Live Fast, Die Young

všechny plakáty
Krátkometrážní / Dokumentární
Velká Británie, 2006, 9 min

Priblíženie života brojlerových kurčiat a ich premeny od vyliahnutia až po plátok mäsa na tanieri. Dokument ukáže problematiku ohľadom welfare kurčiat chovaných tak, aby ich telá rástli rýchlejšie ako ich kosti a srdcia dokážu zvládnuť. Autorom dokumentu je organizácia Compassion In World Farming (CIWF). (whack)

whack

Pred 40 rokmi bolo kurča na obed výnimočným jedlom, pochúťkou, ktorá sa odkladala na nedeľu, alebo na špeciálne príležitosti. A všetci boli živí a zdraví a nikto netrpel hladom. Dnes sa ľudia prežierajú ako svine aj niekoľkokrát denne. Život jednej cítiacej živej bytosti je ohodnotený na 2 eurá. Slovenské vydanie tohto filmu šírila Sloboda zvierat pod názvom Ži rýchlo, zomri mladý. CIWF nepatrí medzi moje obľúbené organizácie, lebo propaguje vraždenie zvierat, hoci "humánne", a tým odrádza nových potenciálnych vegetariánov, ktorí radšej prejdú na bio ako na vege. Tento dokument je ale dobrý. ()

Khalesi

Môže mi niekto vysvetliť, čo nám vlastne zvieratá urobili, že si zaslúžia takéto brutálne zaobchádzanie, úbohých 40 dní života v neuveriteľnej mizérii. Kde sme vzali právo takto s nimi zaobchádzať! Pozrite si tento dokument a potom sa dozviete, že chov nie je len nehumánny, ale mäso, ktoré konzumujete denne je zdraviu škodlivé! ()

schizmo

9 minut plných smutných statistik a čísel o 40 dní dlouhém životě brojlerů, což je doba od narození až po porážku. Snaha mít čím dál větší zisky znamená čím dál horší podmínky pro většinu hospodářských zvířat a tohle je velice reprezentativní ukázka krutosti velkochovného průmyslu. ()

italka63

Ještě horší, než jsem si myslela. Otázkou je, co budeme časem moci jíst, pokud se budou firmy snažit dosahovat stále větší zisky....on totiž život chovných zvířat nikoho nezajímá. ()

STina1

Bohuzial to neviem ohodnotit lebo mi je az zle z toho co dokaze clovek len pre zisk urobit aj voci takemuto zvieratu. Zelam si nech je viac volnych chovov a nech sa ludia uz uvedomia co sa deje... ()