Tlustí, nemocní a téměř mrtví (neoficiální název)

• Austrálie

Fat, Sick & Nearly Dead

Dokumentární

Austrálie / USA, 2010, 97 min

Joe Cross, Kurt Engfehr

Chris Seward

Ze začátku mi přišel dokument trochu nezáživný, ale postupem času začnete chápat, že se zde odehrává něco úžasného. Je mi poměrně jedno, nakolik jsou zde informace pravdivé a nakolik jsou přibarvené, aby byl výsledek tak strhující - mě stačí, že film má obrovskou motivační hodnotu a protože jsem si podobnou cestou prošel sám (i když jen 20 kilo), vím, že to prostě jde. Je to úžasná cesta lidí, kteří se rozhodli něco se sebou udělat a ještě k tomu inspirovat ostatní. Samotný závěr vás dojme!(21.3.2017)

• awelone

Obézní chlápek se rozhodl držet dva měsíce dietu na rostlinných šťávách. Jezdí po USA a lidem říká že nic nejí, což není moc pravda, protože v podstatě dostává živiny z těch šťáv. Dělá rozhovory s obézními lidmi, kteří nic neví o stravě a prakticky se živí ve fastfoodech. Podstata je určitě pozitivní, snaha přivést lidi ke zdravému životnímu stylu tu je, ale je podaná takovým způsobem, že po 10 minutách filmu už se nudíte a prakticky se nedozvíte nic nového, jen fakt, že Američani jsou tlustí, fastfoody jsou nezdravé a že máme jíst zeleninu. Na toto téma bylo natočeno spoustu skvělých filmů, které vás donutí zamyslet se nad tím, co jíte, ale tenhle k nim rozhodně nepatří.(8.2.2017)

dost jednoduche ale efektivne, viac ako dokument mi to pripada ako nejaka reklama na odstavovac... prva polovica sa venuje 60. dnovej ceste australana joe-a po USA pocas ktorej nic neje a len pije ovocie a zeleninu pripravenu v odstavovaci a pritom straca na vahe, popritom sa stretava s normalnymi americanmi a zistuje ich navyky co sa tyka jedla (nic prekvapujuce sa samozrejme nedozvieme)... druha cast filmu sa zameriava na paula, americkeho truckera s ktorym sa joe stretol a ktory je obezny a potrebuje pomoc. paul zacne s rovnakou dietou ako joe (teda len dzuse pocas niekolko mesiacov) a my sledujeme ako na to reaguje jeho telo a co sa snim deje... dokument to nie je nejako extra putavo nakruteny, ale hlavne druha polovica je celkom zaujimava...(16.1.2013)

Myslím, že aj keď sa to časti divákov zdá až príliš zrejmé a jednoduché, ako aj mne, stále je žiaľ dosť jedincov, ktorí nie sú dostatočne informovaní. Proste si jednoducho nie sú schopní nájsť súvislosť so štýlom stravovania a zdravím. Netvrdím, že je to v poriadku, alebo že je to normálne, že si niekto nevidí ani na špičku nosa, ale takíto proste ľudia sú. Niektorí musia mať pocit, že videli dokument, alebo čítali odborný článok a na základe toho zmenili jedálniček či životný štýl. Neviem prečo to tak je, či je to absencia obyčajného zdravého rozumu, alebo sklon všetko zbytočne komplikovať. Každopádne aj pre týchto ľudí existujú dokumenty, ako tento. Pokiaľ pomáhajú komukoľvek k uvedomeniu si podstaty vecí, rozhodne nie sú zbytočné. Sama som videla iné dokumenty, ktoré nemali ani z časti taký zmysel a pravdivé informácie, ako tento, preto dávam plný počet.(26.2.2017)

• DaViD´82

Nedůvěryhodné od první scény. Mini odšťavňovač v autě, který není potřeba důkladně vymýt a zbavit odřezků? Je vidět že z autorů se nikdo nepotýkal se zaschlým sítkem. Každopádně i tak agitka nejhoršího kalibru. Znáte to… Nejmilitantnější kuřák je bývalý kuřák a tady platí, že nejhorlivější propagátor zdravé výživy je bývalá obézní nezdravě žroucí bečka, která ze dne na den prohlédla a teď má pocit (pardon vlastně poslání!), že musí spasit svět. Což dělá tak, že chodí od Američana k Američanovi a skrze dotazy à la Svědci Jehovovi se je snaží přivést na bohulibou cestu zeleně na talíři. Akorát namísto víry, Ježíše Krista a věčné spásy se zaklíná slovy zdravá výživa, délka života a zdraví, čímž se vytváří zdání potřebné osvěty. Výsledek je ovšem pro zdravou výživu jednou velkou a nechtěnou medvědí službou, která funguje jedině na "bulvární" neobjevné úrovni budeš-li žrát jak dobytek, tak můžeš i chcípnout; bu bu bu!(14.5.2013)