Suvereno, Presento, MessenJah - Bratia, sestry

Slovensko, 2015, 5 min

Hudba:

Presento

Viktooorka

"Naši bratia-sestry, aj keď sme zišli z cesty chcem, aby ste vedeli, že dnešný čas je časom návratu k prírode a kiežby to vnímali všetci..." Kéžby to opravdu tak vnímali všichni!!! ()

whack

"Videoklip obsahuje zábery, ktoré nie sú vhodné pre citlivejšie povahy. Je to ale kľúčový spôsob, ako verejnosti ukázať skutočný stav správania sa ľudského druhu k ostatným živým formám na Zemi." Každopádne je veľmi pozitívne, že hudobníci, ktorí majú už nejaké meno v scéne, využívajú svoj hlas na šírenie dobrých myšlienok! A kto iný ako Presento a Suvereno v slovenskej scéne to dokáže lepšie? ()

Khalesi

Slniečkoví ľudia sú tí, ktorí si myslia, že veľkochovy či farmy dokážu byť humánne voči zvieratám. Nie nie sú! Neposkytnú im ani slobodu, ani pár metrov výbehu, častokrát ani kúsok priestoru na otočenie sa. Mláďatá sú hneď po narodení oddelené od matiek. Ošetrovatelia sú bezcitní, netrpezliví a častokrát sadistickí. Ku zvieratám sa správajú ako k veciam a ich životy ani za životy nepovažujú. Takže na tomto či inom podobnom videoklipe, dokumente či článku nevidím nič prehnané a už absolútne nie extrémistické! Extrém je jedine to, čoho sa dopúšťame v mene nadradenosti a falošného pocitu, že nám to tu všetko patrí a máme preto právo spáchať čokoľvek. Som rada, že vznikajú takéto klipy a texty, pretože mladí tento žáner počúvajú a snáď im konečne muzika niečo dá do života, ak už im to nedajú rodičia a školy. ()

Marek1991

Súhlasím s tým, že zvieratám by sa nemalo ubližovať, aby trpeli pri zabíjačke a to nielen preto, že mäso má byť potom horšie, ale keďže sú to živé cítiace tvory a my sme akurát akoby na vrchole potravinového reťazca. No tiež od mnohých odborníkov viem, že vegetariáni a vegáni nemajú v sebe určité živiny, ktoré bez mäsa vraj nemajú ako do seba dostať. Naposledy som videl jednu prednášku s Michalom Pijákom, kde to rozoberal, ale možno niektorým pár ľuďom aj také niečo pomôže, ale zas keby sme išli do detailov, tak aj rastliny medzi sebou myslím komunikujú, jednobunkovce tuším majú aj nejaké miniatúrne oko a zvieracia ríša pozostáva aj z mravcov, hmyzu a teraz čo teda nezabíjať, cicavce alebo aj ryby a hmyz alebo kam až pôjdeme, neviem. Príde mi to trochu extrémistické občas od ochrancov zvierat, za ktorého sa síce z časti považujem aj ja, no nie som nejaký fanatik, aj keď určite som za podporu organickej stravy, mliečnych a mäsových výrobkov z takých fariem, kde sa zvieratá pohybujú v im prirodzenom prostredí a nie sú mučené v nejakých klietkach. Toto mi príde dosť taký takzvaný slniečkový videoklip s podpriemerným výrazovým rapom, dosť pofidérnym textom, ešte extrémistickejším metaforickým podobenstvom a extrémnym skokom medzi akože hnevom a láskou, kde sa mi dokonca tá druhá časť zdala aj trocha trápna, aj keď možno len z kontextu, neviem, no myslím, že títo interpreti majú aj lepšie diela. Keď už tak brutálne miluje Suvereno zvieratá, tak nech po tom svete ani nelieta, lebo aj kvôli tým pohonným látkam určite umrelo veľa zvierat. ()

corpsy

Už neraz som o takýchto videoklipoch tvrdil, že sú len výkrikom do tmy a príroda je proste takto nastavená, ľudia žerú zvieratá a zvieratá žerú ľudí. ()

schizmo

Na první pohled agitačně aktivistický videoklip, ale málokdo asi dokáže plně docenit hloubku a závažnost informací, které jsou ve verších obsaženy. Hudební složka má údernou flow a tah na emoce, což obrazová složka plně dokresluje a celý klip je zvládnutý také produkčně. Dojemná a emotivní záležitost! ()