Krásy Čech, Moravy a Slezska (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2010, 46x53 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

Krásy Čech jsou krásy Čech, šlo to natočit lépe, znám i hezčí místa. Mám prosazovat své myšlenky, nebo sebe :-)) 60%(29.12.2011)

Tak vzhľadom k niekoľkým faktom som udelil tri hviezdy. Česko je nádherná krajina a je smutné že sa tvorcovia tohoto dokumentu nevenovali trochu lepšie a kvalitnejšie strihu a kvality materiálu.. Nemenej dôležitý je aj fakt, že sa jedná o dokumenty staré takmer 20 rokov (pretože vo filmoch sú z veľkej časti použité archívne materiály) a je na škodu veci ak si to spoločnosť ABCD video nevzalo k srdcu a sadli so štábom do áut a vyrazili na trip po všetkých pamiatkach. Nakrútiť modernými prostriedkami videá vo vysokom rozlíšení spektakulárne tak, aby zaujali aj toho najväčšieho odporcu dokufilmov.. Všetka česť (aby som nezabudol), patrí samozrejme obroditeľom z čias socializmu a to konkrétne štábu ČST. ktorý v dobe dinosaurov vynaložil neuveriteľné úsilie (ktoré muselo trvať minimálne jednu generáciu), aby nakrútili všetky tieto skvosty stredoveku a samozrejme aj lokalitám, ktoré sú akiste zázrakom prírody.. Navzdory všetkým kladným ale aj záporným faktom si musím uvedomiť, jednu zásadnú vec: Čo urobili Slováci preto, aby takto (aspoň), zvyditeľnili svoju nádhernú krajinu? a to že naozaj nádherná je, o tom snáď netreba polemizovať.. Na záver snáď len dodám. Odporúčam každému so srdcom, pozrite si to a potom na vlastné oči ísť rad radom.. Neobanujete..(31.10.2015)