• Austrálie

Scénografie:

Matthew Button

Kostýmy:

Camille Benda

Když v rurálním Albionu zjistí ti retardovaní, romantičtí milovníci prasat a ztepilého skotu, že ta fuj, fuj vdova od vedle má docela macatý grunt, oblečou nedělní gumáky, prohrábnou mastnou, řídnoucí kštici a navzdory svým letitým sexuálním návykům vyrazí s brokovnicí na námluvy. Krasavice však má žumpu plnou špinavých tajemství a v zádech fešáckého úchyla s vytříbeným smyslem pro rodinné hodnoty, a tak se to celé zvrhne v docela milou vidláckou vybíjenou. Něco jako když si Její pastorkyňa nabrnkne Jacka Rozparovače.(30.12.2011)

• Fr

,,KDOKOLIV PROLEJE KREV ČLOVĚKA, TOHO KREV BUDE ČLOVĚKEM PROLITA, NEBOŤ ČLOVĚKA BŮH....“ /// I ta maličká tam kdesi na farmě ví, že každej má svý tajemství. Prostě tak to na světě chodí. Tři holky (máma + 2), farma, která jde pomaličku doprdele (Prodat? Fuck! Vdát se? …). Do toho komplikovanej porod krávy (zvířete) a ….,,MÁTE ŠTĚSTÍ, ŽE JDU ZROVNA KOLEM“! Je to opravdu klika? Třeba daj aspoň pokoj ty dva vidláci, co maj zálusk na farmičku a možná i na kun… . No že by mě tuhla thrillerová krev v žilách – to zrovna ne. Jsme na venkově, takže všechno trvá tak nějak dýl a moc mě to nebere. Je jasný, že mladá paní lásku potřebuje a že tomu čurákovi začne hrabat – to už je jen vedlejší produkt (jestli tys to holka neměla radši prodat…). Spíš mě to začíná srát (než cokoliv jinýho). Kundy si tam vylejvaj srdce, magor zase palici a já chytám ,,nechápavej“ tik. ,,TOLIK VÁS MILUJU“ (Kdo? Koho? … všichni a všechny). Idioti (Kdo? … všichni)! Ty krávo (člověče)! Dlouho jsem se tak nezasmál…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, jak se dostat do farmářčinejch kalhotek (jako voblíct jo? Uchyláku, tohle je film pro slušný lidi!). 2.) Mám natočit reklamu na Zippo. 3.) Thx za titule ,,Ergulis“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne (ale dyť ses smál?) AKCE * NAPĚTÍ *(31.10.2012)

První vteřiny - úděs, tep 200 a obava, že to bude horor. Po 2 minutách je už klídek a my sledujeme matku s nechutnými pysky jako řízky, do jejíž života zasáhne jeden podivín. Po půl hodině - hmm, tak tímto směrem se film bude ubírat? No proč ne, psycho-thriller není čas od času na škodu. Po hodině - Ajéje, onen podivín všechny krosí a začíná se z toho stávat pěkná pakárna. Závěr - WTF? To je shitka. Suma sumárum. 57%(1.11.2014)

Už len úvodné obrázky a hlavne práca s kamerou naznačovala, že by nemuselo ísť len o priemerné dielko z britskej produkcie. Pekne pomaly plynule vyrozprávaný príbeh, ktorého dej sa pekne stupňuje od začiatku až do záverečných titulkov. Atmosféra vidieckej farmy má niečo do seba a niektoré scénky (nielen vraždy dotyčného psychopata, ale napr.pôrod malej kravky :)) sú natočené brilantne. Ja som sa slušne bavil a práve takýmto "nenápadným" filmom rád pomôžem aj slušným bodovaním.(5.12.2011)

Kto má rád anglické, stále prechcané, studené počasie, prostredie fárm a usadlostí, hrozivú, temnú muziku, ktorá iba vystupňúva atmosféru filmu, príde si určito na svoje. Ja som sa zrovna vrátil z Lake District , takže som mal tú atmosféru filmu trošku viac vymakanejšiu a je dosť možné, že i teda som nadniesol svoje hodnotenie, pretože týchto psycho- thrillerov už tu bolo mraky, ale ja jednoducho milujem anglánske filmy!(25.11.2011)