Earth First! Politika radikálního environmentalismu (neoficiální název)

Earth First! The Politics of Radical Environmentalism

• slovenský

Earth First! Názory radikálneho environmentalizmu

Dokumentární

USA, 1987, 60 min

Z mojej skúsenosti drvivá vačšina ľudí hľadí na svoj prospech v prvom rade, preto ak teda vážne uvažujete o tom, že chcete dobre pre seba a svojich potomkov, uvedomte si, že vaším prvoradým cieľom by malo byť zachovať čisté životné prostredie. Pokiaľ totiž máte deti, možete im dopriať všetky hračky sveta a všetku lásku, ktorej ste schopní, ale ak im nedoprajete čistú vodu, nezávadné potraviny a vzduch, nemá všetko ostatné žiadny zmysel. Earth First!(30.10.2015)

Životné prostredie má svoju absolútnu hodnotu, ktorá nie je závislá od jej využiteľnosti v prospech ľudstva. To, že existuje niečo také úžasné, ako je životné prostredie, zakladá záväzok ľudstva, ako najinteligentnejšieho tvora, ochraňovať a strážiť ho, a to nie len ľudstva ako takého, ale aj jednotlivcov. Earth First! (Podobný film: 1980s Earth First! The Antidote for Despair).(18.10.2013)