7 dní hříchů

7 days of sin

(festivalový název)

Česko / Slovensko, 2012, 107 min

• herr_carter

Tady si chtěl někdo hrát na poválečný film, bohužel mu z toho vyšel jenom nic neříkající guláš, který ve snaze udělat zajímavou zápletku vytvořil tak akorát.....guláš. Přitom prvních asi 15 minut vypadalo nadějně, pak už to šlo nenávratně do sraček..............moje hodnocení = 2 z 10.(26.9.2014)

No jo, hrdinství čecháčků, nejsem si jistej jestli si všichni Němci tohle zasloužili. Výbornej Ondřej Vetchý. 6/10(1.7.2013)

• Montmorency

6 dní se běhá po lese, od jednoho vypáleného stavení ke druhému a zoufale se hledá Agnes. Sedmý den se Agnes našla a došlo i na odhalení charakteru postav, které bylo tak zapeklitě pomotané, že vlastně jediným hodným zůstal prosťáček Honza...k tomu již obligátní odhalení macaté Kerekes (režisér přihodil i A.Šiškovou) - tady nepomůže ani osmý den :-)(1.8.2013)

• papez12

Každá kinematografia má svoje klenoty ale aj svoje nevydarené kúsky. Ja ako milovník českého filmu musím uznať, že toto je jeden z najhorších českých filmov aké som videl. Len s veľkou námahou som dal 2 hviezdičky aj keď neviem vôbec prečo, pretože tento film je velice nezáživný, nudný a nebyť pár pekných záberov krásnej prírody na pozadí, tak by nemal čo ponúknuť. Prirovnal by som tento film k filmu Hon na čarodejnice, kde človek celý čas čaká na to "TO" a ono to nakoniec nepríde a prídu len záverečné titulky. A on to mohol byť docela pekný film, aj ten námet je fajn, sudety ponúkajú výborné príbehy, ktoré by mohli byť sfilmované do prekrásnych a úspešných filmov, ale toto je fakt nevydarené, domrvené a pritom potenciál obrovský nevyužitý. Jediné čím si môžem aspoň sám sebe opekniť tie 2 hviezdičky je Ondřej Vetchý. Škoda....(17.8.2013)

• mmiri

Mám ráda filmy s touto tématikou, je to historie, ale svým způsobem se ještě stále dotýká každého z nás. Asi se tento film nevyhne srovnání s Habermannovým mlýnem, bohužel. Absolutně mi tam neseděla Vica, vůbec se tam nehodila, Vetchý byl v pohodě, ale celkově tomu filmu něco chybělo....(6.10.2013)

• Canwick

V podstatě souhlasím s Lima - film je monotónní, nepříliš záživný. Rozumím natočit film s jinou optikou na téma Sudety a jejich poválečného vyřizování účtů, ale toto je Desné těžkopádné a zvláštní. Víc než jednu hvězdu nedam.(23.10.2013)

Jen poznámka na závěr filmu se objeví titulek s informací kolik lidí bylo ze Sudet vyhnáno a že takové území jinde neexistuje .... a že se Polosko posunulo o 200 km na západ a muselo odejít 8 mil. němců je jako co ?(18.5.2014)

Normální poválečné drama na jedno zhlédnutí. I když na koupající se Vicu Kerekes bych se mohl dívat i častěji.(20.5.2014)

Režisér Chlumský natočil velmi zajímavý film, typově podobný Habrmannově mlýnu. Jako vždy nezklamal výborný Ondra Vetchý a zajímavá a smyslná herečka Vica Kerekes, která ve své podstatě přebrala velmi časté nasazování do českých filmů po nevystudované Aně Geislerové. Možná, že části lidem takovéto připomínky poválečného brutálního odsunu obyčejných Němců, kteří většinou za zvěrstva 2. světové války nemohli, tak trochu otevřely oči. Opět jako v Habrmannově mlýnu (který je nepatrně u mě hodnocen lépe) dobře vykresleny morální (ne)hodnoty lidí v temné a těžké době našich nedávných dějin. Myslím, že na hodnocení csfd.cz je tento film celkem podhodnocen. Pro mě 80%.(10.7.2014)

• bambiz

Tak nevím, jestli byl tak špatný scénář a střihač se pokoušel něco zachránit, nebo stříhač příběh ještě víc pokazil. Dialogy umělé, neodpovídající situaci nebo naprosto klišoidní, stejně jako spousta záběrů, nelogičnosti v jednání postav, přešroubovaný závěr, hudba téměř o jednom motivu - tolik promrhaného materiálu a hereckých možností - i když tentokrát mě ani Ondřej Vetchý nepřesvědčil. Velká škoda zajímavého tématu - Habrmannův mlýn byl mnohem silnější.(5.8.2014)

• Chillik

Pozor! Úvodní text je značně zavádějící! Nečekejte žádný tajemný příběh těžce zkoušené lásky zasazený do romantické noční venkovské krajiny, připravte se raději na depresivní hořící statky a znásilnění. Kromě nich toho opravdu moc zaznamenat nejde a fakt, že už při druhém dnu toužíte po konci týdne, filmu zrovna dobrou vizitku nedělá. Na film se podívejte, jestliže si chcete potrénovat němčinu, připomenout, že nežijeme v tak špatné době nebo se přesvědčit o tom, že dobrý není žádný člověk. Na film se nedívejte, pokud si nechcete navodit špatnou náladu či případné zlé vzpomínky a nebo hledáte film s nepředvídatelným dějem.(1.9.2014)

Film o událostech v pohraničí v okolí Šumperka těsně po válce je příběhem českého lesníka Jana (o.Vetchý) a jeho německé ženy Agnes (V.Kerekes). Vzali se krátce před zabráním Sudet a rozhodli se zůstat tam, kde byli doma, přestože Jan musel přijmout říšské občanství. Po osvobození Šumperka Rudou armádou se do německých samot a osad vydaly revoluční gardy zvané rabovací. Nebyli to Rusové, ale Češi. Ti, kteří zavětřili možnost snadno se očistit od kolaborantství i ti, kteří si slibovali, že přijdou k nějakému majetku nebo ukojí své násilnické sklony. Film je přehlídkou postav, od kterých je lépe držet se, co nejdál, přestože na první pohled někteří z nich mohou působit až počestně. Výkony O.Vetchého, V.Kerekes, J.Schmitzera i dalších byly docela věrohodné. Autor scénáře se nestaví na národnostním principu, ani na černobílém vylíčení charakterů. Ochránce i bestie je český slepičář (Schmitzer), podobně jako Janův švagr Jürgen, který přežil peklo východní fronty. Během filmu se odkrývají potlačené vášně a staré spory mezi nimi, které si chtějí vyřídit, když je k tomu příležitost a riziko odhalení není velké.(9.11.2014)

• DaveM7

Nechápu, proč se u nás točí filmy o tom, jak zlí Češi ubližují těm hodným Němcům. Jakoby se za těch x let předtím tady nic nedělo. Autor scénáře by se měl odstěhovat do Německa, tam ho s jeho výplody přivítají s otevřenou náručí. Stejný případ jako Habermannův mlýn.(5.4.2015)

Film mě úplně vtáhl. Nejdříve jsem se chtěla jen ze zvědavosti podívat jen na prvních 5 minut, abych viděla, jaký styl to je, a na celý film se podívat později... ale nakonec jsem se od toho nemohla odtrhnout a dokoukala to až do konce. A po pár dnech jsem se zase na celý film dívala znovu. Nejsem typ diváka, který sleduje všechny technické detaily, které u tohoto filmu kritizují autoři nízkých hodnocení zde, takže jsem si opravdu užila hodně napínavý film, ve kterém jsou i hezky naznačeny sporné momenty naší válečné a poválečné historie. Hodnotu vidím hlavně v tom, jak film ukazuje, že nic není černobílé. Ten zvrat na konci, kdy vidíme klíčové detaily jinak díky pohledu Agnes, má sílu... Někdo níže píše, že Vetchý jen běhá po lese a je to nuda - tak s tím vůbec nesouhlasím. I díky hudbě je celou dobu cítit neuvěřitelné napětí, a když se člověk vžije do situace těch lidí a nekouká na to jako arogantní kritický písálek toužící ukázat, co všechno dovede zkritizovat a čeho všeho že si to všiml, tak tu tíživou atmosféru doby úplně cítí. Rozhodně to není podle šablony - jedni dobří druzí zlí, naopak jsou vykresleny podle mě velmi realistické charaktery lidí. Podívala bych se na to klidně i potřetí.(22.6.2015)

Docela dobře zvládnuté,děj má spád a herci hrají.Trochu mi vadila závěrečná překombinovanost,ve které se vše nakonec utopilo.(5.10.2015)

Drsná doba. Drsnej film. Je dobře, že vznikl. Chtělo by to ale ještě natočit něco o stejném místě v roce 1938/39!(23.1.2018)

Film, který nám zprostředkovává čistku Sudet v netradičním pojetí... skrze manželský pár, který se nechce z hor odstěhovat a proto je bohužel svědkem všech hrůz, které se tam dějí... Ona zmizí, on i hledá a během toho všechno prožívají... tělem zvlášť, duší spolu... 3*(28.1.2018)

• film_fanda

1* za skutečnou událost, jinak Vica je pro mně neherec a nedá se na ni koukat.(16.5.2018)

• TomKey

Hergot, ten Ondra s Vicou mají ale smůlu. Jeho pořád někde bijou, jí znásilňujou, v přestávkách mezi tím se chlastá kořalka a pobíhá po lese, kde sviští kulky a pořád někde něco hoří nebo dohořívá. Nejspíš měli na natáčení a střih taky jen 7 dní, to bych pak ten chaos pochopil.(5.11.2018)

• stanslon

Úplně zbytečný film o poválečných událostech v Sudetech. Viděl jsem jich takovou spoustu, že téhle slabotě dávám jednu hvězdu leda kvůli vnadným prsům Aničky Šiškové a Vicy Kerekeš (i když ty její jsem viděl nepočítaně). A přímo mne pohoršily titulky na konci. Vážně se musíme omlouvat vyhnaným Sudeťákům, kteří odtud pět let předtím podobně vyhnali Čechy? Čekal bych spíš nějaké moudřejší citace. Jako - Kdo seje vítr, sklízí bouři. - nebo české - Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. či Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu ... a ne Houdiniho vzývání Českého Lva, jehož priority jsou všem známé.(22.2.2019)

• tehol

tragicky natoceny spatny film o vaznem tematu... zaujmou mozna herci, ale spis se daji litovat, co tam musi hrat nebo ze se dokonce musi bezdovodne svlekat..(28.8.2019)