7 dní hříchů

7 days of sin

(festivalový název)

Česko / Slovensko, 2012, 107 min

• herr_carter

Tady si chtěl někdo hrát na poválečný film, bohužel mu z toho vyšel jenom nic neříkající guláš, který ve snaze udělat zajímavou zápletku vytvořil tak akorát.....guláš. Přitom prvních asi 15 minut vypadalo nadějně, pak už to šlo nenávratně do sraček..............moje hodnocení = 2 z 10.(26.9.2014)

• jenjan

Když ten pan Vetchý má pořád výraz, jak kdyby koukal na pánské přirození, to pan Roden v podobných rolích, to je jiná káva..(28.8.2019)

V době, kdy na národovecké a protiněmecké notě stavěli své kampaně různí političtí populisté typu Jany Bobošíkové je jen záhodno upozorňovat, že Češi se na konci války rozhodně nechovali jako svatoušci. Ale jak Habermannův mlýn, tak 7 dní hříchů bohužel tuhle tezi podporují příběhem, který se nedá brát moc vážně. Na to je příliš brakový, bulvární a chvílemi nechtěně směšný... 50%(27.3.2013)

• Stíba

Film s kostrbatým příběhem, nepřesvědčivými hereckými výkony a především absolutně bez emocí což je u téhle látky jen těžko pochopitelné a trestuhodné. Filmů s podobnou tématikou není moc a na každý další se těším, ale tohle byla poměrně dost hořká pilulka.(5.8.2013)

Dokoukal jsem to jen proto, že jsem doufal že Vica ještě ,,něco" v průběhu filmu ukáže.(6.9.2013)

• tranquill

Mělo to být asi působivé, ale u mne to moc nezabralo. A ta závěrečná věta mi vyzněla, jakoby to nebylo správné... A zde já budu nekompromisní a subjektivní, protože naše rodina ve válce také o někoho přišla: já naprosto souhlasím (přitom nevylučuji, že ti "dobří" ne vždy byli dobří... bohužel).(18.5.2014)

Téma poválečného odsunu Němců nabízí tolik zajímavých námětů, že by z toho mohlo být 100 filmů - jen jde o to, jak to zfilmovat - tady to dopadlo tak napůl. Kamera a výprava výborná, scénář docela to šlo, režie a herecké výkony spíš slabota. U těch herců mám na mysli hlavně Ondru Vetchýho, u kterýho se jaksi předpokládá, že bude výborný ve všem. Ale mě se zdá, hlavně v poslední době, že hraje furt stejně, texty spíš deklamuje a když jde do tuhýho, tak nasadí takovej divnej kukuč. Vica Kerekeš má aspoň kozy, takže jí to nehraní odpouštím. SPOILER: A chápete to? Ona nejen, že nebyla znásilněná, ona dokonce přežila ránu puškou a žila šťastně až do osmdesátek. Tomu teda celkové pojetí a atmosféra filmu vůbec neodpovídala. Co bylo nadprůměr - role Bondarčuka v rolu majora Umarova - jak herecky, tak scénáristicky.(20.5.2016)

• fraktal

Versi promítanou na LFŠ v Uherském Hradišti skutečně nemohu doporučit - po promítání panovala v sále rozpačitá shoda minimálně na tomto. Snad s tím ještě něco provedou.(28.7.2012)

Škoda, že tak silné a stále citlivé téma nebylo zpracováno lépe. Neuvěřitelně chaoticky natočené drama ze Sudet mě bavilo jen z části. Jako vždy výborný Ondřej Vetchý, krásná Vica a nádherá příroda, to je to co mě donutilo dodívat se až do konce. Jinak je to splácané a špatně sestříhané. Přitom ten příběh měl našlápnuto na výbornou podívanou. Bohužel, nepovedlo se. No a ten překvapivý závěr nic nevylepšil. Tři hvězdy jen díky Ondřeji.(31.7.2013)

Hodně ožehavé téma Sudet. Film v pohodě dá se skouknout, ale něco tomu schází, trochu větší drive a šťáva. Vetchý, jako vždy skvělej, tohle mu fakt sedí a Kerekes jako partnerka též dobrá. Stačilo pár nápadů, lepší scénář a mohlo to bejt hoodně dobrý, takhle to zůstalo na průměru. 55 %(14.8.2013)

Syrové, bez zbytečností, přesvědčivé, realistické. Po letech hodnotím ještě výše, také pro silný dlouhodobý dojem, který snímek zanechává.(1.1.2015)

• filipvrbik

Další český válečný (tentokrát spíš poválečný) film, který se ovšem vůbec nepovedl, bez dobrých herců bych šel ještě níž....30%(25.4.2016)

• ArthasKarfa

Děsný, hrozný, úděsný, přehnaný.(8.1.2017)

Z námětu jsem byl nadšenej ale v průběhu filmu moje nadšení upadalo a občas jsem i kroutil hlavou. Film působí zmateně, hrozně zmateně. Postavy se chovají nelogicky a příběh je divná ptákovina. Jestli je tohle opravdu podle skutečný události, tak ten Sudetenland musela bejt teda úplně jiná dimenze.(2.5.2017)

Moje zkušenost už má co do činění s nově sestříhanou verzí, kterou štáb udělal po LFŠ v Uherském Hradišti. V tomto případě film nestaví žádné dělící čáry a neodsuzuje, jen vypráví. Nevíte, kdo je nepřítel a kdo vám podá pomocnou ruku. Můžete se jen dohadovat a plout zmatkem s nadějí, že přežijete. Vedle výkonů už zavedených jmen (Vetchý, Kerekes, Bareš) bych vysoce ocenil projev Jarka Hylebranta a "nenápadného" Jiřího Schmitzera. Nemyslím si, že by děj trpěl šroubovaností či směšným dojmem, je třeba si uvědomit, jaká to tehdy byla doba, ve které neexistovala žádná pravidla. A vzhledem k tomu, že scénárista Urban konzultoval veškeré dění s jedním z nejstarších pamětníků Karlem Cvrkem (1916-2012), věřím, že na rozdíl od mnoha filmu s nálepkou "podle skutečné události" je skutečným odrazem tehdejších lidských příběhů. O filmu vím díky oběma producentům více než hodně, takže mě opravdu mrzí jen pár drobností a nelogičností, kvůli kterým to není poctivých pět.(1.11.2012)

Film 7 dní hříchů výborně navazuje na českou kinematografii posledních dvou desetiletí, která se věnuje mapování u široké veřejnosti neznámých historických událostí. Velmi dramatické události, které prožilo mnoho "obyčejných" českých obyvatel na konci 2.světové války, otázka spravedlnosti odsunu sudetských Němců, hyenismus některých postav, poskládáno do zajímavého příběhu, řadí film do kategorie toho lepšího co se v Česku točí. Byl jsem od počátku skvěle zatažen do děje, střídání časových rovin udržovalo moji pozornost, časované odkrývání skutečností dramatizovalo příběh do maxima.(4.1.2013)

• Kalendarka

Poslední dobou stále omývané téma Sudet. Tento film je asi jeden z těch opravdu méně povedených. Viděla jsem tam vliv Svobodova Zánik samoty Berhof, který je ale kvalitně úplně někde jinde. Také Ondřej Vetchý, který teď hraje snad ve všech filmech české produkce, už moc neoslňuje.(13.10.2013)

• nula87

Zmatené, nejasné motivace a chování postav, nelogický vývoj, zvraty šustící papírem. 40%(30.6.2014)

• Petulka88

Silný příběh, který je ale vyprávěn překotným až nepřehledným stylem. Škoda...(5.8.2015)

No, kdyby to nebylo celé takové ucourané a spletené, tak bych to hodnotil o dost výše. Jenže je tam prostě sem tam hlucho, honička už začíná nudit a právě zde tomu chybí kratší střihy. Ale jinak to vcelku ujde, viděl jsem horší věci, líbila se mi třeba i hudba. Nejlepší herec ve filmu pro mne jednoznačně Fjodor Bondarčuk.(4.1.2016)

7 dní hříchů aneb prvních sedm dní od konce války. Samotné téma je celkem zajímavé, protože nemá jednoznačné hrdiny a ukazuje problémy Sudet jasně, kde každý se bojí každého. Jen je škoda, že místo rozvinutí zájmu různých lidí jde ve filmu defacto o hledání Agnes. Vica je OK, Ondřej Vetchý už je na svoji roli možná až moc starý. Tak nějak je mi líto, že to tento film nedotáhnul trochu dál, Sekal nebo Želary jsou někde jinde.(25.4.2016)