Reklama

Reklama

Po stopách třetího odboje

(pořad)
všechny plakáty
Dokumentární / Historický
Česko, 2010, 16x26 min

Obsahy(1)

Cyklus České televize, v němž novinář Luděk Navara objevuje dosud neznámé osudy těch, kteří se postavili nastupujícímu totalitnímu režimu v bývalém Československu.
Jednotlivé díly:  1.-Raději umřít vestoje
2.-Osudový výstřel
3.-Pomsta
4.-Šest vysílaček
5.-Neohrožení
6.-Vzpoura na konci světa
7.-Vzdor za mřížemi
8.-Výstřely v parku
9.-Tanky na Prahu!
10.-Soukromá válka Františka Zajíčka
11.-Tři za jednoho
12.-Samopal v houslovém pouzdře
13.-Do zbraně!
14.-Do Berlína!
15.-Král Šumavy
16.-Vrátím se a osvobodím vlast (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (13)

doinel

všechny recenze uživatele

nepíše náhodou historik Jan Tesař o tomto skvostu? "Minulý týden jsem na obrazovce všenárodní oblbovny zhlédl pořad historického cyklu, v němž se oslavně připomínalo záměrné ničení železničních tratí výbušninami někdy počátkem padesátých let. Nevěřím svým očím, byť stojí tak napsáno, pro jistotu bylo to uším opakováno; ptám se, zda ztratili snad soudnost – anebo jsou si jisti, že divák je až tak manipulovatelný, že stráví i toto bez dávení?! Neznám sice konkrétní detaily právě těchto aktů a nemám praktickou možnost ověřit si je v pramenech... – ale myslím, že si mohu být jist, že také v tomto konkrétním případě stála v pozadí všudypřítomná StB a její role ne-li inspirátorky, pak jistě přinejmenším vděčné žehnatelky. .... Každý takový výbuch či zapálený stoh vytvářel frontovou situaci, kdy byl občan tlačen k volbě té neb oné strany barikády, a potom, pokud si zachoval zdravý úsudek, jednal proti paličům; manipulaci v pozadí ovšem řadový občan neviděl; a aby si ji snad nedomyslel, byly tu spektakulární procesy se žháři a vrahy a jejich doznání, nejlépe upřímná, spontánní nebo dokonce hrdá." http://www.i-triada.net/index.php?id=17&menu=aktuality⊂=aktuality&str=aktualita.php ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Standartně zpracované méně známé téma o třetím odboji stojí na výpovědích svědků. Podpalovat stohy a stodoly s krmivem a hospodářskými stohy se mi nezdá moc užitečné. Většině tehdejších obyvatel došlo hodně pozdě, že omezení volného pohybu kapitálu, mozků a zboží a vůbec socialistické myšlenky přináší všude na světě, kde se objevili bídu. ()

Reklama

swinevenca 

všechny recenze uživatele

Z tohodle jsem hodně rozpačitej. Pro společnost kontroverzní téma, ať z přesvědčení nebo špatný minulosti, ale právě proto se to mohlo udělat líp, do těch 25 minut by se dalo nacpat mnohem víc faktů. Autentický výpovědi maj něco do sebe, ale lidem se to dalo podle mě vysvětlit líp. Ikdyž soudě podle diskusí pod pořadem jsou strany jednou daný a s tim se toho moc nenadělá. Navara svým věčným přikyvováním taky omrzí, ale názorově jsem na jeho straně, což se u mě na hodnocení podprůměrného dokumentu podepisuje. ()

anais 

všechny recenze uživatele

VIděl jsem díl 15, o Králi Šumavy. Zpracování příšerné - obrazově nesourodé, zvláštní práce se zvukem, nepatřičná hudba tam, kde byste se měli soustředit na vypravěče. Ale téma je důležité -autentický rozhovor s Josefem Hasilem to v podstatě pozdvihuje do kategorie "stojí za to". ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama