poster

Po stopách třetího odboje (TV pořad)

Dokumentární / Historický

Česko, 2010, 17x26 min

Scénář:

Luděk Navara

Kamera:

Jiří Berka
(další profese)
 • swinevenca
  *****

  Z tohodle jsem hodně rozpačitej. Pro společnost kontroverzní téma, ať z přesvědčení nebo špatný minulosti, ale právě proto se to mohlo udělat líp, do těch 25 minut by se dalo nacpat mnohem víc faktů. Autentický výpovědi maj něco do sebe, ale lidem se to dalo podle mě vysvětlit líp. Ikdyž soudě podle diskusí pod pořadem jsou strany jednou daný a s tim se toho moc nenadělá. Navara svým věčným přikyvováním taky omrzí, ale názorově jsem na jeho straně, což se u mě na hodnocení podprůměrného dokumentu podepisuje.(9.2.2012)

 • sator
  ***

  Osobní výpovědi pamětníků jsou cenné, ale divácky nudné. Nejedná se o podařený cyklus... Král Šumavy Neohrožení po-stopach-tretiho-odboje/dily/(14.1.2018)

 • Krysa SPK
  *****

  Díky za takový pořad ! Čest hrdinům, smrt komunismu.(4.10.2011)

 • Marze
  ***

  Standartně zpracované méně známé téma o třetím odboji stojí na výpovědích svědků. Podpalovat stohy a stodoly s krmivem a hospodářskými stohy se mi nezdá moc užitečné. Většině tehdejších obyvatel došlo hodně pozdě, že omezení volného pohybu kapitálu, mozků a zboží a vůbec socialistické myšlenky přináší všude na světě, kde se objevili bídu.(9.1.2018)

 • doinel

  nepíše náhodou historik Jan Tesař o tomto skvostu? "Minulý týden jsem na obrazovce všenárodní oblbovny zhlédl pořad historického cyklu, v němž se oslavně připomínalo záměrné ničení železničních tratí výbušninami někdy počátkem padesátých let. Nevěřím svým očím, byť stojí tak napsáno, pro jistotu bylo to uším opakováno; ptám se, zda ztratili snad soudnost – anebo jsou si jisti, že divák je až tak manipulovatelný, že stráví i toto bez dávení?! Neznám sice konkrétní detaily právě těchto aktů a nemám praktickou možnost ověřit si je v pramenech... – ale myslím, že si mohu být jist, že také v tomto konkrétním případě stála v pozadí všudypřítomná StB a její role ne-li inspirátorky, pak jistě přinejmenším vděčné žehnatelky. .... Každý takový výbuch či zapálený stoh vytvářel frontovou situaci, kdy byl občan tlačen k volbě té neb oné strany barikády, a potom, pokud si zachoval zdravý úsudek, jednal proti paličům; manipulaci v pozadí ovšem řadový občan neviděl; a aby si ji snad nedomyslel, byly tu spektakulární procesy se žháři a vrahy a jejich doznání, nejlépe upřímná, spontánní nebo dokonce hrdá." http://www.i-triada.net/index.php?id=17&menu=aktuality⊂=aktuality&str=aktualita.php(29.1.2012)