A Burning Rage

Krátkometrážní / Dokumentární
USA, 2006, 34 min

Předloha:

Craig Rosebraugh (kniha)

George W. Bush (a.z.), Rod Coronado (a.z.)

Aktivista Rod Coronado vysvetľuje, prečo je environmentalizmus nevyhnutné prepojiť s antikapitalistickou politikou. Predstaví novodobý hon na čarodejnice, takzvanú Green Scare (Zelenú hrozbu), pri ktorom sa environmentálni aktivisti, vďaka novým kontroverzným zákonom chrániacim veľký biznis, stávajú teroristickou hrozbou číslo jedna a sú zastrašovaní hrozbou doživotného väzenia.
Vo videu sa spomína aj aktivista, ktorý podľahol nátlaku FBI, a podal usvedčujúce dôkazy na svojich priateľov. Hoci jeho meno v komentári nezaznie, ide o aktivistu menom Jake Ferguson. Jeho kauza je zaznamenaná v dokumentárnom filme The House of Fire (2016). (whack)

whack

Mali by tieto skupiny patriť do rovnakej kategórie ako teroristi z 11. septembra? "Samozrejme. Organizácie ako ALF sú domácou teroristickou hrozbou číslo jedna. Tí ľudia, ktorí vleteli s lietadlom do budovy, do toho tiež nešli kvôli peniazom. Bolo to posolstvo. Neposlušnosť. Občianska neposlušnosť." Orwell dosť predpovedal budúcnosť. Nie je možné, aby nebol potenciálny terorista ten, kto nesúhlasí. Škoda amaterizmu v tomto dokumente, podľa mňa sa tam tie vsuvky z japonských filmov nehodili, ale myšlienka dobrá. ()