Ninjago - Turnaj živlů

(série)
  • Kanada Tournament of Elements (více)
všechny plakáty
Dánsko / Singapur / Kanada / USA, 2015, 3 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Epizody(10)

Ve čtvrté řade truchlí nindžové kvůli ztrátě Zanea, ale zjistí, že mají šanci ho zachránit. Stačí se zúčastnit záhadného turnaje. (Netflix)

Scanerior

Kde je Zane? To je asi ta nejdůležitější otázka v této sezóně, která rozhodně není obyčejná a i přesto, že záporáci se nemusejí zdát oproti těm předchozím moc silní neznamená to, že nindžové nebudou mít důstojné soupeře. V této řadě je totiž čeká turnaj živlů, kde zjistí, že nejen oni dokážou ovládat nějaký živel. Mezitím, co nindžové bojují o postup v turnaji, se snaží Zane utéci z vězení a i když se nakonec spolu s ostatními setká a porazí nové nepřátele, tak příběh rozhodně nekončí a přesouvá se zpět do Ninjaga, kde se završí. Celkově dobrá sezóna s mnoha novými významnými postavami, ale také novými a dokonce i starými záporáky. Mám tušení, že zítřek přinese jednu z nejlepších sezón Ninjago seriálu! ()

KGBelik

Tahle série je absolutně geniální. Téměř všechno na téhle sérii se povedlo. Příběh je zaměřený hlavně na Kaie a jeho vztah se Skylar. I přesto, má Kai nejméně zajímavou linku.  Rivalita Cola a Jaye konečně někam vedla a oproti předešlé sérii se někam charakterově posunuli. Wu a Misako v této sérii téměř nejsou což je odbrá věc, protože jejich pár chvil bylo opravdu otravných. Wu který má představovat moudrého senseie se chová jak absolutní pokrytec a jeho činy zde jsou opravdu zbytečné. I přesto, že Zane je v sérii minimálně jeho příběh je geniální. Jeho krize osobnosti byla opravdu dobře napsaná a rozhodně patří k pozitivům série. Celý příběh série značně připomíná Hunger Games či jim podobné druhy filmů. Bylo příjemné překvapení zjištění, že existují i jiní mistři živlů nežli naše hlavní pětka. Škoda, že ostatním mistrům živlů zde nebylo věnováno více času, jelikož byli minimálně designy postav byly z větší části opravdu  zajímavé. Záporáci jsou v téhle sérii téměř neškodní, ale i tak si mistr Chen ukradl každou scénu kde se objevil. Suma sumárum zattím nejlepší série Ninjaga. ()

Lukas__

To co se tu děje napřed ničí Zanovu oběť z minulé série, protože se nějak vrátil a navíc i všechen lore předchozích sérií, protože najednou je vláda živlů v rodinných liniích a je jich spoustu. ()

Bob0

POZOR, RECENZIA OBSAHUJE SPOILERY! Jedna z mojich obľúbených sérií, aj keď je dosť predvídateľná. Všetci sa prihlásia na Turnaj živlov, no tých čo prehrajú čaká niečo horšie než vyradenie. Vlastne taká Squid game(2021) v LEGO verzii. No, keďže vtedy ešte žiadna ,,Hra na oliheň" neexistovala, zdal sa mi dej perfektný. Potešil ma aj návrat Pythora. Nemám rád keď sa niekto vráti v dvoch sériách ako hlavný zloduch, no ako vedľajšia postava má vždy poteší. Bol som aj rád, že Zane nezomrel, pretože je môj najobľúbenejší ninja. A ten koniec, keď sa Garmadon obetoval bol dojímavý. (Zaujímavosť: Bez tejto série by neexistovali ani 8. , 9. a 10. séria, pretože by sa Garmadon nemohol vrátiť v svojej zlej podobe.) /85%/ ()

• Když Cole pronásleduje jeden z náklaďáků, má na kapuci ve dvou záběrech modrou šmouhu. (Cardo)
  • Když se ninjové dozví, že budou Jay a Cole bojovat proti sobě, tak Cole promluví na Clouse Kaiovým hlasem (v českém dabingu). (Cardo)