Reklama

Reklama

Tlustí, nemocní a téměř mrtví

(neoficiální název)
  • Austrálie Fat, Sick & Nearly Dead
Trailer
Dokumentární
Austrálie / USA, 2010, 97 min

Obsahy(1)

41-ročný Austrálčan Joe Cross trpel oslabujúcou autoimunitnou chorobou viac ako deväť rokov kvôli nezdravému stravovaniu v mladosti, z ktorého nadobudol obezitu. Na chorobu užíval steroidné hormóny, silné lieky na predpis s negatívnymi vedľajšími účinkami. Rozhodol sa preto urobiť radikálnu zmenu vo svojom jedálničku. Prvým krokom bola diéta založená na 60-dňovom konzumovaní iba čerstvých ovocných a zeleninových štiav. Dokument sleduje jeho cestu po USA, krajine povestnej pre svoju obéznu populáciu kvôli nezdravému stravovaniu. Prvých tridsať dní strávil v New Yorku v opatere doktora Joela Fuhrmana, špecialistu na stravovanie, a zvyšných tridsať dní na cestách po západnom pobreží. Po ceste rozprával s mnohými ľuďmi o tom, čo robí. (whack)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

HellFire 

všechny recenze uživatele

Co se informací týče, pro mě nic nového. Pokud ale budu dokument hodnotit z hlediska informačního, rozhodně se v něm někdo, kdo se dosud touto tématikou nezabýval, dozví spoustu užitečných věcí. A konec konců, každý by si měl hledat informace na vlastní pěst, nespoléhat se pouze na pár článků nebo dokumentů. Jestliže někdo opravdu chce změnit svůj život, učiní tak bez výmluv. A pokud někdo hledá výmluvy, najde je na každém kroku. Úsměvné je číst místní komentáře od lidí, kteří zcela jistě nikdy ve svém životě nezkusili žít ani jeden týden bez masa, cukru či fast foodu. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Nedůvěryhodné od první scény. Mini odšťavňovač v autě, který není potřeba důkladně vymýt a zbavit odřezků? Je vidět že z autorů se nikdo nepotýkal se zaschlým sítkem. Každopádně i tak agitka nejhoršího kalibru. Znáte to… Nejmilitantnější kuřák je bývalý kuřák a tady platí, že nejhorlivější propagátor zdravé výživy je bývalá obézní nezdravě žroucí bečka, která ze dne na den prohlédla a teď má pocit (pardon vlastně poslání!), že musí spasit svět. Což dělá tak, že chodí od Američana k Američanovi a skrze dotazy à la Svědci Jehovovi se je snaží přivést na bohulibou cestu zeleně na talíři. Akorát namísto víry, Ježíše Krista a věčné spásy se zaklíná slovy zdravá výživa, délka života a zdraví, čímž se vytváří zdání potřebné osvěty. Výsledek je ovšem pro zdravou výživu jednou velkou a nechtěnou medvědí službou, která funguje jedině na "bulvární" neobjevné úrovni budeš-li žrát jak dobytek, tak můžeš i chcípnout; bu bu bu! ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

V PROCESU VÝROBY TOHOTO FILMU JOE A PHILL INSPIROVALI TISÍCE LIDÍ KE ZMĚNĚ SVÉHO ŽIVOTA. A JEJICH VÝSLEDKY JSOU VÍCE NEŽ ÚŽASNÉ. PROTO I VÁS ZVEME MEZI NÁS - PŘIDEJTE SE K NÁM NA CESTU ZA ZDRAVÍM........ /// Představte si to: OBEZITA VÁS MŮŽE ZABÍT! Doufám, že jste se lekli (až vám změkly)! Lekl se i Joe Cross a proto přijel do USA chlastat ovocný šťávy. PROČ? MRKNĚTE SE NA SVOJE BŘICHO! Mění svý životní návyky, ble ble ble, kecy, kecy, kecy... Dokument pro všechny, jejichž emociální závislost na žrádle je smrtící. Joe hubne, odolává žrádlu a mele hadry, jak to je těžký. (Ty vole, já taky rád jím, mě to nemusíš vykládat. Ani nikomu, kdo někdy držel nějakou bodovou dietu..) Jo, ještě rodiče nám nic neřekli.....,,už jako mimino...ble ble ble“.... Odbornice na výživu říká: ,,NEŽERTE“ (upřímná mladá žena...). Další odborník praví: ,,víc se hejbat!“ (díky!) Průzkum mezi hladovýma Amíkama...copak asi papáš chlapečku? ,,HAMBURGR A COLU“ (překvapení!!!). A všechny to samozřejmě sere (a to ani neviděli tenhle dokument...). Zatím Joe přijel domů (do Austrálie) a zjistil, že se mu vyčistil i mozek. Proto vrhá svý úspory (asi) na burzu (to já tak akorát vrhnu v Kauflandu... inu jinej kraj...). A zatímco je Joe pomalu nejhubenější tvor na světě, v USA Phill, kterej si už nevidí na pinďoura .... (no tak nám taky něco řekni Phille...): ,,HAMBURGRY, COLA, BLE BLE BLE... (Fakt jo? Tý brďo...). Faktem je, že lidi potřebujou víc informací, protože TOHLE se může stát každýmu Američanovi. (My Češi si pustíme Sedm hladovejch). Abych to shrnul: když vynecháme zbytečný kecy, vznikne 5timinutový instruktážní video o tom, že HUBNUTÍ JE DROGA s malou (ale přesvědčivou) reklamou na odšťavňovač. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vypadám, jako bych spolknul ovci. 2.) Myslím si, že nejlepší zbraní proti obezitě je bůček. 3.) Máš strach, že tě kvůli tloušťce nebudou moct pohřbít... (tak mě napadá... kurva, teď když jsem viděl tenhle dokument, patřím mezi nejvzdělanější člověky...Chceš? Pomůžu TI! Napiš mi...). 4.) Thx za titule ,,Mieroslav, Ariadna, Veronika“ a ,,ledo75“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Nemůžu to tu přehánět s hodnocením, protože ačkoli je dokument koukatelný a pro někoho určitě i motivační, spoustu informací je tu zkreslených. Dokument nepodává žádné hodnotné informace o výživě, kromě toho, že sděluje, že základem zdravého jídelníčku je dostatek ovoce a zeleniny a odbourání fast foodů, což si myslím, ví každý, bez ohledu na to, jestli se tím řídí nebo ne. Už nám ale dopodrobna nerozebere zdravé tuky, bílkoviny, komplexní sacharidy a podobně, což jsou informace, které by podle mě měl plnohodnotný dokument o výživě a hubnutí obsahovat a už tu byly dokumenty, které tyto informace předat dokázaly, jednoduše i zábavně, například That Sugar Film. Tady se pouze senzačně sděluje, že pokud budete pít dva měsíce jen smoothiečka a greeniečka, zázračně zhubnete. Už se tu ale neřeší fakt, že tlustýmu člověku, kterej opustí od hambáčů a řízků a udělá nějakou pozitivní změnu v pohybu a jídelníčku, jde hubnutí výrazně snadněji, než někomu s lehkou nadváhou, ani to, že v podstatě hlavní hrdina celou dobu (60 dní) jede nejspíš příjem pod bazálem a tím si metabolismus spíš ještě víc zpomalí, než kdyby hubnul přirozenou stravou bohatou na živiny. V podstatě je Fat sick and nearly dead, jen senzační příběh jednoho tlouštíka, na kterej se v pohodě kouká, ale žádnou hodnotu divákovi nedá, o ničem neinformuje a rozhodně nedoporučuju se jím dlouhodobě řídit, radši jezte s rozumem a přečtěte si nějakou knížku o výživě, dneska je těch kvalitních k senání dost a dají vám víc než tento film. ()

Khalesi 

všechny recenze uživatele

Myslím, že aj keď sa to časti divákov zdá až príliš zrejmé a jednoduché, ako aj mne, stále je žiaľ dosť jedincov, ktorí nie sú dostatočne informovaní. Proste si jednoducho nie sú schopní nájsť súvislosť so štýlom stravovania a zdravím. Netvrdím, že je to v poriadku, alebo že je to normálne, že si niekto nevidí ani na špičku nosa, ale takíto proste ľudia sú. Niektorí musia mať pocit, že videli dokument, alebo čítali odborný článok a na základe toho zmenili jedálniček či životný štýl. Neviem prečo to tak je, či je to absencia obyčajného zdravého rozumu, alebo sklon všetko zbytočne komplikovať. Každopádne aj pre týchto ľudí existujú dokumenty, ako tento. Pokiaľ pomáhajú komukoľvek k uvedomeniu si podstaty vecí, rozhodne nie sú zbytočné. Sama som videla iné dokumenty, ktoré nemali ani z časti taký zmysel a pravdivé informácie, ako tento, preto dávam plný počet. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama