Zvířata nejsou zboží

Dokumentární

Česko, 2004, 79 min

Michal Kolesár

Film organizácie OHZ nám ukazuje, koľko múk a utrpenia musí byť vykonaných na "hospodárskych zvieratách", aby sme si my mohli naplniť svoje egá a žalúdky. Priblíži nám transporty zvierat, mliečne farmy, kožušinové farmy, brojlery a lov rýb počas Vianoc.(19.9.2011)

Na můj vkus až moc extrémně natočeno. Myslím, že ukazovat tolik mrtvol ani není potřeba. I když na druhou stranu, někomu to dojde až když uvidí právě tenhle extrém. Nejsem si totiž jistá, že právě v tomhle někdo uvidí podporu veganství či vegetariánství a už vůbec to nedonutí lidi, přestat jíst živočišné výrobky.(19.2.2017)

Michal Kolesár je český aktivista za práva zvierat, ktorý mimo iné praktikuje aj takzvanú OTVORENÚ ZÁCHRANU. Je zarytým veganom, ktorý kritizuje aj vegetariánov a presne vie o čom hovorí. Človek je kvôli blbému žvancu schopný brutálnych zločinov páchaných na bezbranných zvieratách, ktoré jazykom debility nazýva hospodárske, alebo aj jatočné! Nazeráme na ne ako na objekty, ktoré poslúžia len k našim účelom, akoby sme nevnímali, že cítia bolesť, strach, alebo radosť. Tento a podobné dokumenty sú veľmi potrebné a prínosné pre každého, kto na tejto planéte akceptuje existenciu aj iného než len ľudského druhu. Pred autorom veľký rešpekt! Aké smutné, že je tu tak málo hodnotení, kladiem si otázku-prečo asi?!(9.3.2014)