7 dní hříchů

7 days of sin

(festivalový název)

Česko / Slovensko, 2012, 107 min

Velmi povedený snímek zejména kvůli atmoséře a situaci v našem pohraničí, pár dní po válce. Určitě to výrazně ovlivnilo mé hodnocení a tedy i poměrně silný zážitek v kině. Abych řek pravdu na Jana a Agnes a jejich osud jsem se až tak moc nesoustředil, spíše jsem se zaměřoval na jednotlivé povahy a jejich chování, protože tam se emocím zvedala zavora docela slušně. Čemuž přispěli i kvalitní herecké výkony v čele s vynikajícím Ondrou Vetchým. Co bych filmu vyčet je slabší konec a divnej formát ve kterým v kině promítal. myslím si že to nebyl ten klasickej širokáč. Avička Vicička je prostě takový příjemný koťatko za všech okolností.(12.11.2012)

Kolikrát si říkám, že já blbá si čtu ta hodnocení... odsuzování scénáře, režiséra, kamery... Je to film, který jsem shlédla... Od začátku do konce přikovaná k obrazovce (ani čurat jsem si neodskočila). Jednou jsem se luxusně lekla, až jsem vyjekla a jednou jsem se rozplakala (jako fakt) - což se nepodařilo žádnému filmu už opravdu hodně hodně dlouho. Takže za mě - super podívaná, která za to stála. Nejsem filmový kritik. Jsem obyčejný divák, který nekouká na přiblblé seriály a díky nedostatku času si vybírá, s čím stráví to málo, co se nazývá volným časem... A mě se to líbilo. Na 4 * určitě!(17.8.2013)

• teseth

Těšil jsem se na toto zpracování "skutečných" událostí, které trošku nastíní problematiku odsunu Němců ze Sudet. Ale to co tu scénárista a režisér vytvořili je bohužel nic neříkající nudná trapárna, která v závěru zparoduje samu sebe v naprostou ichtilní kravinu, která nemá žádnou výpověď a většině lidí spíš udělá více bordelu v palici než už tam měli. Ondřej se sice snažil, ale ta snaha byla naprosto marná. Jedna svíčka se v jeskyni bohužel naprosto ztratila.(21.10.2013)

Těžko mohu napsat něco objevného po nedělním shlédnutí v TV, než jen to že budu opakovat mnohé repliky předešlý diváků tohoto snímku. Vica mě nepřijde jako árijský typ, těžko jsem se sžíval s tím, že je to sudetská Němka.I její herecký projev na mne působil velice chabě - více jí to sluší v nenáročných vztahových komediích s erotickým nádechem. Sleduji její boj za vymanění z kategorie femme fatale různými rolemi policistek a nyní i rolí manželky ve smíšeném Česko - německém vztahu - zabývající se událostmi v období konce 2. světové války v Čechách. Atmosféra snímku mne pohltila, ne však děj, který mi přišel velmi chaotický a nezáživný. Ve filmu na mne zapůsobilo několik silných momentů, které drsně vykreslovaly toto složité období naší historie, ale chyběl tomu prokreslenější děj. Škoda - moc jsem se na tento film těšil.(20.5.2014)

• pesbara

zmatené, nepřehledné, málo těla Kerekes(30.5.2015)

• robbez

Zrůdnosti se v roce 1945 odehrávaly z německé i z české strany. To už by dnes mohl každý vědět i bez tohoto filmu. Dějově mi to přišlo nějak zmatené a chaotické. Skoro každá česká postava je větší či menší padouch. Pořád se tam někdo před někým ukrývá nebo prchá. "Akční" stránka příliš převažuje nad myšlenkami nebo dialogy postav.(26.4.2016)

Příběh česko-německého manželského páru, začínající v Sudetech koncem 30. let a pokračující v prvních poválečných letech - tedy v místě a době, v níž pravda, spravedlnost a tolerance byly jen prázdnými pojmy. Pěkný film s výbornými hereckými výkony a vším, co člověk od podobného snímku očekává. Chybělo snad jen více vyhrocených a emotivnějších okamžiků, které se nabízely. 75%.(30.5.2016)

Už jsem to viděl dřív, přesto - je to výstižné připomenutí toho, co se dělo v českém a moravském pohraničí v závěru a po konci 2.světové války v Evropě. Jinak : 4 * a 63 % .(23.1.2018)

Doba, o které film vypráví je opravdu děsivá a nabízí desítky podobných příběhů, nejen z pohraničí naší republiky. Některé jsou dokonce mnohem odpornější, než tento. Mě osobně nesedí ani jedna z hlavních postav. Vicu bych asi ještě zvládl, ale Ondřej Vetchý mi prostě do téhle role nepasuje. Hlavní dějovou linii napsal sám život, proto by bylo neuctivé cokoli vyčítat, ale celý film na mě působí amatérsky a hercům to prostě nevěřím.(21.4.2019)

Začnu od začátku. Scénář není špatný. Nedá se říct, že je to něco skvělého, ale není špatný. Horší už je samotné zrežírování. Tam, kde atmosféra má být, není. Některé scény působí divně, až moc nerealisticky. Zároveň mě to bavilo a ani jsem nad tím nijak jinak nedumal. Skvělá kamera Martina Šece a Ďuriše tenhle film zachránila.(21.4.2019)

Tak si tu tak čtu ...Film o ničem??? Představila jsem si na místě Agnes sebe. A bylo mi tuze úzko. Nechme stranou, jestli se děly nepravosti??? O těch to přece je. A o lidech, kteří je páchají. "Co se to stalo, vždyť jsme byli všichni kamarádi..."(28.8.2019)

LFŠ představilo a překvapivě i oslovilo. Je to zpracováním spíš oddechovka, ale zároveň donutí se zamyslet, zabývá se ožehavým tématem. Je také skvěle herecky obsazen - Vetchý, Schmitzer, Bondarchuk dobře odehráli. Nezapomeňme ani na V. Kerekes, která dobře odehrála, ale tím, že se skoro v každém filmu svlékne si IMO kariérně ubližuje a film nic takového nepotřebuje. Celkově ale 75% za odvahu se tématu postavit, dobře ho zpracovat a nebát se stát si za ním. Je tam dobře vidět složitost doby, kdy nemůžete vědět komu věřit. Navíc kladně hodnotím, že při představení se s tvůrci dalo debatovat a další debaty se dají očekávat. Není to jenom film natočený pro vydělání peněz, ale i pro připomenutí a k zamyšlení. Mladí dnes už o sudetech ani nic neví a měli by. Palec nahoru pro autory.(27.8.2012)

• Lucie505

Asi budu dost neobjektivní, protože nemusím filmy s válečnou tematikou. Ale celý tenhle kousek mi připadal táhlý, bez nápadu, akce, pointy. Hrdinové pobíhaly odnikud nikam a dialogy jsem nějak nepobírala.. Ale obrazy byly přesvědčivé. Kulisáci i maskéři odvedli dobrou práci (ba i hlína za nehty Vicy Kerekes byla!)(3.11.2012)

• xJevgenijx

Rád vidím, že se tuto tématiku snaží pokrývat další film, mám ji rád, ale takhle opravdu ne..... Je mi líto, ale z hlediska historického a filmového je to zbytečný příspěvek do kinematografie. S Habermannovým mlýnem ani nemůžu srovnávat. U filmu tohoto typu bych čekal spíše socio-psychologické vykreslení samotného děje , nežli hru na vlky a zajíce s detektivním nádechem. Filmu nepřispívají ani záporáci s nepřirozenými reakcemi. A hlavně - proč ty zvraty, mein Gott? Viz Schmitzer alias tajný mstitel.... a samotný zvrat na konci filmu, k čemu ten byl nutný? Měl filmu snad přidat nějakou vyšší hodnotu a dát zapomenout na stupidní křečovité dialogy? Celkově mě to nějak nechalo chladným (až na ten vztek při odchodu z kina), některé scény tlačili až moc na pilu a ty, které ve mě měli něco vyvolat, se mnou ani nehnuly.... Bohužel, tohle na pokrytí téhle tématiky sude, ke které film nemá co říct, opravdu nestačí. Dávám jednu hvězdu a to je maximum(6.11.2012)

Keďže sa zaujímam o históriu a obzvlášť o obdobie 2.sv.v., vždy si rada pozriem film s touto tematikou. Film 7 dní hříchů má veľmi zaujímavý príbeh. Tiež chválim výber témy i výkony hercov. Pre mňa je film priemerný, rada si ho ešte pozriem, ale videla som už lepšie české filmy z obdobia vojny ( napr. Lidice, Habermannov mlyn).(7.11.2012)

Film mě nejdříve moc nebavil, zpracování nepůsobí zrovna moc dobře. Nicméně film mě po chvíli do sebe vtáhnul a nakonec i překvapil. Na opakované shlédnutí to asi není, ale určitě je to dobrý film na zpestření večera.(16.11.2012)

Pokud si odmyslím logické chyby, je tu stále dílo, které se dá vidět - jako lepší průměr. Jasně - banální přenos na začátku ze současnosti do minulosti a pak na konci zpět, pak hlavně divné honičky a úniky, ale divák snad nemusí přemýšlet jen nad řemeslem filmovým, snad si stojí za to i uvědomit, o co tenkrát šlo. Kdyby se podařilo více rozkrýt i ty ostatní postavy, bylo by to jen dobře, moc se mi líbil ještě Jiří Schmitzer...(18.11.2012)

• Mary.n

Bohužel, je to fakt pekelně špatně odvyprávený.(18.11.2012)

Pro film je velmi těžké konkurovat již dříve uvedenému Habermannovu mlýnu. Hodně uživatelů ho zde také zmiňuje a srovnání se opravdu nelze ubránit. Habermannův mlýn byl ale opravdu lepší, mnohem více strhující děj i osudy postav. Ondřej Vetchý s Jiřím Schmitzerem se sice snaží (a chvílema se to i daří) film udělat zajímavějším, i Igor Bareš hraje výtečně, ale přece jen je to ještě tak nějak málo. Téma silné, to bez debat, ale děj zdlouhavý, nejednotný až zmatený. Závěr lehce překvapující s otazníkem v hlavě. Přesto první věta, která mi v hlavě zazněla, jen co začaly jít titulky byla -" Vy svině z@sr@ný kolaborantský!" - Muselo to být strašně těžké žít v této oblasti a v této době a klobouk dolů před těmi, kdo to zvládli a přežili.(20.11.2012)

Výborně natočený a zpracovaný film. Nechyběly mi tam ani akční scény. Při pár takových scénách mi až tuhla krev v žilách. Už v kině jsem si říkala, že tenhle film nebude mít dobré recenze, protože Češi neradi vidí skutečnosti. Nedokážou si připustit fakt, že největší kolaboranti po válce otočili. Závěr filmu pro mě byl překvapením, až do poslední chvíle jsem nevěděla, jak to dopadne. Překvapilo mě, že Agnes přežila. Tenhle film opravdu není pro každého diváka Cine Staru a Cinema City a ne každý ho pochopí. Habermannův mlýn mě bavil více, ale zde bylo vše popsáno dopodrobna. Například odvolání sovětského majora jen proto, že zastával Němců.. Ano některé pasáže byly nudné, ale jinak velmi zajímavý film.(7.12.2012)

Na tomto filmu jsem byl v kině, takže dobrá atmosféra s kamarády určitě přispěla k o něco lepšímu zážitku. Ale nedokázal jsem se stotožnit s některými částmi filmu (konkrétně některé absurdní a nepochopitelné scény a konec filmu mě do optimismu moc nepřidal). Jediné co drží dle mého názoru film trošku nahoře je atmosféra, ale to je bohužel málo....(31.12.2012)