Begin Japanology

Režie:

Masajuki Očiai

Peter Barakan (průvodce)

Natascha

Pokud se zajímáte o Japonsko a jeho reálie, tak je Begin Japanology velmi užitečná a zajímavá série krátkých dokumentů, každý věnovaný jednomu produktu/jídlu/fenoménu typickému pro Japonsko. Nemůžu se ale ubránit pocitu, že to šlo udělat mnohem líp, třeba tím, že by se místo Petera Barakana našel někdo trochu živější a víc zapálený pro věc (ano, je to strašný suchar, navíc mě vytáčela jeho výslovnost japonštiny, bylo by vhodné najít někoho, kdo vám řekne názvy věcí tak, jak opravdu znějí!), případně by se zbytečně neopakovaly některé informace na začátku a na konci apod. ()

togaf

Některé díly jsou dokonalé (sushi), některé méně (Tokio tower), ale Peter Barakana je prostě sympaťák a jeho hlas mi může vyprávět třeba o nosných lanech vysílače televizního signálu a mě to přijde, aspoň na pár minut, zajímavé. A pokud máte k Japonsku kladný vztah tak vřele doporučuji. ()

MartinTerran

Super dokument o různých tématech týkajících se Japonska a jejich kultury. Jednotlivé epizody na sebe nenavazují, jelikož je každý díl na jiné téma. Myslím si, že téměř každý si najde téma, které ho zaujme. Pro milovníky japonské kultury povinnost! Hodnocení: 90/100. ()