• Austrálie

Scénografie:

Matthew Button

Kostýmy:

Camille Benda

Už len úvodné obrázky a hlavne práca s kamerou naznačovala, že by nemuselo ísť len o priemerné dielko z britskej produkcie. Pekne pomaly plynule vyrozprávaný príbeh, ktorého dej sa pekne stupňuje od začiatku až do záverečných titulkov. Atmosféra vidieckej farmy má niečo do seba a niektoré scénky (nielen vraždy dotyčného psychopata, ale napr.pôrod malej kravky :)) sú natočené brilantne. Ja som sa slušne bavil a práve takýmto "nenápadným" filmom rád pomôžem aj slušným bodovaním.(5.12.2011)

První vteřiny - úděs, tep 200 a obava, že to bude horor. Po 2 minutách je už klídek a my sledujeme matku s nechutnými pysky jako řízky, do jejíž života zasáhne jeden podivín. Po půl hodině - hmm, tak tímto směrem se film bude ubírat? No proč ne, psycho-thriller není čas od času na škodu. Po hodině - Ajéje, onen podivín všechny krosí a začíná se z toho stávat pěkná pakárna. Závěr - WTF? To je shitka. Suma sumárum. 57%(1.11.2014)

• Fr

,,KDOKOLIV PROLEJE KREV ČLOVĚKA, TOHO KREV BUDE ČLOVĚKEM PROLITA, NEBOŤ ČLOVĚKA BŮH....“ /// I ta maličká tam kdesi na farmě ví, že každej má svý tajemství. Prostě tak to na světě chodí. Tři holky (máma + 2), farma, která jde pomaličku doprdele (Prodat? Fuck! Vdát se? …). Do toho komplikovanej porod krávy (zvířete) a ….,,MÁTE ŠTĚSTÍ, ŽE JDU ZROVNA KOLEM“! Je to opravdu klika? Třeba daj aspoň pokoj ty dva vidláci, co maj zálusk na farmičku a možná i na kun… . No že by mě tuhla thrillerová krev v žilách – to zrovna ne. Jsme na venkově, takže všechno trvá tak nějak dýl a moc mě to nebere. Je jasný, že mladá paní lásku potřebuje a že tomu čurákovi začne hrabat – to už je jen vedlejší produkt (jestli tys to holka neměla radši prodat…). Spíš mě to začíná srát (než cokoliv jinýho). Kundy si tam vylejvaj srdce, magor zase palici a já chytám ,,nechápavej“ tik. ,,TOLIK VÁS MILUJU“ (Kdo? Koho? … všichni a všechny). Idioti (Kdo? … všichni)! Ty krávo (člověče)! Dlouho jsem se tak nezasmál…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, jak se dostat do farmářčinejch kalhotek (jako voblíct jo? Uchyláku, tohle je film pro slušný lidi!). 2.) Mám natočit reklamu na Zippo. 3.) Thx za titule ,,Ergulis“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne (ale dyť ses smál?) AKCE * NAPĚTÍ *(31.10.2012)

• xcerm113

Začalo to fakt slibně. Ale nakonec zjistíte, že to bylo dost naprd. Od začátku máte pocit, že vám autor už tak nějak vyjevil to nejzásadnější tajemství matky - vdovy. Ale pozor, věci se můžou ještě trošku zamotat! Jenomže... druhá třetina je trošku nudná, protože se nic moc neděje, jen se všichni tisknou obličejema moc k sobě a řikaj si divný věci. A poslední třetina, když tomu mentošovi už fakt hrábne, je prostě nepřesvědčivá. Ty ženský maj asi padesát přiležitostí, kdy tomu Ivanovi píchnout vidle do zadku, podříznout ho ve spánku, rozbít mu o hlavu vázu - cokoliv. Ale oni to neudělaj... místo toho vymýšlej různý pofidérní fígle a nakonec si rejža nemohl odpustit výbuch. No a tim to zazdil! Jo a cenu večera za největšího debila vyhrává ten polda, že se k vrahovi, kterýho chce zatknout, blíží nepřipravenej a beze zbraně. No jo.. prostě poučení pro příště.. nikdy si nezvěte Rusáka na oběd když jde okolo..(25.4.2014)

Za trochu lásky šel bych světa kraj, šel s hlavou odkrytou a šel bych bosí a pokud snad objeví se nepřející vesničan, nechť brokovnice má jej kvapem skosí.. Můj oblíbenec Vic Regan jako asociální Harmonika na gruntu farmářky Jill, co se živí ukládáním kostlivců do skříní. Tentokrát se však nejedná o nádraží, ale o rodinné hodnoty, byť psychotickým terorem značně pokřivené. Slušná atmosféra sychravého venkova, přijatelná stopáž, občas zmatený střih a nepřesvědčivý finiš se septikovou koupelí. Pohled na rty majitelky farmy napovídal, že bodaví ovádi hovězí umějí být pěkné mršky..(9.1.2012)