• easaque

zajímavý námět, ale zpracování po určité době začne nudit. Jde vlastně o životopisný příběh pacientky, co si o sobě myslí. že je princezna a jak to působí na lidi kolem ní. Zpracování docela slušné a možná to ani líp zpracovat nešlo. Trochu lepší 2 hvězdičky.(31.10.2011)

• myshichka

Vo filmoch z prostredia liečební väčšinou sympatizujem s "nespravodlivo" trýznenými pacientmi, ale v prípade tohto filmu to bolo inak. Nesympatická hlavná postava "princeznej", ktorá ani nevyzerala, že by bola duševne chorá, ale skôr sa rozhodla, že si zo všetkých bude robiť srandu... Jediným plusom bol fešák Samuli v úlohe ulízaného doktora a Krista Kosonen ako bláznivá speváčka.(14.4.2013)

• amundseen

Viem aký film tvorcovia chceli, k cieľu sa im ale priblížiť nepodarilo . A možno to zbytočne porovnávam s Preletom ad kukučím hniezdom. Dva klacky za výbornú Kristu Kosonen a niektoré vedľajšie úlohy.(22.3.2012)

Můj nejoblíbenější film z letošního Febio festu - kombinace smutku, smíchu, strachu a naděje.(23.3.2013)

Dobrééé, ale mohlo byť aj lepšie. Príbeh z psychiatrickej liečebne podľa skutočnej udalosti, ktorý je skutočne na zamyslenie, no bohužiaľ spracovanie sa mi až tak nepáčilo (od Fínov by som to čakal podané oveľa lepšie). Bolo zaujímavé sledovať ako príchod jednej ženy, ktorá sa považovala za princeznú, dokázal zmeniť správanie celého ústavu. Stačilo veriť, že nie sú pacientmi v psychiatrickej liečebni, ale poddaní princeznej a depresívny ústav sa razom zmenil na kráľovský palác, hoci len v ich predstavách. No z radosti pacientov a ich hry na kráľovstvo nebol každý až tak nadšený.... Zaujímavo podaný príbeh, a v niektorých chvíľach dosť depresívny. Katja Kukkola bola skvelá, no ešte viac ma oslovila mladá kráska Krista Kosonen alias barónka Christina Von Heyroth.(16.9.2013)