Reise nach Agatis

• USA Voyage to Agatis
všechny plakáty
Thriller / Horor / Mysteriózní / Drama
Německo, 2010, 74 min

Manželský pár počas dovolenky v Chorvátsku podniká výletnú plavbu na malej jachte. Nebolo by na tom nič nezvyčajné, keby si svojský partner obyčajnej ženy, ktorou Isabell je, nedoprial doprovod v podobe mladej spoločníčky. Kým v krásnej dievčine spočiatku budí dojem zaujímavého, priam starostlivého muža, je to práve Isabell, ktorá spozná pravú stránku Rafaelovho zvráteného správania. Jeho omnoho viditeľnejší prejav na seba nenechá dlho čakať. (*CARNIFEX*)

Astaroth12

Neviem či bol hnusný celí film alebo len hlas, ktorý tento film doprevádzal. Veľmi krásne a utešene znázornená príroda a do toho hudba, ktorá sa do toho naramne hodila. Film ma umeleckú hodnotu, je to celé na takej vkusnej rovine, aj keď je vo filme niekoľko šokujúcich momentov, ale nedá sa povedať, že ma to šokovalo, ale len prekvapilo, ako krásne to režisér vie znázorniť na filmové plátno. Je tu túžba, rozkoš, šialenstvo v parádnej stopáži a tak nuda nehrozila. Dora ma nešokoval, ale zas krutosť a miernu zvrátenosť nezaprel. ()

darkrobyk

Dora je neuvěřitelně zručný filmař a jeho filmy jsou temné básně. Tenhle kousek mně zbytečně dlouho hnil doma. Úvodní plážová scéna, skvěle nasnímaná, by mohla být klipem pro leckterou temnou kapelu. Místo křiku oběti bouří moře! Moře je zlaté, stříbrné a nakonec onyxové.Na jeho hladině vznikají abstraktní obrazy doprovázené podmanivou hudbou Transmitted Dreams. Zpočátku impressionistická báseň se postupně přetaví v dekadenci. Koketa Lisa pozdě zjistí, že nasedla na nesprávnou loď. Spojení hudby a násilí připomene obrazy ze Saló aneb 120 dnů sodomy. No a pak samozřejmě Fulci. Rozparovač z New Yorku věčně inspirující. Jako celek působí snímek coby dokonalý šperk určený spíše artově orientovanému publiku. ()

Dellamorte

1 z fimov kde sa Dora nevyšantil vo vlastnom pieskovišti, kde už prekroćll aj Olafa. Na jeho pomery umiernená vlnou preliata jazda , ktorá ale neuškodí odskúšaným. Mierne sklamanie nepopieram ,lebo si myslím, že bolo nevyhnutné pritvrdť. Marian ale svoje remeslo ovláda a už len ostáva len tá vzduchoprazdna peňaženka. Takouto formou neprerazil ani Jackskon so svojím ( B.T. ) a teraz je kráľom veží. Dora je zatiaľ mimo obraz..Držím palce ! Každopádne TUČNÉ OK. ()

George Stobbart

Jeden z tých filmov, pri ktorom som si vydýchol keď sa skončil. Ale nie preto, že by bol zlý; ale preto, že vyznením bol ťažký, depresívny a nepríjemný, podobne ako predchádzajúci Dorov "Cannibal", oproti ktorému mi však prišiel záživnejší a lepšie vygradovaný, predsa len to najhoršie si nechal na koniec. Pritom sa to pomaly rozbiehalo vo voľnej, dovolenkovej atmosfére a komorný lodný príbeh dokonca miestami pripomenul skvelú prvotinu Romana Polanskeho "Knife in the Water", no všetko sa postupne vyhrotilo do psychopatických rozmerov a vyvrcholilo brutálnym, misogynistickým záverom. Som zvedavý s akým šialenstvom príde Marian Dora keď mu niekto zverí väčší rozpočet – čo je už iba otázkou času. Tento film je však pre mňa (zatiaľ) jeho vrcholným dielom a sedelo mi, že v ňom rozšíril svoj záber a nekoncentroval sa len na znechutenie diváka. ()

pornogrind

Pokud nepočítám Caribbean Sunrise tak tohle je moje první seznámení s tvorbou Marian(a) Dory. A seznámení je to víc než zajímavý. Děj je naprosto jednoduchej, ale to zpracování mluví za vše. Vypráví o netradiční dovolené ve třech a postupném zvětšování agrese a násilí. Film je totiž natočen a odvyprávěnej velice zvláštní formou. Né že by film až tak šokoval, ale vyzařuje z něj tíseň a deprese. Navíc hudba, která ve filmu zaznívá tomu všemu dává ouplně jinej rozměr. Ten kdo čeká krvavej masakr bude určitě zklamanej. Po tomhle by měl sáhnout ten kdo hledá netradičně uchopenej a natočenej exploiťák. Do snímku jsem šel s ouplně něčím jiným než jsem od něj dostal. A právě proto mě tak překvapil a zaujal. Zvrácenost, ale pojatá jinak než jsem zvyklej. Za mě spokojenost a už teď vím, že tohle není rozhodně poslední kousek co jsem od Marian(a) Dory viděl. Hlavou mi vrtá jedna otázka. Neví někdo proč se ve filmu objevovala fotka Anneliese Michel ? ()

• Ve filmu se objeví fotka Anneliese Michel (asi nejznámější oběť vymítání). (pornogrind)