Fat, Sick & Nearly Dead

Austrálie / USA, 2010, 97 min

Joe Cross, Kurt Engfehr

Chris Seward

• DaViD´82

Nedůvěryhodné od první scény. Mini odšťavňovač v autě, který není potřeba důkladně vymýt a zbavit odřezků? Je vidět že z autorů se nikdo nepotýkal se zaschlým sítkem. Každopádně i tak agitka nejhoršího kalibru. Znáte to… Nejmilitantnější kuřák je bývalý kuřák a tady platí, že nejhorlivější propagátor zdravé výživy je bývalá obézní nezdravě žroucí bečka, která ze dne na den prohlédla a teď má pocit (pardon vlastně poslání!), že musí spasit svět. Což dělá tak, že chodí od Američana k Američanovi a skrze dotazy à la Svědci Jehovovi se je snaží přivést na bohulibou cestu zeleně na talíři. Akorát namísto víry, Ježíše Krista a věčné spásy se zaklíná slovy zdravá výživa, délka života a zdraví, čímž se vytváří zdání potřebné osvěty. Výsledek je ovšem pro zdravou výživu jednou velkou a nechtěnou medvědí službou, která funguje jedině na "bulvární" neobjevné úrovni budeš-li žrát jak dobytek, tak můžeš i chcípnout; bu bu bu!(14.5.2013)

• Fr

V PROCESU VÝROBY TOHOTO FILMU JOE A PHILL INSPIROVALI TISÍCE LIDÍ KE ZMĚNĚ SVÉHO ŽIVOTA. A JEJICH VÝSLEDKY JSOU VÍCE NEŽ ÚŽASNÉ. PROTO I VÁS ZVEME MEZI NÁS - PŘIDEJTE SE K NÁM NA CESTU ZA ZDRAVÍM........ /// Představte si to: OBEZITA VÁS MŮŽE ZABÍT! Doufám, že jste se lekli (až vám změkly)! Lekl se i Joe Cross a proto přijel do USA chlastat ovocný šťávy. PROČ? MRKNĚTE SE NA SVOJE BŘICHO! Mění svý životní návyky, ble ble ble, kecy, kecy, kecy... Dokument pro všechny, jejichž emociální závislost na žrádle je smrtící. Joe hubne, odolává žrádlu a mele hadry, jak to je těžký. (Ty vole, já taky rád jím, mě to nemusíš vykládat. Ani nikomu, kdo někdy držel nějakou bodovou dietu..) Jo, ještě rodiče nám nic neřekli.....,,už jako mimino...ble ble ble“.... Odbornice na výživu říká: ,,NEŽERTE“ (upřímná mladá žena...). Další odborník praví: ,,víc se hejbat!“ (díky!) Průzkum mezi hladovýma Amíkama...copak asi papáš chlapečku? ,,HAMBURGR A COLU“ (překvapení!!!). A všechny to samozřejmě sere (a to ani neviděli tenhle dokument...). Zatím Joe přijel domů (do Austrálie) a zjistil, že se mu vyčistil i mozek. Proto vrhá svý úspory (asi) na burzu (to já tak akorát vrhnu v Kauflandu... inu jinej kraj...). A zatímco je Joe pomalu nejhubenější tvor na světě, v USA Phill, kterej si už nevidí na pinďoura .... (no tak nám taky něco řekni Phille...): ,,HAMBURGRY, COLA, BLE BLE BLE... (Fakt jo? Tý brďo...). Faktem je, že lidi potřebujou víc informací, protože TOHLE se může stát každýmu Američanovi. (My Češi si pustíme Sedm hladovejch). Abych to shrnul: když vynecháme zbytečný kecy, vznikne 5timinutový instruktážní video o tom, že HUBNUTÍ JE DROGA s malou (ale přesvědčivou) reklamou na odšťavňovač. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vypadám, jako bych spolknul ovci. 2.) Myslím si, že nejlepší zbraní proti obezitě je bůček. 3.) Máš strach, že tě kvůli tloušťce nebudou moct pohřbít... (tak mě napadá... kurva, teď když jsem viděl tenhle dokument, patřím mezi nejvzdělanější člověky...Chceš? Pomůžu TI! Napiš mi...). 4.) Thx za titule ,,Mieroslav, Ariadna, Veronika“ a ,,ledo75“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(2.12.2011)

Tak tak, prasata všude kam se podíváš.(9.6.2016)

Myslím, že aj keď sa to časti divákov zdá až príliš zrejmé a jednoduché, ako aj mne, stále je žiaľ dosť jedincov, ktorí nie sú dostatočne informovaní. Proste si jednoducho nie sú schopní nájsť súvislosť so štýlom stravovania a zdravím. Netvrdím, že je to v poriadku, alebo že je to normálne, že si niekto nevidí ani na špičku nosa, ale takíto proste ľudia sú. Niektorí musia mať pocit, že videli dokument, alebo čítali odborný článok a na základe toho zmenili jedálniček či životný štýl. Neviem prečo to tak je, či je to absencia obyčajného zdravého rozumu, alebo sklon všetko zbytočne komplikovať. Každopádne aj pre týchto ľudí existujú dokumenty, ako tento. Pokiaľ pomáhajú komukoľvek k uvedomeniu si podstaty vecí, rozhodne nie sú zbytočné. Sama som videla iné dokumenty, ktoré nemali ani z časti taký zmysel a pravdivé informácie, ako tento, preto dávam plný počet.(26.2.2017)

Ze začátku mi přišel dokument trochu nezáživný, ale postupem času začnete chápat, že se zde odehrává něco úžasného. Je mi poměrně jedno, nakolik jsou zde informace pravdivé a nakolik jsou přibarvené, aby byl výsledek tak strhující - mě stačí, že film má obrovskou motivační hodnotu a protože jsem si podobnou cestou prošel sám (i když jen 20 kilo), vím, že to prostě jde. Je to úžasná cesta lidí, kteří se rozhodli něco se sebou udělat a ještě k tomu inspirovat ostatní. Samotný závěr vás dojme!(21.3.2017)

Rozhodně to stojí za zkouknutí a mnohým ukáže i něco nového. 80%(15.9.2014)

dost jednoduche ale efektivne, viac ako dokument mi to pripada ako nejaka reklama na odstavovac... prva polovica sa venuje 60. dnovej ceste australana joe-a po USA pocas ktorej nic neje a len pije ovocie a zeleninu pripravenu v odstavovaci a pritom straca na vahe, popritom sa stretava s normalnymi americanmi a zistuje ich navyky co sa tyka jedla (nic prekvapujuce sa samozrejme nedozvieme)... druha cast filmu sa zameriava na paula, americkeho truckera s ktorym sa joe stretol a ktory je obezny a potrebuje pomoc. paul zacne s rovnakou dietou ako joe (teda len dzuse pocas niekolko mesiacov) a my sledujeme ako na to reaguje jeho telo a co sa snim deje... dokument to nie je nejako extra putavo nakruteny, ale hlavne druha polovica je celkom zaujimava...(16.1.2013)

Problematika je to provařená, nic to však nemění na její závažnosti. Hlavní hrdinové jsou v pohodě a pokud bude film motivovat nějaké lidi ke zdravějšímu jídlu, tak je to jen dobře. 69%.(14.12.2011)

Důležitý dokument, místy zábavný...(13.3.2016)

Jako motivační video pro ty, co chtějí změnit svoje stravovací a pohybové návyky, ideální. Ten dvousetkilový řidič tiráku má můj obdiv. Jen si vždycky říkám, proč to lidi nechávají dojít až tak do krajnosti a nenastartují tu změnu dřív.(10.10.2016)

Měla jsem neuvěřitelnou chuť zaběhnout do nejbližšího obchodu, kde by se dal koupit odšťavňovač. Zajímavý dokument a naprosto neuvěřitelné výsledky. Jako životní styl pro masožravce jako já sice naprosto nepřijatelné, ale určitě dobré na zamyšlení.(31.8.2012)

Kritizovat u TV je snadný, to umí každej, ale zvednout zadek a začít se sebou něco dělat, to už chce pořádnou dávku odvahy, trpělivosti a vůle. Před všemi aktéry dokumentu smekám až na zem. P.S. zítra si jdu kupovat odšťavňovač!(11.11.2013)

• awelone

Obézní chlápek se rozhodl držet dva měsíce dietu na rostlinných šťávách. Jezdí po USA a lidem říká že nic nejí, což není moc pravda, protože v podstatě dostává živiny z těch šťáv. Dělá rozhovory s obézními lidmi, kteří nic neví o stravě a prakticky se živí ve fastfoodech. Podstata je určitě pozitivní, snaha přivést lidi ke zdravému životnímu stylu tu je, ale je podaná takovým způsobem, že po 10 minutách filmu už se nudíte a prakticky se nedozvíte nic nového, jen fakt, že Američani jsou tlustí, fastfoody jsou nezdravé a že máme jíst zeleninu. Na toto téma bylo natočeno spoustu skvělých filmů, které vás donutí zamyslet se nad tím, co jíte, ale tenhle k nim rozhodně nepatří.(8.2.2017)

Já myslím, že by se dokumenty měly hodnotit podle toho na kolik dokážou obohatit znalosti diváka nebo na něho nějaký vzdělávacím procesem zapůsobit. A to se u tohoto dokumentu povedlo, krásná demonstrace toho, jak lze žít zdravě.(10.2.2012)

Osobně mě neoslovil ani tak příběh Joea Crosse jako jeho následovníků a především výpovědi běžných Američanů v první půli filmu. Nešlo jen o stravovací návyky a životní styl, ale o naprostou rezignaci až absenci smyslu života, když přiznávají, že vlastně neznají důvod, proč by měli chtít žít déle.(2.10.2016)

Velmi inspirující dokument o zdravé stravě, životním stylu, hubnutí a všech věcí, které jsou s tím spojeny. Doporučuji určitě shlednout - zvláště těm, kteří si neví se sebou rady a snaží se hubnout pomocí drahých přípravků. Je to sice trochu vyumělkované (v animovaných vsuvkách je u zeleniny sluníčko a tak...jako že happy! ... :-) ) ...ale výsledek je neuvěřitelný a tomu chlápkovi ve druhé půli opravdu tleskám!(28.11.2011)

Jsi línej, tlustej, smrdíš a začínáš mít díky svojí tuposti zdravotní problémy? Tak si pust tohle! Super dokument o obézních lidech, kteří si za svou obezitu můžou sami, nikoliv vrozenou nemocí a o jedné z cest, jak se z těch sraček vyhrabat. Já tohle nikdy nepochopím, jak ty lidi dokážou podlehnout těm sračkám a žrát to. HNUS který střídá překvapení, jak se člověk dokáže díky své silné vůli ,,opravit´´ a zhubnout pouze přírodní cestou. Hlavně to, že to ty lidi dokážou, dokážou NEŽRAT TY HNUSY! Respekt všem z toho dokumentu, co to dokázali. Na 5* je to zbytečně zdlouhavé, ale tohle má smysl vidět. Jdu si dát Jablko. A panáka vodky.(16.9.2014)

Přesně, jak tu už někdo zmiňoval, kritizovat umí každý, ale něco ze sebou udělat je těžší. Nemám důvod dokumentu ani v nejmenším nevěřit. Joe uděl jen to, co doporučují lidi, kteří se o svoje zdraví starají a nevěří moderním farmaceutickým postupům. Zdraví je stav, který se musí pěstovat s pozitivní myslí. Přesně tohle jsem potřeboval vidět :) Super(28.7.2014)

• LividMuffin

Hezká story s happy endem a potenciálem motivovat lidi ke zdravějšímu životnímu stylu nebo aspoň k zamyšlení. Jen mám tak trochu pocit, že Fat, Sick & Nearly Dead je spíš kontraproduktivni - místo pravděpodobně zamýšleného sdělení "jezte zdravě, hýbejte se a budete žít dlouho a šťastně" tvůrci poslali diváky pro odšťavňovač a na drastickou dvouměsíční kůru, která je sice funkční (a rozhodně lepší než burger a cola), ale z dlouhodobého hlediska jsou jeji výsledky jen těžko udržitelné pro jedince nevzdělané v této oblasti. Navíc mě neskutečne sere styl dokumentsristiky, kde jsou Amíci vykreslení jako monolit vyžranejch nevzdělanejch prasátek a hlavní hrdina, jejich velký australský spasitel a super klaďas přišel s naprosto "průlomovým" objevem, ktery 100% zaručeně funguje a mění životy všech, kteří jej následují.(5.8.2014)

Zboznujem inspirujuce pribehy a ludi, ktori sa rozhodnu pre zmenu.... a kto chce hladat problem ten si ho najde...a kto chce bude kritizovat jednou hviezdickou so sniclom v ruke a zemiakovym majonezovym salatom na tanieri....(4.12.2016)

<< předchozí 1 2