hnusný film, hnusní herci a hnusný příběh.(5.4.2013)

Možná až příliš uměle působící příběh nevšedního vztahu dvou lidí z různého důvodu vyčleněných ze společnosti, kteří se ocitají na životní křižovatce. Na jedné straně možná až příliš jednoduchý muž, sobecký, s oblibou násilí. Na druhé straně žena, které se v jednom dni zcela zhroutí její dosavadní život, pro niž tento muž znamená spojení s "normálním" světem. Na snímek jsem byla velice zvědavá, trailer mě připravil na neobvykle těžké životní situace a jejich zvládání a nezklamal. Nádherné byly scény s kosatkami, které mi v paměti jistě zůstanou nejdéle. Marion Cottilard je nepřekonatelně silná a depresivní a ty tetovačky na nohou, paráda !! No a na úsměvné OP také nezapomenu. "Are you OP?" Scéna s ledem nakonec vyrazí každému dech. Ale celkově na mě snímek nepůsobil opravdově, spíše chtěný, smyšlený. Avšak 4* si zaslouží oprávněně.(18.4.2013)

Silně extrémní momenty, místy silné, místy hluboké, ale atmosféra byla dosti průměrná, na čemž se asi hodně podepsal nepříliš povedený český dabing. Ve zkratce: Kosatky, bitky, primitivnost, něha, zvířecí instinkty. Led.(11.9.2013)

Celkem zajímavý námět, ale děje tam moc není a celkově se to hrozně táhne.(25.11.2013)

Zatímco Ali se soustředí převážnou většinu snímku na prcání/šukání/mrdání všeho dostupného a je vcelku sympaticky bezprostřední, celkový dojem opravdu zůstává ten, že je to kokot. Štefany chuděra to s ním asi nebude mít jednoduchý. Bylo to jaksi dlouhé.(5.4.2015)

Romantické sociální drama o vztahu jednoho jednoduchého fightera s výbuchy agrese a jedné cvičitelky kosatek, které kosatka ukousne obě nohy ( což zní jako komedie, ale není ). Něco co místy vypadá jako nezávislý film naštěstí nesklouzne k tématu překonávání těžkých životních zkoušek po úrazu, ale čiré romantice hledání lásky. Film s několika otevřenými milostnými scénami sice někdy tlačí na pilu moc ( nějak nemusím vidět jak si Schoenaerst tahá za pinďoura ), ale výsledkem je citlivý příjemný film.(24.8.2018)

Někteří hold potřebují až takovou událost, aby pochopili, co jim opravdu v životě schází. Do té doby má Ali kamarádky a Stéphanie opravdu velkou porci trpělivosti, i když, i ta má samozřejmě své meze. Díky dobře napsaným a zahraným postavám, však jejich neustále sbližování a oddalování baví. Mám pocit, že především agresivní Ali byl obsazen ještě před psaním scénáře, Matthias Schoenaerts je totiž pro tuhle roli ideální a podává výborný výkon. To Marion Cotillard je v tom nejlepším slova smyslu klasicky dobrá, ale snad právě postavou (nikoliv fyzicky) ještě více zaujme právě Matthias Schoenaerts. I přes jeho filmový druh obživy (solidně natočené zápasy v jakémsi volném stylu) a těžké životní osudy obou hlavních hrdinů mám pocit, že mohl jít Jacques Audiard ještě více na dřeň. Mnoho scén je bezpochyby velmi silných, obzvlášť ta téměř závěrečná z ledu a samozřejmě i její pokračování, tedy výborné finále. Ovšem právě pro ty životní osudy jsem měl pocit, že by filmu prospělo ještě syrovější pojetí. Což ovšem zase neznamená, že mi to které má nevyhovuje. 75%(8.8.2020)

pěkné, až na tu délku, to mohl být kratší film(17.11.2012)

• 1Legend1

Veliké zklamání. Když jsem se po hodině nemohl dočkat kdy už to skončí tak je asi něco špatně. Film měl velký potenciál, ale nenaplnil ho. Škoda a ještě jednou škoda. 35%(22.2.2013)

Dva nekompatibilní jedinci zvládají obtíže žití synergií lásky a ono to funguje ! Oba hlavní představitelé - Marion Cotillard a Matthias Schoenaerts zvládají role suverénně. Dík za doporučení CloClo.(28.3.2013)

Úžasně natočený film který ve kterém kamera geniálně ukazuje emoce. Jedná se v podstatě o romantických příběh dvou naprosto odlišných lidí, které svedou dohromady nešťastné události. Oba hlavní hrdinové jak Ali tak Stephanie jsou nesympatičtí ale je to natočeno tak, že jim prostě musíte fandit. Francouzi prostě začínají opět točit skvělé filmy. Za mě 80%(10.4.2013)

• Hapretor

Nuda, nuda, a ... jo a zase nuda. Tupec, co působí jako asistent a sexuální utišitel, málem zabije svého syna. - spoiler - Výborný nápad jít bobovat na zamrzlý rybník. Ještě že dělal box, retard jeden. Hrůza. Takovou demenci nesnesu ani ve filmu.(11.8.2013)

Jsem už asi tak zblblej z předvídatelnosti amerických filmů, že mi film, kde se někdo může chovat jinak než archetyp typickýho představitele jakékoliv sociální skupiny, připadal dost dlouho jako sci-fi. Furt jsem si říkal, proč ten borec dělá to, co dělá, a docela dlouho mi trvalo pochopit, že právě tohle je (pro mě zdánlivě paradoxně), člověk z masa a kostí. Ale možná jsou v tom americký filmy nevinně, možná jsem jen tupan. Ještě existuje taky třetí možnost, že byl tenhle film naprosto výjimečnej. A k té se přikláním a Na dřeň okamžitě zařazuji do své TOP 10. Závěrečný happy end beru jako takový režisérův vtípek na odlehčenou. :-) Vynikající pecka!(19.8.2013)

No, na 5 hvězdiček tomu ještě něco chybí, ale jinak jsem si užil upřímné syrové životní drama o "obyčejných lidech" s docela pohodovým závěrem. Jistě lepší, než ty přehnané americké rádoby slaďáky a romanťárny.(7.9.2013)

Fakt som si myslel, že to bude sračka na N-tú.Oj horko ,prehorko som sa splietol.Marion je skrátka bohyňa.Niektoré scény sú priam nazabunuteľné.Tu je jasný dôkaz, že na super filmy v dnešnej IT dobe netreba až také zavratné rozpočty aby sa dosiahla dokonalá ilúzia niečoho iného ako je v skutočnosti aj ked iba počítačová.(6.8.2014)

Kdyby mi někdo řekl, že jde o romanci bojovníka s holkou, co jí kosatka snědla nohy, nešel bych do toho. Jenže ono jde především o film se skvělými herci včele s Marion Cotillard /dávám do Top 10 mých oblíbených/, výborně napsanými úspornými dialogy a skrytým návodem, jak se vyrovnávat se sračkami, které život přináší. Silný film.(8.6.2015)

Zaujímavá snímka. Veľmi som sa nad ňou zamýšľala a rozmýšľala, ako ju zhodnotiť presne. Výber témy fantastický, herci super. No príbeh ako taký nemal koniec. Bolo to nedotiahnuté a všetko sa stalo akoby halabala, a čo si ešte dáme? Teraz tohto utopíme a títo sa spolu vyspia a potom ešte tam vopchajme nejaký box. 3,2*(14.1.2018)

Nikdy jsem si nemyslel, že film na který se podívám kvůli Marion Cotillard, se mi nakonec bude líbit hlavně kvůli hlavní postavě Matthiase Schoenaertse. Ten chlap sice celou dobu hraje naprosto nezodpovědného a lehkomyslného vola, ale stále má něco, kvůli čemu s ním sympatizujete. A když pak nakonec prozře, jste ještě šťastnější.(30.12.2012)

Krásný film, Marion Cotilard ala Gery Sinise... Velice silný snímek, který ve vás dozraje až po nějakém čase, na emoce až tak moc zase neutoci, jeho silne stránky se schovávají někde jinde ;-) ... 75%(26.3.2013)

• mirak2

Hrozna depresivna nuda, bez stipky logiky a emocie.(2.4.2013)

Tento film mi nezvykle vlezl pod kůži. Vnímám ho jako mozaiku sledu mikrodramat držící překvapivě pokupě. Film do neobvyklého syrového vztahového dramatu přimíchal témata, která už dnes nejsou tabu, ale stále zůstávají vytěsněná na okraji zájmu společnosti - život příslušníka etnické menšiny a osud hendikepované ženy. Režisér použil hezké herce, takže zase až taková rebélie to není a divák snadno může outsiderům držet palce. Živočišného, temperamentního, testosteronového a lehce vygumovaného fightera Aliho skvěle ztvárnil Matthias Schoenaerts a beznohou "múzu" Annu výborně zahrála nohatá Marion Cotillard. Ledové romanci zalité sluncem dávám plné hodnocení.(2.6.2013)

Cítím se podveden, což mě těší. Z odevšad se valících upoutávek jsem totiž nabyl dojmu, že leitmotivem budou útrapy života bez nohou v doprovodu slzotvorných melodií. Jacques Audiard ovšem umí být, jak už mi ostatně dokázal v předchozím, o tři roky starším počinu ze zaplivané věznice, nečekaně nenucený. Konec konců i jeho záviděníhodný cit pro skloubení surovosti a poetičnosti v každém dílčím záběru se nedá přejít mávnutím ruky.(14.9.2013)

Velice hezký film. Nečekala bych, že půjde tak hezky skloubit téma box, sex, handicap, láska....(2.4.2014)

Nejlepší scéna otce se synem na ledu! ****(21.7.2015)

Zajímavý film ze života se standardním, čili skvělým výkonem Marion Cotillard. Frantíci tohle zkrátka umí. Z plného počtu strhávám jednu * za ten závěr, to mi přišlo takové ... no podivné, nějak se mi to tam nehodilo:).(29.12.2018)

Chvilku jsem koketoval s pětihvězdičkovým hodnocením, ale nemohu se odrážet jen od dojemného závěru. Pořád mi tam něco chybí a možná, že by nebylo na škodu film mírně zkrátit, protože i v tak silném a dramatickém příběhu se opravdu vyskytují poněkud "nudnější" pasáže. Herecky vše zvládnuto na výbornou - obzvlášť M. Cotillard. S Schoenaertsem už jsem se setkal v Býčí šíji a právě díky jeho předchozímu výkonu mě ihned zaujal tento film. Zde byl ve své roli ještě přesvědčivější, ale nutně musím podotknout, že ani v jednom filmu nebyl úplně normální. Postava Aliho je ale spíš takový buran s velkým srdcem, kdežto v Býčí šíji to byl fakt magor a chudák zároveň. Ta závěrečná zmiňovaná scéna na ledě, mě ale hodně zaskočila.... 4,5*(24.9.2020)

Dost jsem se bal, ze film bude drama o vyrovnavani se s hendikepem - plac, nalady, psycholog, laska ktera vse nadlehci a podrzi.A na druhe strane smrt v ringu, chlapecek sam , Stephanie sama a vse se zborti jako domecek z karet. Nic. Nic takoveho. Dej tezko predvidatelny, prekvapivy. Oba hlavni herci jsou uveritelni a prirozeni.Film si rozhodne zapamatuji. Ale ta moje Marion!! Ona je sexy i na umelych nohach. Ve scene kdy prijde jako princezna obklopena bouchacema, v kozene bundicce a s hulkou na diskoteku je... k sezrani! Jo, Canet se ma :)(31.1.2013)

Romantika to rozhodně není. Spíše chvílemi depresivní realita, která naštěstí časem pomine. Ali je jednodušší chodící testosteron jak z 8 míle, který nemá zkušenosti jak se starat o dítě, případně mít někoho rád. Stephanie je free holka, co prý dříve ráda provokovala muže až do doby, kdy přišla ta nehoda... Postavy doznávají v průběhu tohoto dramatu změn a to především změn v jejich smýšlení. Stephanie začíná milovat a vychutnávat si život a Ali si díky ní a polotragedii uvědomí, čím pro něj syn je. Režisér mnohdy nevysvětlil některé pasáže a člověk si musel domyslet či dopředu načíst. Opravdu jsem čekal spíše romantiku, která oslavuje život či hledá nový smysl života. Toto však je drama z chudých poměrů o tom jak i lidé, kteří myslí svaly a ptákem se mohou změnit a o tom jak lidé, které postihla ztráta končetin mohou být šťastni a plně se zapojit do života. Hvězda za neotřepanný námět, hvězda za dobrý konec, hvězda za nápravu hlavního hrdiny, hvězda za krásnou Marion Cotillard.(15.3.2013)

• odvedle

Nuda, nuda, šeď, šeď...(23.3.2013)

Vkoutku duše si po chvilce řekne člověk,že ono to bylo hrozně plochý a vcelku nasekaný kompůtek bez tak důležitých emočních situácí,až to bolelo.Inu dobrá,ale to by to nesmělo být tak Francouzsky lahodné a trochu pro diváka nahozené téma velkých nesnází.Schoenaerts mě přesvědčil už ve filmu Byčí šíje a další role přímo pro něj jak vyšitá a pohodová Marion Cotillard,kde doopravdy bylo cítit,že se svým handicapem bojuje statečně,ale film to byl hlavně o Alim.Jako celek je film občas děravý,což vykompenzuje pěknou kamerou,prosluněnou riviérou,kde jsem před hodně lety byl a lehkých tempem,ale pořád jsem si říkal,že mezi Alim a Anně něco chybí,takový to sevření,touha jít někam dám,ale to bych bral na vrub scenáři,který podle se hodně utopil až doslova ke konci a to doslova,který narychlo skončil během pěti minut.Závěrečná scéna Vám řekne to,co člověk věděl na začátku,jenom se tím musíte prokousat a fandit hlavním aktérům,jinak člověk bude hodně zklamaný.(25.3.2013)

Velice silný depresivní a emotivní příběh.(16.4.2013)

Mhm. Tento snímek se jevil na začátku jako neobroušený diamant, který se v průběhu děje brousil a čistil; když už byl skoro hotov, vyklouzl nešikovnému brusiči z rukou a spadl do kanálu - tak asi takhle. Pořád někde ten skoro hotový diamant je, ale vy už ho nevidíte a je nejspíš ztracen. Ach ten konec (respektive poslední pětina), ten film měl neskutečný potenciál. Nicméně perfektní kamera, hudba a herecké výkony v hlavních rolích hodně vyváží a scénář/režie je dosti často otázkou vkusu; já bych to napsala jinak. J*A*S*M - velmi zajímavý postřeh a komentář.(8.5.2013)

• heisy

Přišlo mi, že příběh tohohle film jakoby do sebe nepasoval, byl plný různých těžko uvěřitelných skoků, některé věci byly nejasné (jakže ona to vlastně přišla o nohy? snědla jí je kosatka nebo nějak jinak?). Podivná scéna na ledu, to že tam ten kluk zahučí by zcela očividné, nic se mu nestalo, je to v pohodě, nijak to neuvlivnilo vyznění filmu, takže jsem nepochopil její smysl. To všechno by mi ani zas tak nevadilo, nadruhou stranu jsou třeba herci dobří a hudba je zajímavá; hlavní problém filmu pro mě bylo, že jsem se u něj nebavil ani mě nijak jinak neoslovil.(19.6.2013)

Rust and bone na mna ohromne zaposobil svojim jedinecnym pribehom plnym zvratov a s uzasnou Marion v hlavnej ulohe. Neocakaval som od neho prilis v podstate nic dostal som sa k nemu nahodne a cele dve hodiny som sa nemohol otrhnut od obrazovky. Neuveritelny filmovy zazitok a jednoznacne moj film roka.(11.8.2013)

Tenhle film jsem viděla před necelým měsícem a i když jsem k němu tehdy nenapsala komentář, teď musím. Dost často se mi nestává, abych na nějaký film vzpomínala ještě měsíc po shlédnutí, u tohohle ano. Asi si ho dám ještě jednou, možná dvakrát, nebo několikrát... hodně silný a o důvod víc zbožňovat Marion!(25.8.2013)

Dřeň je vlastně podobný příběh jako Nedoknutelní. Člověk umořen svým handikepem najde spřízněnou duši, která ho opět nakopne do života. I když toto drama, které ukazuje nelehký osud Stephanie, která přijde o obě nohy a Alim, který žije bohemským životem a sní o kariéře zápasníka na mě nijak zvlášť nezapůsobil. Tím nechci říct, že by se mi film nelíbil (***), ale asi jsem v poslední době přesycen dodobnými dramaty....(16.12.2013)

• brumbrum

Hooovaaaadinaaaaa!! Nebyt Marion Cotillard, je to uplny odpad, ale takto davam 1*, za jej vykon: drzala cely film pokope, ako igelitka pytel hovien. No ako to strucne zhrnut: totalne vypaplany kurevnik, bez IQ, bez emocii, bez mimiky, nema job ani buducnost, ani zenu, ale zato ma maleho synka. A je fakt hrozne nasrany na svet! Roztlcie napockanie hubu, prevrati stol, mrdne decko o skrinu - bere to pekne chlapsky, je to silak! Kedze nevie nic robit, robi vyhadzovaca, kde sa zoznami s babou, ktora dojde o nohy - kedze je z toho v depke, chodi ju obcas pilit, ked maju prave chut obaja - ona ma hlboku potrebu po cloveku, lebo si prave pripada menejcenna az nepouzitelna, a on lebo mu proste da. Dialogy typu: "Mas dievca? Ano. Chodis s nou? Nie. Spis s nou? Ano.", alebo "ona: pomalej prosim te, boli me to; on: tak a ted uz nemluv" - neznizuju romantiku tohto prazdneho vztahu pacientky s opicou, kde si kazdy snazi vylizat rany a nic necaka ani neposkytuje, iba pocit blizkosti a parenia sa. TIpek k nej prechovava adekvatne hlboky vztah, asi ako gazda ku koze, ktoru podla potreby priviaze, poskrabe za usami a podoji, alebo ju flakne palicou cez hrb, ked hneva. Hodne iritujuca hrdinska scenka, kde otecko-silak-a-hrdina rozlame lad rukami, az krvaca jak prasa, aby vytiahol synceka spod ladu - no ale vole, jak sa ten tam ocitol? No predsa tak, ze tatko vybral super klzisko a siel sa vystat, kym maleho so sankami nechal sameho sa spacirovat po lade.. Toto spravi otec, ked je A. uplne vymlety; B. praje si tajne smrt syna; C. je uplne vymlety a praje si smrt syna. Prototyp chujoveho ocka, ktory z toho vsetkeho vykraca zabaleny vo facoch, zjazvenou tvarou a velice serioznou hudbou. Az ludia zaslzia.. Zvyknem si film odlozit, aspon ako zberatelsku hodnotu, ale tento mazem, fakt super chobotina..(11.1.2014)

• Scorn_

Chtělo to být hluboké ale bylo to mělké.(1.3.2014)

Originální scénář je hlavní devízou tohoto dramatu. Obě hlavní postavy působí tak protikladně, že za normálních okolností by o sebe ani nezavadily. Přes rozporuplnost povah je k sobě cosi přitahuje. Stephanie je citlivá, ambiciózní dívka, která při nehodě přichází o obě nohy. Ali je jednoduchý, bezcitný buran, balancující na hraně zákona a jeho jediným kladem je jeho pětiletý syn. Zabývá se nelegálními ultimativními sporty (no, sport to rozhodně není) a paradoxně právě to oba zoufalce nejvíce sblíží. Po různých ranách osudu pak přichází poněkud pohádkový konec, ale odpouštím a dávám za pět!(26.6.2014)

Veľmi slušne napísaný scenár (bez zbytočných klišé efektov), decentne režírovaný (aj vďaka skvelého kameramana), ale hlavne nadpriemerne zahraný film zo Života. M. Cotillard sa perfektne stotožnila so svojou („imaginárnou“ ) postavou a pred M. Schoenaerts po tomto výkone je veľká budúcnosť. Keby záver bol ešte trošičku prepracovanejší, tak by som neváhal dať päť hviezdičiek. Osobné hodnotenie: 84% (****) (9.9.2014)

Pět tomu nedám ale silné čtyři určitě. Asi proto, že k pocitům obou hlavních aktérů mám zatraceně blízko. Vím jaké to je probudit se na lůžku s tím, že Vám něco chybí (naštěstí to nebyly nohy), vím, jak boží je thajský box, když v tom jste zrovna dobří. Oba charaktery vykresleny na výbornou, jen ten závěr v nemocnici mohl být vyzobrazen trochu víc emočně. Ale na to asi už herecky Mathias neměl.... Ale oproti klasickým americkým klišé tenhle film působí jako zjevení (svou syrovostí, nádechem - tohle se prostě stává, to je prostě život).(3.7.2015)

• Rathalos

Z hrdze a kosti je drama,ktora ma absolutne sklamala a vobec nechapem,co je na tom filme romanticke,len sa tam suka a bije,no a strasne mi liezol na nervy ten magor,ktory mal vyboxovany mozog a mlatil vsetkych dookola,este aj svojho syna,takze jednu hviezdicku davam za Marion Cotillard,ktora bola fakt presvedciva v tom,co hrala...:-)(10.11.2018)

3apůl. Za Marion.(17.11.2012)

Je to divne. Ako romanticky film to nefunguje (ono vela romantiky tu ani nie je). Ako drama uz pracuje film lepsie, ale chcelo by to ucelenejsi dej, nie len epizodky. Najskor sa da film oznacit ako pribeh o vztahoch, ale vztahu ustrednych postav je tazko uverit. Obcas viac (pasaze na plazi), obcas vobec. Snazil sa film tvarit hollywoodsky, alebo sucasny hollywood vykrada aktualne francuzske potazmo europske filmy? Problem filmu tkvie v tom ci sa sustredit na beznohu Marion - mimochodom dobre zahratu, Marion predvadza svoj standard a povedzme maskovo trikovo skvele zvladnutu, alebo sa sustredit na zapasnika Matthiasa, ktory cely film vyzera, ze nevie co chce, maximalne tak dobre dostat do nosa a uzit si. Rozpolteny pocas filmu a rozpolteny aj po nom. 70%(9.12.2012)

Srdcervoucí a dechberoucí příběh o lásce, přátelství a životních překážkách. Oscarová herečka Marion Cotillard, která získala zlatou sošku za strhující výkon za roli Edit Piaf, opět dokazuje, že není jen hezkou francouzskou tváří, ale také charismatickou herečkou. Snímek o setkání dvou zcela odlišných lidí. Ali je rváč a zápasník, musel odjet na jih za sestrou se svým pětiletým synem, a Stephanie je jemná žena, která si potřebuje dokazovat, že se mužům líbí, i když je oblíbená mezi svými kolegy ve Vodním světě, kde cvičí kosatky. Právě v nočním klubu se seznámí - Stephanie zmlátil dotěrný muž a Ali, který tam dělá vyhazovače, ji zachránil. To je ale vše, následující týdny se nevidí, i když Ali nechal na sebe kontakt. Stephanie se při vystoupení s kosatkami stane osudová nehoda, která ji připraví o vše, na čem ji záleží. Po několika týdnech z ničeho nic zavolá Alimu a pozve ho k sobě. Vznikne nový druh přátelství, které ani jeden z nich dosud nepoznal. Výkon Marion je právem ohodnocen na několika festivalech a nominací na Zlatý Glóbus i BAFTA. Snímek i režisér byli také oceněni. Nejprestižnější cena Oscar je však zcela minula. Filmoví akademici opomněli Rez a kost nominovat jak na Nejlepší cizojazyčný film, tak na Nejlepší herečku. Což mě naprosto překvapuje. Protože i když má snímek celé dvě hodiny, má neuvěřitelné tempo a ani vteřinu se nenudíte, i když se tam nemluví. Kamera si hraje se světlem, a tak vidíme překrásné jaro na jihu Francie. Dojemný příběh o nalezení štěstí a ztraceného přátelství a důvěry je film roku 2012, který musíte vidět.(7.3.2013)

Sympatické sociální drama s nesympatickým Matthiasem Schoeneartsem, ale zato výbornou Marion Cotillard.Syrové,místy trochu morbidní,skoro romantické.Od všeho kousek,zkrátka tak,jak to umí jen frantíci.Škoda je,že dějově to moc nikam nevedlo,jinak by to bylo téměř bez chyb,protože třeba kamera byla úžasná a Marion nahá bez noh vypadala "fakt"skutečně bez noh.To bylo dokonalý.Konec se mně zdál už takovej zbytečně hranej na city.No,ale jo jinak.60%.(30.3.2013)

Opravdu nádherně natočené, některé scény jsou doslova skvostné. Téma zajímavé, herecké výkony výborné, příběh také dobře vystavěn. Proč tedy jenom 3*? Je to tím, že jsem si za nic na světě nemohl najít cestu k žádné postavě. Všichni se chovali úplně opačně, než by se dle mého názoru chovat měli. Nesčetněkrát jsem se přistihl, jak kroutím hlavou, ťukám si na čelo nebo se nevěřícně usmívám, a to je pro mě zvlášť v tomhle žánru docela podstatná vada. Další výtka by se týkala až přehnané syrovosti/surovosti některých scén, ale to už bych nechal na posouzení každého z vás.(1.4.2013)

Asi bych nedokázal přesně popsat, proč a čím, ale tenhle film mi prostě voní francouzsky. Takové atmosféry a konečného pocitu po jeho zhlédnutí prostě nemůže dosáhnout žádný hollywoodský film. Napadá mě jiný francouzský film, jmenuje se Nedotknutelní, s tímto jej spojuje nejen tělesný handicap jednoho z hrdinů, ale hlavně ta vůně;-) Na dřeň jde víc do hloubky, je realističtější a má pestřejší děj. Hlavní představitelé jsou skvělí tak, že jsem jim věřil všechno. Některé scény z tohoto filmu si budu pamatovat ještě dlouho, např. hlášku: "Tak co, robokope?" nebo Stephanie stojící před sklem s obřím akváriem s kosatkou. Velmi působivá byla i hudba A.Desplata, který trochu ubral na vtíravosti, a kvalitně provedené prostorové ozvučení, které přidávalo na zážitku.(2.4.2013)

Film obsahuje několik doslova magických momentů, kdy kombinace ruční kamery, hudby a skvělého bezprostředního herectví navozuje vyjímečnou atmosféru prosycenou něčím zvláštním, ryze emocionálním. Tyto momenty tvoří jakousi přímku, po které se příběh pohybuje. Více než souvislý děj sledujeme jednotlivé body v životě obou hlavních představitelů. Ne že by film neměl příběh, jen je všechno méně souvislé a přímočaré. Centrem příběhu je vztah obou hlavních postav. Jejich vztah je zvláštní směsici přátelství, sexu, něhy, dobrosrdečnosti a lásky. Oba dva nacházejí svoji část poznání, a to jak jeden druhého potřebují, v odlišných částech filmu. Pro Aliho je toto vystřízlivění spojeno s jeho osobním selháním jako otce. Anna si uvědomuje svou lásku o něco dříve než on. Zřejmě kvůli svému postižení si ani nepřipouští, že by jí Ali mohl milovat. Na dřeň je realisticky pojatý film ani ne tak o lásce a romantice, jako spíše o skutečné realitě vztahu muž-žena.(2.4.2013)

Tento film se mě prostě nedostal pod kůži, jak bych očekávala, dost mě vadil herec, který ztvárnil Aliho, chápu, že musel svoji roli nějak zahrát, ale nebyl mi od začátku sympatický, přišel mě arogantní, s ženami si jen zahrával, a až přišel klíčový moment v jeho životě, kdy musel zachranovat svého vlastního syna, tak si teprve uvědomil co je v životě důležitější, naopak Stephania měla od začátku filmu moje sympatie, postavila se čelem své vlastní tragédie, které se jí stala, naučila se postupem času zase normálně žít, i když to ze začátku nebylo vůbec jednoduché, mě u tohoto filmu hodně chyběly emoce, a to je pro mě dost zásadní ve filmech a co vlastně vždycky očekávám velké emoce, pro mě rozhodně zklamáním a už bych tento film znovu nevyhledala(3.4.2013)

Ani jedna postav v tomto filme nemá jednoduché vykreslenie a celý tento film je temer jednej konštatnej hladine. Ale tak nejak to funguje a nie je to nudné.(22.4.2013)

• HaniRM

Velké očekávání a velké zklamání. Začátek ještě docela zajímavý, s každou minutou propad níž a níž. Nechápu komenáře typu "silné drama", ano - příběh mohl být silný, veškerý potenciál je však v tomhle zpracování zatracen ...(30.4.2013)

• Verunka84

Totalni zklamani. Videla jsem trailer ve FNM pri cekani na chirurgii, ale takovaaaaaa nuda jako dlouho ne. Nebyla jsem schopna to vydrzet do konce.(17.5.2013)

• Mire

Strašná nuda. Hviezdička za Marion Cotillard. Z traileru ktorý vyzeral dobre som čakal oveľa viac. Proste mi tento film nesadol a tým pádom pozitívne komentáre a hodnotenia nechápem :/(10.8.2013)

Úžasný film. Realistický a trikově naprosto věrohodný. Až se mi nechce věřit, že má "jenom" 75%.(14.9.2013)

• Guran

Tak tohle je blbost. Šílené zpracování francouzského štábu a šílený herecký výkon Matthiase, ale Marion byla výborná, jenom ji lituju, že musela hrát po boku takovýho blba Matthiase. Silně nesympatický, agresivní, hloupý, neustále nadržený a on jako herec mi nepřijde. On na tom snímku byl nejhorší. Jak už jsem zmiňoval - filmové zpracování taky děs a film vás nepřítáhne za nohy a nevžijete se do role Marion, která je bez nohou. Ke konci jsem film už jenom přetáčel, už mě to nebavilo a nezajímalo. Měl jsem si pustit něco jiného. Ztráta času.(16.3.2015)

Příběh který se vám dostane až na dřeň.Tihle dva dostali opravdu od života naloženo ! Někde na internetu jsem se dočetla že Cotillard během natáčení s odhalenýma nohama nosila zelené punčochy s bílými puntíky.Ty byly poté postprodukcí smazány a pomocí grafických triků bylo uděláno zakončení nohou u kolen....Jak jsem koupila tak prodávám.(30.10.2015)

Neskutečný příběh(14.11.2017)

Zaujímavý príbeh netradičného vzťahu. Marion podala opäť výborný výkon od prvej chvíle, kedy sa objavila na obraze. Nelogické bolo jej extrémne rýchle naučenie sa použivať mechanické nohy, čo bola taká barlička od tvorcov, podobná, akú používala ona pri chôdzi.Vzťah otec-syn taký nejaký o ničom a síce to scéna s ľadom aspoň trochu napravila, ale stále mi skôr pripadá, že táto dejová línia vyšumela do prázdna. Celkovo mi tam viacero vecí pripadalo, že bolo trochu nedotiahnutých a tak tvorcovia ako keby všetky tie veci hodili do jedného vreca a zatiahli aspoň vrch na ňom, aby sme my diváci na to všetko zabudli. 7,2/10.(13.1.2018)

Emocionálně vyčerpávající zápas s životní realitou. A dost originální love story.(18.8.2019)

Typicky evropsky film, ktery je proste o necem jinem, nez jen o nejakem vitezstvi v boji. Tady hlavni hrdina prisel k rozumu za drsnych podminek, ktere proziva a ktere jsou tak neotrele, ze nevite, co vas v pristich minutach ceka a bylo to sakramensky dobre. Ustredni dvojice hraje fantasticky a myslim, ze ani vedlejsi role se nemaji za co stydet. A krome toho je uzasne, jak si tvurci poradili s odebranim nohou pod koleny. Paradni ukazka toho, jak muze filmu poslouzit digitalni technika, aniz by o tom divak vedel. Jedna vec, podle ktere taky hodnotim film je,zda-li me vtahnul do deje a nechava me dej odzit vcetne emoci. Tenhle to nedela a nevim, jestli to tvurci takhle chteli. Pochybuju...(4.1.2013)

Vo filme je celkom určite dosť nepríjemné herecké predstavenie, ktoré mi dosť dlho nesedelo a taktiež som filmu dlho nevedel prísť na chuť. Avšak je tu určite veľmi zaujímavá myšlienka, ktorá vníma svet a povahu človeka hlavne po psychickej stránke. Marion Cotliard tu hral naozaj zaujímavú a zároveň veľmi zložitú postavu, ktorá na jednej strane bola drsná, vulgárna a búrlivá na emócie a zas na druhej strane mala srdce, ktoré dokázalo dať opätovnú chuť do života niekomu inému. Záver filmu bol však perfektný, keď otec vyprosťuje svojho syna spod zamrznutej vody iba svojimi päsťami. Film je dobrý, avšak divák by si to už druhý krát asi nepozrel.(15.3.2013)

Francouzi v poslední době produkují samé lahůdky.Ať už jsou to romantické komedie(Něco za něco,Krásné lži),komedie(Loď lásky,Kurýr expres,Zbohatlíci),dramata(Radostná událost,Milosrdné lži,Zlatý holky),dobrodružné-thrillery(Speciální jednotka,Switch,600 kilo zlata,Gang story),nebo dobové snímky(Knoflíková válka,Studnařova dcera).Na dřeň je krásné drama o životě na hraně a poznávání lidských hodnot.Někdy je třeba dojít až na dřeň,aby člověk pochopil,co je v životě opravdu důležité a jakým způsobem vůbec žít.Pár chybiček na kráse samozřejmě lze snadno vyčíst.Dlouhá stopáž,nebo poměrně amatérské pouliční souboje,kde je až příliš okatě vidět,že si protagonisté dávají velký pozor,aby neublížili jeden druhému.A to i přes to,že jsou souboje protkány zpomalenýmy vsuvkamy,které mají bitky učinit realističtějšímy.Jsou to ale jen malichernosti,které rozhodně celkový dojem nekazí.Výkon Marion Cotillard je famózní,navíc je i díky faktu,že většinu času musí hrát díky okolnostem spojených s příběhem bez make-upu velmi civilní.Nevím čím to je,ale mám stále větší pocit,že v žánrech romantických(situačních) komedií a především v životních dramatech francouzi americké produkci natírají zrak.Zkrátka a jednoduše-Více je někdy méně.(16.3.2013)

Sklamanie. Celý film som čakal na niečo silné, strhujúce, dojímavé, dych vyrážajúce,,...ale neprišlo to. Herecké výkony ústrednej dvojice dobré, filmové triky perfektné, ale myšlienka nejako vyšumela do stratena. Škoda.(23.3.2013)

Silná francúzska dráma so skvostnou a krásnou Marion Cotillard. Jej balkónové cvičenie za doprovodu Firework bolo pre mňa najsilnejším momentom filmu. Bohužiaľ, Audiard sa viac zameral na mužského hrdinu, ktorý mi chvíľami liezol na nervy (myslím tým postavu a jej konanie). Napriek tomu vysoké hodnotenie za veľmi kvalitný zážitok... 70%(2.4.2013)

Nějak mě to nenadchlo, hlavní hrdina působil jako buran. Celkově bez děje.(14.4.2013)

I keď bol tento film prakticky bez deja, bolo sa na čo pozerať a tvorcom možno odpustiť aj tých pár hluchých miest, kedy som sa trochu nudil. Ten kto nájde symbolikum, ktorú tento film predstavuje, ten si ho dokonale užije. Pozeral som sa totiž na bájne postavy z antických eposov v súčasnom svete. A to sa zas v aktualnej filmotvorbe len tak nevidi.(2.5.2013)

Nie som fanúšikom Marion Cotillardovej ale v tomto filme kraľuje práve ona.(2.5.2013)

...pravá..levá...coooool(8.5.2013)

Šohaj, co rád nezávazné popichování a boxerské pošťuchování + kosatčí aquabella, která jde do vztahu s ním zkrácenýma nohama napřed = neslazená „romdramantika“. Slušné. Ale ne výjimečné. Dvě hodiny monotónnosti, závěr majounko jak z halyvúdú. Nadprůměrné herecké výkony ústřední dvojičky.(16.5.2013)

Dojemný film který spojí dva odlišné světy. Impozantního tvrďáka Aliho svede osud k Stephanie, které jedno vystoupení s kosatkami naprosto změnilo život, když přišla o obě nohy. Ani jeden životní příběh není lehký, ale možná právě proto je to k sobě přitahuje. Každý má své problémy, ale spolu jsou šťastní, což se mi líbí nejvíc. Dále vyzdvihuji elegantní soundtrack, kameru (např. při znovusetkání Stef z kosatkou přes sklo byl nádherný záběr) a výkony herců. Nevím jak dokázali tvůrci tak věrohodně "připravit Stephanie o nohy", ale velká chvála i jim. Celkově mě toto dílo bavilo a vtáhlo do děje za což mu uděluji čtyři hvězdy - 80%.(4.6.2013)

Klasický MFF film - nebyl zase tak špatný, 'skvělé' obsazení, nicméně problém spočíval v to, že scény nebyly dotaženy do konce a předem jste na 90% tušili, co se stane. A pan stříhač obrazu by příště mohl pracovat více profesionálně, začátek filmu byl fakt nepovedený a z několika scén bolela hlava.(19.6.2013)

U filmu jsem se nijak zvlášť nenudil, ale ani mě nijak zvlášť nezaujal. Od počátku jsem sice dumal, jak to s tou Marion Cotillard udělali, protože co vím, tak nohy má. Díky zajímavostech na ČSFD už vím, že za to můžou zelené nadkolenky :-) Jinak ale film postrádal onu dramatičnost, nedokázal mě vtáhnout do děje... Myslím si, že v Hollywoodu by z takového tématu dokázali udělat mnohem větší drama. // Co mě zaujalo: Kosatka reagující na pohyby rukou.(24.7.2013)

Úplně jiný film, než jaký jsem očekával z trailerů. Přesto pecka.(5.8.2013)

Tupoun, co občas někomu rozbije za peníze hubu, sbližující se s ženou, která je jeho totální protiklad a ještě bez nohou. No a proč vlastně ne...(7.10.2013)

Jak trailer pravil .. Byl to opravdu silný příběh, který byl doplněn skvělými hereckými výkony. A propojení zmrzačené dívky co miluje kosatky a zpočátku né příliš dobrého otce co pro změnu miluje box bylo velmi působivé! Byl jsem velmi mile překvapen a proto dávám takovéto hodnocení!(28.1.2014)

Na môj vkus zvláštny romantický príbeh odvíjajúci sa po tragédii, ktorú zažije Stephanie. Potenciál tam bol veľký, ale podľa mňa nevyužitý. Napriek tomu nemôžem dať menej ako 4 hviezdičky, lebo 1. napriek tempu-netempu tam boli scény, ktoré vyrážali dych 2. Marion je Marion a jej filmový osud mi trhal srdce 3. hudba(28.4.2014)

Něco tomu chybělo, nemělo to pro mě takový šmrnc, jak bych doufal. Filmem jsem se nechal přirozeně unášet, ale po závěrečných titulcích přišel pocit nenaplněnosti.(6.7.2015)

Osud hlavní hrdinky se Vám dostane až na dřeň!(19.3.2017)

Tento raz skvela francúzska kinematografia. Žiadne afekty a výborná Marion Cotillard. Za slušne rozpracovaným dejom, nezaostávala skvelá kamera, scénické efekty pôsobili prirodzene až to mrazilo. Dej hovorí o akomsi pohľade na prostoduchosť a neobvyklú obyčajnosť postáv sociálnejšej vrstvy v tej časti Francúzka, kde vládne slnko, more a lesk. Príbeh nestrácal na spade udalostí do ktorého bol divák vtiahnutý s tým, že aj keď niečo predpokladal, nebolo tak až na moment, kedy otec stratil kontrolu nad synom.(22.3.2018)

herecke vykony velmi silne,dejovo ma to tiez velmi oslovilo, taketo dramy zo zivota maju vzdy nieco do seba a u Audiarda je to uz priam standard! *****(12.11.2012)

Marion Cotillard je úžasná, sexy, a herecky vůbec nezklamala. Celkově mě nezklamal ani film, ale tak dlouho jsem se na něho těšil, a ano, trailer zapůsobil opravdu přesvědčivě, že půjde o emoce ždímající snímek, ale skutek utek. Tolikrát jsem si přehrával v hlavě scénář, jak to asi bude, a když jsem se teď dodíval, mám pocit, že jsem v mých myšlenkách natočil úplně něco jiného. Nemohu jít na plný počet, i když se mi to líbilo, a čtyři hvězdičky si to zaslouží, ale taky hodně tomu chybělo. Barvy nádherný, režie jak by smet, slunce v pozadí záběru beze slov, hudba a herecké výkony vynikající.(2.12.2012)

"Chceš si zašukat?" Někdy musíš ztratit, aby jsi mohl něco mnohem cennějšího získat. Platí to i v případě, kdy vám sympatická kosatka ufikne nohy v kolenou. Marion je ale kočka i tak a přímočarý kickboxer mě inspiroval k opětovnému navléknutí rukavic.(27.2.2013)

• krt7236826

vizuálne pútavé no suché a chladné s trocha tupým scénarom, v podstate som dve hodiny pozeral a zrazu koniec...(17.3.2013)

Nemilé prekvapenie od Audiarda. Mám rada jeho filmy aj pre ten na oko chladný prístup, výber nesympatických postáv a k tomu zaujímavo postavený dej. Ale tu to bolo celé pres čáru, neucelené, neuveriteľné. Paralela na Čítaj mi z pier sa nedala prehliadnuť - telesne postihnutá žena a citu i rozumu strádajúci chlapík z okraja spoločnosti. Avšak tá chémia, čo fungovala medzi Casselom a Emmanuelle Devos, sa tu vôbec nekonala (priznajme si popravde, na Casselovu charizmu tento svalovec proste nemá). To ešte viac zvýraznilo slabiny scenára. A citová vydieračka so synom nakoniec, na to ani nemám slov. Zbytočne prevarený námet.(22.3.2013)

• laurence

Ukázkový I-don't-give-a-shit hlavní hrdina ve filmu, který v paměti nezůstane déle než několik hodin.(1.4.2013)

Od Jacquese Audiarda ve spojení s Marion Cotillard se dal čekat snad jen majstrštyk. A očekávání se dle mého názoru podařilo naplnit. Marion Cotillard předvádí naprosto suverénní výkon, v roli Stéphanie září. Začínám docházet k názoru, že to asi ani jinak neumí. Velmi silný zážitek.(8.4.2013)

Překvapivé, že vás v životě může zachránit i někdo od koho byste to vlastně skoro vůbec nečekali...aneb jak se můžou trosky podpírat až ke zdárnému konci...(10.4.2013)

Snimek s takovymto nikterak vyjimecnym a zbytecne utahanym dejem mohl mit 90 minut. 3,2*(11.4.2013)

Ďalší do zbierky filmov, ktoré si pustím a vykonávam ešte 10 iných činností a je mi jedno, že mi ujdú nejaké pasáže. Som rada, že som nezmeškala bitku s ľadom.(22.4.2013)

Očekávat další Nedotknutelné byla možná chyba, která se u mě projevovala po celou dobu projekce. Jediný důvod proč jsem si to pustil byl krom výše zmíněného i to, že zde hraje půvabná Marion Cottilard, která vedle Evy Green patří mezi nejkrásnější francouzsky filmového plátna. Zde byl výběr prvotřídní o tom žádná. Možná byla ale menší chybka obsazovat do hlavní mužské role člověka, kterému nevěřím ani slovo. Tím nechci napsat, že by ten Belgičan neuměl hrát bohužel mi tam prostě nějak nesedl. No a tohle spolu s možná trochu nedomyšleným koncem (lépe řečeno směrem, kterým se film ubírá) trochu snižuje tu až Na dřeň zajímavou povídku o ženě, která potřebuje najít svou cestu. 80%(10.6.2013)

Od toho filmu som čakal veľa, možno až prehnane. Film je to jednoznačne dobrý možno až výborný, problém je ten, že som čakal, že pôjde viac do hĺbky a nie že všetko v ňom sa bude diať len tak nejako mimochodom. A možno je to chyba dabingu, ktorý mi prišiel len ako informatívny potlačený pokec niekde na pozadí. Čakal som bombu a dostal poctivé remeslo a z toho pramení moje sklamanie.(14.6.2013)

• wick

Rozvleklé melodrama...které mě nebavilo. Asi to mělo být dojemné, příběh zcela jistě není špatný, ale vůbec mě nevzal. Plné hodnocení bych dal, až mi Matthias S. v reálu předvede, jak se rukou rozbíjí tlustý led.(8.9.2013)

zajímavý příběh o dost o¨netypickém vztahu. Dá se říct, že nebýt těch průserů jak u Stephanie, tak u Aliho, tak by se nikdy dohromady nedaly. Ale ty problémy je k sobě nasměrovaly. Romantiky jsem ve filmu ale moc nenašel, Alei byl hrdina, kterému romantika byla zcela cizí, byl to takový tvrdší týpek, s kterým hned tak nic nehnulo. Na druhou stranu v rozvíjejícím se vztahu se Stephanii byla právě tahle vlastnost docela žádoucí. Film má přiměřené tempo, nenudí, na druhou stranu mi nepřijde, že by se jednalo o dvakrát strhující dílo, takové to něco navíc, co člověka ůplně vtáhne do děje, to jsem tady postrádal, byl jsem jen pozorovatel. 70%(11.10.2013)

Francúzske filmy patria v súčasnosti ku skvostom európskej kinematografie. Svedčí o tom aj tento počin od Audiarda, ktorý oplýva naozaj skvelou realistickou atmosférou, ktorá vás okamžite vtiahne do deja. Marion Cotillard absolútne fantastická a hlavne tou odvahou tak jej ako aj samotných producentov filmu, nebáť sa ukázať postihnutie v celej svojej nahote. Načo byť taký málo srdečný a nedať tomu aspoň slabších 5 hviezdičiek. Tento film si ich určite zaslúži. 85 %(20.4.2014)

• karnifex

Děsná blbost plná klišé - nevydržel jsem dýl, jak čtvrt hodiny.(27.12.2014)

Silný příběh dvou životních ztroskotanců, kteří se nejdřív náhodou, pak doopravdy dávají dohromady. Skvělá Marion, zajímavá kamera, ale hlavně silný příběh.(1.7.2015)

Vychtěný až na půdu. Nic proti ochočeným kosatkám, rusky vypadajícím kickboxerům bez mozku, sondám z okraje společnosti, sexu handicapovaných, a už vůbec proti Marion Cotillard. Z tohohle filmu je ale cítit tak strašlivý kalkul, že i zmrzačení musí splňovat nejpřísnější měřítka na vizuálno. A to už vůbec neřeším křečovitej a předvídatelnej finální zvrat, který byl vyloženě na přesdržku. Nebo taky na smršť festivalových cen.(30.3.2016)

Velmi kvalitny romanticko-socialny film.Film zaujme atmosferou,hereckymi vykonmi aj hudbou ktora je vo filme použita.Velmi dobre sa na to pozeralo.(22.3.2019)

• frantad

Film ukazující pád veškerých hodnot evropské civilizace bez jakýchkoliv náznaků poučení.(24.11.2012)

Francouzské filmy mě vždy něčím překvapí. Naprosto nesympatický, jednoduchý rváč a citlivá mladá žena, která utrpí vážné zranění s doživotními následky. Kam to může směřovat? Nakonec se z toho vyklubal příběh, který stojí za zhlédnutí. Vše působí přirozeně, uvěřitelně a je to velmi příjemná změna oproti stylizovaným hollywoodským slaďákům. Občas absolutně skvělá práce s kamerou a výborná Marion Cotillard v hlavní ženské roli přispěly k 80% hodnocení.(20.1.2013)

neni o com. ludsky pribeh, silne napisany..natoceny. hodnoty. ziadna nuda a filozofovanie.(12.2.2013)

Pekný príbeh, najmä o vzťahoch. Dráma. Hodné pozrieť. 4,5*(16.3.2013)

• tixi

V záujmu môjho vlastného zdravia som tento film musel po 30 minútach vypnúť bál som sa ze umriem od nudy.Jedna hviezda za vystúpenie kosatiek,vlastne nie pol hviezdy bolo to príliš krátke vystúpenie 10%.(16.3.2013)

Krásný příběh dvou na první pohled rozdílných lidí mezi kterými postupně vzniká silné pouto. Je poutavé sledovat jak se každý vypořádává s nelehkou životní situací. Zvláště Stephanie. Tak nějak ve skrytu duše doufáte, že Vám se tohle nikdy nestane. U nás film zaujme i díky neznámým hercům. Po shlédnutí budete přemýšlet nad svými životními prioritami a nad životem jako takovým.(30.3.2013)

Naprosto surový příběh o dvou lidech, kteří plavou ve sr...ch, kterým se říká život! Obdivuhodně skloubený příběh ústředních postav dává příběhu smysl i chuť.(31.3.2013)

Příliš nekonzistentní. Ve filmu nejlépe funguje příběh ona - po absolutní změně v jejím životě a on - který ji jediný bere jako "normální". Čekal jsem, že právě tato linka se bude dále vyvíjet, nicméně poté přijde pro mě naprosto nepochopitelný a z mého pohledu účelový zvrat, který zasune film zpět k hranici průměrnosti.(2.4.2013)

Toto dielko je len jasný dôkaz, že európske filmy jasne prečnievajú nad plitkosťou amerických filmov, ktoré posledné roky kladú dôraz na triky a hrdinstvo na úkor dejovosti. Skvelé drama so štipkou romantiky. Výborne zahrané Marion Cotillard a skvelá atmosféra a ďalšie vyhrnuté tričko známej herečky:-)(11.4.2013)

• bungalov

Moc jsem od filmu neočekával, ale taky jsem nic moc nedostal. Po přečtení nástřelu obsahu jsem čekal asi trošku víc psychologicky rozebrané hlavní hrdiny. Co na tom, že film ze začátku pěkně odsejpá a ta hlavní dějová linie je na světě opravdu po pár minutách, když se to potom nějak zadře. Opravdu odfláknuté ono vyrovnávání se s osudem v podání Marion (nikoliv po stránce herecké, ale scénáristické, potažmo režijní). Soundtrack taky nemastnej (až na jednu vyjímku). A hlavně celkově naprosto předvídatelné ! 40%(11.4.2013)

• zodiak217

Námet pekný, no spracovanie chladné a chabé. Stale som čakal na moment, ktorý so mnou zatradie a uvedomím si o com to celé vlastne je. Najsilnejšou scénou bi asi prepadnutie chlapca pod ľad a boj otca o jeho záchranu. Nastal tam akýsi prerod, kedy si nezodpovedný otec uvedomil sky je jeho zmysel života. Dosť som nepochopil túto snímku a do spomínaného momentu som sa pomerne nudil. Ohuru ma kosatky, no vztahove veci v tomto filme bi tak zložito vykredlene, že ma nudili a nedostalo sa ku mne to čo by sa malo. Nemalú to tvorcovia zbitocne naťahovať. Naviac hľadanie cesty Cottilard s hlavným hrdinom bolo take nemastne - neslane, že ma to neoslovilo.(11.4.2013)

Dávám 5*,za neotřelost,naprostou reálnost.Film ve mne vyvolal snad vše-nenávist,vztek,bolest,lásku,naději....skutečně pozoruhodný film,který bohužel miliony diváků do kin nedostane v každém případě se na něj podívejte,stojí rozhodně za to.(24.5.2013)

Život je boj. Ten jeho (o syna,o slušnou existenci),ten její....Čí je ten těžší? A jen ten společný vůbec lehčí?(29.6.2013)

Kvalitní drama se skvělou Marion. Nepřikrášlené, realistické a často opravdu "na dřeň".(13.8.2013)

V každém případě zajímavý film . On rváč , ona po úraze a bez nohou . Kdyby to jěště o něco více propracovali mohl to být výborný film . I tak je to DOBRÝ FILM i když dlouhý . Pro mne Matthias byl takový nemastný , neslaný . Škoda .(17.8.2013)

Tenhle film se mi vryl pod kůži a nemůžu na něj zapomenout ani 3 měsíce po shlédnutí...Výborné drama, výborná Marion Cotillard.(26.8.2013)

Toľká bolesť a utrpenie v jednom filme... Milujem Marion, je úžasná herečka, milujem režiséra lebo film je úplne perfektný. Po skončení som len ticho sedela a nevedela som či mam plakať alebo sa usmievať alebo či mam len tak sedieť. 95%(31.8.2013)

Takto si představuji drama nevytržené z kontextu dnešních dní a životního stylu určité skupiny lidí. Velmi mile mě překvapila Marion Cotillard. Skvělý kontrast dvou životních stylů, které se protnou. PS: Jeden z mála filmů, u kterých má smysl si z bonusů na DVD pustit i trailer po shlédnutí filmu (jinak mi přítomnost tohoto pseudo bonusu u 99% filmů uniká, jen to na DVD zabírá místo).(10.12.2013)

Sociální drama s nosným příběhem netradiční lásky diváka stále něčím překvapuje. V paměti mé šedé kůry si patrně navždy uchovám dvě scény 1. scéna na terase, podkreslená nadupanou hudbou, kdy si hrdinka zkouší poprvé po nehodě prvky sestavy cvičení s kosatkami a za 2. boj o život malého syna. Jako celek velmi působivé.(19.2.2014)

Film, z kterého emoce přímo srší. Zde se nejvíce ukazují dvě věci: lidi většinou spojí jejich vlastní neštěstí, začneme si někoho vážit až když cítíme, že ho můžeme ztratit. Bravurně zahrané, Marion krásná i s hendikepem.(26.3.2014)

Francouzský film, tak jak jsem na ně zvyklý. Má svoji poetiku, svojí velkou sílu a svůj způsob, jak prezentuje život dvou dost rozdílných lidí. Jsou zde velice silné momenty, které Vás nutí přemýšlet nad životem a co se v něm vše odehrává. Nakonec nabízí i rozhřešení, jak to bude dál. Vryl se mi do paměti. Hvězdička navíc za počítačové úpravy, kdy hlavní hrdince vždy skvěle "odstranili" nohy.(10.5.2014)

Presne kvôli takýmto filmom zbožňujem film.Poviem len dve veci-nemalo to chybu,a uistil som sa,že Marion Cotillard je najlepšia herečka súčasnosti(čo som si po Edith Piaf ešte nedovolil tvrdiť.)(21.4.2015)

Parádní filmeček, který mi na večer vyloženě sedl. O tom jak životní pády k sobě svedli dvojici rozdílných lidí. Skvěle se na to kouká a člověk si přeje dobrý konec. 80%.(3.7.2015)

Tento film som pozrel jednym dychom. To hovori o mnohom, pretoze sa mi to bohuzial nestava casto. Ziadna presladena sentimentalna romanca s trapnym happyendom, ani ziadne super sympaticke postavy, ani nasilu zmykane slzicky. Ludske osudy rozpravane bez okazalych gest, celkom civilnym spôsobom. Presne tak to mam rad. Fyzicky handycapovana zena a emocionalne handycapovany muz. On nema dostatok empatie a pochopenia, ona sa nema komu vyplakat. Obaja akoby vylucení zo spolocnosti nadviazu spolu vztah, ktory by sa tazko dal nazvat romantickym. Hlavne Cotillard to hra skutocne skvele. Akoby tie nohy skutocne nemala. Po dlhej dobe som mal pocit, ze digitalne efekty vo filme, maju nejaky vyznam. Skoda ze sa pribeh, hlavne ku koncu, zaobera viac "nim" a "ona" ostava v pozadi. Mne by sa viac ziadalo hlbsie preniknutie do jej pocitov. P.S. Audiard je autor skveleho scenaru k Mortelle randonnée (1983), co je jeden z filmov, ktory kedysi rozhodujucim sposobom formovali moj vztah k francuzkemu filmu ako takemu. 75 %(21.7.2015)

vyborny film...bez zbytocneho sentimentu..uhladenejsi europsky innaritu...i folow you deep sea baby i folow you.../.az na ten zaver,ten to kazil.../(19.3.2016)

Je mi líto, ale na tomto filmu se mi líbí jen herecké výkony. Příběh je tuctový, byť ho ozvláštňují protézy a kosatky a pochopitelně bere za srdce. Hloubku to má spíš jen podle českého názvu, když tedy nechci meditovat o spřízněnosti duševního a tělesně postiženého mrzáka, kteří si vzájemně dodávají chybějící sílu a hodně dlouho trvá, než to oba pochopí a docení. Roztomile prosté, nakonec romantické, ale jinak nic moc. Např. nechápu, proč si nechá Stephanie vytetovat na pahýly obřími písmeny slova pravá (droite) a levá (gauche)? Pochybuju, že by si člověk, který se znovu učí chodit, chtěl svou nedostatečnost připomínat rádoby vtipnou ironií, že tam nalevo je pořád ještě levá a napravo pravá. I přesto divák film dokouká a vlastně je nakonec spokojen, protože Marion i Matthiasovi jejich role bezezbytku věří. On skutečně vypadá jako rváč s osudem, který si svou rytířskostí a přes jistou povrchní lehkovážnost získá srdce původně chladné a odtažité cvičitelky kytovců, která se po svém úrazu nebojí na svých náhradních nohou a s vycházkovou holí chopit role "pasáka" pouličních bijců a zvyšovat sázky, že si její milý nechá vyrazit stoličky. A když tatík nakonec vyboxuje z ledu svého synka, chci věřit, že z nich bude spořádaná rodina.(15.7.2016)

Celou dobu mě tížila jedna docela zásadní věc - Ali jako ústřední postava filmu mi byl silně proti srsti. Bojovala jsem s tím celou dobu. Na druhou stranu ta silná averze vůči hlavnímu hrdinovi jenom podtrhuje skvělý výkon Matthiase Schoenaertse. No a o lince Stephanie netřeba slov, Marion opět božská, jako bych to prožila s ní.(14.4.2017)

Stephanie je na diskotéce napadena. Pomůže jí mladík Ali a odveze ji domů. Oba se potkají po čase znovu, avšak Stephanie má po útoku kosatky ve vodním parku amputované obě nohy. Mezi oběma mladými lidmi vznikne zvláštní pouto... Poloviční zážitek, než jsem očekával. Nějak mi to celé nesedlo - scénář, přihlouplé dialogy (ta holka s kosatkou na fotce jsi ty?), absence emocí, o kterých asi tento film měl být, z projevu Matthiase Schoenaertse jsem necítil vůbec nic (nevím, jestli je tak hrozný herec, nebo to tak mělo být, ale obojí je špatně). Marion Cotillard byla jedním z mála světlých bodů snímku (a jako bunus poodhalila svá krásná prsa). 50%.(18.5.2017)

• Dawe2

Nuda a špatné nezáživné provedení. Rozmlácené ksichty. S Alim jsem se opravdu nesžil. Téměř s nikým. Kluk byl fajn. Jedna hvězda za něj a možná částečně za scénář s koncem, byť i ten byl hrozně provedený, stejně jako celý film. Hrozné, nechápu takto vysoké hodnocení, film za mě nedoporučuji. Podle popisu vypadal dobře, už dlouho jsem se ve filmu takhle moc nezklamal.(7.2.2019)

• mavin

A kde je to drama!? A romantika taky nikde, teda sem si toho nevšiml!!! 5% a to jsem nechtěl hodnotit to dramatické a romantické zároveň. V oceněních tomu chybí 0/5 zlaté maliny.(14.3.2019)

Hmmm... Na dřeň... ambiciózní název. Z mého pohledu film na úplnou dřeň nejde, i tak se ale docela zarývá pod kůži. Jako bych už všechno někde viděl, i když často ve filmech natočených později nebo více méně souběžně (na první dobrou mě napadají především filmy Silnější a trochu i Nedotknutelní). Marion je opět úžasná a svým výkonem výslednému dojmu výraznou měrou přidává. Role, v níž předvede okouzlující šarm i strhanost hraničící s ošklivostí jí náramně sedí. I představitel hlavní role, s kterým jsem měl tu čest poprvé, má charisma odpovídající ztvárněné postavě. Pokud jde o samotný děj, párkrát pobaví (tetování, převzetí sázkařského byznysu), občas je toporný (celá příběhová linka se skrytými kamerami), ale po většinu času pozornost udržuje. Skoro celý film jsem si nebyl jistý, jestli jsem s hlavními postavami na jedné lodi, nebo ne. Posledních deset minut bylo vlastně takovým testem. A jeho výsledek? Spoustu filmů mě vzalo víc, ale na jedné lodi jsem s hlavními hrdiny přece jen byl. Plusové body přidávám i za vkusné a s mírou používané hrátky s kamerou a taky za perfektně zvolený soundtrack. Zjistil jsem, že to byl už sedmý film s hudbou od Desplata, který jsem viděl, ale až díky němu jsem se o Desplatově existenci dozvěděl. Btw ten sekundární český název Pachuť krve by mohl být nominován na jeden z nejhorších českých názvů ever. To je fakt těžce mimo.(14.4.2020)

Francouzi se občas umí trefit a natočit fakt silný příběh. 😊 Herecké obsazení bylo trefné a z obou dvou herců mi šel mráz po zádech.(17.4.2020)

na ten film jsem koukal a připravoval se na něj s rozpaky (neumím zaujmout chladné stanovisko k handicapu); čekal jsem, že mě to téma daleko víc rozmačká jako citrón a bohužel se tomu tak nestalo. Přesto herecké výkony i v mužské roli hodně dobré...film se mi rozkládá v hlavě a nebude zapomenut (scéna návrat do akvária, scéna na balkóně, scéna v nemocnici na konci filmu) a prsa Cottilard krátce po porodu......proč není v ČR distribuci je mi záhadou(28.11.2012)

Takhle nějak má vypadat drama.Obyčejně lidské a přitom nebylo nudné.(28.1.2013)

Mám Audiardove Love story rád. I ked ten Happy End bol taký americký presladený.(6.2.2013)

No. Potešilo moju dušu, myseľ, srdce i oko. Viac k tomu netreba.(15.3.2013)

bolo to prepiisknute, ze by clovek hadal, ze to je niekoho debut....nevadi, do cotillard sa zalubim v kazdom filme tak ci tak :D a ta sceena s kosatkou? neopiiisatelneeee!(17.3.2013)

Celý film je celkem nezajímavý. V podstatě o ničem. Jediný zvrat byl, že Stephanie přišla o nohy. To je smutné, ale takové věci se stávají, a kdyby měl být o každé nešťastné věci natočený film, pak by to asi nikoho moc nebavilo. Každopádně nemůžu říct, že bych se nudila, že bych myslela na něco jiného. Možná proto, že jsem neustále čekala pointu celého příběhu. Nevím, ale mám pocit, že žádná nepřišla. Možná ten okamžik, kdy Ali řekl Stephanie, aby ho neopouštěla, dal najevo, jak moc miluje svého syna... Ale netuším, jestli to bylo skutečné vyvrcholení snímku, na můj vkus dost málo. V každém případě dávám 4* a ani nevím proč. Jedna je možná za Marion, kterou mám ráda. Ale na důvodech asi nezáleží.(23.3.2013)

Jediné, čo mi fakt vadilo bol skratkovitý záver a strih z ulice do tréningového centra. Inak, keď hovorím strih, v niektorých pasážach by neškodil o trošku svižnejší. Ale inak veľmi príjemný zážitok.(23.3.2013)

Trailer k filmu sľuboval poúrazovú drámu s M.Cotillard, bohužial táto líni filmu je skôr vedľajšia a film je skôr sociálnou drámou jej príležitostného milenca. Na tento film som sa veľmi tešil, ale očakávania bohužiaľ nenaplnil. Aj tak ale dávam plnotučné 3*. Ak máte radi sociálne zamerané filmy, doporučujem.(24.3.2013)

Tak jsem si tak do půlky filmu říkala...sice dobrý, ale zatím necítím žádné emoce. Samo o sobě je strašný co se stalo hlavní hrdince,ale pořád to nebylo to ono, kdy bych se drzela,aby jsem nezačala regulérně brečet. Člověk je již nějak otupělý, že musí přijít šok, něco, co vyvolá emoci ..za mně to byla scéna na ledu. Nebudu prozrazovat..ale to mně dostalo totálně. Nádherný film, syrový..na nic si nehrající..doporučuji. Za mně to*****.P.S. Skvělé herecké vykony.(13.4.2013)

Marion je a bude herecky či vizážou pre mňa vždy bohyňa! Pekná veta...že!!! 83%.(18.6.2013)

• eoj

Vrcholně nesympatičtí hlavní hrdinové u mně film shodili lehce pod 50%. Prostě jsem si k té mučitelce kosatek a nabušenýmu vypatlancovi cestičku nenašel.(22.6.2013)

• thoreau

No prostě jako ten Prorok. Audiard tam toho nacpal na pět filmů - útok kosatek, nohy pryč, ilegální box, dítě topící se pod ledem atd. atd., ale dohromady... nějak to nikam nevede. Všechno mi to bylo tak nějak putna. Snad jen, že Marion Cotillard to sekne jako nikde jinde, ale to je tak vše.(20.8.2013)

Marion Cotillard je skvělá herečka a dokazuje to v tomto snímku.90%(8.9.2013)

Ja osobne ako nekonečná milovníčka Francúzska priam vyhľadávam všetko s ním spojené. Od dobrého vína, cez možnosti komunikácie s Francúzmi, až po francúzske filmy. A práve pri filmoch sa mi stáva, že natrafím na kúsky, ktoré sú úplne iné ako všetky americké haraburdy. Čo sa týka tejto sociálnej drámy, zo začiatku som bola na pochybách. Čakala som kedy sa to rozbehne, či sa vôbec niečo zaujímavé udeje a dočkala som sa. Francúzska produkcia sa vie dokonale postarať o to, aby obyčajný divák prežíval s hlavnými hrdinami všetky starosti, radosti, ale aj bolesti. Film, ktorý ma neuveriteľne zasiahol!(18.9.2013)

Takto má vyzerať film ktorý má hĺbku!(28.1.2014)

Francousky film, ktery pribehem trochu napodobuje jiny, mnohem uspesnejsi film pochazejici take z Francie - Intouchables. Bohuzel tady chybi emoce. Intouchables mel skvely soundtrack a hodne humoru, tady neni nic z toho. Film se snazi zvysovat napeti rvackami a sexem, coz jakztakz funfuje, ale s hlavnim hrdinou se neda ztotoznit, chemie mezi hlavnimi hrdiny chybi, a zaver je jak z americkeho filmu - prilis preslazeny.(18.5.2014)

• jaffa.kl

Chci videt(21.10.2014)

naozaj nádherný film ktorý vás vtiahne do seba a už sa ho nezbavíte ..(16.12.2014)

Tak toto ma fakt dostalo...ziadna psychologicka nuda...ale emocionalne aj audio-vizualne zladeny dar pre vnimavych...(25.5.2015)

Drsné a s určitým ohledem i depresivní drama, rozhodně ne romantické, zato plné boleti fyzické i mentální, přesto je zřejmé "světlo na konci tunelu". Syrově, přitom citlivě vyprávěný na první pohled neradostný příběh, navíc bezvadně zahraný a dokonale režírovaný. Je to tak syrové, že to až postrádá nějaký spád, ten se dostaví až ve finále.(2.11.2015)

jeden strašne silný príbeh, ale z môjho pohľadu spracovanie B-čkové. Škoda. Film sa rozbieha pomaly ale v druhej polovici už fičí naplno.Opäť hovorím neatraktívne zobrazenie, škoda.(18.1.2016)

Až opravdu na "dřeň kosti" se zavrtává scéna, při které Ali (Matthias Schoenaerts) holýma rukama mlátí do ledu ve snaze zachránit svého tonoucího syna.(13.4.2016)

Český distribučný názov tohto filmu je skutočne príznačný. Marion aj Matthias išli skutočne až na dreň - hereckých schopností. Je radosť sledovať hercov, ktorý svoje roly nehrajú, ale doslova prežívajú. Duo Cotillard/Schoenaerts je totiž hlavným hnacím motorom tejto drsnej romance o boxerovi a beznohej dievčine. Škoda len toho mierne odbitého záveru, čakal som väčšiu katarziu.(17.7.2016)

Moc hezky vyprávěný příběh, zajímavé postavy, skvělá hudba.(6.1.2017)

K tomuto filmu mám tak trošku zvláštny vzťah. Jednak v ňom hrá skvelá Marion Cotillard a jej filmy mám rád. Aj ju koniec-koncov. Navyše sa film točil v Antibes, ktoré mám pomerne dobre prelezené. A predstavenie s orquami (aj s delfínmi) som tam v Marinelande videl tiež. Tam dokonca jeden tréner vyliezol na mostík, do zubov zobral rybu za chvost a orqua vyskočila z vody a zobrala si ju do papule. Takže viem posúdiť i vierohodnosť týchto častí. Stephanie i Ali sú prirodzení, pasujú sa s pohromami, ktoré sa na nich sypú, držia jeden druhého nad vodou, vyznievajú sympaticky, aj ich príbeh. Teamu, ktorý film robil, sa podarilo neskĺznuť do sladko-bôľneho zakončenia, čo niekedy nebýva jednoduché. Viacero pôvodne dobrých filmov tak dopadlo. Jednoznačne päť hviezdičiek.(14.1.2017)

Skvělé, zaujalo.(5.3.2018)

Dobrý námět, příjemný výkon Marion, ale Matthias Schoenaerts mi tam prostě něčím (asi svou jednoduchostí) vadil a cestu k němu jsem si nenašel za celý film..(25.11.2019)

• Tonula

NA DŘEŇ je strohý a navzdory úvodním titulkům neromantický film. Každý si tam sice může najít kousek svého světa, ale vždy jen kousek a vždy bez citu, bez lásky, bez chutí. Vše je strohé a odlidštěné. Ali se protlouká životem od ničeho k ničemu a nakonec nachází smysl v boji. Zúčastní se pouličních bitek za peníze a asi vyhrává úplně vše. Žije vlastně jen kvůli zápasu a sexu. Nejeví velký zájem ani o syna, kterého s klidem nechá na krku sestře. Stephanie je tvrdá a nepřístupná. I když se dostane do maléru, vyrovnává se s ním bez dojetí a slz, prostě si jde svou cestou. Ve vztahu s Alim to také na velkou lásku nevypadá, i když ji asi podívaná na boj a krev také baví. Jediná chvíle, kdy ji něco rozhodí, je okamžik, kdy ji Ali nechá samotnou na diskotéce a jde si užít s neznámou blondýnkou (ale to se spraví v následující scéně - prostě řekne Alimu svá pravidla). Na samém konci to vypadá, že se Ali začal měnit, ale tenhle moment je jen naznačen a tento motiv filmaři nedotáhli do konce. Závěr filmu je také divný, kde se všichni vzali najednou ve Varšavě, že by necitlivý střih? Na dřeň rozhodně nebyl film pro mne. I když to vypadá, že se mnoha lidem líbí, já mezi ně nepatřím, jde úplně mimo mé vnímání a jednání postav je mi cizí. Film o ničem. 30%(7.2.2021)